Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τελευταία αγωνιστική των playout της Stoiximan Super League.

19:45
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την πολύ σημαντική αναμέτρηση, Ιωνικός-Λαμία, για την 7η αγωνιστική των playouts. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Το ματς είναι «ο θάνατός σου, η ζωή μου». Ο Ιωνικός θέλει μόνο τη νίκη για να σωθεί, ενώ η Λαμία βολεύεται και με την ισοπαλία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Επιστρέφει ο Σεμπά στην αποστολή του Ιωνικού, ενώ είναι τιμωρημένος ο Μπουένα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
Η Λαμία δεν ανακοίνωσε χθες αποστολή για το ματς. Είναι εκτός ο Βέργος και ο Ντε Βινσέντι, επιστροφή για Μπεχαράνο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
Ιωνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Χουτεσιώτης – Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος – Κάνιας, Σάκιτς- Μασάς, Φαντιγκά, Ελευθεριάδης - Μάντζης Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ - Σιμόν, Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Αμπάντα, Σλίβκα, Στάνκο, Νούνιες, Μαρτίνεθ - Μεντίνα, Τσιλούλης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
Στον πάγκο του Ιωνικού: Άλεν, Σόουζα, Τσιριγώτης, Τσίμπσαχ, Αντούνες, Γούλερι, Μάνος, Λοβέρα, Σεμπά Στον πάγκο της Λαμίας: Γκαραβέλης, Σαραμαντάς, Παούλαβετς, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Βασιλαντωνόπουλος, Ρόμανιτς, Τόσιτς, Μανούσος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:58
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος Βοηθοί: Λάζαρος Δημητριάδης, Τρύφων Πετρόπουλος 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος VAR: Αναστάσιος Παπαπέτρου, AVAR: Δημήτρης Σαμοΐλης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
Θα καθυστερήσει η έναρξη του ματς λόγω της ατμόσφαιρας που έχει δημιουργηθεί λόγω των καπνογόνων by Αποστόλης Λιβάνιος

20:06
3' Απειλεί η Λαμία. 'Εκλεψαν οι φιλοξενούμενοι, με τον Στάνκο να πιέζει τον Φαντιγκά και τον Νούνιες να παίρνει την μπάλα και να πιάνει δυνατό σουτ έξω από την περιοχή που μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
5' Απειλεί ο Ιωνικός! Ο Σάκιτς γύρισε από τα δεξιά, ο Ελευθεριάδης δεν έκανε το κοντρόλ που ήθελε, αλλά είχε και δεύτερη ευκαιρία, με την άμυνα της Λαμίας να απομακρύνει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
9' Δυνατό σουτ του Μασάς λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
20:14
12' Πολύ άστοχο σουτ του Σάκιτς λίγο έξω από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
14' Κίτρινη για τον Νούνιες, που έκοψε αντεπίθεση του Ιωνικού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Ένταση ανάμεσα σε Μεδίνα και Ελευθεριάδη λίγο πριν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
16' Πολύ καλό εκτός περιοχής του Μαρτίνεθ για τη Λαμία, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Χουτεσιώτη που απέκρουσε με δυσκολία. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
20:23
20' Νέα κίτρινη για τη Λαμία, την αντίκρισε ο Τσιλούλης για πολύ σκληρό φάουλ στον Φαντιγκά. Τον σήκωσε στον αέρα με τάκλιν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
Φάουλ για τον Ιωνικό σε καλή θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:26
24' Το εκτέλεσε ο Κάνιας, πάνω στο τείχος η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:28
26' Σουτ του Μύγα από τον άξονα, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κοσέλεφ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
28' Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Αμπάντα σέντραρε ωραία από τα αριστερά και ο Μαρτίνεθ έπιασε σουτ με τη μία, με τον Χουτεσιώτη να αποκρούει. Η καλύτερη στιγμή έως τώρα στον αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:32

30' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός, 1-0!

Κόρνερ του Βαλεριάνου από τα δεξιά, ωραία κεφαλιά του Ελευθεριάδη και η μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Λίγη αναμονή για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39

37' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός, 2-0!

Άπιαστο σουτ του Κάνιας λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και μέσα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
Θύμισε λίγο το γκολ που είχε βάλει ο Κάνιας πριν λίγα χρόνια στο ΠΑΟΚ-Βασιλεία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
42' Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
20:48
20:48
20:49
45' Κεφαλιά του Μύγα από κοντά, μπλόκαρε ο Κοσέλεφ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
45'+3' Δοκάρι για τη Λαμία! Σουτ του Σιμόν, η μπάλα στη συμβολή των δοκών από την πάνω μεριά. Πήρε τρομερή καμπύλη η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51

Ημίχρονο στη Νίκαια: Ιωνικός-Λαμία 2-0!

Ισχυρό προβάδισμα παραμονής για τους γηπεδούχους. Τα γκολ από Ελευθεριάδη (30') και Κάνιας (37') έχουν γείρει την πλάστιγγα υπέρ τους. Καλείται να αντιδράσει η Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
Σαραμαντάς και Τόσιτς μέσα για τη Λαμία, με τους Αμπάντα και Μαρτίνεθ να μπαίνουν στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07

Έναρξη β' μέρους!

21:11
50' Σουτ του Φαντιγκά πάνω στον Κοσέλεφ, αλλά είναι οφσάιντ ο παίκτης του Ιωνικού. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
51' Κίτρινη για τον Ιωνικό, την είδε ο Ελευθεριάδης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15

53' ΓΚΟΛ η Λαμία, μειώνει σε 2-1!

Ο Τσιλούλης γύρισε από τα αριστερά για τον Νούνιες που γύρισε ωραία το σώμα του και νίκησε τον Χουτεσιώτη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
Οι φιλοξενούμενοι βρίσκουν νωρίς στο 2ο μέρος το γκολ που έψαχναν. Μιλάμε πάνω σε άλλη βάση τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
Επικίνδυνη επίθεση της Λαμίας, έκοψε η άμυνα του Ιωνικού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Στο έδαφος ο Σιμόν της Λαμίας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
21:21
59' Κίτρινη στον Ρομαό, για φάουλ πάνω στον Μεδίνα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
60' Σόουζα αντί Ελευθεριάδη για τον Ιωνικό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
Το γυρίζει σε 3-4-3 ο Γρηγορίου στον Ιωνικό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
61' Κεφαλιά του Σλίβκα, η μπάλα πέρασε εκτός. Θα μπει σε λίγο ο Ρόμανιτς αντί του Τσιλούλη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
21:23
21:24
21:30
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό για το 3-1! Ο Βαλεριάνος έπιασε χαμηλό δυνατό σουτ, ο Κοσέλεφ δεν κατάφερε να συγκρατήσει την μπάλα, ο Μάντζης έβαλε την προβολη και ο αντίπαλος τερματοφύλακας έσωσε την ομάδα του, διορθώνοντας το λάθος του. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
Έχει τραυματιστεί ο Κοσέλεφ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
70' Αλλαγές για τον Ιωνικό: Σεμπά αντί Μάσας και Γούλερι στη θέση του Φαντιγκά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34

73' ΓΚΟΛ η Λαμία, 2-2!

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τόσιτς, αιφνιδιάζει τον Χουτεσιώτη και η μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Αν μείνει έτσι το ματς, παραμένει η Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
75' Μανούσος αντί Σλίβκα για τη Λαμία και Λοβέρα στη θέση του Ρομαό για τον Ιωνικό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Μάντζης λίγο έλειψε να εκμεταλλευτεί την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας, αλλά τον σταμάτησε ο Κοσέλεφ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
Πέφτουν κορμιά στη Νίκαια by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
Αποχωρεί ο Σαραμαντάς, θα γίνει αναγκαστική αλλαγή, λόγω διάσεισης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
21:44
82' Κόκκινη στον κ. Μπιζά από το τεχνικό τιμ του Ιωνικού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:47
84' Ο Βασιλαντωνόπουλος αντί του Σαραμαντά για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
Εννέα λεπτά καθυστερήσεις! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
90'+2' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Μανούσος έβγαλε τον Βασιλαντωνόπουλο απέναντι στον Χουτεσιώτη που έκλεισε καλά τη γωνία του και κράτησε το 2-2 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:54
90'+3' Τραγικό σουτ του Ρόμανιτς, η μπάλα έφυγε πάρα πολύ ψηλά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:57
90'+5' Κίτρινη στον Βαλεριάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:58
Έχει εγκατασταθεί στην επίθεση ο Τσιγκρίνσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:59
Ο Ιωνικός ψάχνει ένα "χρυσό" γκολ, η Λαμία θέλει να προστατέψει το 2-2 για να παραμείνει στην κατηγορία by Αποστόλης Λιβάνιος