Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playout της Stoiximan Super League.

18:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον Ατρόμητο για την 4η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
18:41
Μονόπλευρο το βαθμολογικό ενδιαφέρον στο αποψινό παιχνίδι, με τη Λαμία να είναι εκείνη που «καίγεται» για βαθμούς, καθώς βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 23 βαθμούς και στο -1 από τη σωτηρία. by Λουκάς Χατζής
18:42
Από την άλλη, η ομάδα του Περιστερίου βρίσκεται στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας των playouts με 34 πόντους. by Λουκάς Χατζής
18:49
Το σύνολο του Λεωνίδα Βόκολου προέρχεται στα playoyts από τη βαριά ήττα με σκορ 4-1 από τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, ένα αποτέλεσμα που ήρθε με ανατροπή, καθώς η Λαμία είχε ανοίξει το σκορ με τον Μαρτίνες στο 21'. by Λουκάς Χατζής
18:50
Στο τελευταίο παιχνίδι της πάντως, για τον θεσμό του Κυπέλλου, έμεινε στο 1-1 με τον ΠΑΟΚ, γνωρίζοντας τον αποκλεισμό στα ημιτελικά του θεσμού μετά την ήττα με 5-1 στο πρώτο ματς. by Λουκάς Χατζής
18:52
Ο Ατρόμητος τώρα, που παραμένει αήττητος στα playouts, προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα. by Λουκάς Χατζής
18:53
Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο προπονητής της Λαμίας δεν υπολογίζει στους Τόμας Ντε Βινσέντι, Γιώργο Μανούσο και Γιώργο Κορνέζο, σε αντίθεση με τους Νούνιες, Γκαραβέλη, Παπαδόπουλο και Καραμάνο οι οποίοι απουσίασαν από τη ρεβάνς του Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ. by Λουκάς Χατζής
18:53
Για τον Κρις Κόουλμαν, εκτός έμεινε ο Ντορίν Ροτάριου, που τις τελευταίες ημέρες ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα προπόνησης, όπως και ο Σάμουελ Φριντζόνσον που αντιμετωπίζει πρόβλημα στους κοιλιακούς. by Λουκάς Χατζής
18:54
Σε περίπου 20 λεπτά θα έχουμε την πρώτη σέντρα στο ματς. by Λουκάς Χατζής
18:55
Να θυμίσουμε πως στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και τα δύο παιχνίδια των αποψινών μονομάχων έληξαν ισόπαλα, καθώς η αναμέτρηση στο Περιστέρι είχε έρθει 0-0, ενώ, εκείνη στη Λαμία έληξε με σκορ 1-1. by Λουκάς Χατζής
18:56
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Βοηθοί: Μεϊντάνας-Φωτόπουλος 4ος διαιτητής: Περράκης VAR: Ζαμπάλας AVAR: Μπουξμπάουμ by Λουκάς Χατζής
18:57
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Λουκάς Χατζής
18:57
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ - Σιμόν, Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Αμπάντα - Σλίβκα, Τζανδάρης, Νούνιες, Μαρτίνεθ - Μεντίνα, Βέργος. by Λουκάς Χατζής
18:57
Ατρόμητος (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Ντε Μποκ - Κούεν, Έρλινγκμαρκ, Καμαρά - Κλωναρίδης, Κωτσόπουλος, Ρομπάιγ. by Λουκάς Χατζής
19:00
Αξίζει να αναφέρουμε πως απόψε στο «Αθ. Διάκος» θα βρίσκονται και φίλαθλοι του Ατρόμητου! by Λουκάς Χατζής
19:10
1-6-0 το εντός έδρας ρεκόρ της Λαμίας κόντρα στον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
19:13
Βρέχει εδώ και αρκετή ώρα στη Λαμία, με τον κόσμο που βρίσκεται στις εξέδρες που δεν έχουν στέγαστρο να κρατά ομπρέλες. by Λουκάς Χατζής
19:18
2' Αρκετά δυνατή η προώθηση του Βέργου, δεν πρόλαβε ο Μεντίνα. by Λουκάς Χατζής
19:19
3' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με την βοηθό πάντως να σηκώνει το σημαιάκι για οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
19:22
5' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Κωτσόπουλο αρχικά να προλαβαίνει την κακή έξοδο του Κολέσεφ και εν συνεχεία το σουτ του Ρομπάιγ να βρίσκει σε σώμα αμυντικού και να απομακρύνεται. by Λουκάς Χατζής
19:23
7' Αρκετά καλός ο ρυθμός στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να βγάζουν διάθεση στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
19:24
7' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τη Λαμία, μετά το σουτ του Σλίβκα από τα αριστερά να κοντράρει στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
19:24
Δεν βγήκε κάτι εδώ για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
19:27
11' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο. Ευκαιρία να φέρει κόσμο στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
19:27
Απομάκρυνε με κεφαλιά ο Μεντίνα. by Λουκάς Χατζής
19:29
12' Αντεπίθεση για τη Λαμία, η οποία μετά από ωραία ενέργεια των Μαρτίνεθ και Νούνιες, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Βέργου, το γύρισμα του οποίου στην «καρδιά» της μεγάλης περιοχής να μην είναι καλό. by Λουκάς Χατζής
19:30
14' Καλή στιγμή για τη Λαμία, με τον Μεντίνα να πιάνει τη κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι έπειτα από σέντρα του Σλίβκα, με την μπάλα να φεύγει εκτός. by Λουκάς Χατζής
19:32
16' Κλέβει στον χώρο της μεσαίας γραμμής η Λαμία, η πάσα του Σιμόν όμως προς τον Βέργο δεν πέρασε. by Λουκάς Χατζής
19:35
19' Αντεπίθεση για τον Ατρόμητο, με την πάσα του Κλώναρίδη να βρίσκει σε σώματα. by Λουκάς Χατζής
19:35
20' Στα τελευταία λεπτά πάντως, η Λαμία είναι εκείνη που έχει την κατοχή της μπάλας. by Λουκάς Χατζής
19:37
20' Η πρώτη μεγάλη στιγμή στο ματς ανήκει στη Λαμία! Ο Αμπάντα γέμισε από τα αριστερά, με την μπάλα να καταλήγει στον Μεντίνα, ο οποίος ελευθερώθηκε με ωραία κίνηση στο ύψος της μεγάλης περιοχής, με το σουτ που επιχείρησε στη συνέχεια να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Γιαννιώτη. by Λουκάς Χατζής
19:38
22' Φωνές του Βέργου για κράτημα του Κεσχρίντα εντός περιοχής σε διεκδίκηση μιας κεφαλιάς. Δεν δίνει κάτι ο διαιτητής. by Λουκάς Χατζής
19:40
Αλλάζουν πλευρές οι Σλιβκα και Μαρτίνεθ για τη Λαμία. Ανακατεύει την «τράπουλα» ο Λεωνίδας Βόκολος. by Λουκάς Χατζής
19:42
27' Σέντρα του Βέργου, εύκολη δουλειά για τον Γιαννιώτη. by Λουκάς Χατζής
19:45
19:47
30' Μεγάλες μάχες για την κατοχή της μπάλας. by Λουκάς Χατζής
19:48
32' Άτσαλη έξοδος του Γιαννιώτη, ο οποίος πάντως κερδίζει το φάουλ από τον Βέργο. Στο έδαφος οι δύο ποδοσφαιριστές μετά την σύγκρουση. by Λουκάς Χατζής
19:49
Σηκώθηκε ο Βέργος, ενώ, ο Γιαννιώτης είναι ακόμα στον αγωνιστικό χώρο με πόνους στον ώμο. by Λουκάς Χατζής
19:50
34' Όλα καλά με τον τερματοφύλακα του Ατρόμητου, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
19:52
36' Σκληρό φάουλ του Κεσχρίντα στον Αμπάντα, με τον αμυντικό του Ατρόμητου να αντικρίζει την κίτρινη κάρτα. by Λουκάς Χατζής
19:53
37' Αρκετά άστοχο το βολέ του Τζανδάρη έξω από την περιοχή, μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των φιλοξενούμενων. by Λουκάς Χατζής
19:54
38' Μικρή διακοπή στο ματς με τον Μεντίνα να πονάει μετά από μαρκάρισμα στον Κουέν. Παρατηρήσεις τώρα στον άσο του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής
19:54
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
19:54
19:56
39' Ο Αγκιμπού Καμαρά άνοιξε το κοντρόλ και έχασε τη μπάλα, σπαταλώντας μια καλή αντεπίθεση για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
19:56
40' Άστοχη κεφαλιά του Βέργου μετά από σέντρα του Μεντίνα. by Λουκάς Χατζής
19:58
42' Πολύ επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Κλωναρίδη, κέρδος το κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
19:58
Δεν βγήκε κάτι εδώ για τους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
19:59
43' Κίτρινη κάρτα στον Ρομπάιγ για κράτημα στον Μεντίνα, ο οποίος πήγε να βγάλει στον αιφνιδιασμό τη Λαμία. Σωστή απόφαση του διαιτητή. by Λουκάς Χατζής
20:02
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
20:02
45+1' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
20:02
Απομάκρυνε στο πρώτο δοκάρι ο Τζανδάρης, επιμένει ο Ατρόμητος. by Λουκάς Χατζής
20:03
Ημίχρονο στο «Αθανάσιος Διάκος», με τη Λαμία και τον Ατρόμητο να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0). by Λουκάς Χατζής
20:07
Η βαθμολογία των playouts μετά τα πρώτα ημίχρονα των σημερινών αναμετρήσεων: Εικόνα live 21975177/15860.jpg by Λουκάς Χατζής
20:19
Αλλαγή για τον Ατρόμητο με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Εκτός ο Αγκιμπού Καμαρά, στη θέση του ο Γκονζάλες. by Λουκάς Χατζής
20:20
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
20:20
by Λουκάς Χατζής
20:22
46' ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Λαμία! by Λουκάς Χατζής
20:23
Ο Χατζηισαΐας ανατρέπει τον Μαρτίνεθ στα δεξιά της περιοχής, στην προσπάθεια του μεσοεπιθετικού της Λαμίας να «μπουκάρει» μέσα στην περιοχή. by Λουκάς Χατζής
20:24
Ο VAR καλεί τον Παπαδόπουλο να δει τη φάση στο βίντεο. by Λουκάς Χατζής
20:24
Ο ρέφερι τσεκάρει αρκετή ώρα τη φάση. by Λουκάς Χατζής
20:25
50' Ο Παπαδόπουλος αλλάζει την απόφασή του και ακυρώνει το πέναλτι για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
20:26
51' Μακρινό άστοχο σουτ από τον Γκονζάλες. by Λουκάς Χατζής
20:28
52' Πιέζει η Λαμία, που τώρα κέρδισε ένα ακόμα κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:28
Απομάκρυνε ο Ατρόμητος με τον Κουέν. by Λουκάς Χατζής
20:29
54' ΓΚΟΟΟΛ για τη Λαμία και 1-0 επί του Ατρόμητου! by Λουκάς Χατζής
20:31
Σέντρα του Αμπάντα από τα αριστερά, με την μπάλα να κοντράρει στον Ντε Μποκ και να αλλάζει πορεία, και τον Βέργο να πετάγεται στην «καρδιά» της περιοχής πλασάροντας για το 1-0! by Λουκάς Χατζής
20:33
57' Ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Σλίβκα, ο Βέργος τα χάλασε στο κοντρόλ με την μπάλα να καταλήγει άουτ. by Λουκάς Χατζής
20:33
58' Μακρινό άστοχο σουτ από τον Κωτσόπουλο. by Λουκάς Χατζής
20:35
59' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Μαρτίνεθ να πιάνει ένα δυνατό σουτ μετά από λάθος της άμυνας και τον Γιαννιώτη να βγάζει δύσκολα σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:36
60' Ακόμα μία μεγάλη στιγμή για τη Λαμία, η οποία έφυγε στην αντεπίθεση, με τον Βέργο να δίνει στον Μεντίνα και εκείνος από πλάγια θέση να στέλνει την μπάλα στο πλαϊνό δίχτυ. by Λουκάς Χατζής
20:39
63' Αμπάντα και Μαρτίνεθ συνδυάζονται ωραία με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει την προβολή του δεύτερου. by Λουκάς Χατζής
20:40
Το γκολ του Βέργου για το 1-0 της Λαμίας: by Λουκάς Χατζής
20:43
67' Κόρνερ για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
20:43
Μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννιώτης. by Λουκάς Χατζής
20:44
69' Αλλαγές στο ματς. Εκτός οι Κούεν και Χατζηισαΐας, μέσα οι Οικονομίδης και Τζοβάρας. by Λουκάς Χατζής
20:48
20:49
73' Αλλαγή για τον Ατρόμητο με τον Κιάρτανσον στη θέση του Κωτσόπουλου. by Λουκάς Χατζής
20:49
74' Τρομερή ενέργεια και σέντρα του Σλίβκα από τα δεξιά, με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει δύσκολα προ του Βέργου. by Λουκάς Χατζής
20:51
75' Αλλαγές για τη Λαμία. Έξω οι Βέργος και Μαρτίνεθ και, μέσα οι Τσούκαλος και Στάνκο. by Λουκάς Χατζής
20:54
78' Κίτρινη στον Νούνιες. by Λουκάς Χατζής
20:54
79' Έξω ο Κλωναρίδης, μέσα ο Τζαβίδας. by Λουκάς Χατζής
20:56
81' Στον αγωνιστικό χώρο ο Έντερ Γκονζάλες δείχνει να είναι σοβαρό. by Λουκάς Χατζής
20:57
Δέχθηκε ένα σκληρό χτύπημα στον αυχένα σε διεκδίκηση με τον Μεντίνα με αποτέλεσμα να πέσει στον αγωνιστικό χώρο κάπως άτσαλα. by Λουκάς Χατζής
20:57
Αμέσως οι ιατροί των δύο ομάδων έτρεξαν στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
20:58
83΄ Ευτυχώς ο Έντερ Γκονζάλες σηκώθηκε και δείχνει να είναι καλά! by Λουκάς Χατζής
20:58
20:59
Ο Γκονζάλες πάντως δεν έχει περάσει ακόμα στον αγωνιστικό χώρο. Ευτυχώς, δεν του γύρισε η γλώσσα, καθώς, άπαντες, αυτό φοβήθηκαν στην αρχή... by Λουκάς Χατζής
21:00
85' Θα συνεχίσει τελικώς ο Έντερ Γκονζάλες. Να θυμίσουμε πως στα τελευταία λεπτά ο Ατρόμητος παίζει με δέκα παίκτες. by Λουκάς Χατζής
21:01
86' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Τσούκαλο να βγαίνει σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ, με τον Γιαννιώτη να τον νικά! by Λουκάς Χατζής
21:02
Κόρνερ για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
21:03
87' Ο Μπεχαράνο στη θέση του Μεντίνα και ο Βασιλαντωνόπουλος στη θέση του Νούνιες. by Λουκάς Χατζής
21:05
90' Πολύ ωραίο τάκλιν του Παπαδόπουλου, με το οποίο σηκώνει όλο το «Αθ. Διάκος» στο πόδι! Μεγάλο πάθος από τους παίκτες και τον κόσμο των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
21:06
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
21:07
90+1' Εκτός ο Σλίβκα, στη θέση του ο Καραμάνος. Εξαιρετικό παιχνίδι από τον Λιθουανό. by Λουκάς Χατζής
21:08
90+3' Κόρνερ για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
21:09
90+4' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στον Βασιλαντωνόπουλο, με το πλασέ του να βγάζει εντυπωσιακά ο Γιαννιώτης. by Λουκάς Χατζής
21:11
Τέλος του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:11
Η Λαμία πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 επί του Ατρόμητου και ξεκόλλησε από τη ζώνη του υποβιβασμού! by Λουκάς Χατζής