Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 21η αγωνιστική της Basket League

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση μεταξύ Παναθηναϊκού και Απόλλωνα Πάτρας για την 21η αγωνιστική της Basket League! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
Tζάμπολ στις 15:45, τηλεοπτική μετάδοση από ΕΡΤ3! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:32
Ο Παναθηναϊκός φιλοδοξεί να σταματήσει το αρνητικό σερί τριών ηττών που μετρά στην Basket League (ΠΑΟΚ, Ολυμπιακός, ΑΕΚ), απέναντι στον Απόλλωνα που δίνει μάχη για την παραμονή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:32
Στο 14-5 οι «πράσινοι», στο 4-15 οι Πατρινοί, που έχουν έναν ακόμη δύσκολο αγώνα με τον ΠΑΟΚ στην τελευταία αγωνιστική. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:34
Χωρίς τους Πονίτκα και Γουόλτερς (ο Τόμας δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής), αλλά με τον Παναγιώτη Καλαϊτζάκη διαθέσιμο, η ομάδα του Ηλία Καντζούρη θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά και την ήττα στο ντέρμπι της Ευρωλίγκας. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:35
Ο Απόλλων, από την άλλη, πέτυχε κομβική νίκη στο ντέρμπι της Πάτρας και πήρε ανάσα για την παραμονή, καθώς έβαλε από κάτω του Καρδίτσα και Ιωνικό, που έχουν 4 νίκες. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:39
Mε Μποχωρίδη, Γκριγκόνις, Π. Καλαϊτζάκη, Αγραβάνη και Παπαγιάννη θα ξεκινήσει ο Παναθηναϊκός. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:39
Με Γκρίφιν, Βερτζ, Μακ, Ντέιβις και Μπόγρη οι φιλοξενούμενοι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:40
Αυτή τη στιγμή έγινε η παρουσίαση των ομάδων και σε λίγο θα αρχίσει το παιχνίδι. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:46
Τζάμπολ στο ματς! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:46
2-0 με τον Μποχωρίδη να ανοίγει το σκορ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:47
5-0, ο Παπαγιάννης ευστοχεί σε τρίποντο, όπως συνηθίζει τελευταία! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:47
5-3 με τον Μακ να μειώνει. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:47
7-3 από τον Γκριγκόνις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:49
Γκολ φάουλ από τον Π. Καλαϊτζάκη, έχασε τη βολή αλλά ριμπάουντ Αγραβάνη και 11-3. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:52
Επειτα από πρωτοβουλία της ΚΑΕ Παναθηναϊκός λαμβάνει χώρα στο ΟΑΚΑ Εθελοντική Αιμοδοσία. Ειδικό κλιμάκιο από το νοσοκομείο «Ευαγγελισμός» με ιατρούς και νοσηλευτές βρίσκεται στο Τμήμα 405 του κλειστού των Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων από τις 13:00, προκειμένου να εξυπηρετήσει τους φιλάθλους του Παναθηναϊκού, λαμβάνοντας παράλληλα όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:54
Παιδιά των Ακαδημιών της ΚΑΕ Παναθηναϊκός μαζί με την της PAO BC Academy ASD (Autism Spectrum Disorder) βρίσκονται στην κεντρική κερκίδα προκειμένου να παρακολουθήσουν μαζί την αναμέτρηση. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:55
Έμεινε με την μπάλα στα χέρια ο Απόλλων, καλή άμυνα του Παναθηναϊκού. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
15:58
Γκολ φάουλ για τον Απόλλωνα, με την 7η ασίστ του Βερτζ στην πρώτη περίοδο! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:03
Τέλος πρώτης περιόδου, 29-24 ο Παναθηναϊκός απέναντι στον ανταγωνιστικό Απόλλωνα. Ωραίο ματς, με ρυθμό και ευστοχία! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:05
Κακή επίθεση του Απόλλωνα, έρμπολ του Καλχούν. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:05
31-24, ωραία κυκλοφορία και λέι απ του Μαντζούκα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:06
33-24 με τον Γουίλιαμς να κλέβει και τον Μαντζούκα να τελειώνει τη φάση στον αιφνιδιασμό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:06
36-24, τρίποντο του Γουίλιαμς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:07
Στοπ του Γκουντάιτις όμως λάθος του Γουίλιαμς στον αιφνιδιασμό. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:21
Γκολ φάουλ του φοβερού Γκουντάιτις που νίκησε τον Μπόγρη για το 54-33. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:25
Τέλος ημιχρόνου, 58-33 το σκορ για τον Παναθηναϊκό που έχει καθαρίσει το ματς! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:26
Κορυφαίος του ημιχρόνου ο Γκουντάιτις, με 10 πόντους και 5 ριμπάουντ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:26
Επιστρέφουμε σε λίγο για το δεύτερο μέρος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:32
Μπορείτε να βρείτε αναλυτικά στατιστικά του ημιχρόνου εδώ by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:32
Ξεχωρίζουν τα 9/16 τρίποντα του Παναθηναϊκού, που έχει βρει πολλές λύσεις από την περιφέρεια. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:36
by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:36
16:40
Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο, με καλάθι του Παπαγιάννη για το 60-33. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:44
Ωραία συνεργασία του Απόλλωνα, ο Βερτζ πάσαρε στον Σίλα για το 63-37 με κάρφωμα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:51
Γκολ φάουλ του Αγραβάνη που κάνει το καλύτερό του ματς με τα πράσινα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:52
74-50, βάζει και τη βολή. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:52
Πολύ περίεργη φάση. Αρχικά ο Ντέιβις έχασε κάρφωμα, στη συνέχεια ο Γκριγκόνις αστόχησε σε λέι απ, πριν κάνει φόλοου ο Παπαγιάννης για το 76-52. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:55
Λάθος του Απόλλωνα στον αιφνιδιασμό, κακή συνεργασία Βερτζ και Ντέιβις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:56
84-56, τρίποντο του Γκριγκόνις που επίσης κάνει καλό ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:56
Στους 13 ο Λιθουανός, τέταρτος διψήφιος του Παναθηναϊκού μαζί με Παπαγιάννη, Αγραβάνη και Γκουντάιτις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:57
86-66, βάζει δύο βολές ο Γ. Καλαϊτζάκης. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
16:57
Τέλος τρίτης περιόδου, στο +30 ο Παναθηναϊκός, διαδικαστικό το τέταρτο δεκάλεπτο! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:00
Ξεκίνησε το τέταρτο δεκάλεπτο, στο 88-58 το σκορ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:00
Γκολ φάουλ του Γκουντάιτις, 90-58. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:02
93-58 με τρίποντο του Γ. Καλαϊτζάκη, έχασε νωρίτερα βολή ο Γκουντάιτις. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:03
93-60 με δύο βολές του Σίλα. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:04
Νέο καλάθι και φάουλ του μαγικού Γκουντάιτις, που φτάνει τους 14. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:09
98-70 έχει γίνει το σκορ, έβαλε τρίποντο ο Καλαϊτζάκης και καλάθι ο Φιλιππάκος. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:10
Φόλοου του Μαντζούκα και κατοστάρα για τον Παναθηναϊκό, 100-70. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:11
17:11
17:12
Πολύ όμορφο καλάθι του Σαμοντούροφ, που έχει περάσει στο ματς. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:12
102-71 το σκορ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:13
Συνεχόμενα λάθη τώρα από τις δύο ομάδες, μένουν 3 διαδικαστικά λεπτά. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:14
Ξανά Σαμοντούροφ, 104-71! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:14
Αμιγώς ελληνική η πεντάδα του Παναθηναϊκού, με Μποχωρίδη, τα αδέρφια Καλαϊτζάκη, Μαντζούκα και Σαμοντούροφ! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:15
Δύο βολές για τον Βερτζ, 104-73. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:16
Χάνει λέι απ ο Γκρίφιν και σκοράρει ο Μαντζούκας στον αιφνιδιασμό για το 106-73. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:17
Καρφώνει τώρα ο Έλληνας φόργουορντ, 108-73! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:18
108-75 με τον Βερτζ. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:18
108-77 θα είναι το τελικό σκορ! Επιστρέφει στις νίκες ο Παναθηναϊκός! by Αλέξανδρος Τσιριγώτης
17:22
Στο 15-5 οι «πράσινοι», στο 5-16 οι Πατρινοί που θα παλέψουν για την παραμονή μαζί με Ιωνικό και Καρδίτσα στην τελευταία αγωνιστική, έχοντας τις πιθανότητες με το μέρος τους. by Αλέξανδρος Τσιριγώτης