Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playout της Stoiximan Super League.

18:47
18:48
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Λεβαδειακός-Ιωνικός, η οποία δεσπόζει στο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής των Playouts της Stoiximan Super League. by www.sport-fm.gr
18:49
Έχει φουντώσει η κούρσα για την παραμονή. Τέσσερις ομάδες κατά βάση δίνουν μεγάλη μάχη, εξού και το συναπάντημα στη Λειβαδιά δύο εξ αυτών έχει τεράστιο ενδιαφέρον. by www.sport-fm.gr
18:52
Τα άλλα τρία ματς είναι τα Λαμία-Ατρόμητος, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός και ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης. Υπενθυμίζεται ότι όλα διεξάγονται την ίδια ώρα! by www.sport-fm.gr
18:52
18:55
Καταρχάς, ας θυμηθούμε τη βαθολογία τέσσερις «στροφές» πριν το φινάλε: Εικόνα live 21975180/3939.jpg by www.sport-fm.gr
18:55
18:55
Λεβαδειακός (Γιάννης Πετράκης): Γκροφ - Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Παζ - Μεχία, Χάμοντ, Νίκας - Γιαννιώτας, Γερεμέγεφ, Σαχπεκίδης. by www.sport-fm.gr
18:55
Ιωνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Χουτεσιώτης - Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος - Κάνιας, Σάκιτς, Φαντιγκά - Σεμπά, Μάντζης, Μασάς. by www.sport-fm.gr
18:56
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης, Λούα Λούα, Βρακάς, Τζημόπουλος, Παναγιώτου, Νταμπό, Μπελμόντ, Σακό. by www.sport-fm.gr
18:57
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αλέν, Σόουζα, Τσίμπσαχ, Αντούνες, Γούλερι, Μάνος, Μπουενά, Λοβέρα, Ελευθεριάδης. by www.sport-fm.gr
18:59
Διαιτητής: Μανούχος Βοηθοί: Νικολαΐδης, Πάτριας Τέταρτος: Καραντώνης VAR: Παπαπέτρου ΑVAR: Παπαδάκης by www.sport-fm.gr
19:00
Στον πρώτο γύρο της κανονικής διάρκειας οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες (0-0) στην έδρα του Ιωνικού, ενώ στον δεύτερο ο Λεβαδειακό επικράτησε 1-0 χάρη σε τέρμα του Δούμτσιου στο 31'. by www.sport-fm.gr
19:02
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by www.sport-fm.gr
19:06
Η πρώτη τους κόντρα για την Α’ Εθνική/Super League είχε διεξαχθεί στις 29 Οκτωβρίου 1989, στην έδρα του Λεβαδειακού, ο οποίος επικράτησε με 4-1 χάρη σε δύο γκολ του Μιχάλη Ζιώγα και από ένα σημείωσαν οι Ματίασεν και Λεμονής. Για την ομάδα του Ιωνικού, σκόρερ ήταν ο Βογιατζής. Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στο φετινό πρωτάθλημα έπειτα από την σεζόν 2005-06 που είχαν βρεθεί στην A’ Εθνική/Super League. 5 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 3 ΝΙΚΕΣ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 2 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ - ΝΙΚΕΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΓΚΟΛ: 9-4 by www.sport-fm.gr
19:13
19:15
Όρκος νίκης από τις δύο ομάδες. Το είπαμε, τεράστιας βαθμολιγικής σημασίας το παιχνίδι! by www.sport-fm.gr
19:24
7' Φάση για τον Λεβαδειακό. Έγινε το γέμισμα, πετάχτηκε ο Βινίσιους, πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by www.sport-fm.gr
19:28
11' Ωραίο κόψιμο του Ρομαό στον Γερεμέγεφ εντός περιοχής του Ιωνικού, ενώ έβγαινε μόνος του ο επιθετικός των γηπεδούχων. Εν συνεχεία, ο πολύπειρος μεσοαμυντικός κέρδισε το φάουλ από τον Μεχία. by www.sport-fm.gr
19:28
Δυσκολεύονται οι προσπάθειες των ποδοσφαιριστών από τον βρεχμένο αγωνιστικό χώρο. by www.sport-fm.gr
19:29
Ο Λεβαδειακός είναι εκείνος που προσπαθεί να αναλάβει περισσότερες πρωτοβουλίες μέχρι στιγμής. by www.sport-fm.gr
19:30
13' Στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Γιαννιώτας έβγαλε σε πλάγια θέση εντός περιοχής τον Γερεμέγεφ, εκείνος γύρισε και πλάσαρε, με την άμυνα των γηπεδούχων να διώχνει. by www.sport-fm.gr
19:31
14' Φάση για τον Λεβαδειακό. Ο Γιαννιώτας -από τους πλέον δραστήριους παίκτες έως τώρα στο ματς- γύρισε και έπιασε φαλτσαριστό σουτ από το όριο της περιοχής, με την μπάλα να περνά δίπλα από τη συμβολή των δοκών. by www.sport-fm.gr
19:34
17' Κι άλλη φάση για τον Λεβαδειακό! Ακόμα ένα γέμισμα από στατική φάση, παίρνει την κεφαλιά ο Νίκας, κόρνερ για τους γηπεδούχους μετά από επέμβαση του Χουτεσιώτη. by www.sport-fm.gr
19:34
19:36
3(1)-0(0) οι τελικές υπέρ του Λεβαδειακού που έχει και 61% κατοχή της μπάλας. by www.sport-fm.gr
19:40
23' Φάση για τον Ιωνικό. Ο Γκροφ διώχνει με τις γροθιές γέμισμα προς τον περιοχή του, με τον Κάνιας να παίρνει το «ριμπάουντ» προσπαθώντας να τον αιφνιδιάσει από απόσταση. Ωστόσο, ο πορτιέρε κατάφερε να διώξει με υπερένταση σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
19:41
19:42
26' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 0-1! ΓΚΟΛΑΡΑ ο Φαντιγκά! Ο χαφ του Ιωνικού παίρνει την μπάλα μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής, την κουβαλά ελάχιστα και πιάνει μια απίστευτη φαλτσαριστή σουτάρα προς το απέναντι παραθυράκι! Γκολ α λα... playstation. Πάνω που άρχισε να προσπαθεί να ισορροπήσει ο Ιωνικός, βρίσκει και το γκολ. by www.sport-fm.gr
19:45
Την ίδια στιγμή οι ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικός είναι στο 1-1, Λαμία και Ατρόμητος στο 0-0, ενώ ο ΟΦΗ έχει πάρει προβάδισμα (1-0) επί του Αστέρα. by www.sport-fm.gr
19:47
30' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Υπέροχη πάσα στην πλάτη της άμυνας, ο Γερεμέγεφ βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ, με τον Τσιγκρίνσκι να του παίρνει την μπουκιά από το στόμα του με προβολή. by www.sport-fm.gr
19:49
32' Κι άλλη απίστευτη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Ρομαό χάνει τον έλεγχο της μπάλας κυρίως λόγω του βρεχμένου αγωνιστικού χώρου, με τον Γερεμέγιεφ να βρίσκεται πάλι σε θέση τετ-α-τετ και τον Χουτεσιώτη να του βάζει σπουδαίο «στοπ»! by www.sport-fm.gr
19:50
Στο έδαφος ο Κάνιας. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες από το ιατρικό επιτελείο του Ιωνικού. by www.sport-fm.gr
19:50
19:51
19:51
19:53
19:58
41' Kίτρινη στον Παζ για μαρκάρισμα στον Σεμπά κοντά στο πλάγιο. Ίσως λίγο αυστηρή η απόφαση για κάρτα. by www.sport-fm.gr
20:00
43' Κίτρινη και στον Νίκα τώρα. Σωστή απόφαση αυτή. Πήγε σκληρά με τάκλιν στον Τσιγκρίνσκι. by www.sport-fm.gr
20:02
45' Ο Σεμπά έπεσε προ του Γκροφ, με τους φιλοξενούμενους να φωνάζουν για πέναλτι. Δεν υπάρχει παράβαση, καθώς ο Βραζιλιάνος εξτρέμ πέφτει μόνος του. Δόθηκε κόκκινη στον πάγκο του Ιωνικού για διαμαρτυρίες. by www.sport-fm.gr
20:02
20:03
20:06
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ιωνικό να προηγείται 1-0. Καλύτερος στο ξεκίνημα ο Λεβαδειακός, όμως ο Ιωνικός ενώ άρχισε να ισορροπεί βρήκε και δίχτυα με την γκολάρα του Φαντιγκά στο 26'. Ωραίο ματς παρά τον βαρύ αγωνιστικό χώρο από τη βροχή. 7(4)-3(2) υπέρ των γηπεδούχων οι τελικές. by www.sport-fm.gr
20:21
Τα αποτελέσματα ημιχρόνου σ' όλα τα ματς: Λεβαδειακός-Ιωνικός 0-1, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός 1-1, Λαμία-Ατρόμητος 0-0, ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης 1-1 Και η εν εξελίξει βαθμολογία: Εικόνα live 21975180/81280.jpg by www.sport-fm.gr
20:21
20:23
46' Ο Βρακάς στη θέση του Σαχπεκίδη για τον Λεβαδειακό. Καμία αλλαγή για τον Ιωνικό. by www.sport-fm.gr
20:24
20:25
48' Στιγμή για τον Λεβαδειακό. Δεν πιάνει καλά το τελείωμα από διαγώνια θέση ο Βρακάς, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by www.sport-fm.gr
20:25
20:26
50' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός! 1-1! Σκόρερ ο Γερεμέγεφ! Ο Βρακάς κάνει εξαιρετική κίνηση από αριστερά, αδειάζει τον Μύγα, πατά περιοχή και σπάει στον Γερεμέγεφ, ο οποίος έκανε ωραίο πάρσιμο της μπάλας, γυρίζοντας και πλασάροντας για το 1-1. by www.sport-fm.gr
20:28
20:29
53' Ο Βαλεριάνος διώχνει προ του Γιαννιώτα σε κόρνερ. Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι, αλλά έχει βρει μπάλα ο αμυντικός του Ιωνικού. by www.sport-fm.gr
20:32
56' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός! 1-2! Ολική ανατροπή! Σκόρερ ο Μεχία! Ο Μεχία κάνει σε πρώτο χρόνο το σουτ από το όριο της περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Σεμπά, κολλά στο έδαφος, την ξαναπαίρνει και με ωραίο πλασέ τη στέλνει στα δίχτυα για το 1-2! Ματσάρα! by www.sport-fm.gr
20:37
20:42
20:44
67' Αναμπουμπούλα στην περιοχή του Λεβαδειακού, σταματά η φάση με φάουλ υπέρ των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
20:46
70' Κίτρινη στον Γιαννιώτα. Πήγε επικίνδυνα προς τον Γούλερι, αλλά η αλήθεια είναι ότι βρήκε μπάλα. by www.sport-fm.gr
20:49
20:54
Στο έδαφος ο Γιαννιώτας. Δεν φαίνεται να μπορεί να συνεχίσει. Ετοιμάζεται ο Λούα Λούα, ο οποίος επέστρεψε στην αποστολή του Λεβαδειακού μετά τον τραυματισμό του. by www.sport-fm.gr
20:54
20:58
21:00
21:01
84' Στιγμή για τον Ιωνικό. Ο Μύγας εφόρμησε προς την περιοχή τον Λεβαδειακού, όμως ο Λιάγκας γύρισε και έκοψε καίρια σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
21:01
85' Ακυρώνεται γκολ του Ιωνικού για οφσάιντ! Εκτέλεση κόρνερ, πρώτη κεφαλιά από τον Μύγα, δεύτερη Τσιγκρίνσκι και γκολ. Να δούμε και το ριπλέι. by www.sport-fm.gr
21:04
21:05
89' Μετράει το γκολ! 2-2! Σκόρερ ο Τσιγκρίνσκι! Κάλυπτε ο Παζ τον Τσιγκρίνσκι και ουσιαστικά του έστρωσε την μπάλα. by www.sport-fm.gr
21:06
90' Φάση σε εξαιρετική θέση για τον Λεβαδειακό! Στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής! by www.sport-fm.gr
21:07
21:08
21:11
21:13
Τέλος. Λεβαδειακός και Ιωνικός έρχονται ισόπαλοι 2-2 στη Λειβαδιά! Ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ. by www.sport-fm.gr