Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του δεύτερου τελικού του ισπανικού πρωταθλήματος μπάσκετ.

19:06
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη του Game 2 της σειράς των τελικών του ισπανικού πρωταθλήματος, ανάμεσα στην Μπαρτσελόνα και τη Ρεάλ Μαδρίτης στο «Παλάου Μπλαουγκράνα». by Λουκάς Χατζής
19:18
Στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι πριν από δύο ημέρες, οι Καταλανοί έκαναν το 1-0 στη σειρά επικρατώντας 97-88 των «μερένχες». by Λουκάς Χατζής
19:20
by Λουκάς Χατζής
19:20
Σε περίπου ένα δεκάλεπτο θα έχουμε το πρώτο τζάμπολ της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
19:22
Αυτή θα είναι η όγδοη φορά που θα τεθούν οι δύο ομάδες αντίπαλες μέσα στη φετινή σεζόν. Στις επτά προηγούμενες συναντήσεις, η Μπαρτσελόνα νίκησε σε 4 ματς με τη Ρεάλ να παίρνει τα άλλα τρία. by Λουκάς Χατζής
19:24
19:25
Αυτή την ώρα γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
19:25
Να θυμίσουμε πως οι τελικοί της ACB κρίνονται στις 3 νίκες. by Λουκάς Χατζής
19:27
Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα θα βγουν στο παρκέ οι δύο ομάδες, εκτός φυσικά από τους γνωστούς απόντες Χίγκινς για Μπαρτσελόνα και Ντεκ για τη Ρεάλ. by Λουκάς Χατζής
19:29
19:30
Πάμε να δούμε και τις αρχικές πεντάδες... by Λουκάς Χατζής
19:31
Με τους Βέσελι, Μίροτιτς, Αμπρίνες, Λαπροβίτολα και Σατοράνσκι ξεκινά η Μπαρτσελόνα, ενώ η Ρεάλ με τους Ταβάρες, Γιαμπουσέλι, Μούσα, Χάνγκα και Γουίλιαμς-Γκος. by Λουκάς Χατζής
19:34
Κλέβει ο Μίροτιτς, ο οποίος σε δεύτερο χρόνο στην επίθεση αστοχεί από καλή θέση. by Λουκάς Χατζής
19:36
Επιθετικό φάουλ του Ταβάρες, μετά από έξυπνη άμυνα του Μίροτιτς. by Λουκάς Χατζής
19:37
Ο Γιαμπουσέλι πήγε για το κάρφωμα της χρονιάς, ωστόσο ο Βέσελι τον σταμάτησε με φάουλ. Δικαίωμα για δύο φορές ο Γάλλος. by Λουκάς Χατζής
19:39
Ο Αργεντινός γκαρντ της Μπάρτσα ήταν πρώτος σκόρερ στο Game 1 με 19 πόντους. by Λουκάς Χατζής
19:39
Λάθος για τη Ρεάλ, νέα κατοχή για την Μπαρτσελόνα. by Λουκάς Χατζής
19:39
10-6 με το δεύτερο διαδοχικό τρίποντο του Λαπροβίτολα. by Λουκάς Χατζής
19:40
Σε αυτά τα πρώτα πέντε λεπτά η Μπαρτσελόνα έχει επιβάλει πλήρως τον ρυθμό της, έχοντας κλείσει τη Ρεάλ με την καλή της άμυνα. by Λουκάς Χατζής
19:41
10-9 μειώνει με δύσκολο τρίποντο ο Γουίλιαμς Γκος. by Λουκάς Χατζής
19:41
Πρόβλημα για τη Ρεάλ, καθώς αρκετά νωρίς ο Ταβάρες χρεώνεται με 2ο φάουλ. by Λουκάς Χατζής
19:42
Στην γραμμή των βολών τώρα ο Αμπρίνες. by Λουκάς Χατζής
19:42
12-9 με 2/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
19:43
2ο φάουλ και για τον Γιαμπουσέλι, ο οποίος έκανε επιθετικό στον Μίροτιτς. Μαζεύονται τα προβλήματα για τη Ρεάλ. by Λουκάς Χατζής
19:44
14-9 με το πρώτο καλάθι του Μίροτιτς. by Λουκάς Χατζής
19:45
14-11, μειώνει η Ρεάλ με τον Πουαριέ. by Λουκάς Χατζής
19:45
14-13 ωραία συνεργασία Χεζόνια-Πουαριέ για το κάρφωμα του Γάλλου φόργουορντ. by Λουκάς Χατζής
19:48
16-15, μειώνει στον πόντο η Ρεάλ με τις βολές του πρώην άσου του Παναθηναϊκού. by Λουκάς Χατζής
19:50
20-17 καταπληκτική πάσα του Γιοκουμπάιτις για το δυναμικό κάρφωμα του Σανλί. by Λουκάς Χατζής
19:56
Τσάλεντζ για την κατοχή έχει αιτηθεί ο Γιασικεβίτσιους, με τους διαιτητές να χρεώνουν τον Ντα Σίλβα πως έβγαλε την μπάλα από το παρκέ προ του Ρούντι. by Λουκάς Χατζής
19:56
Οι διαιτητές εξετάζουν το βίντεο. by Λουκάς Χατζής
19:57
Δικαιώνεται η Μπαρτσελόνα, με τους διαιτητές να αλλάζουν την απόφασή τους και να δίνουν την μπάλα στους «μπλαουγκράνα». by Λουκάς Χατζής
19:58
23-23 με γκολ-φάουλ του εξαιρετικού απόψε, Πουαριέ! Ο Γάλλος φτάνει ήδη τους 8 πόντους. by Λουκάς Χατζής
20:04
Ο Τσους Ματέο ζητάει τσάλεντζ για ένα φάουλ πάνω στον Μίροτιτς. by Λουκάς Χατζής
20:05
Δεν αλλάζει η απόφαση των διαιτητών, με τον Ισπανό φόργουορντ της Μπαρτσελόνα να πηγαίνει στην γραμμή των βολών. by Λουκάς Χατζής
20:07
27-32 με νέο τρίποντο του Μάριο Χεζόνια που φτάνει τους 12 πόντους. by Λουκάς Χατζής
20:09
33-32 με καλάθι του Γιοκουμπάιτις για το 7-0 σερί των «μπλαουγκράνα»! by Λουκάς Χατζής
20:10
33-34, απαντάει η Ρεάλ με τον Πουαριέ. by Λουκάς Χατζής
20:10
Τρομερό μπλοκ του Πουαριέ που κάνει τα πάντα σήμερα για τη Ρεάλ! by Λουκάς Χατζής
20:11
Να υπενθυμίσουμε πως λόγω των 2 φάουλ, ο Έντι Ταβάρες έχει αγωνιστεί μόλις 6:30 λεπτά στο ματς. by Λουκάς Χατζής
20:16
40-38 με τις βολές του Βέσελι. Στους 8 πόντους ο Τσέχος ψηλός της Μπαρτσελόνα. by Λουκάς Χατζής
20:19
Έμεινε η μπάλα στα χέρια της Ρεάλ, ακόμα 6,9'' για το ημίχρονο, όλα για την Μπαρτσελόνα. by Λουκάς Χατζής
20:21
45-41 με νέο μεγάλο σουτ του Γιαν Βέσελι, ο οποίος νικά αντίπαλο και χρόνο, ευστοχώντας σε buzzer-beater τρίποντο! by Λουκάς Χατζής
20:22
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, σε έναν απολαυστικό μέχρι στιγμής τελικό! Ο Γιαν Βέσελι έχει 15 πόντους για την Μπαρτσελόνα, ενώ για τη Ρεάλ έχει ξεχωρίσει ο Χεζόνια με 14 πόντους. by Λουκάς Χατζής
20:39
52-44 με τρίποντο του Μίροτιτς. Πανηγυρίζει με τον κόσμο ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα. by Λουκάς Χατζής
20:45
57-48 με ένα ακόμα τρίποντο για την Μπαρτσελόνα, αυτή τη φορά από τον Γιοκουμπάιτις. by Λουκάς Χατζής
20:47
57-50 με τρομερό κάρφωμα του Ταβάρες μπροστά στον Σανλί. Κέρδος και μια ελεύθερη βολή για τον σέντερ της Ρεάλ. by Λουκάς Χατζής
20:48
57-51 με τη συμπληρωματική βολή. by Λουκάς Χατζής
20:49
59-53, ροκανίζει και άλλο τη διαφορά η Ρεάλ, 4 λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου. by Λουκάς Χατζής
20:55
62-58, ο Κάλινιτς «ξεκολλάει» επιθετικά την Μπαρτσελόνα με σουτ τριών πόντων. by Λουκάς Χατζής
20:57
62-60 με 2/2 βολές από τον Χεζόνια. by Λουκάς Χατζής
20:58
Διαδοχικά φάουλ από τη Ρεάλ που συμπληρώνει τα πέντε ομαδικά και στέλνει τον Μίροτιτς στην γραμμή των βολών. by Λουκάς Χατζής
21:07
Επιθετικό του Ταβάρες, που φτάνει πλέον τα τρία φάουλ. Έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο της Ρεάλ. by Λουκάς Χατζής
21:08
Βολές για τον Βέσελι. by Λουκάς Χατζής
21:08
72-67 με 1/2 βολές. by Λουκάς Χατζής
21:09
Αντιστράφηκαν οι ρόλοι τώρα, με τον Βέσελι να είναι εκείνος που κάνει φάουλ στον Ταβάρες. by Λουκάς Χατζής
21:10
72-68, με 1/2 βολές του Ταβάρες. by Λουκάς Χατζής
21:10
7:10' ακόμα για το τέλος του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:10
21:11
Τεχνική ποινή στον πάγκο της Ρεάλ για έντονες διαμαρτυρίες προς τους διαιτητές, καθώς ο Τσους Ματέο θεώρησε πως η Μπαρτσελόνα έκανε μπρος-πίσω. by Λουκάς Χατζής
21:22
Και να σκεφτεί κανείς πως στα μέσα της τρίτης περιόδου η Μπαρτσελόνα βρισκόταν στο +15. by Λουκάς Χατζής
21:22
4ο φάουλ του Ταβάρες, βολές για τον Σατοράνσκι. by Λουκάς Χατζής
21:23
74-78, μειώνει η Μπαρτσελόνα και βρίσκει σκορ μετά από 5 λεπτά. by Λουκάς Χατζής
21:24
Λάθος της Ρεάλ, με τον Λαπροβίτολα να κάνει το 79-80 στον αιφνιδιασμό! by Λουκάς Χατζής
21:27
41'' ακόμα για το φινάλε. by Λουκάς Χατζής
21:27
Αστοχεί τώρα ο Γιουλ, με τον Ταβάρες να παίρνει το φάουλ στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
21:28
Βολές για τον Ταβάρες. by Λουκάς Χατζής
21:29
Αστοχεί και στις δύο ο Ταβάρες, με τον Χεζόνια να κάνει φάουλ στη διεκδίκηση του ριμπάουντ πάνω στον Μίροτιτς. by Λουκάς Χατζής
21:29
30,1'' για το φινάλε, με τον Μίροτιτς να πηγαίνει στις βολές. by Λουκάς Χατζής
21:30
84-83, προσπερνά η Μπαρτσελόνα! by Λουκάς Χατζής
21:31
Ο Σέρχιο Γιουλ κερδίζει το φάουλ από τον Βέσελι, στην προσπάθειά του να πάει για λέι απ. Βολές για τον Ισπανό θρύλο των «μερένχες», 16,1'' πριν το φινάλε. by Λουκάς Χατζής
21:31
84-85 με 2/2 βολές του Γιούλ. by Λουκάς Χατζής
21:31
Τελευταία επίθεση του ματς για την Μπαρτσελόνα. by Λουκάς Χατζής
21:32
Ο Λαπροβίτολα δεν... μάσησε από τον Ταβάρες, μπήκε στο «ζωγραφιστό» και πήρε το φάουλ από τον σέντερ της Ρεάλ, ο οποίος αποβάλλεται με πέντε φάουλ. by Λουκάς Χατζής
21:34
Ο Τσους Ματέο οργανώνει την τελευταία επίθεση του αγώνα με τη Ρεάλ να θέλει να «κλέψει» τη νίκη. by Λουκάς Χατζής
21:34
Στην επαναφορά ο Μάριο Χεζόνια. by Λουκάς Χατζής
21:35
Αστοχεί ο Γιουλ. by Λουκάς Χατζής
21:35
Η Μπαρτσελόνα παίρνει τη νίκη και κάνει το 2-0 στους τελικούς του ισπανικού πρωταθλήματος! by Λουκάς Χατζής