Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τελευταία αγωνιστική των playout της Stoiximan Super League.

19:37
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Ατρόμητο για την 7η και τελευταία αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
19:39
Το παιχνίδι στο «Θ. Κολοκοτρώνης» μπορεί να μην έχει κάποιο βαθμολογικό ενδιαφέρον, καθώς, αμφότερες οι ομάδες έχουν εξασφαλίσει την παραμονή, με τον Αστέρα να βρίσκεται στην 4η θέση της ειδικής βαθμολογίας με 30 βαθμούς και ο Ατρόμητος στη 2η με 37β., εντούτοις, και οι δύο ομάδες θα ψάξουν τη νίκη, ώστε να κλείσουν θετικά τη φετινή σεζόν. by Λουκάς Χατζής
19:40
Οι Αρκάδες προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα 1-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα, μένοντας χωρίς τρίποντο για πέμπτη διαδοχική αγωνιστική (0-2-3). by Λουκάς Χατζής
19:41
Από την άλλη, ο Ατρόμητος έβαλε τέλος σε ένα σερί τεσσάρων αρνητικών αποτελεσμάτων (0-2-2), επικρατώντας την περασμένη αγωνιστική με 2-0 του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
19:43
Στα φετινά μεταξύ τους ματς, ο Ατρόμητος μετράει μία νίκη (2-0) και μια ισοπαλία στην Τρίπολη (1-1). by Λουκάς Χατζής
19:44
Στα αγωνιστικά, ο Κρις Κόλμαν δεν υπολογίζει τον Κιάρτανσον που κρίθηκε ανέτοιμος μετά την ίωση που τον ταλαιπώρησε προσφάτως, ενώ εκτός παραμένουν οι μακροχρόνια απόντες Σουάρεθ, Κιβρακίδης και Στρούγγης. by Λουκάς Χατζής
19:45
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Λουκάς Χατζής
19:48
Αστέρας Τρίπολης (Γιάννης Δουβίκας): Τσιφτσής, Πίτσου, Καστάνο, Γκαρσία, Τασουλής, Αλάγκμπε, Προύντζος, Μπερτόγλιο, Ζουγλής, Μπαρτόλο, Κωστέας. by Λουκάς Χατζής
19:49
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Ντε Μποκ, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Κουέν, Φρίντγινσον, Έρλινγκμαρκ, Τζοβάρας, Κλωναρίδης, Τζαβίδας. by Λουκάς Χατζής
19:50
Σε περίπου δέκα λεπτά θα έχουμε την πρώτη σέντρα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
19:50
Διαιτητής: Ζαμπάλας (Ηπείρου), βοηθοί: Μωϋσιάδης (Ηπείρου), Μαυρουδής (Ηρακλείου), 4ος: Ανδριανός (Αχαϊας), VAR: Πολυχρόνης (Πιερίας), AVAR: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής) by Λουκάς Χατζής
19:54
Ήταν γνωστό πως ο Γιάννης Δουβίκας θα έδινε ευκαιρίες σε νεαρούς παίκτες από την ακαδημία του συλλόγου. Κάτι που αποτυπώνεται πλήρως από τις επιλογές του στην ενδεκάδα, αφού Προύντζος, Ζουγλής και Κωστέας παίρνουν φανέλα βασικού. by Λουκάς Χατζής
19:57
Αυτή την στιγμή γίνεται η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
19:58
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς στην Τρίπολη! by Λουκάς Χατζής
20:00
Ξεκίνησε το παιχνίδι, στην σέντρα ο Αστέρας Τρίπολης. by Λουκάς Χατζής
20:03
2' Επικίνδυνη σέντρα ου Κλωναρίδη από τα δεξιά, πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ. by Λουκάς Χατζής
20:05
5' Σέντρα του Γκαρθία από τα δεξιά, απομάκρυνε την μπάλα πριν βγει σε κόρνερ ο Κλωναρίδης. by Λουκάς Χατζής
20:07
7' Χωρίς φάση ακόμα το ματς σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Λουκάς Χατζής
20:09
8' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι για τον Ατρόμητο, με τον Ανδρέα Κούεν να πιάνει ένα δυνατό σουτ, λίγο έξω από την περιοχή, μετά από ωραίο passing game των φιλοξενούμενων, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. by Λουκάς Χατζής
20:11
10' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, μετά το παράλληλο γύρισμα του Φριντζόνσον το οποίο έβγαλε ο Ατιένθα. by Λουκάς Χατζής
20:12
12' Ο Ατρόμητος δείχνει να έχει μπει καλύτερα σε αυτά τα πρώτα λεπτά του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
20:15
14' Νέο κόρνερ για τον Ατρόμητο. Δεν βγήκε κάτι ούτε εδώ. by Λουκάς Χατζής
20:15
15' Κίτρινη κάρτα στον Έρλινγκμαρκ για κράτημα στον Ζουρλή. by Λουκάς Χατζής
20:17
17' Γέμισμα του Τασουλή, απομάκρυνε η άμυνα του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής
20:20
18' Δεύτερη τελική για τον Ατρόμητο, με τον Τζοβάρα να «πατάει» ωραία στον Τζαβίδα, ο οποίος αμέσως εξαπέλυσε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
20:21
21' Διαδοχικές σέντρες του Ζουγλή από τα δεξιά, διώχνει η άμυνα του Ατρόμητου. Αρκετά δραστήριο ο νεαρός εξτρέμ του Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
20:23
22' Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς ο Τζοβάρας βρίσκεται στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
20:23
Συνεχίζεται το παιχνίδι, όλα καλά με τον άσο του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής
20:24
24' Επικίνδυνο γύρισμα του Μπερτόγλιο, παραχωρεί το πλάγιο ο Χατζηισαΐας. by Λουκάς Χατζής
20:26
26' Κόρνερ για τον Αστέρα, μετά από νέα ενέργεια του δραστήριου σήμερα 20χρονου, Ζουγλή! by Λουκάς Χατζής
20:27
Δεν βγήκε κάτι καλό για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
20:28
27' Καλή ενέργεια του Κεσχρίντα από τα δεξιά, σπάει στον Κλωναρίδη, το σουτ του οποίου κόντραρε και βγήκε σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:28
Απομάκρυνε στο πρώτο δοκάρι η ομάδα της Τρίπολης. by Λουκάς Χατζής
20:29
29' Στημένη φάση για τον Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
20:29
Σωτήρια επέμβαση του Μαυρομμάτη προ του Αλάγκμπε. by Λουκάς Χατζής
20:32
32' Νέο «στοπ» του Μαυρομμάτη σε προσπάθεια των γηπεδούχων! by Λουκάς Χατζής
20:33
32' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με την προβολή του Τζαβίδα στο πρώτο δοκάρι έπειτα από γύρισμα του Κλωναρίδη να σταματά στην κάθετη δοκό του Αστέρα. Στη συνέχεια της φάσης, το σουτ του Φριντζόνσον έφυγε αρκετά μακριά. by Λουκάς Χατζής
20:34
0-5 οι τελικές στο ματς. by Λουκάς Χατζής
20:36
36' Φάουλ σε καλό σημείο από τα δεξιά για τον Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
20:37
Άσχημη εκτέλεση του Μπερτόγλιο, απομάκρυνε ο Κεσχρίντα. by Λουκάς Χατζής
20:41
40' Μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο. Νέα σέντρα του Κλωναρίδη από τα δεξιά, ο Τζοβάρας έκανε την προβολή, βρήκε λίγο την μπάλα, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να της δώσει πορεία προς την εστία. by Λουκάς Χατζής
20:43
43' Πρώτη τελική για τον Αστέρα, με το σουτ του Μπαρτόλο να κοντράρει στον Μαυρομμάτη και να καταλήγει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:43
43' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Κωστέα. Κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Αστέρας ανοίγει το σκορ με όμορφη κεφαλιά του 20χρονου επιθετικού από την «καρδιά» της περιοχής, έπειτα από κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:47
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. Ο Κωστέας πήρε κίτρινη επειδή έβγαλε την μπάλα στους πανηγυρισμούς. by Λουκάς Χατζής
20:48
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, ο Αστέρας πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 1-0 χάρη στο τέρμα του Κωστέα στο 43ο λεπτό. by Λουκάς Χατζής
21:02
Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:05
21:06
Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Προφανώς για να ξεκινήσουν όλα τα ματς των playouts την ίδια ώρα. by Λουκάς Χατζής
21:06
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στην Τρίπολη. by Λουκάς Χατζής
21:08
47' Καλό γύρισμα του Γκαρθία από τα δεξιά, απομάκρυνε την μπάλα η άμυνα του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής
21:09
Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, με τον Κουέν να βρίσκεται στο έδαφος μετά από χτύπημα στο χέρι. by Λουκάς Χατζής
21:09
Συνεχίζεται το ματς, με τον άσο του Ατρόμητου να επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
21:11
50' Φάουλ σε καλό σημείο για μια σέντρα για τον Αστέρα Τρίπολης. by Λουκάς Χατζής
21:12
Καλό γέμισμα του Μπερτόγλιο, πρόλαβε και έδιωξε σε πλάγιο ο Χατζηισαΐας προ του Κωστέα. by Λουκάς Χατζής
21:14
53' Ο Αστέρας έχει μπει πολύ καλύτερα από τον Ατρόμητο στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:15
53' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
21:15
54' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με φανταστικό σουτ του Κούεν! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έμεινε «ζωντανή» στην περιοχή του Αστέρα, με τον Κούεν να πιάνει ένα δυνατό σουτ από πλάγια θέση με τον Τσιφτσή να μην αντιδρά και την μπάλα να πηγαίνει στα δίχτυα για το 1-1. by Λουκάς Χατζής
21:15
Η φάση ελέγχεται από το VAR. by Λουκάς Χατζής
21:17
Οι διαιτητές εξετάζουν για το αν ο Μαυρομμάτης εμποδίζει τον Τσιφτσή, ή τον μπερδεύει, καθώς ήταν στην πορεία της μπάλας. by Λουκάς Χατζής
21:18
Ο κ. Ζαμπάλας τελικά πηγαίνει να δει το VAR. by Λουκάς Χατζής
21:18
Κίτρινες κάρτες τώρα σε ανθρώπους των δύο πάγκων για διαμαρτυρίες κοντά στο βίντεο του VAR. by Λουκάς Χατζής
21:19
Ο Ζαμπάλας μετράει το γκολ κανονικά, 1-1 για τον Ατρόμητο. Ο Μαυρομμάτης ήταν σε θέση οφσάιντ, ωστόσο, σύμφωνα με τον διαιτητή δεν επηρέασε τη φάση, επομένως το τέρμα του Κουέν μετρά κανονικά. by Λουκάς Χατζής
21:19
Κίτρινη κάρτα στον Τσιφτσή για διαμαρτυρίες. by Λουκάς Χατζής
21:21
60' Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Εκτός οι Τζοβάρας, Έρλινγκμαρκ και Φριντζόνσον, μέσα οι Αγκιμπού Καμαρά, Ρομπάιγ, Έντερ Γκονζάλεθ.. by Λουκάς Χατζής
21:23
62' Στο έδαφος ο Ρούμπεν Γκαρθία με πρόβλημα στην γάμπα. Νέα διακοπή στο ματς. by Λουκάς Χατζής
21:24
63' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, εκτός ο Ρούμπεν μέσα ο Άλβαρες. by Λουκάς Χατζής
21:24
Από τη φάση του γκολ του Ατρόμητου και για ένα δεκάλεπτο δεν έχει παιχτεί ποδόσφαιρο στην Τρίπολη. by Λουκάς Χατζής
21:26
65' Καλή στιγμή για τον Αστέρα, με τον Αλάγκμπε να «μπουκάρει» στη μεγάλη περιοχή και τους Μαυρομμάτη και Χατζηισαΐα να τον κόβουν. Φωνές των γηπεδούχων για κράτημα πάνω στον Αλάγκμπε. Παίζεται λέει ο διαιτητής. by Λουκάς Χατζής
21:27
21:27
66' Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τον Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
21:27
Έδιωξε ο Μαυρομμάτης με ωραία κεφαλιά. by Λουκάς Χατζής
21:28
67' ΑΠΙΘΑΝΗ επέμβαση του Γιαννιώτη κρατά το 1-1! Ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου σταμάτησε σε ανεπανάληπτο τετ-α-τετ τον Μπερτόγλιο. by Λουκάς Χατζής
21:30
68' Ο Ατρόμητος έκλεψε από το κόρνερ των γηπεδούχων, βγήκε στον αιφνιδιασμό, με την μπάλα να φτάνει στον Ρομπάιγ, ο οποίος προ κενής εστίας και με τον Τσιφτσή εξουδετερωμένο έστειλε την μπάλα άουτ! by Λουκάς Χατζής
21:30
Τεράστιες στιγμές για τις δύο ομάδες μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. by Λουκάς Χατζής
21:32
71' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Τζαβίδας, μέσα ο Κωτσόπουλος. by Λουκάς Χατζής
21:35
74' Άστοχο το μακρινό σουτ του Μπρούντζου. Φωνές νωρίτερα για πέναλτι πάνω στον Ζουγλή. by Λουκάς Χατζής
21:36
75' Ο Τσιφτσής νικά τον Κωστόπουλο από τη μικρή περιοχή, μετά από ολιγωρία στην άμυνα του Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
21:38
77' Ακόμα μία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Κούεν περνά ο Μέντες. by Λουκάς Χατζής
21:41
79' Ο Ατρόμητος βγήκε στον αιφνιδιασμό, με τον Αγκιμπού να κάνει το σουτ, τον Τσιφτσή να βγάζει δύσκολα και τον Ρομπάιγ να παίρνει το ριμπάουντ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από θέση οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
21:42
80' Αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Μπερτόγλιο και Ζουγλής, μέσα οι Μουνάφο και Σίτο. by Λουκάς Χατζής
21:45
84΄Καλή στιγμή για τον Αστέρα, με το σουτ του Σίτο να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Γιαννιώτη. Κέρδος ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
21:46
Δοκάρι για τον Αστέρα, όμως ο διαιτητής Ζαμπάλας σφυρίζει επιθετικό φάουλ στην προσπάθεια του Ατιένθα. Σωστή απόφαση. by Λουκάς Χατζής
21:47
84' Στο γήπεδο οι Καπίγια και Χριστόπουλος, εκτός οι Αλάγκμπε και Τασουλής. by Λουκάς Χατζής
21:48
21:48
88' Κίτρινη για τον Μουνάφο. by Λουκάς Χατζής
21:49
89' Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Ντε Μποκ, κέρδος το κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Λουκάς Χατζής
21:50
89' Νέα απειλή για τον Ατρόμητο με την ωραία ατομική ενέργεια του Αγκιμπου, να μπλοκάρει σταθερά ο Τσιφτσής. by Λουκάς Χατζής
21:51
Επτά λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
21:55
90+4' Κίτρινη στον Μούντες για κράτημα στον Μπρούντζο. by Λουκάς Χατζής
21:58
Τελευταία δευτερόλεπτα στο παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
21:59
Τέλος αγώνα. Αστέρας και Ατρόμητος έμειναν σε ένα... απολαυστικό 1-1 στο «Θ. Κολοκοτρώνης». by Λουκάς Χατζής