Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της μεγάλης σύγκρουσης ανάμεσα σε Μάντσεστερ Σίτι και Μπάγερν Μονάχου, στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στο «Έντιχαντ» στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Έντερσον – Ακάντζι, Ρούμπεν Ντίας, Ακέ – Μπερνάρντο Σίλβα, Στόουνς, Ρόδρι, Γκρίλις – Ντε Μπρόινε, Γκιντογκάν – Χάαλαντ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Μπάγερν Μονάχου (Τόμας Τούχελ): Ζόμερ – Παβάρ, Ουπαμεκανό, Ντε Λιχτ, Ντέιβις – Γκορέτσκα, Κίμιχ – Κομάν, Μουσιάλα, Σανέ – Γκνάμπρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ορτέγκα, Κάρσον, Γουόκερ, Φίλιπς, Λαπόρτ, Άλβαρες, Σέρτζιο Γκόμεθ, Μάχρεζ, Περόνε, Πάλμερ, Λιούις. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ούλριχ, Σενκ, Μανέ, Σαρ, Κανσέλο, Μπλιντ, Μίλερ, Γκράβενμπερχ, Τελ, Μαζράουι, Στάνισιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ισπανός Ζεσούς Χιλ Μανθάνο. Στο VAR ο συμπατριώτης του, Χουάν Μαρτίνες Μουνουέρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την επόμενη Τετάρτη (19/4). Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά τη λήξη του δεύτερου 90λέπτου, θα ακολουθήσει παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά μία εκ των Ρεάλ Μαδρίτης ή Τσέλσι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Η Σίτι βρέθηκε στους «8» έχοντας αποκλείσει στους «16» τη Λειψία. Δυσκολεύτηκε εκτός έδρας (1-1), ωστόσο στο «Έτιχαντ» έσπειρε… τρόμο (7-0), με τον Χάαλαντ να οργιάζει με 5 γκολ. Πέρυσι στα ημιτελικά αποκλείστηκε από τη Ρεάλ, με την οποία το φετινό μονοπάτι τις διασταυρώνει εκ νέου στον ίδιο γύρο (εφόσον φυσικά προκριθούν αμφότερες). Το περασμένο Σαββατοκύριακο πήρε ευρεία νίκη (1-4) στην έδρα της Σαουθάμπτον, έφτασε τις οκτώ συνεχόμενες σε όλες τις διοργανώσεις και μείωσε στους τρεις βαθμούς τη διαφορά της από την πρωτοπόρο στην Premier League, Άρσεναλ (που ήρθε ισόπαλη με τη Λίβερπουλ), από την οποία έχει και ένα ματς λιγότερο. Εκτός ο Φόντεν που έχει εγχειριστεί στη σκωληκοειδή απόφυση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
Από την άλλη, το έργο της Μπάγερν στους «16» φαινομενικά ήταν δυσκολότερο, μιας και κλήθηκε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Παρί Σεν Ζερμέν. Δεν φάνηκε στην πράξη, αποκλείοντάς τη με συνολικό σκορ 3-0 (1-0 εκτός, 2-0 εντός). Μάλιστα, τη φετινή σεζόν μετρά μόνο νίκες στη διοργάνωση, ενώ ψάχνει την πρόκρισή της στους «4» μετά από δύο σερί αποκλεισμούς στα προημιτελικά. Με τον Τόμας Τούχελ εδώ και περίπου δύο βδομάδες στον πάγκο της και μετά το 4-2 επί της Ντόρτμουντ, έχει επανέλθει στην κορυφή της Bundesliga και στο +2 από τους Βεστφαλούς. Το περασμένο Σάββατο (8/4) επικράτησε 1-0 φιλοξενούμενη από τη Φράιμπουργκ, από την οποία αποκλείστηκε λίγες μέρες νωρίτερα στο Κύπελλο Γερμανίας. Εκτός ο Τσούπο-Μότινγκ, όπως και οι μακροχρόνια τραυματίες, Νόιερ και Ερναντές. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Νωρίτερα έβρεξε αρκετά πάνω από το «Έτιχαντ». by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
Καλός ρυθμός στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, η Σίτι αναλαμβάνει τα ηνία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
5' Πρώτη στιγμή, είναι για τη Σίτι. Ο Χάαλαντ επιχειρεί σουτ από δύσκολη γωνία εντός περιοχής, αρκετά ψηλά η μπάλα... by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
7' Φάση για τη Σίτι. Γλυκό γέμισμα από τον Ντε Μπρόινε, κεφαλιά του Γκιντογκάν, με την μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
Δείχνουν τις διαθέσεις τους από το ξεκίνημα οι «πολίτες» by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
11' Σουτ εκτός περιοχής από τον Ντέιβις, δεν απειλεί την εστία του Έντερσον. Πιέζει ψηλά η Μπάγερν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
14' Παραλίγο εγκληματικό λάθο από τον Ζόμερ. Τον πιέζει, αλλά δεν του αποσπά τελευταία στιγμή την μπάλα ο Χάαλαντ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
22:17
Έχει κερδίσει μέτρα η Μπάγερν, με τον ρυθμό να έχει πέσει... by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
22:23
22' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι! Ο Γκιντογκάν βγάζει μόνο του τον Χάαλαντ, ο οποίος έπιασε αδύναμο συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Ζόμερ όμως να βρίσκεται σε σωστή θέση και να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
26' Φάση για την Μπάγερν! Σουτ του Μουσιάλα εντός περιοχής, πάνω στα σώματα η μπάλα. Η καλύτερη στιγμή για τους Βαυαρούς μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
27' ΓΚΟΛ η Μάντσεστερ Σίτι! 1-0! ΤΙ ΕΒΑΛΕ Ο ΡΟΔΡΙ! Απίστευτο γκολ από τον Ισπανό χαφ! Αδειάζει με κοφτή ντρίπλα τον Μουσιάλα και με τρομερή φαλτσαριστή σουταρά που έπιασε με το αριστερό (όχι το καλό του πόδι) εκτός περιοχής, στέλνει την μπάλα στο απέναντι παραθυράκι! Από τα ωραιότερα τέρματα της φετινής διοργάνωσης! To πρώτο γκολ του Ρόδρι στο Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
31' Κακό γύρισμα του Γκρίλις εντός περιοχής της Μπάγερν, υπήρχαν προϋποθέσεις για κάτι καλύτερο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
22:33
22:35
34' Τεράστια απόκρουση του Ζόμερ! Ύστερα από αναμπουμπούλα στην περιοχή του και όντας πεσμένος, απλώνει το πόδι του ενστικτωδώς και αποκρούει το σουτ το Γκιντογκάν! Πιέζει για το δεύτερο γκολ η Σίτι! by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
45'+2' Σουτ εκτός περιοχής από τον Σανέ, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:48
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η Μάντσεστερ Σίτι θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 χάρη στην γκολάρα του Ρόδρι στο 27'. Δίκαιο το προβάδισμά της. by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
23:02
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά-σιγά στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:02
Χωρίς αλλαγές... by Μανώλης Μουσουράκης
23:02
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
46' Άμεση απειλή για την Μπάγερν, με τον Έντερσον να διώχνει με δυσκολία το δυνατό σουτ που έπιασε ο Σανέ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
48' Κίτρινη στον Μπερνάρντο Σίλβα για μαρκάρισμα από πίσω στον Μουσιάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:07
49' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν! Πάλι ο Σανέ είναι εκείνος που απειλεί. Πιάνει σουτ από το όριο περιοχής, με τον Έντερσον να του βάζει εντυπωσιακό «στοπ». Φώναξε στον συμπαίκτη του ο Γκνάμπρι, αφού θα μπορούσε να του έχει περάσει την πάσα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
Μπαίνει πολύ καλά στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Τούχελ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:09
50' Ακόμα ένα τεράστιο λάθος από την άμυνα της Μπάγερν, αυτή τη φορά από τον Ουπαμεκανό. Δεν το αξιοποιεί η Σίτι. Υπενθυμίζεται ότι στο 14' παραλίγο να κάνει εγκληματικό λάθος ο Ζόμερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
54' Νέο σουτ από τον Σανέ, νέα επέμβαση από τον Έντερσον! Φαίνεται πως το έχει πάρει προσωπικά κόντρα στην πρώην ομάδα του ο Γερμανός εξτρέμ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
57' Επέμβαση Ζόμερ σε διαγώνιο σουτ του προωθημένου Ακέ. Κόρνερ για τη Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
Φουλ των ευκαιριών στο πρώτο τέταρτο του δεύτερου μέρους! by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
23:17
23:18
60' Διαγώνιο σουτ του Στόουνς εντός περιοχής της Μπάγερν. Πολύ κακό, φεύγει... πλάγιο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
68' Αλλαγή για τη Σίτι. Ο Άλβαρες παίρνει τη θέση του Ντε Μπρόινε που αντιμετωπίζει ενοχλήσεις στο γόνατο! by Μανώλης Μουσουράκης
23:26
69' Αλλαγή και για την Μπάγερν. Ο Μανέ αντί του Μουσιάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
70' ΓΚΟΛ για τη Σίτι! 2-0! Σκόρερ ο Μπερνάρντο Σίλβα! Ακόμα ένα λάθος από τον Ουπαμεκανό που χαρίζει την μπάλα στον Γκρίλις. Ο Άγγλος άσος πάτησε εξαιρετικά στον Χάαλαντ, ο οποίος σέρβιρε στο δεύτερο δοκάρι στον Μπερνάρντο Σίλβα και εκείνος με κεφαλιά νίκησε τον Ζόμερ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:29
Η Σίτι τιμωρεί την Μπάγερν με... ζωγραφιές! by Μανώλης Μουσουράκης
23:31
Στο 54% υπέρ της Μπάγερν η κατοχή της μπάλας. Δεν το συναντάμε συχνά να υπολείπεται σε αυτό το στατιστικό η Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:33
76' Τεράστια επέμβαση του Ζόμερ σε κοντινό μεν, αδύναμο δε πλασέ του Ζόμερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:34
76' ΓΚΟΛ η Σίτι! Κι άλλο! 3-0! Σκόρερ ο Χάαλαντ! Όχι που θα έλειπε... Σε εξέλιξη φάσης κόρνερ, ο Στόουνς πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Νορβηγός φορ τη δεύτερη, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:35
78' Ακόμα ένα επιβλητικό κόψιμο από τον Ντίας! Τι παικταράς... by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
11 γκολ σε 7 ματς στο Champions League για τον Χάαλαντ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
Έχει πιει θάλασσα τώρα η Μπάγερν. Γέρνει το γήπεδο! by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
23:40
82' Απειλεί με ωραίο σουτ εκτός περιοχής ο Άλβαρες, δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα! by Μανώλης Μουσουράκης
23:43
Το χειρότερο ματς ίσως και στην καριέρα του Ουπαμεκανό. Τον έχει πάρει από κάτω και κάνει το ένα λάθος μετά το άλλο... by Μανώλης Μουσουράκης
23:44
87' Ακόμα μία μεγάλη επέμβαση του Ζόμερ, ύστερα από κεφαλιά του Ρόδρι! Εάν δεν ήταν ο Ελβετός τερματοφύλακας, ο δείκτης του σκορ δεν θα είχε... περιοριστεί στο 3-0. by Μανώλης Μουσουράκης
23:45
88' Κίτρινη στον Παβάρ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:45
23:48
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
Τέλος! Μεγάλη νίκη (3-0) για τη Σίτι που αγκαλιάζει την παρουσία της στα ημιτελικά! by Μανώλης Μουσουράκης