Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το game 5 της σειράς των προημιτελικών των playoffs της Euroleague

20:39
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη του Game 5 ανάμεσα στη Μονακό και τη Μακάμπι Τελ Αβίβ για τα playoffs της Ευρωλίγκας. by Λουκάς Χατζής
20:46
Στο προηγούμενο ματς, οι Ισραηλινοί διέλυσαν με σκορ 104-69 τη Μονακό κάνοντας το 2-2 στη σειρά. by Λουκάς Χατζής
20:47
Αμφότερες έχουν κάνει από ένα break στη σειρά, με τη Μακάμπι να σπάει την έδρα της Μονακό στο Game 1 της σειράς. by Λουκάς Χατζής
20:48
Σε περίπου δέκα λεπτά θα έχουμε το πρώτο τζάμπολ στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
20:51
Το αποψινό παιχνίδι απασχολεί τον Ολυμπιακό, καθώς από το συγκεκριμένο ζευγάρι θα μάθουμε τον αντίπαλο των «ερυθρόλευκων» στα ημιτελικά του Final 4 του Κάουνας! by Λουκάς Χατζής
20:53
Ενδεικτικό είναι πως τα 3 από τα 4 ζευγάρια των playoffs έχουν οδηγηθεί στο Game 5, δείγμα του πόσο αμφίρροπα και μεγάλα ντέρμπι είναι τα ματς του θεσμού! by Λουκάς Χατζής
20:53
Να θυμίσουμε πως σε μία ώρα, η Ρεάλ Μαδρίτης υποδέχεται την Παρτίζαν. by Λουκάς Χατζής
20:54
Ολυμπιακός και Μπαρτσελόνα φτιάχνουν ήδη... βαλίτσες για Κάουνας. Απόψε, θα μάθουμε τις δύο ομάδες που θα συμπληρώσουν το καρέ! by Λουκάς Χατζής
20:57
Ένα ενδιαφέρον στατιστικό είναι πως 16 στις 16 γηπεδούχες ομάδες σε Game 5 των playoffs της Ευρωλίγκας έχουν πάρει το εισιτήριο για το Final 4! Θα μπορέσει απόψε η Μακάμπι να σπάσει την... κατάρα; Σε λίγες ώρες θα μάθουμε! by Λουκάς Χατζής
21:00
Μονακό: Λόιντ, Τζέιμς, Ματιεγιούνας, Ουατάρα, Μπράουν. Μακάμπι: Μπράουν, Μπάλντογυιν, Πόιθρες, Μάρτιν, Κόλσον. by Λουκάς Χατζής
21:09
17-17 με τρίποντη «βόμβα» του Μάικ Τζέιμς! Φτάνει και εκείνος τους 7 πόντους. by Λουκάς Χατζής
21:15
5ο ομαδικό για τη Μονακό, με τον Μπράουν να πηγαίνει στις βολές. by Λουκάς Χατζής
21:16
19-24 με τις βολές του Μπράουν. by Λουκάς Χατζής
21:17
21-24 με γκολ-φάουλ του Μάικ Τζέιμς! Έχει ήδη 9 πόντους και 3 ασίστ. by Λουκάς Χατζής
21:17
Πλήγμα για τη Μακάμπι, καθώς ο Μπόλντγουιν έκανε το δεύτερο φάουλ του. by Λουκάς Χατζής
21:17
22-24 με την συμπληρωματική βολή του Τζέιμς. by Λουκάς Χατζής
21:18
24-24 με ΑΠΙΘΑΝΟ κάρφωμα του Ντόντα Χολ από την 4η ασίστ του Τζέιμς! Ο Πόιθρες θα δει τη φάση στα highlights! by Λουκάς Χατζής
21:21
25-27 με 1/2 βολές για τον Τζέιμς που πηγαίνει στον πάγκο να πάρει ανάσες. by Λουκάς Χατζής
21:22
25-30 με τρίποντο του Λορέντζ Μπράουν. 10/12 εντός πεδιάς για την Μακάμπι. Απίθανα πράγματα! by Λουκάς Χατζής
21:25
Λάθος για τη Μονακό, τελευταία 24 δευτερόλεπτα, όλα για τη Μακάμπι. by Λουκάς Χατζής
21:26
Άστοχος ο Μπόλντγουιν και τέλος πρώτου δεκαλέπτου. by Λουκάς Χατζής
21:27
11/14 εντός πεδιάς για την Μακάμπι στο πρώτο δεκάλεπτο (4/6τρ.). by Λουκάς Χατζής
21:28
Μπόλντγουιν στους 10 πόντους για τη Μακάμπι, Μάικ Τζέιμς με 11 για τη Μονακό. by Λουκάς Χατζής
21:29
Ξεκίνησε το δεύτερο δεκάλεπτο. by Λουκάς Χατζής
21:30
Επιθετικό φάουλ του Πόιθρες, κατοχή για τη Μονακό. by Λουκάς Χατζής
21:30
Οι γηπεδούχοι πρέπει να βρουν και άλλους πρωταγωνιστές πέραν του Μάικ Τζέιμς αν θέλει να έχει τύχη στο ματς. by Λουκάς Χατζής
21:31
28-33 με τον Τζέιμς να συνεχίζει να σκοράρει κατά ριπάς. by Λουκάς Χατζής
21:31
Οι 21 από τους 28 πόντους της Μονακό έχουν έρθει από τα χέρια του πρώην άσου του Παναθηναϊκού! by Λουκάς Χατζής
21:34
33-33 ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΑΪΚ ΤΖΕΪΜΣ ΑΠΟΨΕ! Δύσκολο τρίποντο για τον Αμερικανό γκαρντ από την γωνία που φτάνει τους 16 πόντους! by Λουκάς Χατζής
21:35
Τάιμ άουτ καλεί τώρα ο Κάτας που βλέπει την ομάδα του να έχει αποσυντονιστεί, αφού δεν έχει σκοράρει για 2,5 λεπτά στο δεύτερο δεκάλεπτο. by Λουκάς Χατζής
21:40
41-36 με τρίποντο του Μπράουν. Πρώτοι πόντοι για τη Μακάμπι μετά από 4 λεπτά στο 2ο δεκάλεπτο. by Λουκάς Χατζής
21:46
45-44 με ακόμα ένα τρίποντο της Μακάμπι στις τελευταίες επιθέσεις, αυτή τη φορά από τον Μπόλντγουιν. by Λουκάς Χατζής
21:46
45-47 μπροστά στο σκορ η Μακάμπι μετά από ώρα με τρίποντο του Χίλιαρντ. by Λουκάς Χατζής
21:48
Τρίτο σερί τρίποντο για τη Μακάμπι. by Λουκάς Χατζής
21:49
Μικρή διακοπή στο ματς, με τους διαιτητές να εξετάζουν το φάουλ του Χίλιαρντ στον Ματιεγιούνας. by Λουκάς Χατζής
21:50
49-47 ξανά μπροστά η Μονακό με τον 21ο πόντο του Τζέιμς στο παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
21:55
Σίδερο τα σουτ των Τζέιμς-Ουατάρα, τελευταία δευτερόλεπτα του ημιχρόνου, όλα για τη Μακάμπι. by Λουκάς Χατζής
21:55
Κλέψιμο του Ουατάρα, ο οποίος φτάνει στο λέι απ με τη λήξη του δεκαλέπτου για το 53-49! by Λουκάς Χατζής
21:56
Απίθανο πρώτο ημίχρονο στο Μονακό! 21 πόντους και 5 ασίστ για τον Μάικ Τζέιμς, 15 πόντους και 4 ασίστ από τον Μπόλντγουιν. by Λουκάς Χατζής
22:13
Κερδισμένο φάουλ τώρα για τον Μονέκε που πάει στην γραμμή των βολών. by Λουκάς Χατζής
22:21
Μικρή διακοπή στο ματς, με τους διαιτητές να εξετάζουν την προηγούμενη φάση για τον αν έβγαλε ή όχι την μπάλα ο Ουατάρα. by Λουκάς Χατζής
22:27
Φάουλ του Μπόλντγουιν στον Λόιντ, δικαίωμα για τρεις βολές στον άσο της Μονακό. by Λουκάς Χατζής
22:30
Πάει στα αποδυτήρια ο Μάικ Τζέιμς, δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα. by Λουκάς Χατζής
22:32
Νέο λάθος από τον Λορέντζο Μπράουν που σήμερα δεν είναι στην μέρα του. by Λουκάς Χατζής
22:33
0/2 βολές από τον Ντιαλό. by Λουκάς Χατζής
22:33
Επιστρέφει από τα αποδυτήρια ο Μάικ Τζέιμς καταχειροκροτούμενος. by Λουκάς Χατζής
22:35
70-68 με τις βολές του Ντι Μπαρτολομέο που μετρά 46 σερί εύστοχες βολές στην Ευρωλίγκα. by Λουκάς Χατζής
22:36
72-68 κάρφωμα από τον Χολ. by Λουκάς Χατζής
22:38
Τεχνική ποινή στη Μακάμπι, αστοχεί ο Τζέιμς. by Λουκάς Χατζής
22:40
Οι διαιτητές εξετάζουν την προηγούμενη φάση για φάουλ του Ντιλό στον Κόλσον. Τελικά κρίνουν πως ήταν εκπρόθεσμο, με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με σκορ 72-70. by Λουκάς Χατζής
22:51
Φάουλ του Τζέιμς χαμηλά, που πάντως είναι το 5ο ομαδικό για τη Μονακό. Βολές για τον Νίμπο. by Λουκάς Χατζής
22:53
Λάθος του Μονέκε στην επίθεση, με τον Μπόλντγουιν να κλέβει και να καρφώνει στον αιφνιδιασμό για την προσπέραση και το 74-75! by Λουκάς Χατζής
22:55
Λάθος του Τζέιμς, ο οποίος δείχνει να πονάει μετά από στραβοπάτημα. Χωρίς πόντο στο δεύτερο ημίχρονο ο σταρ της Μονακό. by Λουκάς Χατζής
22:55
74-77 μετά από επιθετικό ριμπάουντ για τη Μακάμπι, η οποία τρέχει σερί 6-0. by Λουκάς Χατζής
22:59
Φάουλ του Κόλσον πάνω σε προσπάθεια τριών πόντων από τον Λόιντ. Ο παίκτης της Μονακό δείχνει να πονάει μετά το άτσαλο πέσιμο στο παρκέ. by Λουκάς Χατζής
22:59
Οι διαιτητές εξετάζουν το βίντεο για αντιαθλητικό. by Λουκάς Χατζής
23:00
Τάιμ άουτ. by Λουκάς Χατζής
23:00
Δεν αναβαθμίζουν το φάουλ, επομένως ο Λόιντ θα εκτελέσει τρεις βολές. by Λουκάς Χατζής
23:03
80-79 με 2/3 βολές από τον Λόιντ. Κατοχή για τη Μονακό που τελικά πήρε το αντιαθλητικό. by Λουκάς Χατζής
23:05
86-79 με 3/3 βολές από τον Λόιντ που έχει 8 πόντους μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα για το +8 της Μονακό, τρία λεπτά πριν το φινάλε! by Λουκάς Χατζής
23:06
86-81 με κάρφωμα του Πόιθρες. by Λουκάς Χατζής
23:06
88-81 με φόλοου του Χολ. by Λουκάς Χατζής
23:07
Αποβάλλεται ο Χολ με πέντε φάουλ, έπειτα από σπρώξιμο στον Πόιθρες. by Λουκάς Χατζής
23:08
86-82 με 1/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
23:08
Συμπλήρωσε τα πέντε ομαδικά η Μακάμπι, με τον Κόλσον να αποβάλλεται. Βολές για τον Μονέκε. by Λουκάς Χατζής
23:16
96-85 με τον Ντιαλό στα 29,6'', κλειδώνει τη νίκη για τη Μονακό! by Λουκάς Χατζής
23:18
Τέλος αγώνα. Η Μονακό παίρνει το εισιτήριο για το Final 4 εκεί όπου θα παίξει με τον Ολυμπιακό! by Λουκάς Χατζής