Λεπτό προς λεπτό η τελευταία αγωνιστική στην Bundesliga

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη όλων των αγώνων στην τελευταία αγωνιστική της Bundesliga.

16:10
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της τελευταίας αγωνιστικής στην Bundesliga! by Λουκάς Χατζής
16:11
Το πρόγραμμα της 34ης αγωνιστικής Σάββατο (27/05) Ντόρτμουντ-Μάιντς (16:30) Λειψία-Σάλκε (16:30) Ουνιόν Βερολίνου-Βέρντερ Βρέμης (16:30) Κολωνία-Μπάγερν Μονάχου (16:30) Γκλάντμπαχ-Άουγκσμπουργκ (16:30) Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Φράιμπουργκ (16:30) Βόλφσμπουργκ-Χέρτα Βερολίνου (16:30) Μπόχουμ-Λεβερκούζεν (16:30) Στουτγκάρδη-Χόφενχαϊμ (16:30) by Λουκάς Χατζής
16:13
Όπως είναι φυσικό, όλο το ενδιαφέρον στρέφεται στη μάχη του τίτλου! Η Μπορούσια Ντόρτμουντ βρίσκεται στην κορυφή τοιυ βαθμολογικού πίνακα με 70 βαθμούς, με την Μπάγερν να ακολουθεί στους 68! by Λουκάς Χατζής
16:14
Οι Βεστφαλοί βρίσκονται μια... ανάσα - υποδέχονται τη Μάιντς - από το 9ο πρωτάθλημα της ιστορίας τους και πρώτο μετά από 11 χρόνια! by Λουκάς Χατζής
16:16
Από το πρωί, χιλιάδες φίλοι της Ντόρτμουντ βρίσκονται στους δρόμους της πόλης για να πανηγυρίσουν το διαφαινόμενο τίτλο, ενώ, δημιούργησαν μαγική ατμόσφαιρα πηγαίνοντας με πορεία στο «Signal Iduna Park»! by Λουκάς Χατζής
16:17
Από την άλλη τώρα, η Μπάγερν ελπίζει σε ένα... θαύμα. Πρέπει να νικήσει την Κολωνία εκτός και να μην επικρατήσει στο δικό της ματς η Ντότμουντ. Ακόμα και με «Χ» της Μπορούσια, η «σαλατιέρα» πηγαίνει στους Βαυαρούς! by Λουκάς Χατζής
16:18
Πέρα από τη μάχη της κορυφής, χαμός γίνεται και στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα και στο κυνήγι της παραμονής. by Λουκάς Χατζής
16:20
Η μοναδική που έχει υποβιβαστεί και μαθηματικά είναι η Χέρτα. Σάλκε (31β.), Μπόχουμ (32β.), Στουτγκάρδη (32β.), Άουγκσμπουργκ (34β.) και Χοφενχαϊμ (35β.) παλεύουν για την πρόκριση. by Λουκάς Χατζής
16:20
Δέκα λεπτά μας χωρίζουν από την πρώτη σέντρα. by Λουκάς Χατζής
16:22
16:23
Να πούμε κάπου εδώ πως η εντός έδρας ήττα με 3-1 και μάλιστα με ανατροπή από τη Λειψία, έχει οδηγήσει την ομάδα του Τόμας Τούχελ σε αυτή τη δύσκολη κατάσταση. by Λουκάς Χατζής
16:25
Οι φίλοι της Ντόρτμουντ έχουν δημιουργήσει μαγική ατμόσφαιρα στο «Signal Iduna Park», έχοντας φτιάξει ένα κορεό σε όλο το γήπεδο! by Λουκάς Χατζής
16:26
16:28
16:29
Να αναφέρουμε πως το αυθεντικό τρόπαιο της Bundesliga θα βρίσκεται στο γήπεδο της Ντόρτμουντ, αλλά και ένα αντίγραφο σε αυτό της Κολωνίας εφόσον «στραβώσει» η δουλειά στο ματς της Μπορούσια. by Λουκάς Χατζής
16:30
Όλα έτοιμα να ξεκινήσουν οι 9 αναμετρήσεις! by Λουκάς Χατζής
16:31
Ξεκίνησαν τα παιχνίδια by Λουκάς Χατζής
16:32
2' ΓΚΟΛ για τη Βόλφσμπουργκ επί της Χέρτα! Ο Καμίνσκι με κοντινό πλασέ κάνει το 1-0, φέρνοντας τους «πράσινους» στην 6η θέση και στα ευρωπαϊκά εισιτήρια. by Λουκάς Χατζής
16:34
4' ΓΚΟΛ για την Γκλάντμπαχ με τον Νέτζ να κάνει το 1-0 επί της Άουγκσμπουργκ! by Λουκάς Χατζής
16:35
Και ένα ενδιαφέρον στατιστικό.... Στις 22 τελευταίες σεζόν, όποια ομάδα ήταν πρώτη στην 33η αγωνιστική, έφτανε στην κατάκτηση του πρωταθλήματος. Τελευταία που το έχασε ήταν η Μπάγερ Λεβερκούζεν τη σεζόν 1999/00. by Λουκάς Χατζής
16:37
7' Πιέζει για ένα γκολ η Ντόρμουντ. Αυτή την στυιγμή έχει κερδίσει κόρνερ κόντρα στη Μάιντς. by Λουκάς Χατζής
16:37
7' Μεγάλη στιγμή με το σκαστό σουτ του Ζίλε, μπλοκάρει με τη δεύτερη ο κίπερ της Μάιντς. by Λουκάς Χατζής
16:38
8' ΓΚΟΟΟΛ για την Μπάγερν Μονάχου επί της Κολωνίας! Οι Βαυαροί βγήκαν στο ανοικτό γήπεδο, με τον Κομάν να συγκλίνει από τα αριστερά και με άπιαστο σουτ να κάνει το 0-1! by Λουκάς Χατζής
16:39
Πλέον, οι Βαυαροί είναι πρώτοι στη βαθμολογία, ισόβαθμοι με τη Ντόρμουντ στους 71 πόντους, ωστόσο υπερτερούν στη διαφορά τερμάτων. by Λουκάς Χατζής
16:40
10' ΓΚΟΛ για τη Λειψία που κάνει το 1-0 επί της Σάλκε. Ο Λάιμερ με κοντινή προβολή δίνει προβάδισμα στους «ταύρους», με το σκορ αυτό να στέλνει τη Σάλκε στην προτελευταία θέση και στη B' Κατηγορία. by Λουκάς Χατζής
16:42
Να πούμε πως για τη μάχη της 4αδας και του τελευταίου εισιτηρίου για το Champions League, η Ουνιόν Βερολίνου είναι στο μηδέν με τη Βέρντερ Βρέμης, όπως και η Φράιμπουργκ στην έδρα της Άιντραχτ. by Λουκάς Χατζής
16:43
11' Απευθείας κόκκινη για τον Αντλί, με δέκα παίκτες η Μπάγερ Λεβερκούζεν στην έδρα της Μπόχουμ. by Λουκάς Χατζής
16:45
15' Κόρνερ για τη Μάιντς τώρα, επικίνδυνη στιγμή για τη Ντόρτμουτ. by Λουκάς Χατζής
16:45
15' ΓΚΟΟΟΛ για τη Μάιντς που «παγώνει» το «Signal Iduna Park! Ο Όλσεν πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά «ψαράκι» σοκάρει τους Βεστφαλούς» by Λουκάς Χατζής
16:47
Με τα έως τώρα δεδομένα, ο τίτλος πηγαίνει προς... Βαυαρία μεριά. by Λουκάς Χατζής
16:47
17' Το VAR ελέγχει φάση για πέναλτι υπέρ της Ντόρτμουντ. by Λουκάς Χατζής
16:48
Ο ρέφερι της αναμέτρησης πηγαίνει να το δει ο ίδιος. by Λουκάς Χατζής
16:48
Ο Κορ φαίνεται πως έχει βρει τον Γκερέιρο στο πόδι χαμηλά. by Λουκάς Χατζής
16:48
18' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ντόρτμουντ! by Λουκάς Χατζής
16:49
19' ΓΚΟΛ για τη Λειψία που κάνει το 2-0 επί της Σάλκε. Σκόρερ ο Ενκουκού με τρομερό τελείωμα! by Λουκάς Χατζής
16:49
Ο Αλέ στην εκτέλεση του πέναλτι για την Ντόρμουντ. by Λουκάς Χατζής
16:50
19' ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΝΤΟΡΜΤΟΥΝΤ! Ο Ντάμεν σταματά τον Αλέ, το πέναλτι του οποίου ήταν πολύ άσχημα εκτελεσμένο... by Λουκάς Χατζής
16:51
Εφιαλτικό το πρώτο 20λεπτο για τους φίλους της Ντόρμουντ. by Λουκάς Χατζής
16:52
21' Ο διαιτητής εξετάζει μία ακόμα φάση για πέναλτι υπέρ της Ντόρτμουντ στην αναμέτρηση με τη Μάιντς. by Λουκάς Χατζής
16:52
Δεν υπάρχει κάτι, συνεχίζεται το ματς στη Βεστφαλία. by Λουκάς Χατζής
16:53
16:54
24' ΓΚΟΟΟΛ η Μάιντς που κάνει το 0-2 μέσα στην έδρα της Ντόρμουντ... Κάκιστη αντιμετώπιση από την άμυνα της Ντόρτμουντ, με τον Ονισόβο να πιάνει ανενόχλητος την κεφαλιά από την «καρδιά» της περιοχής για το 0-2 της Μάιντς. by Λουκάς Χατζής
16:56
Οι Βεστφαλοί πλέον χρειάζεται να κάνουν μια απίθανη ανατροπή για να φτάσουν στον τίτλο. by Λουκάς Χατζής
16:57
28' ΓΚΟΛ για τη Σάλκε που μειώνει σε 2-1 μέσα στην έδρα της Λειψίας. by Λουκάς Χατζής
16:58
Απαρηγόρητος και... τρελαμένος ο Εμρέ Τσαν μετά το 0-2 της Μάιντς... Εικόνα live 21975596/30943.jpg by Λουκάς Χατζής
17:00
Δείτε εδώ το τι έχει συμβεί ακριβώς στο πρώτο μισάωρο στο ματς Ντόρμουντ-Μάιντς. Το χαμένο πέναλτι των γηπεδούχων και τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων. by Λουκάς Χατζής
17:01
32' Η Μπάγερν διατηρεί με άνεση το 1-0 στην έδρα της Κολωνίας με το τέρμα του Κομάν στο 8ο λεπτό. Εικόνα live 21975596/68162.jpg by Λουκάς Χατζής
17:04
17:04
34' Η Ντόρτμουντ προσπαθεί να συνέλθει από το σοκ και να ξαναμπεί στο ματς. Κυκλοφορεί την μπάλα, χωρίς ωστόσο να έχει απειλήσει σοβαρά. by Λουκάς Χατζής
17:05
34' ΓΚΟΛ για την Μπόχουμ και 2-0 επί της Μπάγερ Λεβερκούζεν (παίζει με δέκα παίκτες)!. Πλέον η Μπόχουμ είναι εκτός από τη ζώνη υποβιβασμού και στο +2 από τη 16η Στουτγκάρδη. by Λουκάς Χατζής
17:06
36' Πρόβλημα με τον Αντεγέμι στην Ντόρτμουντ. Φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει... by Λουκάς Χατζής
17:09
Συνεχίζει τελικά ο Αντεγέμι. by Λουκάς Χατζής
17:10
40' ΓΚΟΛ για την Γκλάντμπαχ που κάνει το 2-0 επί της Άαουγκσμπουργκ. by Λουκάς Χατζής
17:11
40' Αναγκαστική αλλαγή για την Ντόρμουντ με τον Αντεγέμι να δίνει τη θέση του στον Μάρκο Ρόις. by Λουκάς Χατζής
17:12
Ο Μάρκο Ρόις έχει πετύχει 14 γκολ επί της Μάιντς. Σε καμία άλλη ομάδα δεν έχει πετύχει τόσα πολλά γκολ. Λέτε να το γυρίσει μόνος του το ματς ο εμβληματικός αρχηγός της Ντόρτμουντ; by Λουκάς Χατζής
17:14
43' Πολύ καλή στιγμή για την Ντόρτμουντ, με το πλασέ του Γκερέιρο να φεύγει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια της Μάιντς. by Λουκάς Χατζής
17:14
45' ΓΚΟΛ για τη Φράιμπουργκ που κάνει το 1-0 στην έδρα της Άιντραχτ Φρανκφούρτης. by Λουκάς Χατζής
17:16
45' ΓΚΟΟΟΛ για την Μπάγερν που κάνει το 2-0 στην έδρα της Κολωνίας. Ο Σανέ βγήκε τετ-α-τετ και έκανε το 0-2 για τους Βαυαρούς. by Λουκάς Χατζής
17:16
Το γκολ της Μπάγερν όμως ελέγχεται από το VAR, καθώς στην αρχή της φάσης ο Σανέ φαίνεται πως έχει κάνει χέρι. by Λουκάς Χατζής
17:17
Ακυρώνεται τελικώς το γκολ της Μπάγερν. Παραμένει λοιπόν το 1-0 επί της Κολωνίας. by Λουκάς Χατζής
17:17
45+2' Μακρινό σουτ του Χούμελς, βάζει δύσκολα σε κόρνερ ο κίπερ της Μάιντς. by Λουκάς Χατζής
17:18
Να πούμε κάπου εδώ ότι η Μάιντς έχει κλειστεί στην περιοχή της μετά το 0-2. by Λουκάς Χατζής
17:19
45+3' Απευθείας κόκκινη για τον Γκάμνι της Άουγκσμπουργκ (Γκλάντμπαχ-Άουγκσμπουργκ 2-0). by Λουκάς Χατζής
17:19
45+4' ΔΟΚΑΡΙ για την Ντόρτμουντ μετά από κεφαλιά του Αλέ! by Λουκάς Χατζής
17:20
Δεν τη... θέλει με τίποτα την Ντόρτμουντ απόψε... Έχει χάσει πέναλτι, δοκάρι, είδε και τον Αντεγέμι να βγαίνει εκτός με αναγκαστική αλλαγή. by Λουκάς Χατζής
17:21
Έχουμε ημίχρονο και στα 9 παιχνίδια της Bundesliga. by Λουκάς Χατζής
17:21
Τα αποτελέσματα του ημιχρόνου: Ντόρτμουντ-Μάιντς 0-2 Κολωνία-Μπάγερν Μονάχου 0-1 Λειψία-Σάλκε 2-1 Ουνιόν Βερολίνου-Βέρντερ Βρέμης 0-0 Γκλάντμπαχ-Άουγκσμπουργκ 2-0 Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Φράιμπουργκ 0-1 Βόλφσμπουργκ-Χέρτα Βερολίνου 1-0 Μπόχουμ-Λεβερκούζεν 2-0 Στουτγκάρδη-Χόφενχαϊμ 0-0 by Λουκάς Χατζής
17:23
Και η βαθμολογία όπως διαμορφώνεται μετά το πρώτο 45λεπτο... Εικόνα live 21975596/67801.jpg by Λουκάς Χατζής
17:23
Μεγάλη κερδισμένη για τη μάχη της κορυφής η Μπάγερν, όπως φυσικά και η Φράιμπουργκ για το 4ο και τελευταίο εισιτήριο του Champions League. Η Σάλκε που χάνει 2-1 από τη Λειψία βρίσκεται εντός της ζώνης του υποβιβασμού, ενώ, η Στουτγκάρδη με το 0-0 κόντρα στη Χόφενχαϊμ πηγαίνει στα μπαράζ. by Λουκάς Χατζής
17:32
17:33
Εμφανώς απογοητευμένοι άπαντες στο «Signal Iduna Park», που δεν μπορούν να πιστέψουν ότι η Ντόρτμουντ βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο από τη Μάιντς. by Λουκάς Χατζής
17:34
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Λειψία-Σάλκε. by Λουκάς Χατζής
17:36
Έχουν ξεκινήσει όλα τα ματς. by Λουκάς Χατζής
17:37
46' Φουλ επίθεση από τον Έντιν Τέρζιτς, που ρίχνει στο ματς τον Μουκόκο. by Λουκάς Χατζής
17:38
50' ΓΚΟΛ για τη Σάλκε μετά από τραγικό λάθος της άμυνας της Λειψίας, με τους «Βασιλικούς μπλε» να κάνουν το 2-2! by Λουκάς Χατζής
17:39
47' Με το... καλησπέρα στο δεύτερο μέρος, η Μάιντς λίγο έλειψε να κάνει το 3-0 επί της Ντόρτμουντ, με τον Κόμπελ να βγάζει το σουτ του Λι. by Λουκάς Χατζής
17:41
51' Η Μπάγερν διατηρεί με άνεση το υπέρ της 1-0 στην έδρα της Κολωνίας. Εικόνα live 21975596/4952.jpg by Λουκάς Χατζής
17:42
Πολλά λάθη από τους παίκτες της Ντόρτμουντ... by Λουκάς Χατζής
17:44
54' Μακρινό σουτ του Μπραντ, καμία ανησυχία για τον κίπερ της Μάιντς. by Λουκάς Χατζής
17:47
56' ΓΚΟΛ για τη Χέρτα που φέρνει το ματς στα ίσα με τη Βόλφσμπουργκ (1-1). by Λουκάς Χατζής
17:48
Απίθανα τα όσα συμβαίνουν αυτή την ώρα στο «Signal Iduna Park». Υπάρχουν φίλαθλοι που δεν μπορούν να διαχειριστούν τα συναισθήματά τους, παρακολουθώντας αποσβολωμένοι το ματς, ενώ άλλοι, προσπαθούν να δώσουν κουράγιο στους παίκτες! by Λουκάς Χατζής
17:48
58' Τεράστια ευκαιρία για τη Μάιντς, με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Κόμπελ. by Λουκάς Χατζής
17:49
59' Κόρνερ για την Ντόρτμουντ μετά από ατομική ενέργεια του Ρόις. by Λουκάς Χατζής
17:49
59' ΑΠΙΘΑΝΗ ευκαιρία για την Ντόρμουντ, με τον Αλέ να μην μπορεί για χιλιοστά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα... by Λουκάς Χατζής
17:52
61' Τρομερό λάθος στην άμυνα της Ντόρτμουντ από τον Χούμελς, ευτυχώς για τους Βεστφαλούς δεν μπόρεσε να το εκμεταλλευτεί η Μάιντς. by Λουκάς Χατζής
17:53
62' Δεν θέλει να μπει η μπάλα απλά... Νέα τεράστια ευκαιρία για την Ντόρτμουντ, με το πλασέ του Μάλεν να περνά ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
17:54
62' Ο Τέρζιτς ρίχνει στο ματς ό,τι επιθετικό όπλο έχει. Μέσα οι Ρέινα και Ντουραμπίλ, εκτός οι Μάλεν και Μπραντ. by Λουκάς Χατζής
17:55
64' Δυνατό σουτ του Ρέινα, σταματάει σε σώματα. by Λουκάς Χατζής
17:58
67' Μουκόκο και Ρέινα συνεργάζονται εξαιρετικά, με τον πρώτο να αστοχεί από πλεονεκτική θέση. by Λουκάς Χατζής
17:58
Η βαθμολογία αυτή την στιγμή με τα ματς να είναι στο 67'-69': Εικόνα live 21975596/97676.jpg by Λουκάς Χατζής
17:59
69' ΓΚΟΟΟΛ για την Ντόρτμουντ που μειώνει σε 2-1 τη Μάιντς! Υπέροχη συνεργασία των Βεστφαλών, με τον Γκερέιρο να μειώνει με κοντινό πλασέ. Παίρνει «φωτιά» το «Ιντούνα Παρκ», με την Ντόρτμουντ να ψάχνει δύο ακόμα γκολ για τον τίτλο!!! by Λουκάς Χατζής
18:01
68' Σοκ για τη Βόλφσμπουργκ, η οποία δέχεται την ανατροπή από την ουραγό Σάλκε (1-2), με αποτέλεσμα πλέον να μένει εκτός Ευρώπης! by Λουκάς Χατζής
18:02
71' Επιμένει η Ντόρτμουντ. by Λουκάς Χατζής
18:03
73' Μικρή διακοπή στο Κολωνία-Μπάγερν, καθώς την ώρα που έβαιναν οι γηπεδούχοι στον αιφνιδιασμό... άνοιξαν τα ποτιστικά! by Λουκάς Χατζής
18:05
75' ΓΚΟΛ για τη Χόφενχαϊμ στην έδρα της Στουτγκάρδης (0-1). Με το σκορ αυτό, η ομάδα του Μαυροπάνου πάει στα μπαράζ του υποβιβασμού. by Λουκάς Χατζής
18:06
75' Θύμα... έκπληξης έχει πέσει και η Ουνιόν Βερολίνου, η οποία έχει κολλήσει στο μηδέν με την αδιάφορη Βέρντερ Βρέμης (0-0), με αποτέλεσμα να μείνει εκτός 4αδας και στο -2 από τη Φράιμπουργκ που νικάει την Άιντραχτ. by Λουκάς Χατζής
18:07
76' Κεφαλιά του Αλέ έπειτα από σέντρα του Ντουρανμπίλ μπλοκάρει σταθερά ο κίπερ της Μάιντς. Ο 17χρονος Ντουρανμπίλ έχει ανεβάσει πολύ την επιθετική γραμμή της Ντόρτμουντ από την ώρα που μπήκε στο γήπεδο. by Λουκάς Χατζής
18:09
78' Νέα καλή στιγμή για την Ντόρτμουντ, με τον Ντουραμπίλ να σεντράρει από τα δεξιά και την κεφαλιά του Ρέινα να μπλοκάρει δύσκολα ο Ντάμεν. by Λουκάς Χατζής
18:10
78' ΓΚΟΛ για τη Στουτγκάρδη που κάνει το 1-1 επί της Χόφενχαϊμ. by Λουκάς Χατζής
18:10
80' ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Κολωνία κόντρα στην Μπάγερν! by Λουκάς Χατζής
18:11
81' 1-1 η Κολωνία επί της Μπάγερν! by Λουκάς Χατζής
18:11
Όπως έχουν τα πράγματα τώρα, η Ντόρτμουντ παίρνει τον τίτλο καθώς είναι στους 70 βαθμούς, έναντι των 69 της Μπάγερν! by Λουκάς Χατζής
18:12
81' ΓΚΟΛ 4άδας και Champions League για την Ουνιόν Βερολίνου με τον Κεντίρα για το 1-0 επί της Βέρντερ Βρέμης. by Λουκάς Χατζής
18:13
83' ΓΚΟΛ για την Άιντραχτ με τον Κολό Μουανί να κάνει το 1-1 επί της Φράιμπουργκ. by Λουκάς Χατζής
18:14
Τρελοί πανηγυρισμοί στη Βεστφαλία στο άκουσμα της είδησης για την ισοφάριση της Μπάγερν! by Λουκάς Χατζής
18:14
84' Γυριστή κεφαλιά του Χούμελς, ελάχιστα δίπλα από την εστία της Μάιντς η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
18:15
85' Ο Τούχελ βάζει Μουσιάλα και Τελ, παίζοντάς τα όλα για όλα για τη νίκη της Μπάγερν. by Λουκάς Χατζής
18:18
18:19
89' ΓΚΟΟΟΛ για την Μπάγερν Μονάχου!!! Απίθανο σουτ του Μουσιάλα που στέλνει συστημένη την μπάλα στα δίχτυα της Κολωνίας για το 1-2! by Λουκάς Χατζής
18:20
Η Μπάγερν βρίσκεται αγκαλιά με τον τίτλο! Φτάνει τους 71 βαθμούς, στους 70 η Ντόρμουντ! by Λουκάς Χατζής
18:21
Απίθανες εναλλαγές συναισθημάτων στα δύο γήπεδα! by Λουκάς Χατζής
18:21
90+1' ΓΚΟΛ για την Άιντραχτ Φρανκφούρτης που φέρνει τούμπα το ματς με την Φράιμπουργκ. by Λουκάς Χατζής
18:22
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος στο ματς της Μπάγερν, έξι στη Βεστφαλία. by Λουκάς Χατζής
18:23
90+4' ΓΚΟΛ για τη Λειψία με τον Ενκουκού να κάνει το 4-2 επί της Σάλκε η οποία και πλέον υποβιβάζεται οριστικά... by Λουκάς Χατζής
18:24
90+4' Κόρνερ για την Ντόρτμουντ. by Λουκάς Χατζής
18:24
Απομακρύνει η άμυνα της Μάιντς. by Λουκάς Χατζής
18:25
90+4' Γκολ για την Ντόρτμουντ με τον Αλέ, με τον διαιτητή να ακυρώνει σωστά το γκολ για οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
18:26
Τέλος στο Κολωνία-Μπάγερν (1-2). by Λουκάς Χατζής
18:26
Οι παίκτες των Βαυαρών κοιτάζουν από ένα κινητό το ματς στη Βεστφαλία! by Λουκάς Χατζής
18:27
90+6' ΓΚΟΟΟΛ για την Ντόρτμουντ με σκόρερ τον Ζίλε που κάνει το 2-2 κόντρα στη Μάιντς! by Λουκάς Χατζής
18:27
Ένα γκολ θέλει ακόμα η Ντόρτμουντ, όμως δεν υπάρχει χρόνος. by Λουκάς Χατζής
18:28
Έληξε το ματς και στη Βεστφαλία. by Λουκάς Χατζής
18:28
Η Μπάγερν Μονάχου κατακτά τον τίτλο της φετινής Bundesliga σε ένα απίθανο φινάλε! by Λουκάς Χατζής
18:29
Ξεκίνησαν οι πανηγυρισμοί στο γήπεδο της Κολωνίας από τους παίκτες και τους φίλους της Μπάγερν. by Λουκάς Χατζής
18:29
Από την άλλη, στο «Singal Iduna Park» επικρατεί σιγή... Δεν μπορούν να πιστέψουν το πώς χάθηκε αυτός ο τίτλος μέσα από τα χέρια τους. by Λουκάς Χατζής
18:30
Τα τελικά αποτελέσματα: Ντόρτμουντ-Μάιντς 2-2 Κολωνία-Μπάγερν Μονάχου 1-2 Λειψία-Σάλκε 4-2 Ουνιόν Βερολίνου-Βέρντερ Βρέμης 1-0 Γκλάντμπαχ-Άουγκσμπουργκ 2-0 Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Φράιμπουργκ 2-1 Βόλφσμπουργκ-Χέρτα Βερολίνου 1-2 Μπόχουμ-Λεβερκούζεν 3-0 Στουτγκάρδη-Χόφενχαϊμ 1-1 by Λουκάς Χατζής
18:30
Και η τελική βαθμολογία της φετινής σεζόν για τη Bundesliga. Εικόνα live 21975596/50806.png by Λουκάς Χατζής
18:31
H Μπάγερν κατακτά τον τίτλο στην ισοβαθμία με την Ντόρτμουντ λόγω καλύτερης διαφοράς. by Λουκάς Χατζής
18:32
Όσον αφορά τη μάχη της ουράς, Χέρτα και Σάλκε υποβιβάστηκαν, ενώ, η Στουτγκάρδη θα παίξει την παραμονή της στην Bundesliga σε μπαράζ. by Λουκάς Χατζής
18:33
Η Ουνιόν πήρε τη νίκη επί της Βέρντερ (1-0) και εξασφάλισε την είσοδό της στην 4αδα και την έξοδο στο Champions League, εκεί όπου θα βρεθούν Μπάγερν, Ντόρτμουντ και Λειψία. by Λουκάς Χατζής