Μάντσεστερ Σίτι-Ρεάλ Μαδρίτης

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη ρεβάνς ανάμεσα στη Μάντσεστερ Σίτι και τη Ρεάλ Μαδρίτης για τα ημιτελικά του Champions League.

21:26
Καλησπέρα σας. Η ώρα να βρει κάτοχο και το δεύτερο εισιτήριο του φετινού τελικού του Champions League έφτασε, με τη Μάντσεστερ Σίτι να υποδέχεται τη Ρεάλ Μαδρίτης στη ρεβάνς του 1-1 της προηγούμενης εβδομάδας. Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 & Mega. by Γιάννης Πολιάς
21:27
Ο νικητής θα αντιμετωπίσει στις 10 Ιουνίου στην Κωνσταντινούπολη την Ίντερ, που απέκλεισε με δύο νίκες τη Μίλαν. by Γιάννης Πολιάς
21:28
Υπενθυμίζεται πως ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ δεν βρίσκεται σε ισχύ, συνεπώς σε οποιαδήποτε ισοπαλία θα έχουμε παράταση. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο αντιπάλων. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Μάντσεστερ Σ. (Π. Γκουαρδιόλα): Έντερσον, Γουόκερ, Ντίας, Ακάντζι, Στόουνς, Ρόδρι, Σίλβα, Ντε Μπρόινε, Γκουντογκάν, Γκρίλις, Χάαλαντ by Γιάννης Πολιάς
21:32
Ρεάλ Μ. (Κ. Αντσελότι): Κουρτουά, Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Αλάμπα, Καμαβινγκά, Μόντριτς, Κρόος, Βαλβέρδε, Ροντρίγκο, Μπενζεμά, Βινίσιους by Γιάννης Πολιάς
21:33
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ορτέγκα, Κάρσον, Φίλιπς, Λαπόρτ, Άλβαρες, Γκόμεθ, Μαχρέζ, Φόντεν, Πάλμερ, Λιούις Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Λούνιν, Βαγέχο, Νάτσο, Αζάρ, Ασένσιο, Οντριοθόλα, Βάθκεθ, Τσουαμενί, Θεμπάγιος, Ρίντιγκερ, Μεντί, Ντίας by Γιάννης Πολιάς
21:34
Θυμηθείτε τι είχε γίνει στο πρώτο ματς by Γιάννης Πολιάς
21:36
Διαιτητής του μεγάλου αγώνα, ο Πολωνός Σιμόν Μαρτσίνιακ. by Γιάννης Πολιάς
21:37
Φουλ κομπλέ οι δύο ομάδες, μονάχα τον Ακέ δεν υπολογίζει ο Γκουαρδιόλα, ενώ ο Αντσελότι τους έχει όλους διαθέσιμους. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Αήττητοι εδώ και 22 αγώνες οι «πολίτες», που εντός έδρας έχουν να ηττηθούν από τον Νοέμβριο. Όχι και τόσο ενθαρρυντικά τα νούμερα για τη Ρεάλ, που στο Etihad έχει 0-2-2. by Γιάννης Πολιάς
21:44
Σημειώνεται πως απόψε ο Κάρλο Αντσελότι γράφει για μία ακόμη φορά ιστορία, φτάνοντας τα 191 ματς στο Champions League και ρίχνει από την κορυφή της σχετικής λίστας τον Σερ Άλεξ Φέργκιουσον. by Γιάννης Πολιάς
22:02
2' Πίεση ψηλά από τους Μαδριλένους, ωστόσο λάθη από πλευράς Σίτι δεν έρχονται. by Γιάννης Πολιάς
22:04
4' Παντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Γουόκερ. by Γιάννης Πολιάς
22:05
5' Η κατοχή της μπάλας είναι συντριπτικά υπέρ των γηπεδούχων... by Γιάννης Πολιάς
22:06
5' Ωραία σέντρα Ντε Μπρόινε, καθάρισε ο Μιλιτάο. by Γιάννης Πολιάς
22:08
7' Διπλή ευκαιρία για τη Σίτι! Ο Χάαλαντ βγήκε τετ α τετ, απέφυγε τον Κουρτουά αλλά έφυγε πολύ πλάγια και γύρισε την μπάλα στο πουθενά. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Ρόδρι σούταρε λίγο άουτ μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
22:10
Πρώτη... προειδοποίηση από πλευράς Σίτι αυτή... by Γιάννης Πολιάς
22:11
by Γιάννης Πολιάς
22:12
12' Άστοχο το μακρινό σουτ του Στόουνς. by Γιάννης Πολιάς
22:13
13' Τεράστια ευκαιρία για τη Σίτι! Φοβερό σκάψιμο Γκρίλις, ο Χάαλαντ έπιασε την κεφαλιά εξ επαφής αλλά ο Κουρτουά απέκρουσε και ο Αλάμπα στη συνέχεια απομάκρυνε. by Γιάννης Πολιάς
22:14
Δευτερόλεπτα αργότερα ο Γκρίλις σούταρε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:15
14' Κόρνερ για τη Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
22:15
22:16
15' Ατελείωτη η πολιορκία της περιοχής της Ρεάλ, την ώρα που ο Έντερσον δεν έχει φανεί καν στο πλάνο! by Γιάννης Πολιάς
22:16
Στο 79% η κατοχή της μπάλας για τους «πολίτες»... by Γιάννης Πολιάς
22:19
18' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Σίτι, ευκαιρία για μια καλή σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
22:19
Το πήγε απευθείας ο Ντε Μπρόινε, άουτ η μπάλα! by Γιάννης Πολιάς
22:20
20' Δεν μπορούν να περάσουν τη σέντρα οι «μερένγκες»... by Γιάννης Πολιάς
22:21
21' Κόρνερ για τη Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
22:21
21' ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΟΥΡΤΟΥΑ! Ο Βέλγος σταμάτησε με απίστευτο τρόπο την κοντινή κεφαλιά του Χάαλαντ και του στέρησε ξανά το γκολ... by Γιάννης Πολιάς
22:22
Άντε να βγει το βίντεο... by Γιάννης Πολιάς
22:23
Για την ώρα δείτε την προηγούμενη επέμβαση! by Γιάννης Πολιάς
22:23
23' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΣΙΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΛΒΑ! Και πολύ άργησε! Ο Πορτογάλος νικά από κοντά τον Κουρτουά με δυνατό σουτ, τρομερή η ανάπτυξη των παικτών του Πεπ από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
22:25
Οι «πολίτες» παίρνουν αυτό που αξίζουν και μαζί το προβάδισμα για την Κωνσταντινούπολη. by Γιάννης Πολιάς
22:26
Καλείται να συνέλθει η Ρεάλ, με τα όσα έχει δείξει μέχρι τώρα δεν μπορεί να κοντράρει τη Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
22:27
27' Άστοχο το δυνατό σουτ του Χάαλαντ από το ύψος της περιοχής! by Γιάννης Πολιάς
22:28
22:30
22:31
30' Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα, με τη Σίτι να ελέγχει πλήρως το ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:31
Εδώ είμαστε... by Γιάννης Πολιάς
22:32
Οι ολοκληρωμένες πάσες είναι 237-45... by Γιάννης Πολιάς
22:32
32' Πρώτη επίσκεψη της Ρεάλ στην αντίπαλη περιοχή, με τον Γουόκερ όμως να... σβήνει τον Βινίσιους. by Γιάννης Πολιάς
22:33
33' Απίθανη μπαλιά-τρύπα Ροντρίγκο για Μπενζεμά, πρόλαβε ο Έντερσον. by Γιάννης Πολιάς
22:33
Αρχίζει να ξεμυτίζει η Ρεάλ... by Γιάννης Πολιάς
22:34
22:34
34' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
22:35
35' Δοκάρι για τη Ρεάλ! Τρομερό μακρινό σουτ Κρόος, ο Έντερσον άγγιξε ελάχιστα την μπάλα και εκείνη εξοστρακίστηκε στο οριζόντιο δοκάρι... by Γιάννης Πολιάς
22:36
Να που η «βασίλισσα» φτάνει και κοντά στην ισοφάριση... by Γιάννης Πολιάς
22:37
37' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 2-0 Η ΣΙΤΙ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΛΒΑ! Πάνω που η Ρεάλ έδειχνε σημάδια ζωής, έρχεται δεύτερο γκολ για τη Σίτι, ξανά με τον Πορτογάλο, που με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από σουτ του Γκουντογκάν που κόντραρε! by Γιάννης Πολιάς
22:39
Οι «πολίτες» είναι αγκαλιά με την πρόκριση, αρκεί να παραμείνουν συγκεντρωμένοι. Η Ρεάλ δεν είναι να την υποτιμάς και οι «πολίτες» το κατάλαβαν καλά πέρυσι. by Γιάννης Πολιάς
22:40
40' Φάουλ σε πλάγια θέση για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:41
41' Κακή εκτέλεση από Ντε Μπρόινε, ωστόσο υπήρξε κέρδος ένα κόρνερ! by Γιάννης Πολιάς
22:42
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
22:42
22:45
45' Χαμηλό σουτ Σίλβα, εύκολα μάζεψε ο Κουρτουά. by Γιάννης Πολιάς
22:46
45+1' Δάση διαρκείας στα καρέ της Ρεάλ, κόρνερ η μπάλα μετά από σουτ του Ακάντζι που βρήκε σε αμυντικό! by Γιάννης Πολιάς
22:47
Έδιωξε ο Κουρτουά και το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε δίχως καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:48
Απίθανη κυριαρχία από τη Σίτι, που με δύο γκολ του τρομερού Μπερνάρντο Σίλβα έχει πάρει προβάδισμα 2-0 και... πάει Κωνσταντινούπολη. Καλείται να αντιδράσει η Ρεάλ, που όμως δείχνει χαμένη, με εξαίρεση το δοκάρι του Κρόος. by Γιάννης Πολιάς
23:04
48' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
23:04
23:07
51' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Ρεάλ και κίτρινη κάρτα στον Ντίας. by Γιάννης Πολιάς
23:08
51' Φοβερή εκτέλεση του Αλάμπα, έβγαλε σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Έντερσον! by Γιάννης Πολιάς
23:09
Πιέζουν ψηλά οι Μαδριλένοι και έχουν κέρδος ένα πλάγιο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
23:10
53' Κόρνερ για τη Σίτι μετά από ωραία συνεργασία Γκουντογκάν και Γκρίλις. by Γιάννης Πολιάς
23:11
54' Ταχύτατη αντεπίθεση για τη Ρεάλ, που όμως δεν κατέληξε σε κάποια τελική. by Γιάννης Πολιάς
23:12
55' Κίτρινη κάρτα στον Καρβαχάλ που γκρέμισε τον Γκρίλις. Φάουλ από τα αριστερά για τη Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
23:12
Κακή η εκτέλεση του Ντε Μπρόινε. by Γιάννης Πολιάς
23:15
59' Η Σίτι έχει ρίξει ρυθμούς αλλά όταν αποφασίζει να πιέσει ψηλά, δημιουργεί προβλήματα στη Ρεάλ. by Γιάννης Πολιάς
23:17
23:18
Στο δεύτερο μέρος, η Ρεάλ έχει κατοχή της μπάλας 60% και τελικές 2-0. by Γιάννης Πολιάς
23:19
62' Κίτρινη κάρτα στον Γκουντογκάν για φάουλ στον Βινίσιους. by Γιάννης Πολιάς
23:19
63' Κόρνερ για τη Ρεάλ. by Γιάννης Πολιάς
23:19
63' Ρούντιγκερ αντί Μόντριτς. by Γιάννης Πολιάς
23:23
67' Κόντραρε σε αμυντικό το μακρινό σουτ του Κρόος και κατέληξε στον Έντερσον, που απομάκρυνε. by Γιάννης Πολιάς
23:25
69' Αδύναμο το γύρισμα του Γκρίλις, καθάρισαν οι αμυντικοί της Ρεάλ. by Γιάννης Πολιάς
23:26
70' Ασένσιο αντί Κρόος. by Γιάννης Πολιάς
23:27
71' Παρότι ελέγχει σε μεγάλο βαθμό την μπάλα, η Ρεάλ αδυνατεί να απειλήσει και φαίνεται πως το ματς αρχίζει να σβήνει... by Γιάννης Πολιάς
23:29
73' Δοκάρι για τη Σίτι! Μυθική πάσα με τακουνάκι κάτω από τα πόδια αντιπάλου ο Γκουντογκάν, βγάζει τετ α τετ τον Νορβηγό αλλά το σουτ του σταματά στον Κουρτουά και εν συνεχεία στο οριζόντιο δοκάρι... by Γιάννης Πολιάς
23:32
75' Κίτρινη κάρτα για τον Καμαβινγκά, φάουλ σε πλάγια θέση για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
23:32
76' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 3-0 Η ΣΙΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΑΝΤΖΙ! Ο Ελβετός τελειώνει το ματς με κεφαλιά μετά από την εκτέλεση του φάουλ. Βρήκε και στον Μιλιτάο η μπάλα, ίσως να είναι αυτογκόλ. by Γιάννης Πολιάς
23:34
Έγινε έλεγχος από το VAR, μετράει κανονικά το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
23:34
Ίντερ και Μάντσεστερ Σίτι στον τελικό, λοιπόν! by Γιάννης Πολιάς
23:35
79' Μαχρέζ αντί Γκουντογκάν. by Γιάννης Πολιάς
23:37
80' Βάθκεθ αντί Καρβαχάλ, Τσουαμενί αντί Καμαβινγκά. by Γιάννης Πολιάς
23:37
Και Θεμπάγιος αντί Ροντρίγκο. by Γιάννης Πολιάς
23:39
83' Διπλή ευκαιρία για τη Ρεάλ! Ο Έντερσον νίκησε κατά σειρά Μπενζεμά και Θεμπάγιος, που επιχείρησαν να σκοράρουν από πλεονεκτική θέση μετά από φάση διαρκείας. by Γιάννης Πολιάς
23:40
84' Φόντεν αντί Ντε Μπρόινε. by Γιάννης Πολιάς
23:45
89' Άλβαρες αντί Χάαλαντ. by Γιάννης Πολιάς
23:46
Η Σίτι έβαλε τέσσερα γκολ σε δύο ματς με τη Ρεάλ αλλά ο Νορβηγός έμεινε άσφαιρος. by Γιάννης Πολιάς
23:47
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:47
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Γκρίλις. by Γιάννης Πολιάς
23:47
90+1' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 4-0 Η ΣΙΤΙ ΜΕ ΑΛΒΑΡΕΣ! Το κερασάκι στην τούρτα, με τον Αργεντινό να νικά σε τετ α τετ τον Κουρτουά μετά από απίθανη πάσα του Φόντεν! by Γιάννης Πολιάς
23:48
Μυθική βραδιά στο Μάντσεστερ... by Γιάννης Πολιάς
23:50
Τέλος! Η Μάντσεστερ Σίτι συντρίβει με 4-0 τη Ρεάλ Μαδρίτης και περνά με συνολικό σκορ 5-1 στον τελικό του Champions League! by Γιάννης Πολιάς