Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική των playouts της Super league

20:31
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ιωνικό και τον Αστέρα Τρίπολης στη Νίκαι, σε ένα παιχνίδι για τη 2η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
20:35
Κρίσιμο το αποψινό παιχνίδι για τους γηπεδούχους, καθώς μετά τη σημερινή νίκη της Λαμίας στο Αγρίνιο (1-3), αλλά και την ισοπαλία του Λεβαδειακού με τον Ατρόμητο (1-1), οι Νικαιώτες βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 18 πόντους, στο -1 από τον Λεβαδειακό και στο -5 από Λαμία και ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
20:36
Ο Ιωνικός προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με σκορ 2-0 από τον Ατρόμητο, στην πρεμιέρα των playouts, ενώ από την άλλη, έβαλε τέλος σε ένα αρνητικό σερί έξι αγωνιστικών, επικρατώντας 2-1 του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
20:37
Στα θετικά για τον Μιχάλη Γρηγορίου είναι πως δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών, με τον Ιωνικό να παρατάσσεται απόψε πάνοπλος. by Λουκάς Χατζής
20:38
Αναλυτικά η αποστολή του Ιωνικού: Χουτεσιώτης, Αλέν, Τσιριγώτης, Ρομαό, Μπουενά, Τσιγκρίνσκι, Σάκιτς, Μύγας, Βαλεριάνος, Σόουζα, Ρουμπουλάκου, Αντούνες, Τσίμπσαχ, Φαντιγκά, Κάνιας, Λοβέρα, Μασάς, Ελευθεριάδης, Σεμπά, Καμπράλ, Μάνος, Γούλερι, Μάντζης. by Λουκάς Χατζής
20:39
Από την άλλη, οι Αρκάδες και ο Άκης Μάντζιος δεν μπορούν να υπολογίζουν στις υπηρεσίες των Μουνάφο, Προύντζου και Κρέσπι, ενώ σημαντικές κρίνονται οι επιστροφές των Ιγκλέσιας και Μπαρτόλο. by Λουκάς Χατζής
20:39
Η αποστολή του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Σγουρής, Τσιφτσής, Γκαρθία, Τασουλής, Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες, Αλάγκμπε, Τζουκάνοβιτς, Τιλίκα, Σανταφέ, Ιγκλέσιας, Μπερτόγλιο, Ριέρα, Γκαρντάφσκι, Σίτο, Μπαρτόλο, Μπαράλες, Ντεμιντένκο, Κωστέας. by Λουκάς Χατζής
20:39
Σε περίπου ένα εικοσάλεπτο θα έχουμε την πρώτη σέντρα στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
20:40
Πάμε να δούμε και τις αρχικές επιλογές των δύο προπονητών... by Λουκάς Χατζής
20:41
Ιωνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Χουτεσιώτης, Μασάς, Βαλεριάνος, Τσιγκρίνσκι, Μύγας, Ρομαό, Σάκιτς, Σεμπά, Φαντιγκά, Κάνιας, Μάντζης. by Λουκάς Χατζής
20:41
Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος): Τσιφτσής, Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Τασουλής, Αλάγκμπε, Σανταφέ, Ριέρα, Σίτο, Μπερτόγλιο, Μπαράλες. by Λουκάς Χατζής
20:44
Στον πάγκο για τον Ιωνικό: Αλέν, Τσιριγώτης, Μπουενά, Ρουμπουλάκου, Αντούνες, Τσίμπσαχ, Φαντιγκά, Λοβέρα, Ελευθεριάδης, Καμπράλ, Μάνος, Γούλερι. Στον πάγκο του Αστέρα: Παπαδόπουλος, Σγουρής, Γκαρθία, Άλβαρες, Τζουκάνοβιτς, Τιλίκα, Ιγκλέσιας, Γκαρντάφσκι, Μπαρτόλο, Ντεμιντένκο, Κωστέας. by Λουκάς Χατζής
20:59
Καπνογόνα και πυροτεχνήματα από τους οργανωμένους οπαδούς του Ιωνικού, σε μια εντυπωσιακή ατμόσφαιρα! by Λουκάς Χατζής
21:01
Όλα έτοιμα για την πρώτη σέντρα της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
21:02
Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:03
1' Σέντρα του Μύγα από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα του Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
21:05
Ο Ιωνικός έχει μπει πολύ δυνατά στην αναμέτρηση, πιέζοντας τον Αστέρα στο 1/3 του γηπέδου. by Λουκάς Χατζής
21:07
5' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
21:07
Τεράστια στιγμή για τον Ιωνικό. Εκτέλεσε το κόρνερ ο Σάκιτς, με τον Μάντζη να πιάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και τον Τασουλή να απομακρύνει πολύ δύσκολα πάνω στην γραμμή. by Λουκάς Χατζής
21:10
8' Δυνατό σουτ του Μασάς μέσα από την περιοχή, από τα αριστερά όπως επιτίθεται ο Ιωνικός, η μπάλα όμως πήρε ύψος και πέρασε άουτ. by Λουκάς Χατζής
21:12
10' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ιωνικό για το 1-0! Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με αυτογκόλ του Καρμόνα από την «καρδιά» της περιοχής του Τσιφτσή, έπειτα από επικίνδυνο γύρισμα του Μύγα - ένα από τα πολλά ήδη στο ματς - από τα δεξιά. Άτυχος εδώ ο στόπερ του Αστέρα που έκανε το «τσαφ» και έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. by Λουκάς Χατζής
21:14
13' Πρώτη απειλή για τον Αστέρα με το πολύ άστοχο μακρινό σουτ του Αλάγκμπε. by Λουκάς Χατζής
21:15
by Λουκάς Χατζής
21:16
14' Γύρισμα του Μάντζη από τα δεξιά, δεν μπόρεσε να κάνει καλή επαφή με την μπάλα ο Μασάς, ο οποίος έπιασε την κεφαλιά αλλά έδωσε ύψος χωρίς να ανησυχήσει τον Τσιφτσή. by Λουκάς Χατζής
21:17
15' Στημένη φάση για τον Αστέρα, ευκαιρία για ένα γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
21:17
Κόρνερ για τον Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
21:18
Δεν βγαίνει κάτι για τους Αρκάδες... by Λουκάς Χατζής
21:18
21:20
18' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
21:20
Επιθετικό φάουλ στον Τσιφτσή. by Λουκάς Χατζής
21:21
20' Κόρνερ για τον Αστέρα μετά από παρέμβαση του Βαλεριάνου προ του Μπαράλες. by Λουκάς Χατζής
21:22
Απομακρύνει η άμυνα του Ιωνικού. by Λουκάς Χατζής
21:23
Το αυτογκόλ του Καρμόνα για το 1-0 του Ιωνικού: by Λουκάς Χατζής
21:24
22' Πολύ άστοχο το μακρινό σουτ του Φαντιγκά, ο οποίος μάλιστα γλίστρησε κατά την εκτέλεση. by Λουκάς Χατζής
21:25
22' Ωραία ενέργεια από τον Σεμπά, ο οποίος με φανταστική ντρίπλα πάτησε περιοχή, ωστόσο, ο Τασουλής έδιωξε πριν εκτελέσει ο Βραζιλιάνος εξτρέμ. by Λουκάς Χατζής
21:25
Τελείωσε το ματς στα Γιάννινα, με τον ΟΦΗ να νικά με σκορ 1-0. by Λουκάς Χατζής
21:26
24' Κόρνερ για τον Ιωνικό από το σουτ του Μάντζη. by Λουκάς Χατζής
21:26
Δεν βγήκε κάτι από αυτή τη φάση. by Λουκάς Χατζής
21:28
26' Νέο κόρνερ για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
21:30
28' Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Μπαράλες να βρίσκεται στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
21:30
Σηκώθηκε ο φορ του Αστέρα, δεν φαίνεται να έχει κάτι σοβαρό. by Λουκάς Χατζής
21:31
29' Συρτό σουτ του Μάντζη από μακριά, έπεσε δύσκολα και έδιωξε σε κόρνερ ο Τσφτσής. Καλή στιγμή για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
21:31
Κακή εκτέλεση του Βαλεριάνου, περνάει πλάγιο η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
21:35
33' Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες, φάουλ σε καλό σημείο για μία σέντρα τώρα για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
21:36
Απευθείας άουτ πέρασε η εκτέλεση του Βαλεριάνου. by Λουκάς Χατζής
21:40
38' Καλή σέντρα του Τασουλή από τα αριστερά, απομάκρυνε ο Μύγας. by Λουκάς Χατζής
21:41
21:42
40' Κίτρινη κάρτα στον Φαντιγκά για μαρκάρισμα πάνω στον Ριέρα. by Λουκάς Χατζής
21:42
Στημένη μπάλα τώρα για τον Αστέρα Τρίπολης. by Λουκάς Χατζής
21:43
Έδιωξε η άμυνα του Ιωνικού, με τον Φαντιγκά να κερδίζει στη συνέχεια το φάουλ. by Λουκάς Χατζής
21:48
45' Η μπάλα έφτασε στον Μάντζη μέσα στην περιοχή, όμως εκείνος ήταν εμφανώς σε θέση οφσάιντ και έτσι το σουτ που επιχείρησε θεωρείται ως μη γενόμενο by Λουκάς Χατζής
21:48
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:49
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Ιωνικό να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης. by Λουκάς Χατζής
22:08
48' Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λεπτά της επανάληψης. by Λουκάς Χατζής
22:10
50' Σέντρα του Σεμπά από τα αριστερά, κατεβάζει ψύχραιμα με το στήθος ο Καστάνιος για τον Τσιφτσή. by Λουκάς Χατζής
22:10
22:13
53' Σέντρα του Σανταφέ, μπλοκάρει εύκολα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα ο Χουτεσιώτης. by Λουκάς Χατζής
22:14
53' Εκτός ο Ριέρα, μέσα ο Μπαρτόλο για τον Αστέρα Τρίπολης. by Λουκάς Χατζής
22:15
54' Καλή στιγμή για τον Ιωνικό, με τον Μάντζη να χάνει λίγο το κοντρόλ μέσα στη μεγάλη περιοχή και τον Καστάνιο να προλαβαίνει να κάνει την προβολή στο σουτ του Έλληνα φορ. Κέρδος το κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
22:15
Δεν βγαίνει κάτι από το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
22:16
55' Κίτρινη κάρτα στον Σανταφέ για μαρκάρισμα στον Μύγα. Μικρή διακοπή στο ματς, με τον άσο του Ιωνικού να βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο με πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
22:18
57' Αδύναμη κεφαλιά του Μάντζη από κεφαλιά-πάσα του Τσιγκρίνσκι, μπλόκαρε εύκολα ο Τσιφτσής. by Λουκάς Χατζής
22:18
22:20
60' Καλή σέντρα του Μύγα, έδιωξε με κεφαλιά ο Καρμόνα. by Λουκάς Χατζής
22:24
63' Επιθετικό φάουλ του Μπαράλες στον Μύγα, φωνές του επιθετικού των Αρκάδων για πέναλτι. Από το ριπλέι πάντως δεν φαίνεται να υπάρχει φάουλ του Αργεντινού, με τον Μύγα να φαίνεται πως πέφτει πάνω του από πίσω. by Λουκάς Χατζής
22:25
Στα τελευταία λεπτά γίνονται κάποια σκληρά μαρκαρίσματα. by Λουκάς Χατζής
22:25
65' Πολύ άστοχο ο μακρινό σουτ του Τασουλή. by Λουκάς Χατζής
22:26
22:27
67' Διακοπή στο ματς, ο Μάντζης είναι στο έδαφος μετά από κάποιο χτύπημα που δέχθηκε. by Λουκάς Χατζής
22:28
Εκτός ο Καρμόνα, μέσα ο Τζουκάνοβιτς. Εκτός και ο Σανταφέ, στη θέση του ο Τιλίκα. by Λουκάς Χατζής
22:28
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
22:28
Ακόμα ένα σκληρό φάουλ στο ματς, αυτή τη φορά του Πίτσου πάνω στον Μασάς. Θα μπορούσε να δει και κάρτα εδώ ο άσος του Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
22:29
Ευκαιρία να φέρει κόσμο στην αντίπαλη περιοχή για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
22:29
69' Κόπηκε ο Φαντιγκά στην εξέλιξη του φάουλ. by Λουκάς Χατζής
22:34
73' Αλλαγές για τον Αστέρα. Εκτός οι Σίτο και Αλάγκμπε, μέσα οι Ντεμιντένκο και Ιγκλέσιας. Ντεμπούτο για τον Ουκρανό μεσοεπιθετικό των Αρκάδων. by Λουκάς Χατζής
22:34
Ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει αρκετά το τελευταίο τέταρτο... by Λουκάς Χατζής
22:36
75' Καλή στιγμή για τον Ιωνικό, με τον Μασάς να κυνηγά μια δύσκολη μπαλιά στα αριστερά, τον Τσιφτσή να βγαίνει από την εστία του, με τον μεσοεπιθετικό του Ιωνικού να γυρίζει παράλληλα με την εστία χωρίς να βρει συμπαίκτη\ του. by Λουκάς Χατζής
22:37
76' Ο Ιωνικός βγήκε στην κόντρα επίθεση, με τον Μασάς να βγάζει ωραία στον κενό χώρο και δεξιά στον Σεμπά, ο οποίος όμως τα «χάλασε» στην σέντρα... by Λουκάς Χατζής
22:38
78' Κεφαλιά Μπαράλες, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Λουκάς Χατζής
22:39
79' Αλλαγή για τον Ιωνικό, Φαντιγκά εκτός, στη θέση του ο Σόουζα. by Λουκάς Χατζής
22:39
79' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Λουκάς Χατζής
22:40
Ο διαιτητής δίνει επιθετικό φάουλ στην προσπάθεια για κεφαλιά. by Λουκάς Χατζής
22:41
11-17 τα φάουλ. by Λουκάς Χατζής
22:41
81' Επιμένει ο Αστέρας στα τελευταία λεπτά. by Λουκάς Χατζής
22:42
22:43
Φάουλ του Μπερτόλιο στον Κάνιας, έξω από την περιοχή του Ιωνικού. by Λουκάς Χατζής
22:44
84' Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Λουκάς Χατζής
22:45
Νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
22:45
85' Αλλαγή για τον Ιωνικό, έξω ο Μασάς, μέσα ο Γούλερι. by Λουκάς Χατζής
22:46
Άστοχη η κεφαλιά του Μάντζη στο πρώτο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
22:47
87' Φάουλ του Βαλεριάνου πάνω στον Καρμόνα, άργησε ο το σφυρίξει ο ρέφερι. by Λουκάς Χατζής
22:47
Στημένο σε καλό σημείο τώρα για τον Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
22:47
Η μπάλα περνάει από όλους, επιμένει όμως ο Αστέρας. Στο ριπλέι φαίνεται ο Τσιγκρίνσκι να έχει μία επαφή στον Μπαράλες στην προσπάθειά τους για κεφαλιά. by Λουκάς Χατζής
22:51
90' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα, με την κεφαλιά του Ιγκλέσιας από τα αριστερά να περνάει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Ιωνικού. by Λουκάς Χατζής
22:51
90' Ο Ελευθεριάδης στη θέση του Μάντζη. Εκτός και ο Ρομαό, στη θέση του Μπουενά. by Λουκάς Χατζής
22:51
22:52
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
22:52
Έχουμε μπει ήδη στο δεύτερο. by Λουκάς Χατζής
22:53
90+3' Κίτρινη στον Βαλεριάνο για καθυστέρηση. by Λουκάς Χατζής
22:54
90+4' Γυριστή κεφαλιά του Μπαράλες, διώχνει η άμυνα του Ιωνικού. by Λουκάς Χατζής
22:54
Φάουλ για τον Ιωνικό, νεύρα από τους παίκτες του Αστέρα για την απόφαση του διαιτητή. Κίτρινη στον Πίτσου που κλώτσησε την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
22:55
Αποβλήθηκε ο φροντιστής του Αστέρα για διαμαρτυρίες. by Λουκάς Χατζής
22:55
Ένταση μεταξύ των παικτών. by Λουκάς Χατζής
22:55
90+6' Κίτρινη σε Ιγκλέσιας και Μύγας για την αψιμαχία τους. by Λουκάς Χατζής
22:56
90+6' Κόρνερ για τον Αστέρα, στην τελευταία φάση του ματς. by Λουκάς Χατζής
22:57
Διώχνει ο Τσιγκρίσνκι, στην κόντρα ο Ιωνικός. by Λουκάς Χατζής
22:57
90+7' Αστοχεί από πλεονεκτική θέση ο Σόουζα για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
22:57
Τέλος του αγώνα, ο Ιωνικός πήρε μια σημαντική εντός έδρας νίκη με 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης. by Λουκάς Χατζής