Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playout της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Κάππας
18:46
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικό, για την 4η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. by Δημήτρης Κάππας
18:49
Οι Γιαννιώτες βρίσκονται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα των playouts με 24 βαθμούς και στο +1 από την προτελευταία Λαμία και τη ζώνη του υποβιβασμού. Η ομάδα του Θανάση Στάικου προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο (1-1), παίρνοντας έτσι τον πρώτο της βαθμό μετά στα playouts, αφού είχαν προηγηθεί οι ήττες από ΟΦΗ (0-1) και Λαμία (2-0). by Δημήτρης Κάππας
18:50
Μάλιστα, ενδεικτικό τις αγωνιστικής κατάστασης στην οποία βρίσκεται ο ΠΑΣ είναι το γεγονός πως αγνοεί τη νίκη στα δώδεκα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, έχοντας απολογισμό πέντε ήττες και επτά ισοπαλίες. Το τελευταίο του τρίποντο χρονολογείται στις 7 Ιανουαρίου απέναντι στον ουραγό Λεβαδειακό (1-3). by Δημήτρης Κάππας
18:53
Από την άλλη, ο Παναιτωλικός έχει το χειρότερο ρεκόρ σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα των playouts, καθώς, είναι η μοναδική από τις οκτώ ομάδες που συμμετέχουν που δεν έχει κερδίσει ακόμα βαθμό. Την προηγούμενη αγωνιστική γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-0 από τον Ιωνικό, ενώ, είχαν προηγηθεί οι ήττες από Λαμία (1-3) και Αστέρα Τρίπολης (2-1). by Δημήτρης Κάππας
18:56
Το σύνολο του Γιάννη Αναστασίου βρίσκεται στην 3η θέση της ειδικής βαθμολογίας με 29 βαθμούς, νιώθοντας μια σιγουριά προς ώρας, αφού απέχει έξι πόντους από τη ζώνη του υποβιβασμού. Πάντως, αν δεν θέλει να μπλέξει σε περιπέτειες, θα πρέπει να βελτιωθεί άμεσα και να βάλει τέλος στο αρνητικό σερί έξι αγώνων που διατηρεί (0-2-4). by Δημήτρης Κάππας
18:57
Στo αγωνιστικό κομμάτι, ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες των Ριένστρα, Καραχάλιου και Σούλη, ενώ, από την άλλη, στην αποστολή επιστρέφουν οι Σόρια και Παντελάκης, όπως, φυσικά, και ο μεγάλος άτυχος της σεζόν, Πέδρο Κόντε, ο οποίος συμπεριλήφθηκε στην αποστολή για πρώτη φορά μετά από οκτώ μήνες όταν και υπέστη ρήξη χιαστών. by Δημήτρης Κάππας
18:58
Για τον Παναιτωλικό, ο Γιάννης Αναστασίου καλείται να αντιμετωπίσει αρκετές απουσίες, καθώς εκτός έμειναν οι τραυματίες Μπακάκης, Νταγκό, Χουχούμης, Νοσίρου, Χατζηθεοδωρίδης, Μαλής και Λιάβας. by Δημήτρης Κάππας
18:59
Πάμε και στις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Δημήτρης Κάππας
19:00
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Τσιντώτας - Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος - Τζίνο, Λιάσος, Παμλίδης - Ροσέρο, Μπάλαν, Μορέιρα. by Δημήτρης Κάππας
19:00
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης - Αποστολάκης, Λάρσον, Μλάντεν, Στάγιτς - Μάρτενσον, Ντίας - Χουάνπι, Κολοβός, Ξενιτίδης - Καρέλης. by Δημήτρης Κάππας
19:05
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος Βοηθοί: Αντώνιος Σινιοράκης, Μιχαήλ Νιδριώτης 4ος διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος, Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου by Δημήτρης Κάππας
19:07
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:15, όπως και όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια των playouts. by Δημήτρης Κάππας
19:12
Αυτή τη στιγμή οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Κάππας
19:14
13 βαθμοί Κελσίου στην πόλη των Ιωαννίνων, με την υγρασία να είναι στο 60%. by Δημήτρης Κάππας
19:14
Όλα είναι σχεδόν έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης. by Δημήτρης Κάππας
19:16
Το παιχνίδι ξεκίνησε. Στη σέντρα ο ΠΑΣ Γιάννινα. by Δημήτρης Κάππας
19:17
1' Απομάκρυνε σε κόρνερ την επικίνδυνη σέντρα του Μορέιρα ο Ανέστης. by Δημήτρης Κάππας
19:17
Απομάκρυναν εύκολα οι παίκτες του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Κάππας
19:19
3' Φάουλ του Μάρτενσον στον Μορέιρα, σε καλό σημείο για γέμισμα για τον ΠΑΣ. by Δημήτρης Κάππας
19:20
Εκτελέστηκε το φάουλ, έδιωξε εύκολα στο πρώτο δοκάρι ο Ντίας. by Δημήτρης Κάππας
19:21
5' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό μετά από προσπάθεια του Ξενιτίδη να μπει στην περιοχή. by Δημήτρης Κάππας
19:23
6' Πρώτη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Μλάντεν, με το ψηλοκρεμαστό πλασέ που επιχείρησε να περνά πάνω από την εστία του Τσιντώτα. by Δημήτρης Κάππας
19:25
8' Πρώτη καλή στιγμή και για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ροσέρο συνεργάστηκε με τον Παμλίδη, με τον δεύτερο να σουτάρει εκτός περιοχής, αλλά ο Ανέστης δεν είχε πρόβλημα και μπλόκαρε την μπάλα. by Δημήτρης Κάππας
19:26
10' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, ο Εραμούσπε επωφελήθηκε από το κακό διώξιμο του Κολοβού, αλλά η σέντρα του απομακρύνθηκε. by Δημήτρης Κάππας
19:27
Απομάκρυναν εύκολα οι Αγρινιώτες, με τον Κολοβό να κερδίζει φάουλ από τον Ροσέρο στη συνέχεια. by Δημήτρης Κάππας
19:27
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Παμλίδης έκανε την κούρσα προς την περιοχή του Παναιτωλικού και πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Τζίνο, αλλά το πλασέ που επιχείρησε ο Ουρουγουανός, κατέληξε αδύναμα στα χέρια του Ανέστη. by Δημήτρης Κάππας
19:30
Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει αποκτήσει την πρωτοβουλία μέχρι στιγμής, με τον Παναιτωλικό να περιμένει και να είναι διατεθειμένος να... χτυπήσει στην αντεπίθεση. by Δημήτρης Κάππας
19:30
14' Γκοοοολ για τον ΠΑΣ! Ο Πήλιος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Ροσέρο έστρωσε με το στήθος στον Παμλίδη, ο οποίος με ένα φοβερό σουτ εκτός περιοχής, νίκησε τον Ανέστη για το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
19:33
Προσπαθεί να πάρει την κατοχή και να απειλήσει ο Παναιτωλικός μετά το γκολ που δέχθηκε. Υπενθυμίζεται ότι οι Αγρινιώτες είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει κερδίσει ούτε βαθμό στα playouts μέχρι τώρα. by Δημήτρης Κάππας
19:34
18' Σέντρα του Μορέιρα, η μπάλα βρίσκει στο πόδι του Αποστολάκη και καταλήγει σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
19:34
Περνά ανεκμετάλλευτο, μιας και ο Μπάλαν έκανε φάουλ στον Αποστολάκη, στην προσπάθειά του να πάρει καλύτερη θέση. by Δημήτρης Κάππας
19:36
20' Φάουλ του Εραμούσπε στον Καρέλη, σε καλό σημείο για γέμισμα για τους φιλοξενούμενους. by Δημήτρης Κάππας
19:38
Απομάκρυναν εν τέλει οι παίκτες του ΠΑΣ, με τη σέντρα του Κολοβού να περνά ανεκμετάλλευτη. by Δημήτρης Κάππας
19:39
Στο έδαφος ο Ντίας, μετά το μαρκάρισμα του Εραμούσπε. by Δημήτρης Κάππας
19:39
Σηκώθηκε ο Ουρουγουανός και συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
19:40
24' Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Στάγιτς έκλεψε την μπάλα και έδωσε στον Ξενιτίδη που μπήκε στην περιοχή και έστρωσε στον Χουάνπι, ο οποίος με ένα φανταστικό πλασέ έστειλε την μπάλα στη γωνία του Τσιντώτα για το 1-1! by Δημήτρης Κάππας
19:42
Πρώτο γκολ του Βενεζουελάνου μεσοεπιθετικού με τη φανέλα του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Κάππας
19:43
Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις, ο ΟΦΗ προηγείται 1-0 του Αστέρα, ενώ ο Ιωνικός άνοιξε το σκορ στη Λειβαδιά με γκολ του Φαντιγκά. Χωρίς σκορ το Λαμία-Ατρόμητος. by Δημήτρης Κάππας
19:45
Προσπαθεί να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ που έχει αποκτήσει ο Παναιτωλικός. Από την άλλη, ο ΠΑΣ θέλει να αποκτήσει ξανά τα ηνία, για να προκαλέσει επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από την εστία του Ανέστη. by Δημήτρης Κάππας
19:49
Κίτρινη κάρτα σε άνθρωπο του πάγκου του ΠΑΣ Γιάννινα για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Κάππας
19:51
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, πλήρως ισορροπημένο το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
19:54
38' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, με τον Παντελάκη να διώχνει σωτήρια πριν γίνει απειλητικός ο Χουάνπι. by Δημήτρης Κάππας
19:55
39' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Οι γηπεδούχοι έφυγαν στην κόντρα με την εκτέλεση του κόρνερ, ο Μορέιρα βρήκε τον Παμλίδη, με το σουτ που επιχείρησε από πλεονεκτική θέση να καταλήγει δίπλα από το δοκάρι του Ανέστη. by Δημήτρης Κάππας
19:59
42' Ο Παναιτωλικός βγήκε στην κόντρα με τρεις παίκτες εναντίον τριών του ΠΑΣ, αλλά ο Ξενιτίδης καθυστέρησε αρκετά να αποφασίσει τι θα κάνει, με αποτέλεσμα να χάσει την μπάλα και τον Γιάννη Αναστασίου να γίνεται έξαλλος! by Δημήτρης Κάππας
20:00
Ο Αστέρας έχει φέρει στα ίσα το παιχνίδι με τον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ». Παραμένουν ως έχουν τα υπόλοιπα παιχνίδια. by Δημήτρης Κάππας
20:01
Οι παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα αφιέρωσαν το γκολ στον οπαδό της ομάδας, Δημήτρη, ο οποίος νοσηλεύεται στην εντατική. Μάλιστα, υπάρχει και πανό στην εξέδρα, στο οποίο αναγράφεται «Δημήτρη γερά στο πέταλο ξανά». by Δημήτρης Κάππας
20:02
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Κάππας
20:03
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός 1-1. by Δημήτρης Κάππας
20:06
Ο ΠΑΣ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 14' με φανταστικό σουτ του Παμλίδη, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν δέκα λεπτά αργότερα με εξίσου υπέροχο γκολ του Χουάνπι. Στο τελευταίο 20λεπτό, ο ρυθμός έπεσε αισθητά, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με το 1-1. by Δημήτρης Κάππας
20:08
20:18
Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του δευτέρου μέρος. by Δημήτρης Κάππας
20:20
Υπάρχει μία μικρή καθυστέρηση στη σέντρα, καθώς γίνεται προσπάθεια για να ξεκινήσουν όλα τα παιχνίδια ταυτόχρονα. by Δημήτρης Κάππας
20:21
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, στη σέντρα ο Παναιτωλικός. by Δημήτρης Κάππας
20:21
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Κάππας
20:22
46' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Καρέλης πήρε την μπάλα στην περιοχή του ΠΑΣ, αλλά το σουτ που επιχείρησε, πέρασε πάνω από την εστία του Τσιντώτα. by Δημήτρης Κάππας
20:25
20:26
20:26
50' Σουτ του Μορέιρα, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και απομακρύνεται. by Δημήτρης Κάππας
20:27
51' Ο Μπιλμπάο παίρνει τη θέση του Λιάσου. by Δημήτρης Κάππας
20:27
Ο Λεβαδειακός έφερε το παιχνίδι με τον Ιωνικό στα ίσα, με γκολ του Γερεμέγεφ. by Δημήτρης Κάππας
20:29
53' Κίτρινη κάρτα στον Μπιλμπάο για φάουλ στον Ντίας στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by Δημήτρης Κάππας
20:29
54' Κίτρινη κάρτα στον Σόρια για σκληρό μαρκάρισμα στον Μάρτενσον. by Δημήτρης Κάππας
20:31
Η Λαμία άνοιξε το σκορ κόντρα στον Ατρόμητο με γκολ του Βέργου. by Δημήτρης Κάππας
20:32
55' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό. by Δημήτρης Κάππας
20:32
56' Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Μετά από υπέροχη εκτέλεση φάουλ του Χουάνπι, ο Καρέλης μπήκε στην πορεία της μπάλας και με κοντινή προβολή έκανε το 1-1, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του! by Δημήτρης Κάππας
20:34
Στο έδαφος ο Ξενιτίδης, μετά από μαρκάρισμα του Τζίνο. by Δημήτρης Κάππας
20:34
Σηκώνεται ο Έλληνας μέσος και το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά. by Δημήτρης Κάππας
20:35
Ο Λεβαδειακός έχει φέρει... τούμπα το ματς με τον Ιωνικό, με τον Μεχία να κάνει το 2-1. by Δημήτρης Κάππας
20:35
60' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, δεν πέρασε από τον Στάγιτς η σέντρα του Μορέιρα. by Δημήτρης Κάππας
20:36
60' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ! Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Μλάντεν βγήκε την μπάλα σε κεφαλιά του Εραμούσπε, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. by Δημήτρης Κάππας
20:37
Ο Εραμούσπε θα αναλάβει την εκτέλεση. by Δημήτρης Κάππας
20:37
62' Γκοοοολ για τον ΠΑΣ! Ο Ανέστης απέκρουσε το πέναλτι του Εραμούσπε και την προσπάθεια του Παντελάκη στη συνέχεια, στη συνέχεια το σουτ του Παμλίδη κατέληξε στα σώματα, με την μπάλα να επιστρέφει στα πόδια του και με δεύτερο σουτ να νικά τον Ανέστη, για το 2-2! by Δημήτρης Κάππας
20:39
Απίστευτη φάση για τον ΠΑΣ, ο οποίος φέρνει άμεσα το παιχνίδι στα ίσα. by Δημήτρης Κάππας
20:40
Στο μεταξύ, ο Μλάντεν είδε κίτρινη κάρτα για την παράβαση του πέναλτι. by Δημήτρης Κάππας
20:41
65' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον ΠΑΣ. by Δημήτρης Κάππας
20:41
Στο έδαφος ο Στάγιτς, ο οποίος νιώθει ενοχλήσεις. by Δημήτρης Κάππας
20:42
Πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου ο Στάγιτς, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
20:43
Ζητάει αλλαγή ο Στάγιτς, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει. by Δημήτρης Κάππας
20:44
68' Στη θέση του Στάγιτς ο Αναστασόπουλος, ο οποίος παίρνει το... βάπτισμα του πυρός με την πρώτη ομάδα του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Κάππας
20:44
69' Κίτρινη κάρτα στον Αναστασόπουλο για μαρκάρισμα στον Ροσέρο. by Δημήτρης Κάππας
20:45
69' Μακρινό σουτ του Μπιλμπάο, η μπάλα πολύ πάνω από την εστία του Ανέστη. by Δημήτρης Κάππας
20:46
71' Ο Ντουάρτε περνά στη θέση του Ξενιτίδη. by Δημήτρης Κάππας
20:49
73' Σουτ του Ροσέρο εντός περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Αναστασόπουλος. by Δημήτρης Κάππας
20:49
74' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Μετά την εκτέλεση του κόρνερ και το κακό διώξιμο του Χουάνπι, η μπάλα έφτασε με περιπετειώδη τρόπο στον Εραμούσπε, ο οποίος την έστειλε στο δοκάρι. by Δημήτρης Κάππας
20:51
Οι παίκτες του ΠΑΣ ζητούν πέναλτι, για χέρι του Μάρτενσον στην αρχή της φάσης. by Δημήτρης Κάππας
20:52
Ο κ. Κατοίκος πηγαίνει στο VAR για να δει τη φάση. by Δημήτρης Κάππας
20:52
ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ, ο Μάρτενσον βρήκε την μπάλα με το χέρι στην προσπάθειά του να πάρει καλή θέση στην περιοχή. by Δημήτρης Κάππας
20:53
Έντονες διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Παναιτωλικού, οι οποίοι διαφωνούν με την απόφαση του διαιτητή της αναμέτρησης. by Δημήτρης Κάππας
20:53
77' Κίτρινη κάρτα στον Αποστολάκη για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Κάππας
20:54
78' Γκοοοολ για τον ΠΑΣ! Ο Εραμούσπε είναι εύστοχος αυτή τη φορά στην εκτέλεση και κάνει το 3-2 για την ομάδα του. Ανατροπή στην ανατροπή για τον σύλλογο των Ιωαννίνων. by Δημήτρης Κάππας
20:56
Στο έδαφος ο Εραμούσπε, ο οποίος τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια των πανηγυρισμών. by Δημήτρης Κάππας
20:58
82' Ο Τζίμας περνά στη θέση του Μορέιρα. by Δημήτρης Κάππας
20:59
83' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Κολοβός έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα έφτασε μετά από κακό διώξιμο στον Ντουάρτε, αλλά το σουτ του Πορτογάλου πέρασε στην εξωτερική μεριά των διχτυών του Τσιντώτα. by Δημήτρης Κάππας
21:01
84' Μπουζούκης, Σενγκέλια, Πέδρο στις θέσεις των Κολοβού, Μάρτσενσον και Χουάνπι. by Δημήτρης Κάππας
21:02
Τα παίζει όλα για όλα, προκειμένου να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας ο Παναιτωλικός. by Δημήτρης Κάππας
21:03
87' Στην θέση του Ροσέρο ο Μπορταγκαράι. by Δημήτρης Κάππας
21:04
Ο Παναιτωλικός έχει πάρει την κατοχή και προσπαθεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης, έχει γυρίσει σε 4-4-2 το σχήμα του ο Αναστασίου, με τους Καρέλη-Πέδρο δίδυμο στην επίθεση. by Δημήτρης Κάππας
21:05
Ο ΠΑΣ έχει καταφέρει να διαχειριστεί πολύ καλά το προβάδισμά του, ενώ προσπαθεί να κερδίσει χρόνο. by Δημήτρης Κάππας
21:06
90' Σέντρα-σουτ του Καρέλη στην κίνηση, δεν υπάρχει καμία ανησυχία για τον Τσιντώτα. by Δημήτρης Κάππας
21:06
7 τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Κάππας
21:07
90'+1' Κίτρινη κάρτα στον Παμλίδη για μαρκάρισμα στην αρχή της φάσης. by Δημήτρης Κάππας
21:08
90'+2' Κερδίζει κόρνερ ο Παμλίδης και πολύτιμο χρόνο για τους παίκτες του ΠΑΣ. by Δημήτρης Κάππας
21:10
Τρία λεπτά απομένουν ακόμη, ο Παναιτωλικός προσπαθεί να βρει χώρους να απειλήσει. by Δημήτρης Κάππας
21:11
90'+4' Σουτ του Καρέλη μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και απομακρύνεται. by Δημήτρης Κάππας
21:12
90'+6' Φάουλ του Ντουάρτε στον Παμλίδη στο ύψος της μεσαίας γραμμής. by Δημήτρης Κάππας
21:12
Ένα λεπτό ακόμη για το τέλος της αναμέτρησης. by Δημήτρης Κάππας
21:13
90'+7' Ο Ανέστης δεν κατάφερε να τροφοδοτήσει συμπαίκτη του, πετώντας την μπάλα πλάγιο. by Δημήτρης Κάππας
21:13
90'+8' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Δημήτρης Κάππας