Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playoffs της Basket League.

15:36
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:37
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live το δεύτερο παιχνίδι μεταξύ Ολυμπιακού και Άρη, για τον πρώτο γύρο των playoffs της φετινής Basket League! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:41
Οι Πειραιώτες πήραν άνετη νίκη με 97-73 στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων που διεξήχθη στο ΣΕΦ και απόψε θέλουν να κάνουν το 2-0 και να πάρουν την πρόκριση για τα ημιτελικά, πριν τις πρώτες αναμετρήσεις του με τη Φενέρμπαχτσε για τα playoffs της Ευρωλίγκας! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:42
Τα highlights του Game 1: by Δημήτρης Παπαδήμας
15:43
Οι «ερυθρόλευκοι» θα παραταχθούν στη σημερινή αναμέτρηση με μοναδικό απόντα τον Αϊζέια Κάναν, ο οποίος έχει κοπεί από το υπόλοιπο του πρωταθλήματος. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:45
Από την άλλη, ο Άρης δεν θα έχει ούτε σήμερα διαθέσιμους τους Χόρκλερ, Σανόγκο, Χρηστίδη, Σχίζα και Χαβαλέ, ενώ ο Χάγκινς προπονήθηκε χθες και αναμένεται να πάρει λεπτά συμμετοχής. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:47
Αν ο Ολυμπιακός πάρει τη νίκη σήμερα, η σειρά θα ολοκληρωθεί, ενώ αν επικρατήσει ο Άρης, η σειρά θα επιστρέψει στο ΣΕΦ για το τρίτο και τελευταίο παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:49
Στη συνάντηση των δύο ομάδων στο «Αλεξάνδρειο» για την κανονική περίοδο της Basket League τον περασμένο Ιανουάριο, ο Ολυμπιακός είχε πάρει τη νίκη με 83-66: by Δημήτρης Παπαδήμας
15:52
Να θυμίσουμε ότι η πρώτη αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Φενέρμπαχτσε θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη (26/4, 21:45), ενώ οι δύο ομάδες θα ξανασυναντηθούν στο ΣΕΦ, δύο μέρες αργότερα (28/4, 21:30). by Δημήτρης Παπαδήμας
15:53
Στις 16:00 το τζάμπολ του αγώνα στη Θεσσαλονίκη! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:54
Ο Σχίζας βρίσκεται στη δεκάδα του Άρη, αλλά δεν αναμένεται να αγωνιστεί. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:55
Ξεκίνησε η παρουσίαση των ομάδων! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:56
Οι αρχικές πεντάδες: Άρης: Τολιόπουλος, Μήτρου-Λονγκ, Νότε, Νετζήπογλου, Γκούντγουιν Ολυμπιακός: Γουόκαπ, Λούντζης, Παπανικολάου, Βεζένκοφ, Φαλ by Δημήτρης Παπαδήμας
15:58
Ο Σάσα Βεζένκοφ χειροκροτήθηκε από τους φίλους του Άρη κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης των δύο ομάδων. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:58
Με τα κίτρινα ο Άρης, με την κόκκινη εμφάνισή του ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:59
Τσώνος, Μπακάλης και Τσιμπούρης η διαιτητική τριάδα της αναμέτρησης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:01
Αυτό μπορεί να είναι το τελευταίο παιχνίδι του Τολιόπουλου με τη φανέλα του Άρη, αφού ο Έλληνας γκαρντ έχει συμφωνήσει να μετακομίσει στη Γαλλία, για λογαριασμό της Μπουλαζάκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:01
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:02
0-2 ο Βεζένκοφ πέτυχε από κοντά το πρώτο καλάθι της αναμέτρησης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:03
Επιθετικό φάουλ του Λούντζη, νωρίτερα ο Νότε δεν κατάφερε να σκοράρει κάτω από το καλάθι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:05
0-6 με κάρφωμα του Βεζένκοφ, έχει πετύχει όλους τους πόντους του Ολυμπιακού έως τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:06
0-8 ξανά ο Βεζένκοφ και τάιμ άουτ που κάλεσε ο Καστρίτης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:06
Δεν έχει σκοράρει ούτε πόντο στα 3 πρώτα λεπτά του ματς ο Άρης, ενώ έχει κάνει ήδη 4 λάθη. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:07
2-8 πρώτο καλάθι του Άρη με τον Νότε, πήρε και το φάουλ από τον Φαλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:10
Πήρε φάουλ από τον Γουόκαπ και θα εκτελέσει δύο βολές ο Νετζήπογλου, παραλίγο να βάλει και το καλάθι. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:10
Σλούκας για πρώτη φορά σήμερα στο παρκέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:10
7-8 με 2/2 βολές του Νετζήπογλου, 7-0 σερί ο Άρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:11
7-10 με λέι απ του Λούντζη, μετά από πολύ καλή κυκλοφορία του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:12
Αντέδρασε έντονα προς του παίκτες του ο Καστρίτης μετά το κακό ξεκίνημα των γηπεδούχων: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:15
7-17 ξανά ο Βεζένκοφ, έχει φτάσει ήδη τους 13 προσωπικούς πόντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:15
Πρώτο διψήφιο προβάδισμα για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:16
Ο Λούντζης έκλεψε και στη συνέχεια πήρε φάουλ για δύο βολές, τρέχοντας στον αιφνιδιασμό. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:18
9-17 με κάρφωμα του Καββαδά, μετά από όμορφη ασίστ του Τολιόπουλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
9-18 1/2 βολές ο Φαλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:20
Εντυπωσιακό μπλοκ του Φαλ στον Μήτρου Λονγκ! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:20
Αλλά ο Γάλλος σέντερ έκανε βήματα στην άλλη πλευρά του παρκέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:22
Ο Φαλ ανάμεσα σε 4 αμυντικούς του Άρη, πήρε φάουλ για δύο βολές. 1.6'' για τη λήξη της πρώτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:28
Καββαδάς πήρε ξανά φάουλ από τον Μπλακ, θα δύο ακόμα βολές. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:29
0/2 ο σέντερ του Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:29
12-24 με λέι απ του ΜακΚίσικ, μέγιστη διαφορά υπέρ του Ολυμπιακού στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:30
14-24 με τον Καββαδά να φτάνει τους 7 προσωπικούς πόντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:30
16-24 με κάρφωμα του Καββαδά! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:31
Έφτασε τις 5 ασίστ ο Τολιόπουλος! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:31
16-26 ο Λαρεντζάκης, του «σέρβιρε» έτοιμο καλάθι ο Σλούκας. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:33
16-29 τρίποντο και φάουλ από τον Λαρεντζάκη! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:33
16-30 εύστοχος και στη βολή, το +14 η max διαφορά του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:37
19-35 ο με λέι απ του Λαρεντζάκη, έφτασε τους 11 προσωπικούς πόντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:39
27-39 δεύτερο συνεχόμενο εύστοχο τρίποντο για τον Άρη, αυτή τη φορά με δράστη τον Μήτρου Λονγκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:40
Οι εντυπωσιακές τάπες του Φαλ σε Γκούντγουιν και Μήτρου Λονγκ: by Δημήτρης Παπαδήμας
16:45
Ο Γουόκαπ πήρε φάουλ για δύο βολές από τον Νότε, με 3.3'' να απομένουν για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:45
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Άρης-Ολυμπιακός 27-42. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:49
Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν βάλει τις βάσεις για τη δεύτερη νίκη τους κόντρα στον Άρη και την πρόκριση στα ημιτελικά των playoffs της Basket League, έχοντας κρατήσει πολύ χαμηλά τον Άρη. Πρώτος σκόρερ ο Βεζένκοφ με 13 πόντους (όλοι στην πρώτη περίοδο), 11 έχει ο Λαρεντζάκης. Από την άλλη, ο Καββαδάς είναι ο πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους, με 9. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:55
Το εντυπωσιακό κάρφωμα του Καββαδά μπροστά στον Μπολομπόι: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
29-48 με τρίποντο του Λούντζη, +19 η μέγιστη διαφορά του Ολυμπιακού στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:05
Τεχνική ποινή στον Καστρίτη για διαμαρτυρία προς τους διαιτητές. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
Το τρίποντο και φάουλ του Λαρεντζάκη στη δεύτερη περίοδο: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
Τα καρφώματα του Καββαδά: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:10
Μόλις 2 πόντους σε 4 λεπτά στην 3η περίοδο έχει σκοράρει ο Άρης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
Ο Μπλακ πήρε φάουλ για δύο βολές μετά από επιθετικό ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
0/2 βολές ο Μπλακ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
8/17 έχει συνολικά σήμερα ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
33-52 σκόραρε ο Καββαδάς, ενώ ο Μπλακ έκανε παράβαση τριών δευτερολέπτων στη ρακέτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
33-56 με Μπλάκ και Βεζένκοφ να σκοράρουν από κοντά, τάιμ άουτ κάλεσε ο Καστρίτης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
Ο Νότε έκανε το 5ο του φάουλ και αποβλήθηκε, 2 λεπτά να μένουν για τη λήξη της 3ης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:23
Λήξη τρίτης περιόδου, Άρης-Ολυμπιακός 41-60, με τον Χάγκινς να ευστοχεί σε buzzer-beater τρίποντο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
Ξεκίνησε η τέταρτη και τελευταία περίοδος της αναμέτρησης! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:33
Το buzzer-beater τρίποντο του Χάγκινς στη λήξη της τρίτης περιόδου: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
Συνεχόμενα εύστοχα τρίποντα από τον Λούντζη στην τρίτη περίοδο: by Δημήτρης Παπαδήμας