Βόλος-Άρης

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playoffs της Stoiximan Super League.

16:53
Καλησπέρα σας! Βόλος και Άρης κοντράρονται στη Μαγνησία στις 17:30 σε ένα κομβικό για τις δύο ομάδες παιχνίδι, αφού ενδέχεται να καθορίσει το ποιος θα ακολουθήσει το big-4 στην Ευρώπη! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:55
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 6η θέση με 40 βαθμούς και στο -1 από τους φιλοξενούμενους και αμφότεροι να προέρχονται από κολλητές ήττες. Ο μεν Βόλος από ΠΑΟΚ και ΑΕΚ, ο δε Άρης από ΑΕΚ και Παναθηναϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:57
Ο Βόλος μετράει εντός έδρας ρεκόρ 5-2-8 με τέρματα 17-29, ωστόσο η τελευταία νίκη στο «σπίτι» του είναι προ τεσσάρων μηνών όταν και επικράτησε 2-1 του Ατρομήτου. Με τον Άρη από τη δική του μεριά να έχει εκτός έδρας 3-3-9 με 15-20 γκολ και τελευταία του νίκη να έρχεται στις 20 Φεβρουαρίου με 3-0 επί του ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:59
Οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί συνολικά οκτώ φορές και στις δύο έδρες και δεν έχουν αναδειχθεί ισόπαλοι σε καμία. Την φετινή σεζόν, όπως και την πρώτη που συναντήθηκαν (2019-20) είναι οι μοναδικές που ο καθένας εκμεταλλεύθηκε την έδρα του. Στην περσινή σεζόν επικράτησε ο φιλοξενούμενος, ο Βόλος στην Θεσσαλονίκη και ο Άρης στο Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:01
Μετά τη νίκη του Βόλου στην πρώτη αναμέτρηση της ιστορία τους (31 Αυγούστου 2019) υπήρξαν τέσσερις διαδοχικές νίκες του Άρη εντός και εκτός έδρας. Στις τρεις τελευταίες τους συναντήσεις έχει σκοράρει μόνο ένας από τους δύο, κάτι που είναι συχνό φαινόμενο, αφού μόλις στη μια από τις οκτώ συναντήσεις του υπήρξε γκολ και από τις δύο πλευρές. Αυτό συνέβη μόνο στις 7 Νοεμβρίου 2021, όταν ο Άρης επικράτησε με 2-1 στον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
4 Συναντήσεις 2 Νίκες Βόλου 2 Νίκες Άρη Γκολ: 4-3 by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
Βόλος (Κώστας Μπράτσος / 4-3-3): Κότνικ - Άλχο, Λούνα, Πίρινεν, Σιέλης - Τσοκάνης, Γκάγκι, Μπαριέντος - Τσίρινος, Οζέγκοβιτς, Ντέλετιτς. Στον πάγκο οι Αυγερινός, Ασλανίδης, Μεταξάς, Οικονομόπουλος, Μεθκίδα, Καρτάλης, Αρούνα Σι, Κάτσε, Πιρές. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
Άρης (Τόλης Τερζής / 4-2-3-1): Κουέστα - Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Πίρσμαν, Μαζικού - Νταμπό, Ετέμπο - Ιτούρμπε, Νταρίντα, Πάλμα - Καμαρά. Στον πάγκοι οι: Σιαμπάνης, Γκρέι, Ντουκουρέ, Χριστοδουλόπουλος, Ενκουλού, Καμάτσο, Γκαρσία, Εμπακατά, Σγούρος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:06
Ο Τόλης Τερζής επέλεξε να αφήσει στον πάγκο τον Ενκουλού, χρησιμοποιώντας σε ρόλο στόπερ τον Πίρσμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
Διαιτητής: Ευαγγέλου Άγγελος Βοηθοί: Μεϊντάνας Αντρέας, Φωτόπουλος Αντρέας Τέταρτος: Περράκης Κωνσταντίνος VAR, AVAR: Ζαμπάλας Σπυρίδων, Μπαουξμπάουμ Ρέινχαρντ by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
Σε 20 περίπου λεπτά θα ξεκινήσει το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
Στις 20:00 έχουμε το ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός και στις 21:00 το Ολυμπιακός-ΑΕΚ! Φυσικά, θα μπορείτε να ενημερώνεστε για τις εξελίξεις και τα αποτελέσματα των αγώνων μέσα από το sportfm.gr και τον bwinΣΠΟΡ FM στους 94,6! by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
Όλα είναι έτοιμα! by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
Μικρή καθυστέρηση και ξεκινάμε. Ο Βόλος έκανε την καθιερωμένη διαμαρτυρία για τους ξένους διαιτητές. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
3' Σουτ ο Πάλμα, μπλόκαρε εύκολα ο Κότνικ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
6' Ισορροπημένο είναι το παιχνίδι μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
9' Κόρνερ για τον Άρη, πρώτο γενικά στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
Κι άλλο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
10' Βγήκε ο Κότνικ και έδιωξε με τις γροθιές. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
12' Κόρνερ για τον Άρη ξανά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
13' Πήρε την κεφαλιά ο Νταμπό που ήταν αμαρκάριστος, η μπάλα όμως πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
19' Κακό σουτ του Πάλμα, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
21' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, μετά από κλωτσιά του Τσοκάνη στον Καμαρά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
22' Εκτέλεσε ο Ιτούρμπε, η μπάλα πάνω στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
24' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Πλασέ με τη μία του Καμαρά μέσα από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας! by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
25' Σέντρα ο Φαμπιάνο, ο Καμαρά δεν κατάφερε να πάρει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
27' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ! Σουτάρα ο Νταρίντα έξω από την περιοχή, η μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Κότνικ και 1-0! Πολύ όμορφο γκολ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
30' Καλή στιγμή για τον Βόλο! Σέντρα ο Άλχο, πήρε την κεφαλιά ο Οζέγκοβιτς αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
18:05
32' Σουτ του Τσοκάνη σε καλό σημείο, η μπάλα κόντραρε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
18:09
Μετά το γκολ του Άρη, περίπου 20 οπαδοί της ομάδας που βρίσκονται στο «Πανθεσσαλικό» πανηγύρισαν και υπήρξε ένταση με αυτούς του Βόλου. Ωστόσο, με την παρέμβαση του Αχιλλέα Μπέου και της αστυνομίας, τα πνεύματα ηρέμησαν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
Το γκολ του Άρη by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
41' Ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα σουτ ο Μαζικού, δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα ο Καμαρά! by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
43' Εκτέλεσε φάουλ ο Λουίς Πάλμα, έδιωξε σε κόρνερ ο Κότνικ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
Φώναξαν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι για πτώση του Νταμπό, ελέγχθηκε η φάση, παίζετε είπε και ο ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
Ημίχρονο! Βόλος-Άρης 0-1! Η ομάδα του Τόλη Τερζή πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα χάρη στο γκολ του Νταρίντα στο 27ο λεπτό. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
18:35
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
47' Ο Μαζικού κερδίζει πέναλτι μετά από μαρκάρισμα του Πίρινεν, ωστόσο ο βοηθός έχει δείξει οφσάιντ στον Καμαρά στην αρχή της φάσης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
50' Μέσα ο Εμπακατά, έξω ο Οντουμπάτζο με πρόβλημα τραυματισμού για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
51' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Ανεκμετάλλευτο πέρασε από την ομάδα του Κώστα Μπράτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
53' Κόρνερ ξανά για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
54' Σουτ ο Ντέλετιτς, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
58' Κάρτα ο Λούνα για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
59' Μέσα ο Πιρές, έξω ο Μπαριέντος για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
18:57
67' Αρούνα Σι μέσα, Λούνα έξω για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
68' Ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Ντέλετιτς δίνει στον Σι, εκείνος δεν μπορεί από πλεονεκτική θέση να κάνει το 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
73' Καμάτσο, Ματέο Γκαρσία μέσα για τον Άρη, έξω Ιτούρμπε και Πάλμα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
Κίτρινη ο Νταρίντα για θέατρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
75' Κίτρινη και στον Μάνο Παναγιωτόπουλο, υπεύθυνο επικοινωνίας του Βόλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
77' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ! Υπέροχο τελείωμα του Καμαρά με το εξωτερικό στο τετ-α-τετ με τον Κότνικ, έπειτα από ωραία μπαλιά του Εμπακατά! by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
79' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Ο Καμάτσο μπουκάρει στην αντίπαλη περιοχή, πέφτει μετά από μαρκάρισμα του Πίρινεν και ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
80' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ ΚΑΙ 3-0! Ο Καμαρά εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα και τελειώνει ουσιαστικά το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
83' Τσοκάνης έξω για τον Βόλο, Μεταξάς μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε, διαδικαστικού χαρακτήρα πλέον... by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
86' Έξω ο Νταρίντα, μέσα ο Λάζαρος για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
Ο Άρης έχει καθαρίσει το παιχνίδι και αγκαλιάζει την πέμπτη θέση και το τελευταίο ευρωπαϊκό εισιτήριο... Θα πάει στο +4 από τον Βόλο, ο οποίος το πάλεψε στο δεύτερο μέρος αλλά από το 70' και έπειτα έμοιαζε να μένει από δυνάμεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
90' Κόρνερ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
3 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
Απλώς περιμένουμε να μάθουμε το τελικό σκορ, αν θα αλλάξει δηλαδή... by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
Φάγαμε το πρώτο λεπτό, άλλα δύο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
90'+2' Σουτ του Καμάτσο, κοντράρει στον Λάζαρο και καταλήγει στην αγκαλιά του Κότνικ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
90'+3' Μακρινό σουτ του Πιρές, μπλόκαρε εύκολα ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Άρης επικράτησε 3-0 του Βόλου στο Πανθεσσαλικό και ξέφυγε στο +4 από τον αντίπαλό του, αγκαλιάζοντας το τελευταίο ευρωπαϊκό εισιτήριο για τη νέα σεζόν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
Ο Νταρίντα άνοιξε το σκορ στο 27', με τον Αμπουμπακάρ Καμαρά να σκοράρει δις στη συνέχεια (77', 80') για το τελικό σκορ. by Αναστασία Βοσνάκη