Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την όγδοη αγωνιστική των playoffs της Super League

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Κάππας
19:46
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα σε Άρη και Βόλο, για την 8η αγωνιστική των playoffs της Stoximan Super League. by Δημήτρης Κάππας
19:47
Οι «κίτρινοι» θέλουν απόψε να επιστρέψουν στις νίκες και την ίδια στιγμή να εξασφαλίσουν και μαθηματικά την 5η θέση στη βαθμολογία και την ίδια στιγμή το τελευταίο ευρωπαϊκό εισιτήριο. by Δημήτρης Κάππας
19:48
Απέναντι τους θα έχουν τους Βολιώτες, οι οποίοι προέρχονται από τη βαριά ήττα από τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη σε άλλο ένα ματς που συνδυάστηκε με μια προσπάθεια για ένα καλό αποτέλεσμα, αλλά χωρίς να το πετυχαίνουν. by Δημήτρης Κάππας
19:49
Ο Tόλης Τερζής από την πλευρά του Άρη δεν θα έχει στη διάθεσή του τον τιμωρημένο Καμαρά και τους τραυματίες Μπράμπετς και Μάνου Γκαρθία, ενώ τελικά στην αποστολή είναι ο Οντουμπάτζο, ο οποίος ξεπέρασε τον τραυματισμό του. by Δημήτρης Κάππας
19:51
Από την άλλη πλευρά, ο Κώστας Μπράτσος καλείται να διαχειριστεί αρκετές και σημαντικές απουσίες. Στη διάθεσή του δεν θα έχει τον Οζέγκοβιτς που υπέστη διάστρεμμα στο ματς με τον Ολυμπιακό, όπως και τον Σιέλη για αντίστοιχο λόγο, ενώ απών είναι και πάλι ο Μπαριέντος. by Δημήτρης Κάππας
19:54
Πάμε και στις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Δημήτρης Κάππας
19:55
Άρης (Τόλης Τερζής): Κουέστα, Φαμπιάνο, Εμπακατά, Μαζικού, Πιρσμαν, Ετέμπο, Νταμπό, Νταρίντα, Πάλμα, Γκαρσία, Γκρέι. by Δημήτρης Κάππας
19:55
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κότνικ, Τάχατος, Πίρινεν, Ασλανίδης, Σι, Άλχο, Μεταξάς, Τσοκάνης, Λούνα, Γκάγκι, Ντέλετιτς. by Δημήτρης Κάππας
19:58
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων A' Βοηθός: Νικολακάκης (Λασιθίου) Β' Βοηθός: Στεφανής (Καρδίτσας) 4ος διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) VAR: Γκάμαρης (Αθηνών), Τριανταφύλλου (Αρκαδίας) by Δημήτρης Κάππας
19:59
Αυτή τη στιγμή οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Κάππας
20:01
Η ΠΑΕ Άρης κατέθεσε δύο στέφανα στη μνήμη των Νίκου Τσαρούχα και Παύλου Μυροφορίδη. by Δημήτρης Κάππας
20:03
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των δύο ανθρώπων που έφυγαν πρόσφατα από τη ζωή. by Δημήτρης Κάππας
20:04
Ξεκίνησε το παιχνίδι, στη σέντρα ο Άρης. by Δημήτρης Κάππας
20:07
3' Ο Πάλμα προπάθησε να συνδυαστεί με τον Νταμπό και να βγει απέναντι από τον Κότνικ, αλλά οι παίκτες του Βόλου έδιωξαν έγκαιρα. by Δημήτρης Κάππας
20:07
3' Γκοοοολ για τον Άρη! Ο Εμπαγκατά έκανε την κίνηση και τη σέντρα από τα δεξιά, οι παίκτες του Βόλου δεν κατάφεραν να διώξουν σωστά την μπάλα και ο Πάλμα με ένα πανέμορφο σουτ από δύσκολη γωνία, έκανε το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
20:10
Μπήκαν κεφάτοι στο παιχνίδι οι παίκτες του Άρη και κατάφεραν να βρουν πολύ νωρίς το γκολ, μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. by Δημήτρης Κάππας
20:12
8' Πολύ καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Νταρίντα πήρε την μπάλα εκτός της περιοχής του Βόλου, αλλά το σουτ που επιχείρησε, κατέληξε στην αγκαλιά του Κότνικ. by Δημήτρης Κάππας
20:14
Συμπληρώθηκαν δέκα λεπτά στο παιχνίδι, οι παίκτες του Άρη έχουν την κατοχή και προσπαθούν να βρουν χώρους για να πετύχουν ακόμη ένα τέρμα. by Δημήτρης Κάππας
20:15
11' Ακόμη μία καλή στιγμή για τον Άρη. Μετά από βαθιά μπαλιά στην περιοχή, ο Γκρέι έγινε αποδέκτης της μπάλας και έκανε το σουτ, αλλά ο Κότνικ ήταν ξανά στη σωστή θέση και μπλόκαρε την μπάλα. by Δημήτρης Κάππας
20:19
Συνεχίζει να κρατά την κατοχή στα πόδια του ο Άρης, με τον Βόλο να έχει παθητικό ρόλο, μετά από 15 λεπτά παιχνιδιού. by Δημήτρης Κάππας
20:20
20:21
17' Κόρνερ για τον Άρη, μετά από σουτ του Πάλμα εκτός περιοχής που κόντραρε. by Δημήτρης Κάππας
20:24
20' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Βόλο. by Δημήτρης Κάππας
20:25
20' Ο Αυγερινός θα περάσει στη θέση του Κότνικ, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
20:25
Βγήκε και μάζεψε εύκολα ο Κουέστα στην εκτέλεση. by Δημήτρης Κάππας
20:28
Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, μετά το εξαιρετικό ξεκίνημα του Άρη. by Δημήτρης Κάππας
20:31
25' Κίτρινη στον Μαζικού για σκληρό μαρκάρισμα στον Άλχο. by Δημήτρης Κάππας
20:33
29' Πρώτη καλή στιγμή για τον Βόλο. Μετά από γέμισμα στην περιοχή του Άρη και κακό διώξιμο, η μπάλα έφτασε στον Άλχο, αλλά το σουτ που επιχείρησε από δύσκολη γωνία, κατέληξε στα χέρια του Κουέστα. by Δημήτρης Κάππας
20:34
20:35
31' Φάουλ του Ετέμπο στον Ντέλετιτς, σε πολύ καλό σημείο και για απευθείας εκτέλεση. by Δημήτρης Κάππας
20:37
32' Εκτέλεσε ο Ντέλετιτς, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Κουέστα. by Δημήτρης Κάππας
20:37
33' Κίτρινη κάρτα στον Γκρέι για πάτημα στον Τάχατο. by Δημήτρης Κάππας
20:39
Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο και πιέζει ψηλά ο Βόλος στα τελευταία λεπτά, ενώ είχε και τις δύο πρώτες του ευκαιρίες με τα σουτ των Άλχο και Ντέλετιτς. by Δημήτρης Κάππας
20:41
38' Κόρνερ για τον Άρη, το δεύτερο στο παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
20:42
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, με τους παίκτες του Βόλου να απομακρύνουν. by Δημήτρης Κάππας
20:43
39' Κίτρινη στον Πίρινεν για φάουλ στον Γκρέι. Ακυρώνεται, καθώς ο Γκρέι ήταν σε θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Κάππας
20:45
Ακόμη τέσσερα λεπτά για να συμπληρωθούν τα 45'. by Δημήτρης Κάππας
20:46
43' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη! Μετά από ωραία συνεργασία του Εμπαγκατά με τον Ετέμπο, ο πρώτος μπήκε στην περιοχή και διεκδίκησε την μπάλα με τον Σι, με τον παίκτη του Βόλου να τον ανατρέπει και τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. by Δημήτρης Κάππας
20:48
44' Γκοοοολ για τον Άρη! Ο Πάλμα ανέλαβε την εκτέλεση και την έστειλε από την αντίθετη πλευρά που έπεσε ο Αυγερινός, κάνοντας το 2-0! by Δημήτρης Κάππας
20:49
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Κάππας
20:51
Ο Άρης με το δεύτερο τέρμα του παίρνει διαφορά ασφαλείας και δείχνει να σφραγίζει το ευρωπαϊκό εισιτήριο. by Δημήτρης Κάππας
20:52
Τέλος στο πρώτο μέρος. Άρης-Βόλος 2-0. by Δημήτρης Κάππας
21:03
21:08
Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Δημήτρης Κάππας
21:09
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Κάππας
21:09
45' Ο Κάτσε περνά στη θέση του Μεταξά. by Δημήτρης Κάππας
21:10
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, στη σέντρα ο Βόλος. by Δημήτρης Κάππας
21:10
Βρέχει αρκετά αυτή τη στιγμή στο «Κλ. Βικελίδης». by Δημήτρης Κάππας
21:13
Οι παίκτες του Άρη έχουν την κατοχή και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. by Δημήτρης Κάππας
21:13
48' Κίτρινη κάρτα στον Γκάγκι για φάουλ στον Μαζικού. by Δημήτρης Κάππας
21:14
50' Γκοοοολ για τον Βόλο! Ο Τάχατος έκλεψε την μπάλα και μετά από ωραία συνεργασία έγινε και πάλι αποδέκτης αυτής και με ωραίο τελείωμα νίκησε τον Κουέστα, για το 2-1! by Δημήτρης Κάππας
21:16
Μειώνει πολύ γρήγορα στο δεύτερο μέρος και ξαναμπαίνει στο παιχνίδι η ομάδα της Μαγνησίας. Εξαιρετική η συνεργασία των φιλοξενούμενων και πολύ ωραίο το τελείωμα του Τάχατου. by Δημήτρης Κάππας
21:18
54' Κόρνερ για τον Βόλο by Δημήτρης Κάππας
21:18
Κακή σέντρα του Λούνα, τελειώνει η φάση. by Δημήτρης Κάππας
21:20
56' Γκοοολ για τον Άρη! Ο Πάλμα πήρε την μπάλα από το ύψος του κέντρου, πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και στην συνέχεια μπήκε στην περιοχή, κάνοντας υπέροχη πάσα με το εξωτερικό για τον Γκρέι, ο οποίος έκανε εύκολα το 3-1! by Δημήτρης Κάππας
21:22
57' Ρουπ και Ιτούρμπε στις θέσεις των Πάλμα και Νταμπό. by Δημήτρης Κάππας
21:23
59' Γκοοολ για τον Βόλο! Ο Λούνα βρήκε υπέροχα τον Γκάγκι, εκείνος έσπασε την κατάλληλη στιγμή στον Άλχο, με τον Φινλανδό να πλασάρει στην ανυπεράσπιστη εστία και να μειώνει σε 3-2. by Δημήτρης Κάππας
21:25
Απίθανο παιχνίδι στο δεύτερο μέρος, με τρία τέρματα σε λιγότερο από 15 λεπτά και με τον Βόλο να βρίσκει δις τον τρόπο να παραμείνει στο παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
21:26
62' Κίτρινη κάρτα στον Τάχατο για φάουλ στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by Δημήτρης Κάππας
21:28
64' Κόκκινη κάρτα για τον Βόλο! Ο Ντέλετιτς βρήκε ψηλά στο πόδι με τις τάπες τον Ντάριντα, με τον διαιτητή να τον αποβάλλει! by Δημήτρης Κάππας
21:30
66' Σουτ του Ρουπ εκτός περιοχής, η μπάλα αρκετά ψηλά από τα δοκάρια του Αυγερινού. by Δημήτρης Κάππας
21:32
Αριθμητικό πλεονέκτημα πλέον για τον Άρη, όπου πλέον έχει ξεκάθαρο προβάδισμα για να πάρει το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
21:34
70' Κόρνερ για τον Άρη. by Δημήτρης Κάππας
21:34
Εκτελέστηκε γρήγορα και χάθηκε η κατοχή. by Δημήτρης Κάππας
21:35
71' Ακόμη ένα κόρνερ για τον Άρη, που πιέζει για να βρει ακόμη ένα γκολ. by Δημήτρης Κάππας
21:35
71' Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Πιρσμαν πήδηξε ανενόχλητος μετά την εκτέλεση, αλλά έστειλε πάνω στον Αυγερινό. by Δημήτρης Κάππας
21:36
72' Σουτ του Γκάγκι εκτός περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Κουέστα. by Δημήτρης Κάππας
21:37
73' Στη θέση του Σι, περνάει ο Πιρές. by Δημήτρης Κάππας
21:38
74' Γκοοολ για τον Άρη! Ο Νταρίντα έκανε ωραία κίνηση και βρήκε πανέμορφα τον Ματέο Γκαρσία, ο οποίος με πολύ ψύχραιμο πλασέ, νίκησε τον Αυγερινό για το 4-2! by Δημήτρης Κάππας
21:39
75' Κίτρινη στον Λούνα για διαμαρτυρία. by Δημήτρης Κάππας
21:42
77' Ακόμη μία καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Εμπακατά βγήκε απέναντι από τον Αυγερινό, αλλά ο Έλληνας τερματοφύλακας είπε «όχι» στον παίκτη των «κιτρίνων». by Δημήτρης Κάππας
21:43
79' Κόρνερ για τον Άρη. by Δημήτρης Κάππας
21:43
80' Ακόμη ένα κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
21:44
80' Ο Πίρσμαν πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Κάππας
21:45
81' Χριστοδουλόπουλος, Ενκουλού, Σγουρός αντί των Γκρέι, Μαζικού, Νταρίντα. by Δημήτρης Κάππας
21:46
81' Μεσκίδα στη θέση του Λούνα. by Δημήτρης Κάππας
21:48
Ακόμη 7 λεπτά για το τέλος του ματς, με τον Άρη να δείχνει να έχει κλειδώσει το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
21:48
84' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Άρη. by Δημήτρης Κάππας
21:49
85' Κόρνερ για τον Άρη. by Δημήτρης Κάππας
21:50
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, καθώς υπάρχει φάουλ του Πίρσμαν στην προσπάθειά του να πάρει καλή θέση. by Δημήτρης Κάππας
21:52
Τρία λεπτά ακόμη, με τον ρυθμό να έχει πέσει αρκετά. by Δημήτρης Κάππας
21:54
Κυκλοφορούν την μπάλα οι παίκτες του Άρη, με το παιχνίδι να έχει «σβήσει» εδώ και λίγη ώρα. by Δημήτρης Κάππας
21:55
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Κάππας
21:56
90'+2' Ο Άρης προσπάθησε να βγει στην αντεπίθεση, αλλά οι παίκτες του Βόλου έκοψαν σωτήρια την μπάλα. by Δημήτρης Κάππας
21:57
19-21 τα φάουλ. by Δημήτρης Κάππας
21:58
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Χριστοδουλόπουλο για φάουλ. by Δημήτρης Κάππας
21:58
Τέλος στο παιχνίδι! by Δημήτρης Κάππας
21:59
Ο Άρης επικράτησε 4-2 του Βόλου και σφράγισε το ευρωπαϊκό εισιτήριο. by Δημήτρης Κάππας