Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα τελικά της Α1 μπάσκετ γυναικών.

13:44
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
13:45
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τον τρίτο τελικό της Α1 γυναικών, ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό! by Δημήτρης Παπαδήμας
13:57
Ο Ολυμπιακός προηγείται με 3-1 (2-0 στα playoffs και 1-1 στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος), ενώ με νίκη σήμερα θα στεφθεί πρωταθλητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
13:59
Στον πρώτο τελικό οι «ερυθρόλευκες» επικράτησαν με 76-69 εντός έδρας, ενώ στη συνέχεια έκαναν το break στο «Παύλος Γιαννακόπουλος», νικώντας με 66-60. by Δημήτρης Παπαδήμας
13:59
Όλα έτοιμα για την έναρξη του μεγάλου ματς! by Δημήτρης Παπαδήμας
13:59
Κατραχούρας, Χριστινάκης και Ζιώγας οι διαιτητές της αναμέτρησης. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:00
Οι πεντάδες των δύο ομάδων: Ολυμπιακός: Αγιούσο, Σταμολάμπρου, Σουκ Γκούσταφσον και Νικολοπούλου Παναθηναϊκός: Κάρτερ, Χριστινάκη, Πότερ, Σωτηρίου και Αλεξανδρή by Δημήτρης Παπαδήμας
14:02
Ξεκίνησε ο τρίτος τελικός της Α1 γυναικών! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:04
Καλό ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό με την Χριστικάκη να σκοράρει για το 0-4! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:04
Απαντάει η Αγιούσο για το 2-4. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:06
2-8 με την Χριστινάκη by Δημήτρης Παπαδήμας
14:06
4-11 με τρίποντο της Αλεξανδρή, δυνατό ξεκίνημα για τις «πράσινες». by Δημήτρης Παπαδήμας
14:06
6-11 απάντησε από μέση απόσταση η Νικολοπούλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:07
6-14 δεύτερο σερί εύστοχο τρίποντο για την Αλεξανδρή και τάιμ άουτ για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:10
8-18 σκόραρε ξανά η Αλεξανδρή by Δημήτρης Παπαδήμας
14:12
12-22 με την Πότερ, ο Παναθηναϊκός διατηρεί το διψήφιο υπέρ του προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:13
14-22 με πολύ όμορφο καλάθι της Αγιούσου. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:15
16-24 μειώνει με ωραίο hook για τον Ολυμπιακό η Γκούσταφσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:16
19-26 με τρίποντο της Σπυριδοπούλου! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:16
1:33 για τη λήξη της 1ης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:17
19-28 με την Χαιριστανίδου, συνεχίζει να έχει τρομερά ποσοστά ευστοχίας ο Παναθηναϊκός! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:17
21-28 με καλάθι και φάουλ της Γκούσταφσον, δεν ευστόχησε στη βολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:17
21-30 η Παυλοπούλου με όμορφο λέι απ. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:18
21-32 καλάθι και φάουλ η Κάρτερ, 7.6'' για τη λήξη της 1ης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:26
Τάιμ άουτ για τον Ολυμπιακό, στο +16 η μέγιστη διαφορά υπέρ του Παναθηναϊκού στο παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:27
7:37 για το ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:28
Άστοχη σε τρίποντο η Αγιούσου, 3 λεπτά χωρίς καλάθι στη 2η περίοδο ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:35
32-50 με λέι απ της Αλεξανδρή στη λήξη του χρόνου επίθεσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:36
Ο Παναθηναϊκός έχει σκοράρει 50 πόντους και μένουν ακόμα 3 λεπτά για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:38
36-50 με καλάθι και φάουλ της Σουκ! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:38
37-50 εύστοχη και στη βολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:39
Φάουλ της Κάρτερ σε προσπάθεια της Σταμολάμπρου για τρίποντο. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:40
40-50 εύστοχη και στις τρεις βολές η Σταμολάμπρου, 1:36 ακόμα για το ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:40
40-53 με τρίποντο της Θεοδωρομανωλάκη! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:42
Λάθος της Νικολοπούλου, τάιμ άουτ για τον Παναθηναϊκό, με 29'' για το ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:43
Πίεση και double team σε όλο το γήπεδο από την άμυνα του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:44
42-53 Κλέψιμο της Νικολοπούλου και καλάθι από την Αγιούσου. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:46
42-55 με λέι απ της Χριστινάκη, φώναξαν για βήματα οι γηπεδούχοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:46
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 42-55! by Δημήτρης Παπαδήμας
14:47
Τρομερά ποσοστά ευστοχίας για τις «πράσινες», με 18/23 δίποντα και 5/9 τρίποντα. 14/24 δίποντα έχει ο Ολυμπιακός, μαζί με 2/9 τρίποντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:48
Πρώτες σκόρερ για τον Παναθηναϊκό η Αλεξανδρή με 12 πόντους, η Κάρτερ με 11 και η Χριστινάκη με 10, ενώ για τις «ερυθρόλευκες» 10 έχει σκοράρει η Γκούσταφσον και 9 η Σουκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
14:49
15:01
Ξεκίνησε η τρίτη περίοδος! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:02
42-57 με την Χριστινάκη να σκοράρει πάνω στην άμυνα της Νικολοπούλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:11
45-64 με τρομερό εκτός ισορροπίας buzzer-beater τρίποντο της Παυλοπούλου! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:12
48-64 απάντησε με δικό τις τρίποντο η Αγιούσο! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:12
50-64 μειώνει κι άλλο για τον Ολυμπιακό η Γκούσταφσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:13
53-64 με τρίποντο της Σπυριδοπούλου, 8-0 σερί ο Ολυμπιακός! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:14
Αντιαθλητικό φάουλ της Παυλοπούλου στην Αγιούσο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:14
55-64 με 2/2 βολές του Αγιούσο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:14
Μετά από πολύ ώρα ο Ολυμπιακός μείωσε σε μονοψήφιο τη διαφορά. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:15
Η Σπυριδοπούλου έκανε το 4ο φάουλ της και πάει στον πάγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:19
60-65 με λέι απ την Νικολοπούλου, 16-4 το σερί του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:19
62-65 με απίθανο καλάθι της Αγιούσο, μετά από ραχιαία ντρίπλα και ανάποδο λέι απ! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:20
62-67 η Παυλοπούλου σκόραρε μετά από σχεδόν 2 λεπτά για τον Παναθηναϊκό, από βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:24
Επιθετικό φαόυλ της Πότερ, στην προσπάθεια να δώσει σκριν. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:25
69-72 με buzzer-beater τρίποντο της Αγιούσο! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:26
Λήξη 3ης περιόδου, Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 69-72! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:26
Ο Ολυμπιακός επέστρεψε από το -20 και πλέον έχουμε ντέρμπι! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:32
Πέντε συνεχόμενοι πολύ σημαντικοί πόντοι για την παίκτρια του Παναθηναϊκού, αναγκάζουν τον Ολυμπιακό να καλέσει τάιμ άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:34
71-77 με 2/2 βολές της Νικολοπούλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:36
73-77 η Γκούσταφσον από κοντά, μετά από ασίστ της Νικολοπούλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:36
6:34 για τη λήξη του τρίτου τελικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:38
75-77 με buzzer-beater δίποντο της Νικολοπούλου, η οποία φτάνει τους 12 προσωπικούς πόντους. Πρώτη σκόρερ για τον Ολυμπιακό η Αγιούσο με 21. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:40
Τελευταίο πεντάλεπτο στο μεγάλο ματς! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:41
77-77 η Γκούσταφσον, ισοφαρίζει μετά από πάρα πολύ ώρα για τον Ολυμπιακό! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:44
Καλή άμυνα του Ολυμπιακού και λήξη χρόνου επίθεσης για τον Παναθηναϊκό. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:46
79-77 πρώτο προβάδισμα για τον Ολυμπιακό στο ματς, με hook της Γκούσταφσον! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:46
79-79 ισοφάρισε με λέι απ η Κάρτερ! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:46
82-79 με τρίποντο της Σπυριδοπούλου, 2:32 για το τέλος! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:47
Πήρε φάουλ για 2 βολές η Χριστινάκη, 4ο προσωπικό φάουλ της Αγιούσο. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:48
82-81 εύστοχη στις 2 βολές η Χριστινάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:48
Άστοχη για τρεις τώρα η Σπυριδοπούλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:49
Άστοχη και η Χριστινάκη, ενώ η Πότερ έκανε το 5ο της φάουλ στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:51
84-81 με όμορφο λει απ της Σταμολάμπρου και τάιμ άουτ για τον Παναθηναϊκό. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:51
1:24 για τη λήξη, με τον Ολυμπιακό να βρίσκεται μπροστά με +3. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:53
86-81 με δύσκολο καλάθι της Γκούσταφσον! 53'' για τη λήξη. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:56
Ο Ολυμπιακός επικρατεί με μεγάλη ανατροπή και κατακτά το 7ο πρωτάθλημα της ιστορίας του! by Δημήτρης Παπαδήμας