Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την πρώτη αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Χάποελ Ιερουσαλήμ, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τα προημιτελικά του Basketball Champions League! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
Η αποψινή αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 21:00 και θα διεξαχθεί στο Ισραήλ, ενώ η πρόκριση στο Final 4 της διοργάνωσης θα κριθεί στις τρεις νίκες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
Λεμάρ, Κόνιαρης, Ξανθόπουλος, Φλιώνης, Οριόλα, Γιάνκοβιτς, Μάιλς, Γόντικας, Μάντσεν, Παπαδάκης, Γουίλιαμς και Μίτσελ η δωδεκάδα της ΑΕΚ, η οποία δεν έχει διαθέσιμους τους Στρέλνιεκς και Μαυροειδή. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
H AEK προκρίθηκε από τη φάση των «16» ως δεύτερη και με ρεκόρ 4-2 σε όμιλο με Μάλαγα, Γαλατασαράι και Λιμόζ, χάνοντας την πρωτιά μετά την ήττα της στην τελευταία αγωνιστική κόντρα στους Ισπανούς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
Από την άλλη, η Χάποελ Ιερουσαλήμ πέρασε ως πρώτη, αφήνοντας πίσω της Στρασμπούρ, Ντιζόν και Χάποελ Χολόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
Το δεύτερο παιχνίδι της σειράς θα διεξαχθεί Μεγάλη Τετάρτη (12/4) στα Λιόσια, ενώ αν χρειαστεί τρίτο ματς η σειρά θα επιστρέψει στο Ισραήλ την Τετάρτη του Πάσχα (19/4). by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
Κατάμεστη από 7.500 θεατές η «Pais Arena», με τους φίλους της Χάποελ να έχουν δημιουργήσει καυτή ατμόσφαιρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:58
Μόνο 2 ήττες έχει στο φετινό BCL η Χάποελ Ιερουσαλήμ, ενώ η ΑΕΚ έχει ρεκόρ 9-5. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:59
Επιπλέον, οι Ισραηλινοί τρέχουν νικηφόρο σερί 5 αγώνων στη διοργάνωση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:59
Όλα έτοιμα για το τζάμπολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
Οι πεντάδες των δύο ομάδων: Χάποελ Ιερουσαλήμ: Σμιθ, Κορνέλιους, Χάνκινς, Μετζέρις, Ράντολφ ΑΕΚ: Φλιώνης, Γιάνκοβιτς, Γουίλαμς, Γόντικας, Μίτσελ by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
Έναρξη της αναμέτρησης, πρώτη κατοχή για τους γηπεδούχους. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
2-0 πρώτο καλάθι του ματς από τον Σμιθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
Άστοχος ο Μίτσελ στην πρώτη του αποψινή προσπάθεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
2-2 Ισοφάρισε ο Μίτσελ μετά από όμορφη ασίστ του Γιάνκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
Καλή η αμυντική εικόνα της ΑΕΚ στα πρώτα λεπτά του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
2-4 ο Γόντικας από κοντά, μετά από υπέροχη κυκλοφορία της μπάλας από την ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
5-4 με τρίποντο του Ράντολφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
Δεν μπόρεσε να απαντήσει με δικό του τρίποντο ο Γουίλιαμς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
5-6 ο Μίτσελ με πολύ δύσκολη προσπάθεια από το low post. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
7-6 o Κορνέλιους έκλεψε από τον Φλιώνη και σκόραρε εύκολα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
9-7 καλάθι και φάουλ ο Χάνκινς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
12-6 με τρίποντο του Ράντολφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
14-6 με σουτ εκτός ισορροπίας ο Σμιθ, κάλεσε τάιμ άουτ ο Καντζούρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
Σερί 9-0 για τη Χάποελ, ενώ η ΑΕΚ έχει μείνει χωρίς καλάθι για κάτι λιγότερο από 3 αγωνιστικά λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
Άστοχος σε τρίποντο από την κορυφή ο Οριόλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
17-6 με τρίποντο του Σμιθ, πρώτη φορά διψήφια διαφορά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
3/5 τρίποντα οι γηπεδούχοι, έχουν βάλει και τον κόσμο τους στην... εξίσωση του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
0/5 τρίποντα έχει η ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
19-6 με κάρφωμα του Μεγκένις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
14-0 το σερί υπέρ της Χάποελ, 5 αγωνιστικά λεπτά χωρίς καλάθι η ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
21-6 με 2/2 βολές του Σεγκέφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Δεύτερο φάουλ του Ξανθόπουλου, 32.1'' για τη λήξη της πρώτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
24-6 με step back τρίποντο του Κάρινγκτον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
Λήξη πρώτης περιόδου, Χάποελ Ιερουσαλήμ-ΑΕΚ 26-6. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
21-0 σερί για τους γηπεδούχους, σε ένα πολύ κακό δεκάλεπτο για την ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
Ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
28-6 με εύστοχο σουτ Κορνέλιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
28-9 με τρίποντο του Παπαδάκη! Πρώτο καλάθι της ΑΕΚ μετά από 7 αγωνιστικά λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
Άστοχος σε floater ο Ράντολφ, μόνο 2 πόντους έχει σκοράρει η Χάποελ στη δεύτερη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
5:07 για το ημίχρονο, ο Μίτσελ θα εκτελέσει δύο βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
28-17 μόνο σε μία ευστόχησε ο Μίτσελ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
Ο Χάνκινς πήρε φάουλ μετά από επιθετικό ριμπάουντ και θα εκτελέσει και βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
Άστοχος στις βολές ο Χάνκινς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
30-17 με δύσκολο καλάθι του Ράντολφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:35
30-19 με δύσκολο σουτ μέσης απόσταση του Μίτσελ, ο οποίος έφτασε τους 7. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
32-21 με τον Γιάνκοβιτς να σκοράρει από κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
Ο Γιάνκοβιτς πήρε φάουλ από τον Χάρινγκτον και θα εκτελέσει βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Το τρίποντο και φάουλ του Μάιλς, που ξεκίνσηε την... αντεπίθεση της ΑΕΚ: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
Πατώντας την γραμμή η προσπάθεια του Σμιθ, δύο οι βολές που θα εκτελέσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
36-24 με 1/2 βολές του Σμιθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
Τάιμ άουτ κάλεσε ο Καντζουρης, 3.8'' έχει η ΑΕΚ πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Λήξη δεύτερης περιόδου, Χάποελ Ιερουσαλήμ-ΑΕΚ 36-24. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Η ΑΕΚ κράτησε την αντίπαλό της στους 10 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο, αφήνοντας πίσω την κάκιστη για εκείνη πρώτη περίοδο. Μίτσελ ο πρώτος σκόρερ της Ένωσης με 7, ενώ 5 'εχει ο Γιάνκοβιτς. 10 έχει πετύχει για τους γηπεδούχους ο Ράντολφ, 8 ο Σμιθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
39-27 με τρίποντο του Σμιθ μετά από επιθετικό ριμπάουντ, έφτασε τους 11 προσωπικούς πόντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
39-30 απαντάει με ένα ακόμα δικό του τρίποντο ο «καυτός» Γουίλιαμς! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
39-32 με λει απ του Φλιώνη! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
Μία ακόμα καλή άμυνα για την ΑΕΚ, έχει βρει ρυθμό και στις δύο πλευρές του παρκέ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
39-34 σκόραρε ξανά ο Φλιώνης! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
10-3 σερί η ΑΕΚ στην τρίτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
Άστοχος ο Λεμάρ, το τρίποντο του Σμιθ το μοναδικό καλάθι της Χάποελ στην τρίτη περίοδο. 5:20 για τη λήξη της. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
43-36 ο Μετζέρις από κοντά και τάιμ άουτ που κάλεσε ο Καντζούρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
3:50 για τη λήξη της τρίτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
43-38 ο Γουίλιαμς πάνω στην άμυνα του Χάγκινς, φτάνει τους 13 και γίνεται πρώτος σκόρερ του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
46-38 απάντησε με δικό του τρίποντο ο Μπράουν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
Δύο συνεχόμενες τάπες του Χάγκινς σε Γιάνκοβιτς και Μίτσελ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
Τάπα του Φλιώνη στον Ράντολφ και η μπάλα για την ΑΕΚ, με 31.1'' να μένουν για τη λήξη της τρίτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
Η ΑΕΚ πήρε με επί μέρους σκορ 21-13 την τρίτη περίοδο και έχει επιστρέψει για τα καλά στη διεκδίκηση της νίκης! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
54-50 με τον Γουίλιαμς να φτάνει τους 18 προσωπικούς πόντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
16 ασίστ η ΑΕΚ, 11 η Χάποελ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
56-50 λάθος του Λεμάρ και κάρφωμα του Κορνέλιους στον αιφνιδιασμό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
Φάουλ του Μάιλς πάνω στον Σμιθ. Δικαίωμα για τρεις βολές στον παίκτη της Χάποελ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
«Φθηνό» λάθος τώρα από τον Μάιλς και κατοχή για τη Χάποελ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
Άστοχο τρίποντο του Σμιθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
Βολές τώρα για τον Γιάνκοβιτς με 50'' να απομένουν στο ρολόι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
Οι διαιτητές εξετάζουν τη φάση για αντιαθλητικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:43
Παραμένει το απλό φάουλ πάνω στον Γιάνκοβιτς. Στα 52,3'' ο χρόνος που απομένει. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
0/2 βολές από τον Γιάνκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
Κλέβει η ΑΕΚ και νέο φάουλ πάνω στον Γιάνκοβιτς. Αυτό ήταν το 4ο ομαδικό της Χάποελ στο δεκάλεπτο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
Άστοχο τρίποντο του Μάιλς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
Τέλος αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
Η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να φύγει με τη νίκη από την Ιερουσαλήμ, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 64-55 από τη Χάποελ στο Game 1 της σειράς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Πλέον, η ομάδα του Ηλία Καντζούρη, καλείται να κρατήσει την έδρα της και να ισοφαρίσει τη σειρά σε 1-1 τη Μ. Τετάρτη (12/04) στο Κλειστό των Άνω Λιοσίων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Σπίντι Σμιθ με 20 πόντους και 3 ασίστ, ενώ για την «Ένωση», ξεχώρισαν οι Κένι Γουίλιαμς και Ακίλ Μίτσελ με 18 και 12 πόντους αντίστοιχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
Η ΑΕΚ «πλήρωσε» απόψε τα πολλά λάθη της στο ματς. Ενδεικτικό είναι πως ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 17 λάθη για 17 ασίστ... by Δημήτρης Παπαδήμας