Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της ρεβάνς των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του Champions League

Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ρεβάνς ανάμεσα σε Τσέλσι και Ρεάλ Μαδρίτης, για τα προημιτελικά του Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Σαφές το προβάδισμα των Μαδριλένων μετά το 2-0 στο «Μπερναμπέου». Η «Βασίλισσα» είχε φτάσει στη νίκη χάρη στα γκολ των Μπενζεμά (21') και Ασένσιο (74'), αμφότερα από ασίστ του Βινίσιους. Στο 59' είχε αποβληθεί ο Τσίλγουελ για την Τσέλσι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Σέντρα στο «Στάμφορντ Μπριτζ» στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Η Τσέλσι, λοιπόν, έχει να ανέβει ένα βουνό για να προκριθεί. Μετά την ήττα με 2-0 στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» στο πρώτο τους παιχνίδι την περασμένη Τετάρτη, οι Λονδρέζοι ψάχνουν νίκη με διαφορά δύο γκολ για να το στείλουν στην παράταση ή νίκη με τρία γκολ διαφορά για την πρόκρισης. Ασφαλώς, οι Μαδριλένοι δεν είναι καμιά τυχαία ομάδα, έχουν την προσωπικότητα και την ποιότητα να αποφύγουν… περιπέτειες όπως οι περσινές με τον ίδιο αντίπαλο. Οι «μπλε» συνεχίζουν να… ταλαιπωρούν τον εαυτό τους και τους οπαδούς τους τη φετινή καταστροφική σεζόν. Η μία ήττα διαδέχεται την άλλη και ειδικά οι εμφανίσεις είναι αποκαρδιωτικές, ενώ στο πιο πρόσφατο ματς στην Premier League η Μπράιτον πέρασε από το Λονδίνο επικρατώντας με σκορ 2-1. Την ίδια ώρα, η Ρεάλ -που φυσικά δεν ελπίζει και πολύ στην κατάκτηση του πρωταθλήματος (ούσα στο -11)- έκανε διαχείριση στον αγώνα με την Κάντιθ, πέρασε με 2-0 από την έδρα της και πήρε έξτρα ψυχολογία για τον σημερινό αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. Καμία αλλαγή σε σχέση με το πρώτο ματς για τη Ρεάλ. Τέσσερις για την Τσέλσι, με τον Τσαλόμπαχ να επιλέγεται αντί του Κουλιμπαλί, ο Κουκουρέγια αντί του τιμωρημένου Τσίλγουελ και οι Γκάλαχερ και Χάβερτς αντί των Στέρλινγκ και Φέλιξ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Τσέλσι (Φρανκ Λάμπαρντ): Κέπα – Τσαλόμπαχ, Τιάγκο Σίλβα, Φοφανά – Τζέιμς, Καντέ, Φερνάντες, Κόβασιτς, Κουκουρέγια – Γκάλαχερ, Χάβερτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Ανσελότι): Κουρτουά – Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Αλάμπα, Καμαβινγκά – Μόντριτς, Κρόος, Βαλβέρδε – Ροντρίγκο, Μπενζεμά, Βινίσιους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μεντί, Πούλισιτς, Φέλιξ, Λόφτους-Τσικ, Μούντρικ, Στέρλινγκ, Μάουντ, Ζακάρια, Ζίγιεκ, Αθπιλικουέτα, Τσουκουεμέκα, Χολ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Λούνιν, Λουίς Λόπεθ, Βαγιέχο, Νάτσο, Αζάρ, Ασένσιο, Οντριοθόλα, Λούκας Βάσκεθ, Τσουαμενί, Θεμπάγιος, Ρίντιγκερ, Μαριάνο Ντίας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ιταλός Ντανιέλε Ορσάτο. Στο VAR ο συμπατριώτης του, Μασιμιλιάνο Ιράτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση νίκης της Τσέλσι με δύο γκολ διαφορά, ακολουθεί παράταση κι εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:54
Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στα ημιτελικά τον αντίστοιχο εκείνου που συνθέτουν Μάντσεστερ Σίτι και Μπάγερν Μονάχου, με τους «πολίτες» να έχουν νικήσει 3-0 στην Αγγλία. Η ρεβάνς τους είναι προγραμματισμένη για αύριο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Θυμηθείτε εδώ τα highlights του πρώτου αγώνα ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Τσέλσι: by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
Η Τσέλσι μπήκε με επιθετικές διαθέσεις, αλλά τώρα κυκλοφορεί την μπάλα η Ρεάλ... by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
Παραλίγο λάθος έξω από τα καρέ της Ρεάλ, δεν το αξιοποίησαν οι της Τσέλσι. Χωρίς φάση μέχρι στιγμής, ενώ φτάνουμε στο 10'. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
11' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Τσέλσι! Ύστερα από γύρισμα από δεξιά και κόντρα, η μπάλα φτάνει στον ΟΛΟΜΟΝΑΧΟ Καντέ, ο οποίος δεν πιάνει καλά το σουτ, βλέποντας την μπάλα να περνά ξυστά από το αριστερό δοκάρι! Μεγάλο το κενό εδώ στην άμυνα των φιλοξενούμενων, οι οποίοι θα χρειαστεί να είναι λίγο πιο συγκεντρωμένοι... by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
17' Κόρνερ για την Τσέλσι που προσπαθεί να εντείνει την πίεσή της. Περνά ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
Παντελώς ακίνδυνη μέχρι στιγμής η Ρεάλ... by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
20' Δοκάρι για τη Ρεάλ! Ο Ροντρίγκο ελίσσεται εντός περιοχής της Τσέλσι, πιάνει το διαγώνιο σουτ, με την μπάλα να σταματά στην αριστερή δοκό! by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
22:24
Στο έδαφος ο Μιλιτάο, φάινεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
Όλα καλά, τώρα θα σηκωθεί. by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
Στο 0-0 παραμένει το Νάπολι-Μίλαν, με τον Μέρετ να αποκρούει πέναλτι του Ζιρού στο 22'! by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
Ο Μιλιτάο δέχθηκε κάρτα κι έτσι θα χάσει το πρώτο ματς στους «4» εφόσον φυσικά περάσει η Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
Σφιχτό ματς, με την Τσέλσι να διατηρεί τα ηνία στο κομμάτι της κυκλοφορίας και τη Ρεάλ να περιμένει πίσω από την μπάλα (ευελπιστώντας και σε πιθανή ανάκτηση και αντεπίθεση). by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
31' Ως μη γενόμενη φάση για την Τσέλσι. Άστοχη κεφαλιά του Γκάλαχερ από πλεονεκτικό σημείο, όμως εν συνεχεία σηκώθηκε το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
22:34
32' Απειλητικό σουτ του Μόντριτς από δύσκολη γωνία, διώχνει σε κόρνερ ο Κέπα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
34' Κίτρινη και στον Κουκουρέγια. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
22:41
Συνεχίζει να απειλεί και μέσω στατικών φάσεων η Τσέλσι, χωρίς όμως να μπορεί να πάρει κάτι μέχρι στιγμής κατ' αυτόν τον τρόπο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:43
41' Στιγμή για τη Ρεάλ. Επικίνδυνη σέντρα του Μόντριτς από δεξιά, δεν κάνει την επαφή που θα 'θελε ο Βινίσιους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
Στο άλλο ματς, ανοίγει το σκορ (0-1) η Μίλαν κόντρα στη Νάπολι ύστερα από ΤΡΟΜΕΡΗ κούρσα του Λεάο που δίνει πάρε-βάλε στον Ζιρού! by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
45'+1' Τεράστια ευκαιρία για την Τσέλσι, τρομερό «στοπ» του Κουρτουά! Ωραία κυκλοφορία από τους «μπλε» και γύρισμα από δεξιά που βγάζει «οφ» όλη την άμυνα της Ρεάλ, με τον Κουκουρέγια να βρίσκεται ολομόναχος στο απέναντι δοκάρι. Κάνει το σουτ, όμως ο Κουρτουά προβάλει επιβλητικά το σώμα του κι εν συνεχεία δέχεται τις αγκαλιές των συμπαικτών του! by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Δύο τεράστιες χαμένες ευκαιρίες για την Τσέλσι με Καντέ και Κουκουρέγια, δοκάρι για τη Ρεάλ με τον Ροντρίγκο. Μεγαλώνει το προβάδισμα πρόκρισης των Μαδριλένων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
22:55
23:03
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
Ο Ρίντιγκερ αντί του Αλάμπα για τη Ρεάλ. Καμία αλλαγή για την Τσέλσι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:09
Πιέζει ψηλά η Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
51' Κίτρινη στον Τζέιμς για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Καμαβινγκά! Τον έχει βρει στον αστράγαλο. Θα μπορούσε να δεχθεί ακόμα και κόκκινη! by Μανώλης Μουσουράκης
23:13
53' Διπλή στιγμή για τον Καντέ! Σε δεύτερο χρόνο σουτάρει, με το μόνο κέρδος του να είναι το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
54' Στην Τσέλσι φωνάζουν για δεύτερη κίτρινη στον Μιλιτάο, ύστερα από φάουλ που σφυρίχτηκε σε αντεπίθεση με τον Τσαλόμπαχ. Η αλήθεια είναι ότι αφού δόθηκε το φάουλ, θα έπρεπε να δοθεί και η κίτρινη. Στην πραγματικότητα όμως δεν υπάρχει καμία παράβαση... by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
57' Χλιαρό σουτ του Χάβερτς από καλό σημείο, μπλοκάρει ο Κουρτουά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
58' ΓΚΟΛ η Ρεάλ Μαδρίτης! 0-1! Σκόρερ ο Ροντρίγκο! Γρήγορη εκδήλωση αντεπίθεσης με τον Ροντρίγκο, ο οποίος σπάει στον Βινίσιους, εκείνος του επιστρέφει και από κοντινό σημείο ανοίγει το σκορ. Η Ρεάλ τιμωρεί την Τσέλσι για τις χαμένες της ευκαιρίες. Πλέον, η -καλύτερη στο ματς- Τσέλσι χρειάζεται τρία γκολ για να στείλει το παιχνίδι στην παράταση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:26
23:27
68' Τριπλή κίνηση τώρα από τον Λάμπαρντ για την Τσέλσι: Οι Φέλιξ, Στέρλινγκ και Μούντρικ αντί των Γκάλαχερ, Φερνάντες και Κουκουρέγια. Φουλ επίθεση τώρα από τους «μπλε» μπας και... by Μανώλης Μουσουράκης
23:31
71' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Μπενζεμά θα δώσει τη θέση του στον Τσουαμενί και το περιβραχιόνιο στον Μόντριτς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
23:33
Τελευταίο εικοσάλεπτο. Μάλλον διαδικαστικό, εάν και στο ποδόσφαιρο τα 'χουμε δει όλα (κλισέ οκ, αλλά αλήθεια)... by Μανώλης Μουσουράκης
23:34
Χαμηλό το τέμπο... by Μανώλης Μουσουράκης
23:35
75' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ, καθυστερεί χαρακτηριστικά στην αντεπίθεση όμως ο Βινίσιους! Δεν σουτάρει καν... by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
76' Θεμπάγιος αντί Κρόος τώρα για τη Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
77' Και Μάουντ αντί Χάβερτς για την Τσέλσι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:40
80' ΓΚΟΛ η Ρεάλ! 0-2! Σκόρερ ο Ροντρίγκο για δεύτερη φορά στο ματς! Γύρισμα από αριστερά, υπέροχο πάρισμο της μπάλας από τον Βαλβέρδε, ο οποίος έσπασε στον Ροντρίγκο, με τον τελευταίο να σκοράρει προ κενής εστίας. by Μανώλης Μουσουράκης
23:47
23:49
Κίτρινη κάρτα για τον Μούντρικ, που θα χάσει το επόμενο του ευρωπαϊκό παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
90' Μακρινό σουτ του Φέλιξ, πολύ ψηλά η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
Συμπληρώθηκε το 90λεπτο, τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
90'+1' Ο Στέρλινγκ πάτησε επικίνδυνα περιοχή αλλά κόπηκε από τον Καμαβινγκά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
Τέλος αγώνα! by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
Η Ρεάλ Μαδρίτης επικρατεί για δεύτερη φορά με σκορ 2-0 της Τσέλσι, και με αυτόν τον τρόπο προκρίνεται στα ημιτελικά του Champions League με συνολικό σκορ 4-0. by Μανώλης Μουσουράκης
23:55
Ο Ροντρίγκο σημείωσε και τα δύο τέρματα των φιλοξενούμενων, που απειλήθηκαν αρκετά στο πρώτο μέρος από τους Λονδρέζους, οι οποίοι όμως δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν. by Μανώλης Μουσουράκης
23:56
Στα ημιτελικά, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι θα αντιμετωπίσει μία εκ των Μπάγερν Μονάχου και Μάντσεστερ Σίτι. Οι «πολίτες» φυσικά έχουν τεράστιο προβάδισμα μετά το υπέρ τους 3-0 από το «Έτιχαντ», ενώ η ρεβάνς είναι αύριο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:58
Aυτή θα είναι η 3η συνεχόμενη παρουσία των Μαδριλένων σε ημιτελικά Champions League και 9η τα τελευταία έντεκα χρόνια, ενώ θα έχουν την ευκαιρία να υπερασπιστούν τον τίτλο που κατέκτησαν πέρυσι. by Μανώλης Μουσουράκης