Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική των playout της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Κάππας
19:01
Παρέα θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την αναμέτρηση ανάμεσα σε Ατρόμητο και ΟΦΗ για την 5η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. by Δημήτρης Κάππας
19:02
Με αμφότερους στο +9 από την τελευταία δυάδα, η σωτηρία δείχνει δεδομένη, οι δύο αντίπαλοι προβλέπονται δίχως άγχος και σκοπιμότητες, με τον νικητή, εάν υπάρξει, να κλειδώνει πιθανότατα και την πρώτη θέση. by Δημήτρης Κάππας
19:05
Αυτή θα είναι η τρίτη φετινή τους συνάντηση, με τους Περιστεριώτες να έχουν πετύχει δύο νίκες (3-1, 1-0) στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. by Δημήτρης Κάππας
19:06
Στα αγωνιστικά, ο Κρις Κόλμαν δεν έχει διαθέσιμους τους Ροτάριου, Στρούγγη, Σουάρεθ και Κιβρακίδη, ενώ ο Βάλντας Νταμπράουσκας πορεύεται δίχως τους Τσιλιανίδη, Γρίβα, Σηφάκη, Τοράλ, Σωτηρίου, Μπιφουμά, Τζου, Αποστολάκη και Θεοδοσουλάκη. by Δημήτρης Κάππας
19:09
Πάμε και στις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Δημήτρης Κάππας
19:09
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Ντε Μποκ, Μαυρομάτης, Χατζηησαΐας, Κεσχρίντα, Έντερ, Αγκιμπού, Έρλινγκμαρκ, Κλωναρίδης, Κωτσόπουλος, Ρομπάιγ. by Δημήτρης Κάππας
19:09
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μανδάς, Λάρσον, Θοράρινσον, Βούρος, Διαμάντης, Πασαλίδης, Μεγιάδο, Ντιουσέ, Μπάκιτς, Φελίπε Λουίς, Ντίκο. by Δημήτρης Κάππας
19:13
Διαιτητής: Τζοβάρας Βοηθοί: Καλαμπόκης, Κόλλιας 4ος: Βεργέτης VAR: Ζαμπάλας by Δημήτρης Κάππας
19:14
Οι δύο ομάδες έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι σχεδόν έτοιμα για το πρώτο σφύριγμα. by Δημήτρης Κάππας
19:15
Ξεκίνησε το παιχνίδι, στη σέντρα ο ΟΦΗ. by Δημήτρης Κάππας
19:19
3' Πολύ καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Κλωναρίδης έκανε ωραία την κούρσα από τα αριστερά και μπήκε στην περιοχή, «έσπασε» στον Αγκιμπού, αλλά το σουτ του κόντραρε και απομακρύνθηκε. Οι παίκτες των γηπεδούχων ζήτησαν πέναλτι για χέρι, με τον κ. Τζοβάρα να λέει «παίζεται». by Δημήτρης Κάππας
19:20
5' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Δημήτρης Κάππας
19:21
Η μπάλα πέρασε έξω από τη νοητή γραμμή κατά την εκτέλεση. Το παιχνίδι θα συνεχιστεί με ελεύθερο. by Δημήτρης Κάππας
19:21
6' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Κάππας
19:22
7' Σέντρα-σουτ του Ρομπάιγ, εκτινάσσεται και παραχωρεί νέο κόρνερ ο Μανδάς. by Δημήτρης Κάππας
19:22
8' Γκοοολ για τον ΟΦΗ! Οι παίκτες των Κρητικών απομάκρυναν την εκτέλεση και έφυγαν στην αντεπίθεση, με τον Ντίκο να κουβαλά την μπάλα και την κατάλληλη στιγμή να τη «σπάει» στον Ντιουσέ, ο οποίος με ένα εξαιρετικό σουτ με το αριστερό, νίκησε τον Γιαννιώτη για το 0-1! by Δημήτρης Κάππας
19:26
11' Σουτ του Κωτσόπουλο εκτός περιοχής, ο Μανδάς δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει. by Δημήτρης Κάππας
19:26
11' Ο Έντερ δοκιμάσε ένα εναέριο σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα πήγε πολύ πάνω από το δοκάρι του Μανδά. by Δημήτρης Κάππας
19:27
Συνεχίζει την πίεσή του, προκειμένου να βρει γκολ ισοφάρισης ο Ατρόμητος. by Δημήτρης Κάππας
19:28
Πολύ καλός ο ρυθμός μέχρι στιγμής, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τρόπο να απειλήσουν την αντίπαλη εστία. by Δημήτρης Κάππας
19:29
14' Ακόμη μία τελική για τον Ατρομητό. Ο Έντερ απέφυγε τον Μεγιάδο και έκανε το φαλτσαριστό σουτ, με την μπάλα να καταλήγει άουτ. by Δημήτρης Κάππας
19:30
15' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ατρομητό! Ο Κλωναρίδης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα βρήκε στον Διαμαντή και ο κ. Τζοβάρας έδειξε την άσπρη βούλα για χέρι του Έλληνα αμυντικού. by Δημήτρης Κάππας
19:31
16' Γκοοοολ για τον Ατρόμητο! Ο Ρομπάιγ ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Μανδά, για το 1-1! by Δημήτρης Κάππας
19:33
17' Ο ΟΦΗ προσπάθησε να απειλήσει, με τον Μπάκιτς να γυρνά με ανάποδο ψαλίδι για τον Ντιουσέ, ωστόσο ο Γιαννιώτης βγήκε έγκαιρα και κέρδισε το φάουλ. by Δημήτρης Κάππας
19:35
20' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Βούρος έκανε ωραία διαγώνια σέντρα, ο Φελίπε πήρε την κεφαλιά, με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει εύκολα την μπάλα. by Δημήτρης Κάππας
19:37
22' Πρόβλημα με τον Γιαννιώτη, ο οποίος είναι στο έδαφος, καθώς φαίνεται να έχει θέμα μετά το χτύπημα με τον Ντιουσέ. by Δημήτρης Κάππας
19:39
Σηκώθηκε ο Γιαννιώτης, συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
19:41
26' Γκοοολ για τον ΟΦΗ! Ο Γιαννιώτης δεν συνεννοήθηκε σωστά με τους αμυντικούς του και πάσαρε στον... Μεγιάδο, ο οποίος τον νίκησε σετ τετ-α-τετ για το 2-1 των Κρητικών! by Δημήτρης Κάππας
19:44
29' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Ατρόμητο, μπλοκάρει εύκολα ο Μανδάς. by Δημήτρης Κάππας
19:48
32' Ο Ντίκο έφυγε απέναντι από τον Γιαννιώτη, ο Μαυρομάτης τον πρόλαβε και τον έβγαλε από την πορεία του εκτός περιοχής, με τον κ. Τζοβάρα να λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
19:50
35' Γκοοοολ για τον Ατρόμητο! Οι παίκτες του Κρις Κόλμαν συνεργάστηκαν όμορφα εκτός περιοχής, ο Κεσχρίντα έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα σε αυτή και έκανε το παράλληλο γύρισμα, με τον Βούρο να πετυχαίνει αυτογκόλ, στην προσπάθεια του να απομακρύνει, για το 2-2! by Δημήτρης Κάππας
19:52
Πολύ όμορφο παιχνίδι στο Περιστέρι, με τέσσερα γκολ έως τώρα και πολύ καλό ρυθμό! by Δημήτρης Κάππας
19:55
40' Πολύ καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Κωτσόπουλος έφυγε στην αντεπίθεση και σούταρε εκτός περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Μανδά. by Δημήτρης Κάππας
19:57
42' Κίτρινη κάρτα στον Μαυρομάτη για φάουλ στον Φελίπε. by Δημήτρης Κάππας
19:59
Συνεχίζει να είναι αρκετά καλός ο ρυθμός, δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου. by Δημήτρης Κάππας
20:00
45' Κίτρινη κάρτα στον Μπάκιτς για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Κάππας
20:02
Ατρόμητος-ΟΦΗ 2-2, σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι έως τώρα, με πολύ καλό ρυθμό και τέσσερα τέρματα! by Δημήτρης Κάππας
20:17
20:17
20:20
Όλα είναι σχεδόν έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου μέρους. by Δημήτρης Κάππας
20:21
Οι δύο ομάδες έχουν κάνει ήδη την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Κάππας
20:21
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, στη σέντρα ο Ατρόμητος. by Δημήτρης Κάππας
20:23
Οι παίκτες του Ατρόμητου έχουν πάρει την κατοχή και προσπαθούν να βρουν χώρους για να απειλήσουν την εστία του Μανδά. by Δημήτρης Κάππας
20:27
Δεν υπάρχει ακόμη κάποια τελική προσπάθεια στο δεύτερο μέρος, έπειτα από έξι λεπτά παιχνιδιού. by Δημήτρης Κάππας
20:30
Οι δύο ομάδες προσπαθήσουν να βρουν τα πατήματά τους στο δεύτερο ημίχρονο, μετά το εκρηκτικό πρώτο μέρος. by Δημήτρης Κάππας
20:30
54' Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον για φάουλ στον Ρομπάιγ. by Δημήτρης Κάππας
20:34
57' Το παιχνίδι σταμάτησε για λίγο, με οπαδούς και παίκτες να τιμούν τη μνήμη του πρώην παίκτη των Περιστεριωτών, Τσιμάνγκα. Μάλιστα, πριν την έναρξη της αναμέτρησης, οι ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων κατέθεσαν και στεφάνι. by Δημήτρης Κάππας
20:36
Συμπληρώθηκε μία ώρα παιχνιδιού, ενώ δεν υπάρχει καμία τελική προσπάθεια ακόμη στο δεύτερο μέρος, μετά από 15 λεπτά. by Δημήτρης Κάππας
20:37
62' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κλωναρίδης πήρε την μπάλα στον κενό χώρο, έκανε την κούρσα, προσπέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και σούταρε, αλλά ο Μανδάς ήταν στο σωστό σημείο και έκανε μία μεγάλη επέμβαση, κρατώντας το 2-2. by Δημήτρης Κάππας
20:41
64' Ο Κλωναρίδης βρήκε τον Κεσχρίντα, εκείνος έκανε τη συρτή σέντρα, ο Πασαλίδης έβαλε το πόδι του και παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ, αλλά ο Μανδάς μπλόκαρε την μπάλα. by Δημήτρης Κάππας
20:41
65' Γκοοολ για τον ΟΦΗ! Ο Μεγιάδο βρήκε καταπληκτικά τον Λάρσον, εκείνος έκανε με υπερπροσπάθεια μία ωραία σέντρα, με τον Ντίκο να μπαίνει στην πορεία της μπάλας και με καρφωτή κεφαλιά να κάνει το 3-2! by Δημήτρης Κάππας
20:43
68' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Δημήτρης Κάππας
20:44
Μάζεψε εύκολα την μπάλα σε δεύτερο χρόνο ο Γιαννιώτης. by Δημήτρης Κάππας
20:46
70 λεπτά στο παιχνίδι, ο ΟΦΗ προηγείται με 3-2, με το δεύτερο μέρος να μην έχει τις φάσεις και τον ρυθμό του πρώτου μέρους. by Δημήτρης Κάππας
20:49
71' Στις θέσεις των Έρλινγκμαρκ και Κωτσόπουλου, οι Τζαβίδας και Φριντζόνσον. by Δημήτρης Κάππας
20:50
74' Πολύ καλή διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Αρχικά, ο Ντίκο έκανε ωραία κίνηση και σουτ, το οποίο απομάκρυνε εντυπωσιακά ο Γιαννιώτης, ενώ στη συνέχεια το πλασέ του Μπάκιτς πέρασε πάνω από την εστία του Έλληνα τερματοφύλακα. by Δημήτρης Κάππας
20:52
76' Στις θέσεις των Ντίκο και Μπάκιτς, οι Νέιρα και Μοσκέρα. by Δημήτρης Κάππας
20:57
Οι παίκτες του ΟΦΗ διατηρούν την κατοχή στα πόδια τους στα τελευταία λεπτά και προσπαθούν να βρουν το γκολ που θα σφραγίσει τη νίκη τους στο Περιστέρι. by Δημήτρης Κάππας
20:58
82' Κίτρινη κάρτα στον Αγκιμπού για φάουλ στον Μεγιάδο. by Δημήτρης Κάππας
20:59
83' Στη θέση του Ντιουσέ, περνά ο Περέα. by Δημήτρης Κάππας
21:00
84' Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για σκληρό μαρκάρισμα στον Ρομπάιγ. by Δημήτρης Κάππας
21:01
85' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Κάππας
21:02
Δεν μπόρεσαν να σκοράρουν από κοντά οι παίκτες του Ατρόμητου, μετά την εκτέλεση, η μπάλα πέρασε άουτ. by Δημήτρης Κάππας
21:04
88' Αδύναμο σουτ του Μοσκέρα, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννιώτης. by Δημήτρης Κάππας
21:05
89' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, που διαχειρίζεται πολύ καλά το προβάδισμά του στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Κάππας
21:06
89' Στη θέση των Φελίπε και Λάρσον, οι Γκρόνινγκ και Μαρινάκης. by Δημήτρης Κάππας
21:06
90' Στη θέση των Ρομπάιγ και Αγκιμπού, οι Κιάρτανσον και Καμαρά. by Δημήτρης Κάππας
21:06
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ, μετά από φάουλ του Διαμαντή. by Δημήτρης Κάππας
21:08
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, τα διανύουμε ήδη. by Δημήτρης Κάππας
21:08
90'+3' Σουτ του Ντε Μποκ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα αρκετά πάνω από την εστία του Μανδά. by Δημήτρης Κάππας
21:09
Τέλος στο παιχνίδι, Ατρόμητος-ΟΦΗ 2-3. by Δημήτρης Κάππας
21:10
Οι Κρητικοί παίρνουν τη νίκη και πλέον βρίσκονται στην κορυφή των playouts με 37 βαθμούς. by Δημήτρης Κάππας