Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τρίτη αγωνιστική των playouts της Super League

16:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από τον Novasports2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Χρήστου Κατριμουστάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
Η ομάδα των δυτικών προαστίων βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 33 βαθμούς και προέρχεται από την ισοπαλία κόντρα στον Λεβαδειακό στη Βοιωτία (1-1). Η ομάδα του Κρις Κόλμαν μετρά οκτώ νίκες, εννέα ισοπαλίες και έντεκα ήττες στο ελληνικό πρωτάθλημα και θα ψάξει ακόμη μία νίκη στο γήπεδο της, η οποία θα είναι, αν επιτευχθεί, η δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας, μετά από αυτή κόντρα στον Ιωνικό (2-0) στην πρεμιέρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:46
Από την άλλη, οι Γιαννιώτες βρίσκονται στο «12» της κατάταξης με 23 βαθμούς, δύο περισσότερους από τον προτελευταίο Ιωνικό και τέσσερις από τον ουραγό Λεβαδειακό. Το σύνολο του Θανάση Στάικου μετρά τέσσερις συνεχόμενες ήττες στη Stoiximan Super League και αγνοεί τη νίκη από τις 7 Ιανουαρίου, όταν και είχε επικρατήσει 3-1 στην έδρα των Βοιωτών. Ο ΠΑΣ θέλει πάση θυσία να φύγει με το τρίποντο από το Περιστέρι, προκειμένου να... ανασάνει, ενόψει της δύσκολης συνέχειας. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:46
Εκτός αποστολής για τον Ατρόμητο έμεινε ο Ντόριν Ροτάριου, που στην προπόνηση της Πέμπτης ένιωσε πόνους στην κοιλιά και έντονη αδιαθεσία και διακομίσθηκε στο Ιατρικό Κέντρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:46
Ο Θανάσης Στάικος δεν θα έχει στη διάθεσή του τους Ριένστρα, Σόρια, Παντελάκη, Καραχάλιο, Αθανασίου, καθώς και τους μακροχρόνια απόντες Κόντε, Λεό και Κιάκο. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:46
Aτρόμητος (Κρις Κόλμαν 4-3-3): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Μαυρομμάτης, Χατζηισαϊας, Ντε Μποκ - Γκονζάλες, Κούεν, Καμαρά- Κλωναρίδης, Ρομπάιγ, Κωτσόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος 4-2-3-1): Τσιντώτας-Τσάβος, Εραμούσπε, Μπορταγκαράι, Πήλιος- Τζίνο, Λιάσος- Ροσέρο, Τζίμας, Παμλίδης-Σταματελόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
16:48
Στον πάγκο του Ατρομήτου: Μπρανέσκου, Πομόνης, Έρλινγκμαρκ, Αθανασίου, Φριτζόνσον, Τζαβίδας, Κιάρτανσον, Οικονομίδης, Τζοβάρας Στον πάγκο του ΠΑΣ Γιάννινα: Σουλής, Μπιλμπάο, Μέντες, Λώλης, Νίνης, Φοφανά, Ράντου, Μπακαδήμας, Μπάλαν by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50
Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας Βοηθοί: Λάζαρος Δημητριάδης, Γεώργιος Χριστάκογλου 4ος: Άγγελος Αγγελάκης VAR: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, Γεώργιος Αγγελής by Αποστόλης Λιβάνιος
16:54
Η ιστορία των ομάδων 17 Συναντήσεις 8 Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα 7 Ισοπαλίες 2 Νίκες Ατρόμητος ΓΚΟΛ: 18-10 by Αποστόλης Λιβάνιος

17:05
4' Επικίνδυνη επίσκεψη του ΠΑΣ στην αντίπαλη περιοχή, με τον Ροσέρο τον οποίο έκοψε η άμυνα του Ατρομήτου λίγο πριν εκτελέσει by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
6' Κίτρινη για τον ΠΑΣ, την είδε ο Λιάσος για φάουλ στον Αγκιμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
17:08
7' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 1-0! Ο Κλωναρίδης έπαιξε κάθετα, ο Κωτσόπουλος ίσα που ακούμπησε την μπάλα, την οποία υποδέχθηκε ο Αγκιμπού και δίχως να το σκεφτεί πολύ, έπιασε συρτό σουτ, με το οποίο νίκησε τον Τσιντώτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:11
10' Απειλεί ο Ατρόμητος. Ο Ρομπάιγ σούταρε χαμηλά και ο Τσιντώτας μπλόκαρε by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
14' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Ατρομήτου, με τον Αγκιμπού να κουβαλάει την μπάλα και να τη μοιράζει την κατάλληλη στιγμή για τον Ρομπάιγ, που έκανε σέντρα πάνω στον Τσιντώτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:16
Ο ΠΑΣ Γιάννινα καίγεται για τη νίκη, αλλά ο Ατρόμητος έχει βρει ένα γρήγορο γκολ και πιέζει για δεύτερο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:18
Σκληρό φάουλ του Τζίνο πάνω στον Ρομπάιγ. Στο έδαφος ο παίκτης των γηπεδούχων by Αποστόλης Λιβάνιος
17:20
20' Σέντρα του Ροσέρο, κατευθείαν εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
22' Συνεργασία Τζίμα με Σταματελόπουλο, κόβει την τελευταία στιγμή ο Μαυρομμάτης. Του πήρε την μπουκιά απ' το στόμα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:27
27' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα, 1-1! Λάθος του Έντερ λίγο έξω από την περιοχή, σάστισε η άμυνα του Ατρομήτου, ο Τζίμας πήρε και συνεργάστηκε ωραία με τον Παμλίδη, με τον δεύτερο να σκάβει την μπάλα, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Γιαννιώτη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
27' Κίτρινη στον Μαυρομμμάτη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:37
36' Κεφαλιά του Τζίνο πάνω στον Γιαννιώτη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:38
37' Σουτ του Κωτσόπουλο, διώχνει με το κεφάλι ο Εραμούσπε by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
40' Απειλεί ο Ατρόμητος. Ο Κλωναρίδης έπιασε σουτ με το αριστερό και ο Τσιντώτας έδιωξε σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:44
Δύο λεπτά ακόμα για τη συμπλήρωση των 45' by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
45' Σουτ του Ντε Μποκ με τη μία έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
45'+1' Ο Ατρόμητος κυκλοφόρησε με υπομονή την μπάλα και ο Κλωναρίδης με σουτ την έστειλε πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:48
45'+2' Σουτ του Αγκιμπού, μπλόκαρε ο Τσιντώτας by Αποστόλης Λιβάνιος
17:48
Ημίχρονο στο Περιστέρι: Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1 Ο Αγκιμπού άνοιξε το σκορ στο 7' με συρτό σουτ, ενώ στο 27' ισοφάρισε ο Παμλίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
17:49
Οι τελικές είναι 8(5)-2(2) στο πρώτο μέρος, ενώ η κατοχή της μπάλας είναι στο 65%-35% by Αποστόλης Λιβάνιος
18:03
Επιστροφή των ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
18:03

Έναρξη στο β' μέρος!

18:06
48' Κίτρινη στον Τσάβο που τράβηκε τον Αγκιμπού λίγο πριν μπει στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
18:07
49' Απειλεί ο Ατρόμητος. Εκτέλεσε φάουλ του Κούεν, έδιωξε ο Τσιντώτας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:10
51' Απειλεί ο ΠΑΣ! Οι Ηπειρώτες έφυγαν στην κόντρα, ο Ροσέρο επέμεινε και κράτησε την κατοχή της μπάλας, έκανε από τα δεξιά το γύρισμα για τον Παμλίδη, αλλά ο Κεσχρίντα έκοψε την τελευταία στιγμή. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:10
52' Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Μπακαδήμας αντί Τσάβος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:12
54' Κίτρινη για τον ΠΑΣ, την είδε ο Τζίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:12
55' Κίτρινη στον Έντερ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:15
57' Παραλίγο γκολ από το πουθενά για τον Ατρόμητο! Εξαιρετική επέμβαση του Τσιντώτα, που κρατάει το 1-1 μετά από άτσαλο γύρισμα του Σταματελόπουλου προς την εστία της ομάδας του. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:18
60' Εκτός περιοχής του Κωτσόπουλου για τον Ατρόμητο, ο Τσιντώτας έδιωξε σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:20
Στο έδαφος ο Τσιντώτας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:21
64' Νίνης αντί Ροσέρο για τον ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:25
67' Άστοχο σουτ του Αγκιμπού εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
18:30
72' Σέντρα του Ρομπάιγ και κακό μονοκόμματο σουτ του Κλωναρίδη από καλή θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
18:31
74' Κιάρτανσον αντί Κωτσόπουλου και Τζοβάρας στη θέση του Κλωναρίδη για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
76' Επικίνδυνο γύρισμα του Κεσχρίντα, έδιωξε η άμυνα του ΠΑΣ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:35
Μορέιρα και Μπάλαν θα μπουν σε λίγο στο ματς για τον ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:38
80' Μορέιρα και Μπάλαν αντί Παμλίδη και Σταματελόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
81' Φριτζόνσον αντί Κούεν για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:44
87' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Η άμυνα του ΠΑΣ προσπάθησε να διώξει σε στατική φάση, αλλά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Τσιντώτα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:48
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
90'+1' Κίτρινη στον Μπάλαν by Αποστόλης Λιβάνιος
18:50
90'+4' Δοκάρι για τον Ατρόμητο! Σέντρα-σουτ του Ρομπάιγ από τα δεξιά και η μπάλα στο δοκάρι του Τσιντώτα by Αποστόλης Λιβάνιος