Παναθηναϊκός-Βόλος

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη δεύτερη αγωνιστική των playoffs της Super League

17:30
17:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Βόλο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των playoffs της Stoiximan Super League, στη Λεωφόρο. by www.sport-fm.gr
17:33
17:34
Όσο για εκείνη των φιλοξενούμενων; Την απαρτίζουν οι Κλέιμαν, Τάχατος, Εσκοβάλ, Σιέλης, Άλχο, Τσοκάνης, Γκάγκι, Κάτσε, Ντέλετιτς, Οζέγκοβιτς και Λούνα. by www.sport-fm.gr
17:34
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού κάθονται οι Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Κλεϊνχέισλερ, Σπόραρ, Σάντσες, Κουρμπέλης, Μάγκνουσον, Πούγγουρας και Bέρμπιτς. by www.sport-fm.gr
17:35
Από την άλλη, στον πάγκο του Βόλου βρίσκονται οι Κότνικ, Ασλανίδης, Πιρές, Μπαριέντος, Μεσκίδα, Μεταξάς, Πίρινεν, Καρτάλης και Τσελεμπάκης. by www.sport-fm.gr
17:38
Σε επίπεδο απουσιών, οι «πράσινοι» δεν υπολογίζουν στον τραυματία Πούχατς και τον τιμωρημένο Τσόκαϊ. by www.sport-fm.gr
17:39
17:39
Πολύ ωραία η ατμόσφαιρα στην Λεωφόρο, με τα δύο «πέταλα» ήδη γεμάτα, να δίνουν τον παλμό! Εικόνα live 21974894/97859.jpg by www.sport-fm.gr
17:40
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Μανούχος από τον Σύνδεσμο Αργολίδας, ενώ στο VAR θα είναι ο Ζαμπαλάς του Συνδέσμου Ηπείρου. by www.sport-fm.gr
17:42
Ο ισχυρός άνδρας του Βόλου, Αχιλλέας Μπέος, βρίσκεται στο γήπεδο... Εικόνα live 21974894/75147.jpg by www.sport-fm.gr
17:44
Οι δύο ομάδες βρίσκονται, πλέον, στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους... by www.sport-fm.gr
17:48
Να θυμίσουμε επίσης ότι ο Παναθηναϊκός έχει το απόλυτο φέτος απέναντι στον Βόλο, με δύο νίκες στο πρωτάθλημα και άλλες τόσες στο Κύπελλο. by www.sport-fm.gr
17:49
17:52
Να πούμε επίσης πως, στην πρεμιέρα των playoffs, ο μεν Παναθηναϊκός ήρθε ισόπαλος στην με την ΑΕΚ χωρίς σκορ, ο δε Βόλος ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό με 3-0. by www.sport-fm.gr
17:54
17:55
Ο Αϊτόρ και οι υπόλοιποι «πράσινοι» που έμειναν εκτός αποστολής πάνε στα επίσημα με τον κόσμο να χειροκροτεί τον Ισπανο εξτρεμ και τιους συμπαίκτες του! by www.sport-fm.gr
17:56
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
17:57
«Πρωταθλητή σε θέλουμε Παναθηναϊκέ!», λέει το πανό στις Θύρες 13 και 14, ενώ ανάβουν και τα σχετικά πράσινα-άσπρα καπνογόνα... Εικόνα live 21974894/119580.jpg by www.sport-fm.gr
17:58
Τώρα ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες αλλά και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
18:04
Ενώ έχουμε την συμβολική κίνηση διαμαρτυρίας από σύσσωμη την αποστολή του Βόλου... by www.sport-fm.gr
18:04
18:07
18:09
5' Λάιθος του Κώτσιρα, ο Βόλος φεύγει στην αντεπίθεση, αλλά τελικά η άμυνα του Παναθηναϊκού θα οργανωθεί στην εξέλιξη της φάσης, με τον Σάρλια να απομακρύνει την μπάλα. by www.sport-fm.gr
18:10
6' Σέντρα του Μπερνάρ από δεξιά, ο Ιωαννίδης πάει για την κεφαλιά στη μικρή περιοχή, αλλά τον προλαβαίνει ο Εσκοβάλ. by www.sport-fm.gr
18:13
9' Πρώτη ευκαιρία στο ματς, για τον Παναθηναϊκό, με τον Μαντσίνι να βγάζει ωραία μπαλιά στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, για τον Ιωαννίδη, ο οποίος δεν μπορεί να πλασάρει εύστοχα τον Κλέιμαν, από πλάγια θέση και αριστερά. by www.sport-fm.gr
18:17
12' Διακοπή στο ματς, με τον Μανούχο να έχει σφυρίξει φάουλ για χέρι του Τάχατου, που είναι πεσμένος στο έδαφος. by www.sport-fm.gr
18:19
14' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, έξω από την μεγάλη περιοχή και δεξιά. by www.sport-fm.gr
18:19
18:24
18:28
23' Νέα πολύ μεγάλη ευκαιρία για το «τριφύλλι», με τον Μαντσίνι να σπάει την μπάλα για τον επερχόμενο Τσέριν που πατάει περιοχή και πλασάρει τον Κλέιμαν, ο οποίος ωστόσο αποκρούει, ενώ στην επαναφορά η μπάλα βρίσκει στον Σλοβένο και περνάει άουτ! by www.sport-fm.gr
18:30
24' Ο Χουανκάρ σουττάρει απο καλή θέση μέσα στην μεγάλη περιοχή, μετά από γύρισμα του Παλάσιος, αλλά δεν πιάνει καλά το οσυτ και αστοχεί. by www.sport-fm.gr
18:31
18:35
18:37
18:38
18:39
34' Μια ακόμα τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ, με το γύρισμα του Μαντσίνι για τον Παλάσιος που αστοχεί με προβολή στο δεύτερο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
18:41
Πεσμένος στο έδαφος ο Οζέγκοβιτς τώρα, με τους παίκτες του Βόλου και ειδικά τον Κλέιμαν να κάνουν καθυστερήσεις σε... κάθε ευκαιρία! by www.sport-fm.gr
18:46
18:47
18:49
18:50
45'+1' Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, «τσαφ» του Άλχο και κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
18:51
18:51
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες, χωρίς σκορ. by www.sport-fm.gr
18:57
7-0 οι τελικές και 2-0 στην εστία, 67%-33% η κατοχή της μπάλας, αλλά σκορ δεν υπάρχει στην Λεωφόρο, παρότι ο Παναθηναϊκός έχει την ξεκάθαρη υπεροχή αολέναντι σε έναν παιθητικό Βόλο. by www.sport-fm.gr
19:05
Στα επίσημα του «Απόστολος Νικολαΐδης» και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Γιάννης Αλαφούζος. Εικόνα live 21974894/4094.jpg by www.sport-fm.gr
19:07
Σπύριος Λιβαθηνός, Αντώνης Αντωνιάδης και Μίμης Δομάζος στο πλευρό της αγαπημένης τους ομάδας... Εικόνα live 21974894/113357.jpg by www.sport-fm.gr
19:08
19:09
19:12
19:13
49' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Ιωαννίδη να γίνεται αποδέλτης της μπάλας, σουτάροντας από θέση μέσα δεξιά, για να κερδίσει τελικά το κόρνερ, από το διώξιμο του Σιέλη. by www.sport-fm.gr
19:14
19:16
19:16
Η φάση ίσως να σηκώνει, πάντως, ακόμα και απευθείας κόκκινη κάρτα αφού πάει με τα δύο πόδια, εξ ου και ο Αχιλλέας Μπέος -που βλέπει το ματς από... την φυσούνα- μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για να απομακρύνει τον παίκτη του Βόλου! by www.sport-fm.gr
19:18
19:20
19:21
19:24
19:25
61' Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους, έξω και ατριστερά της περιοχής. by www.sport-fm.gr
19:26
19:28
65' Προσπάθεια του Ιωαννίδη, που διαμαρτύρεται για χέρι-πέναλτι, η μπάλα περνάει κόρνερ. by www.sport-fm.gr
19:29
65' Εκτέλεση του κόρνερ απο δεξιά με τον Μαντσίνι, κεφαλιά του Ιωαννίδη, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:30
19:30
66' Διπλή αλλαγή ο Παναθηναϊκός. Σπόραρ και Κλεϊνχέισλερ αντί των Ιωαννίδη και Μαντσίνι. by www.sport-fm.gr
19:32
19:33
19:37
19:38
19:39
75' Ευκαιρία για τον Βόλο. Γρήγορη αντεπίθεση με τον Ντέλετιτς να σπάει στον Οζέγκοβιτς που από πλάγια θέση νικήθηκε από τον Μπρινιόλι! by www.sport-fm.gr
19:40
76' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Δυνατό μονοκόμματο σουτ του Κλεϊνχέισλερ, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία by www.sport-fm.gr
19:41
19:43
79' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό! Δυνατό σουτ του Κουρμπέλη μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ! by www.sport-fm.gr
19:44
19:45
82' Απειλεί ξανά ο Παναθηναϊκός! Γύρισμα του Κώτσιρα, δεν μπορεί αρχικά κανείς να το εκμεταλλευτεί και μετά ο Κλεϊνχέισλερ σουτάρει άουτ. by www.sport-fm.gr
19:47
19:47
Πιέζει ασφυκτικά ο Παναθηναϊκός για να βρει το γκολ της νίκης, ο Βόλος είναι όλος πίσω και προσπαθεί να κρατήσει το μηδέν. by www.sport-fm.gr
19:49
19:49
19:50
19:52
19:53
89' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Αμαρκάριστος ο Παλάσιος, πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα πάει παράλληλα με την εστία. by www.sport-fm.gr
19:53
90' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους πράσινους! Ο Παλάσιος τρυπώνει ξανά στην αντίπαλη άμυνα, η κεφαλιά-πάσα που επιχειρεί δεν βρίσκει συμπαίκτη! by www.sport-fm.gr
19:54
19:55
Φάγαμε το πρώτο λεπτό, αλλά ο Μανούχος ενημέρωσε πως από τώρα αρχίζουν να μετράνε οι καθυστερήσεις. by www.sport-fm.gr
19:57
19:58
90'+4' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Παλάσιος κάνει προσποίηση και ξαπλώνει τον Λούνα, κάνει τη σέντρα και η μπάλα βρίσκει στο απλωμένο χέρι του αμυντικού του Βόλου! by www.sport-fm.gr
19:59
19:59
20:00
Ο Μπερνάρ είναι πάνω από την βούλα, ώστε να μην πάει κάποιος παίκτης του Βόλου και... πειράξει το χορτάρι. Μίνι ένταση ανάμεσα στους παίκτες τώρα. by www.sport-fm.gr
20:00
Τώρα σιγά-σιγά ξεκαθαρίζει το τοπίο και ο Σπόραρ στήνει την μπάλα στη βούλα. by www.sport-fm.gr
20:01
90'+7' Ο Κλέιμαν βγάζει την εκτέλεση του Σπόραρ! Πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει το πέναλτι του Σλοβένου. Κρατάει το 0-0 ο Κλέιμαν... by www.sport-fm.gr
20:02
20:03
Τεράστια χαμένη ευκαιρία του Παναθηναϊκού να... ξεκλειδώσει την άμυνα του Βόλου! by www.sport-fm.gr
20:03
20:03
20:04
20:04
Τέλος στο ματς! Ο Παναθηναϊκός έμεινε στο 0-0 με τον Βόλο και απώλεσε βαθμούς! Τεράστια χαμένη ευκαιρία στο φινάλε για τους πράσινους να πάρουν το ματς, αφού ο Κλέιμαν έπιασε το πέναλτι του Σπόραρ στο 90'+7'. by www.sport-fm.gr