Ημιτελικά Nations League: Ολλανδία-Κροατία

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα ημιτελικά του Nations League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη του πρώτου ημιτελικού στο Final 4 του Nations League, ανάμεσα σε Ολλανδία και Κροατία! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
Η τελική φάση του Nations League διεξάγεται στην Ολλανδία, με την αποψινή αναμέτρηση να παίζεται στο «Ντε Κάιπ» της πρωταθλήτριας Φέγενορντ. Στον έτερο ημιτελικό, ο οποίος είναι προγραμματισμένος για αύριο την ίδια ώρα, θα κοντραριστούν Ισπανία και Ιταλία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
Οι ενδεκάδες: Ολλανδία (Κούμαν, 4-3-3): Μπάιλοου - Ντούμφρις, Γκεετρούιντα, Φαν Ντάικ, Άκε - Βάιφερ, Κουπμέινερς, Ντε Γιονγκ - Μάλεν, Σίμος, Χάκπο Κροατία (Ντάλιτς, 4-3-2-1): Λιβάκοβιτς - Γιουράνοβιτς, Σούταλο, Βίντα, Πέρισιτς - Μόντριτς, Μπρόζοβιτς, Κόβατσιτς - Πάσαλιτς, Ιβάνουσετς - Κράμαριτς by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
Μετά από καιρό βασικός για την εθνική ομάδα της Κροατίας, ο κεντρικός αμυντικός της ΑΕΚ, Ντομαγκόι Βίντα! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
Η Ολλανδία για να φτάσει ως τα ημιτελικά της διοργάνωσης, τερμάτισε πρώτη σε όμιλο με Βέλγιο, Πολωνία και Ουαλία, ενώ η Κροατία άφησε πίσω της Δανία, Γαλλία και Αυστρία! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
Για την Ολλανδία σημαντικότερος απών είναι ο Μέμφις Ντεπάι, ενώ για την Κροατία εκτός Final 4 έμειναν οι Γκβάρντιολ και Λιβάγια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
21:39
Αναπληρωματικοί Ολλανδίας: Φλέκεν, Νόπερτ, Μπεργκφάιν, Μπλιντ, Μπότμαν, Ντε Ρουν, Λανγκ, Μαλάσια, Τίμπερ, Φέρμαν, Βέγκχορστ, Βαϊνάλντουμ. Στον πάγκο για την Κροατία: Λάμπροβιτς, Ίβουσιτς, Μπάρισιτς, Μπέλιο, Έρλιτς, Μάγερ, Μούσα, Πέτκοβιτς, Σόσα, Στάνισιτς, Βλάσιτς by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
Διαιτητής της αποψινής αναμέτρησης ο Ρουμάνος, Ιστβάν Κοβάκς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Τώρα η καθιερωμένη ανάκρουση των εθνικών ύμνων! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
Πάντα εκδηλωτικοί οι Κροάτες φίλαθλοι στις κερκίδες: Εικόνα live 21975723/103727.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
Ο τελικός είναι προγραμματισμένος για την Κυριακή (18/6). by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
Έναρξη του αγώνα στο Ρότερνταμ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Ο Βίντα ξεκινάει βασικός στην διεθνή συμμετοχή του νούμερο 101! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Με την κλασική ερυθρόλευκη καρό τους εμφάνιση οι Κροάτες, με τα μπλε οι Ολλανδοί. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
3' Πρώτο κόρνερ της βραδιάς, για την Κροατία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
Ο Μόντριτς έψαξε με το εξωτερικό του ποδιού του τον Κόβασιτς, ο οπισθοχωρημένος Χάκπο έβαλε ωραία το σώμα του και έδιωξε τον κίνδυνο για την Ολλανδία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
5' Η Κροατία έχει μπει πιο δυνατά στα πρώτα λεπτά, έχοντας την κατοχή της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
9' Πρώτο κόρνερ για την Ολλανδία, μετά από προσπάθεια του Μάλεν από τα δεξιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
Απομάκρυνε η κροατική άμυνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Φυσικά, δυναμικό «παρών» στις κερκίδες του «Ντε Κάιπ» δίνουν και οι γηπεδούχοι Ολλανδοί: Εικόνα live 21975723/6156.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
14' Χωρίς φάση για γκολ και με αργό ρυθμό το παιχνίδι έως τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
15' Ο Πέρισιτς μπήκε στην περιοχή των Ολλανδών, τον έκοψε με τάκλιν και παραχώρησε κόρνερ ο Ντούμφρις. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Πέρασε ανεκμετάλλευτο για την Κροατία. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
17' Κίτρινη κάρτα στον Κόβασιτς, για μαρκάρισμα στον Βίφερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
18' Ο Σίμονς κοντρόλαρε όμορφα εντός μεγάλης περιοχής και έκανε το τελείωμα από πολύ πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Λιβάκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
Το πάτημα που έφερε την κίτρινη κάρτα του Κόβασιτς: Εικόνα live 21975723/73693.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
21' Μια σέντρα του Μάλεν υπό καλές προϋποθέσεις για την Ολλανδία, άστοχη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
23' Ο Κράμαριτς μπήκε απειλητικά στη μεγάλη περιοχή της Ολλανδίας, ξανά στο σωστό σημείο για να κόψει ο Ντούμφρις. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
24' Ο Μόντριτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά η φάση είχε σταματήσει νωρίτερα για φάουλ του Πάσαλιτς στον Άκε, στην προσπάθειά του να πιάσει εντυπωσιακό ψαλιδάκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
25' Ο Πάσαλιτς είδε την κίτρινη κάρτα του ρέφερι, για επικίνδυνο παίξιμο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
26' Πισινή κεφαλιά του Χάκπο μετά από μακρινό πλάγιο του Ντούμφρις, πέρασε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
Οι δυνατές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου είναι εκείνες που κυριαρχούν στο πρώτο μισάωρο της αναμέτρησης: Εικόνα live 21975723/17822.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
31' Έξυπνο ψιλοκρεμαστό σουτ του Κράμαριτς, πάνω από την εστία του Μπάιλοου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
31' Δυνατό σουτ του Κουπμάινερς στην αντεπίθεση της Ολλανδίας, και αυτό ψηλό, πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
34' Γκοοολ για την Ολλανδία! Μετά από υπέροχη ομαδική προσπάθεια και συνεχόμενες πάσες, ο Βίφερ βρήκε τον Μάλεν και εκείνος με εύστοχο διαγώνιο σουτ έδωσε το προβάδισμα στους «Οράνιε»! 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
Το ψαλιδάκι του Πάσαλιτς στο... κεφάλι του Άκε: Εικόνα live 21975723/81301.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
38' Κίτρινη κάρτα στον Φρένκι Ντε Γιονγκ, καθυστερημένο το τάκλιν του στον Μπρόζοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
39' Όμορφο γύρισμα του Κόβασιτς, χωρίς αποδέκτη. Έχει ανεβάσει ρυθμό και πιέζει η Κροατία μετά το γκολ που δέχθηκε από τον Μάλεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
44' Η Ολλανδία «παγώνει» τον ρυθμό, κυκλοφορώντας την μπάλα και περιμένοντας τη λήξη του ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
Ένα το έξτρα λεπτό που θα παιχτεί. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ολλανδία-Κροατία 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, η Κροατία μπήκε καλύτερα, χωρίς όμως να καταφέρει να δημιουργήσει μεγάλη ευκαιρία για γκολ. Από την άλλη, ο Μάλεν βρήκε δίχτυα στη σημαντικότερη φάση που δημιούργησαν οι Ολλανδοί στο πρώτο ημίχρονο, δίνοντάς τους το προβάδισμα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:37
Οι Ολλανδοί πανηγυρίζουν το γκολ του Μάλεν που τους δίνει το προβάδισμα: Εικόνα live 21975723/109393.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
48' Σέντρα του Πέρισιτς, πολύ κοντά στον Λιβάκοβιτς που μπλόκαρε εύκολα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:52
49' Ευκαιρία για την Κροατία, με τον Κράμαριτς να συγκλίνει από τα αριστερά και πλασάρει με φάλτσο, λίγο άουτ. Πιθανό να υπήρχε και οριακό οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:55
53' Ο Γιουράνοβιτς περνάει όμορφα από τον Άκε, αλλά δεν μπορεί να βρει συμπαίκτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:56
53' Πέναλτι για την Κροατία! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:56
Λάθος του Χάκπο, έχασε την μπάλα από τον Μόντριτς και στη συνέχεια τον ανέτρεψε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:57
55' Γκοολ για την Κροατία! Ο Κράμαριτς εκτέλεσε εύστοχα στη μέση της εστίας και ισοφάρισε σε 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:58
Ιδανικό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο, με την Κροατία να μπαίνει φουριόζα και να φέρνει το ματς στα ίσα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:58
24ο διεθνές γκολ για τον Κράμαριτς! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:59
Οι Κροάτες ακούγονται πάρα πολύ δυνατά μετά το γκολ της ομάδας τους! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:00
57' Ευκαιρία για την Ολλανδία, μετά από φανταστική πίεση και κλέψιμο, ο Βίφερ σούταρε από μακριά λίγο πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:05
63' Ανώτερη η Κροατία στο δεύτερο ημίχρονο, δεν της φτάνει η ισοφάριση και ψάχνει και δεύτερο γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
64' Κίτρινη κάρτα στον Μπρόζοβιτς, έπεσε με φόρα πάνω στον Σίμονς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:07
64' Αλλαγή για την Ολλανδία, Βέγκχορστ αντί του Σίμονς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
65' Πίεση πολύ ψηλά από τους φιλοξενούμενους, με επτά παίκτες πάνω από το κέντρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
66' Ατομική ενέργεια του Ντούμφρις από τα δεξιά, η συρτή σέντρα του πάνω στον Λιβάκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
Οι Κροάτες πανηγυρίζουν το γκολ της ισοφάρισης: Εικόνα live 21975723/109899.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
69' Ο Χάκπο πήρε την βαθιά μπαλιά του Μάλεν και σούταρε από πλάγια θέση, αδύναμα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
71' Ο Πέρισιτς σούταρε άστοχα από πολύ κοντά, είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ του Βίντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
73' Γκοολ για την Κροατία!!! Η ανώτερη Χρβάτσκα ανταμείβεται για την εμφάνισή της στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Γιουράνοβιτς να κάνει τη σέντρα και τον Πάσαλιτς να πλασάρει με τη μία για την ανατροπή! 1-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:17
75' Διπλή αλλαγή για την Ολλανδία, Μπργκχάους και Βαϊνάλντουμ αντί των Βίφερ και Μάλεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
79' Αλλαγές και για την Κροατία, Βλάσιτς και Στάνισιτς αντί των Ιβάνουσετς και Γιουράνοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
Η Ολλανδία αδυνατεί να δημιουργήσει φάσεις, σχεδόν ανύπαρκτη επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
80' Αυξάνουν την πίεσή τους οι «Οράνιε»! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
81' Μακρινό πλάγιο του Ντούμφρις και κεφαλιά του Φαν Ντάικ, μπλόκαρε ο Λιβάκοβιτς και πανηγύρισε με τους Κροάτες φιλάθλους! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:27
85' Ατομική ενέργεια του Βλάσιτς, σούταρε άστοχα με το εξωτερικό του ποδιού του. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
86' Αλλαγές, με Μάγερ αντί Κόβασιτς για την Κροατία, Λανγκ αντί Ντούμφρις για την Ολλανδία. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
88' Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα τώρα, για την Ολλανδία. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:31
Ο Λιβάκοβιτς έδιωξε με γροθιές, συγκρούστηκε και με τον Βίντα, πεσμένος στο έδαφος ο αμυντικός της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
89' Αλλαγή για την Κροατία, Έρλιτς στη θέση του σκόρερ Κράμαριτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:33
6 λεπτά οι καθυστερήσεις! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
91' Τεράστια ευκαιρία για την Ολλανδία, με τον Χάκπο να έχει στρωμένη την μπάλα μπροστά του από πολύ πλεονεκτική θέση, αλλά να σουτάρει άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
91' Είδε κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση ο Λιβάκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:36
90'+3' Ευκαιρία για την Ολλανδία, στην αγκαλιά του Λιβάκοβιτς το γυριστό του Άκε! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:38
90'+6' Γκοοολ για την Ολλανδία!!! Ο Λανγκ εκμεταλλεύεται την αναστάτωση στην άμυνα της Κροατίας και ισοφαρίζει στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα! 2-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:40
Χρυσή αλλαγή του Κούμαν ο Λανγκ, πέρασε στο ματς ως αλλαγή στο 85'! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:41
Λήξη κανονικής διάρκειας, 2-2 και πάμε παράταση! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
Η Κροατία έκανε πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, έκανε την ανατροπή από το 1-0, αλλά η Ολλανδία πίεσε ασφυκτικά στα τελευταία λεπτά και βρήκε την ισοφάριση με... buzzer-beater του Λανγκ! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
Αλλαγή για την Κροατία, Πέτκοβιτς στη θέση του Σούταλο, επαναφέρει κλασικό επιθετικό ο Ντάλιτς, αφού δεν είχε μετά την αποχώρηση του Κράμαριτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
93' Κίτρινη κάρτα στον Κουπμέινερς, για άσχημο τάκλιν στον Μόντριτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:54
98' Γκοολ για την Κροατία! Απίθανο γκολ του Πέτκοβιτς, βρήκε χώρο, επιτάχυνε και σούταρε από μακριά στη δεξιά γωνία του Μπάιλοου, δίνοντας ξανά προβάδισμα στην Κροατία! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
Τώρα η Ολλανδία είναι αναγκασμένη να πιέσει και να ψάξει το γκολ, όπως στα τελευταία λεπτά της κανονικής διάρκειας. Θα βρει ξανά τη λύση; by Δημήτρης Παπαδήμας
23:58
102' Μια ανάσα από τέταρτο γκολ η Κροατία, με τον Στάνισιτς να κάνει τη συρτή σέντρα και τον Ντε Γιονγκ να στέλνει με τάκλιν την μπάλα ελάχιστα δίπλα από την εστία της ομάδας του. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:00
104' Κι άλλη ευκαιρία για την Κροατία, με τις διαδοχικές σέντρες των Πάσαλιτς και Μπρόζοβιτς να μην βρίσκουν για λίγο τους στόχους τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:00
Η Ολλανδία δυσκολεύεται να πάρει την μπάλα στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:01
105' Ο Άκε πρόλαβε τον Πέτκοβιτς, πριν εκείνος βγει τετ-α-τετ με τον Μπάιλοου. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:02
Λήξη πρώτου ημιχρόνου της παράτασης, Ολλανδία-Κροατία 2-3! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:04
Αλλαγές για την Ολλανδία, Μαλάσια στη θέση του Άκε και Ντε Ρουν σε αυτή του Χάκπο. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:05
Ξεκίνησε το δεύτερο μισό της παράτασης! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:09
108' Ευκαιρία για την Κροατία με τον Μπάιλοου να σταματάει τον Βλάσιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:11
110' Απίστευτη διπλή ευκαιρία για την Ολλανδία! Ο Λιβάκοβιτς σταμάτησε το διαγώνιο σουτ του Μπεργκφάιν και στη συνέχεια της φάσης η μπάλα στρώθηκε στον Λανγκ, ο οποίος σούταρε άουτ! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:14
114' Απίθανη ευκαιρία για την Κροατία! Αρχικά το σουτ του Μπρόζοβιτς κόντραρε στα σώματα και στη συνέχεια ο Πάσαλιτς έστειλε την μπάλα στο δοκάρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:16
116' Πέναλτι για την Κροατία! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:16
Ο Μαλάσια ανέτρεψε τον Πέτκοβιτς, ξεκάθαρη η παράβαση. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:17
116' Γκοολ για την Κροατία! Ο Μόντριτς σκόραρε με υπέροχη εκτέλεση, κάνοντας το 4-2 για την Χρβάτσκα! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:19
119΄ Αλλαγή για την Κροατία, με τον Μόντριτς να αποθεώνεται δίνοντας τη θέση του στον Μπάρισιτς! by Δημήτρης Παπαδήμας
00:22
120'+2' Ο Πέτκοβιτς σκόραρε, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε για οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
00:24
Η Κροατία ισοφαρίστηκε στο 90'+6', αλλά επικράτησε στην παράταση, παίρνοντας την πρόκριση στον τελικό του Nations League, όπου θα συναντήσουν τον νικητή του ζευγαριού Ισπανία-Ιταλία. by Δημήτρης Παπαδήμας