Άρης-Αραράτ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της εντός έδρας αναμέτρησης του Άρη με αντίπαλο την Αραράτ για τον β' προκριματικό του Conference League.

20:49
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς του Άρη με την Αραράτ στο "Κλεάνθης Βικελίδης" για τον 2ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
Οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες με σκορ 1-1 στο πρώτο ματς με την Αρμενία. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Ο Άρης έχοντας στο πλάι του τον κόσμο του, θα προσπαθήσει να πάρει τη νίκη και την πρόκριση στον επόμενο γύρο. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
Η ομάδα που θα προκριθεί αναμένεται να αντιμετωπίσει τη Ντινάμο Κιέβου στον επόμενο γύρο. Ασφαλώς πολύ πιο δύσκολο το εμπόδιο εφόσον οι κίτρινοι καταφέρουν σήμερα να ξεπεράσουν την ομάδα από την Αρμενία. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
Tο σκορ του πρώτου ματς είναι αρκετά ύπουλο και επικίνδυνο, ενώ και η εικόνα της ομάδας του Τόλη Τερζή στην Αρμενία δεν έπεισε, βγάζοντας πολλά αμυντικά ζητήματα και της έδειξε πως της έλειψε ο ρυθμός και η συνοχή. Λογικό μεν από τη στιγμή που μιλάμε για μια ομάδα που έχει κάνει ήδη 13 μεταγραφές και έχει ακόμη. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
«Πρέπει να κάνουμε το χρέος μας και να περάσουμε. Είμαστε αποφασισμένοι να αλλάξουμε την κατάσταση και να κάνουμε αυτό που πρέπει. Θέλουμε τη νίκη, την πρόκριση, να κάνουμε μία πειστική εμφάνιση και να δείξουμε ότι η εμφάνιση της περασμένης Πέμπτης ήταν μία κακή παρένθεση», είπε μεταξύ άλλων ο τεχνικός του Άρη στη συνέντευξη Τύπου. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
Από τη μεριά της η Αραράτ κατεβαίνει χωρίς άγχος, αφού είναι το αουτσάιντερ αλλά είναι μια ομάδα με ταχύτητα και πολύ επικίνδυνη στην κόντρα-επίθεση. Έχει, όμως, σημαντικά κενά στην άμυνα και βγάζει... αφέλεια, προσφέροντας χώρους στον αντίπαλο και ευκαιρίες για να φτιάξει φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
Σήμερα, η φιλοξενούμενη ομάδα ενδεχομένως να παίξει πιο κλειστά, ενώ μένει να φανεί και πως θα αντιδράσει παίζοντας σε ένα γήπεδο με τόσο κόσμο. Προσφάτως ξεκίνησε το πρωτάθλημα στην Αρμενία, επικρατώντας 3-1 εκτός έδρας της Αραράτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
«Αντιμετωπίζουμε μια ποιοτική ομάδα. Τακτικά και πνευματικά θα είναι εντελώς διαφορετικό το παιχνίδι σε σχέση με το πρώτο. Έχουμε δουλέψει και έχουμε προετοιμαστεί ώστε να αντιδράσουμε σε οποιαδήποτε κατάσταση», τόνισε χαρακτηριστικά ο Βαρντάν Μινασιάν στη συνέντευξη Τύπου. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες... by Γιώργος Τσανάκας
20:58
Ο Απόστολος Τερζής διατηρεί το 4-3-3, προχωρώντας σε τρεις αλλαγές σε σχέση με το παιχνίδι στην Αρμενία. Μάλιστα, δίνει φανέλα βασικού στον Μορόν! by Γιώργος Τσανάκας
20:59
Άρης (Τόλης Τερζής): Κουέστα - Εμπακατά, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζο, Φεράρι - Τζούρασεκ, Νταρίντα, Ρουπ - Μενέντεζ, Πάλμα, Μορόν. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
Αραράτ (Βαρντάν Μινασιάν): Ερμάκοβ - Αλεμάο, Μπουένο, Σέλντ, Γκριγκπριάν - Μουραντιάν, Καστανιέιρα, Ομπιέρο - Σερομπιάν, Έζα, Γένε. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
Στον πάγκο για τον Άρη βρίσκονται οι: Χουτεσιώτης, Χριστοδουλόπουλος, Γκρέι, Σαβέιρο, Ματαρίτα, Πάβισιτς, Ζούλς, Κάρλσον, Παναγίδης. Στον πάγκο της Αραράτ είναι οι: Μανασιάν, Μπεγκλαριάν, Τερτεγιάν, Γκαζαριάν, Αμπαρτσουμιάν, Ντα Σίλβα, Αβανεσιάν, Τέρα, Πέρεζ, Σμπατιάν, Αβαζιάν, Χαμποκιάν. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Σε ένα τέταρτο η σέντρα του ματς. Το ακούτε από bwinΣΠΟΡ FM σε μετάδοση Αλέξη Σαββόπουλου, το βλέπετε από το Novasports Prime. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Διαιτητής: Μίκαελ Φάμπρι (Ιταλία) Βοηθοί: Τζιοβάνι Μπατσίνι (Ιταλία), Ντάριο Τσεκόνι (Ιταλία) Τέταρτος: Φεντερίκο Ντιονίσι (Ιταλία) by Γιώργος Τσανάκας
21:06
Στο άλλο ματς που διεξάγεται αυτή την ώρα, ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 της Μπεϊτάρ στο Ισραήλ στο 35'. Δείτε εδώ το live της αναμέτρησης! by Γιώργος Τσανάκας
21:10
Αρκετός ο κόσμος στο "Βικελίδης"... by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
21:14
Με τις μαύρες εμφανίσεις ο Άρης, με λευκές η Αραράτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση, είχαν πρόβλημα τα δίχτυα στη μία εστία αλλά τώρα λύθηκε. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Η Αραράτ πάντως δεν παίζει πολύ χαμηλά στο γήπεδο, ίσα-ίσα πολλές φορές βγαίνει και ψηλά να πιέσει για να δυσκολέψει την κυκλοφορία στους κίτρινους. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
4' Πρώτη τελική στο ματς, το σουτ του Πάλμα περνά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
5' Σουτ στην κίνηση του Μενέντεζ, η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
Ανεκμετάλλευτη η στατική φάση για τον Άρη... by Γιώργος Τσανάκας
21:26
Οι Αρμένιοι προσωρινά δείχνουν να μην... μασάνε από την έδρα και το σχεδόν γεμάτο "Κλεάνθης Βικελίδης". Θέλαμε να δούμε πώς θα αντιδράσουν παίζοντας σε ένα γήπεδο με τόσο κόσμο. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
9' Γύρισμα του Αλεμάο, η μπάλα παίρνει πολύ ύψος και ο Κουέστα μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
9' Προσπαθεί να ρολάρει σε έναν αντίπαλο και να σουτάρει ο Μορόν, κόντραρε η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
Δεύτερο κόρνερ για τον Άρη στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:30
12' Πρώτη τελική για την Αραράτ, το μακρινό σουτ του Καστανιέιρα μπλόκαρε ο Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
21:32
Η Αραράτ έχει τρομερή ταχύτητα και βγαίνει γρήγορα στην κόντρα-επίθεση, πάντως, ούσα πολύ επικίνδυνη... by Γιώργος Τσανάκας
21:33
21:34
Συμπληρωμένο το πρώτο τέταρτο στο "Βικελίδης", δεν υπάρχει σκορ (0-0) αλλά ούτε και φοβερός ρυθμός η αλήθεια είναι. by Γιώργος Τσανάκας
21:35
16' Φάουλ για κάρτα του Αλεμάο στον Ρουπ, την χαρίζει ο ρέφερι! Πάμε παρακάτω... by Γιώργος Τσανάκας
21:35
17' Ο Φαμπιάνο από στόπερ βρίσκεται... φορ αλλά χάνει το κοντρόλ και δεν μπορεί μέσα από την περιοχή να εκτελέσει. by Γιώργος Τσανάκας
21:36
18' Τεράστια ευκαιρία για την Αραράτ! Ο Γένε βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και πάει να νικήσει με λόμπα τον Κουέστα, αλλά ο Ισπανός κίπερ το βγάζει αφού το πλασέ του αντιπάλου του δεν ήταν καλό. by Γιώργος Τσανάκας
21:37
18' Νέα φάση στα... καπάκια για τους Αρμένιους! Κλέβει ξανά η Αραράτ και πατάει περιοχή, με τον Καστανιέιρα να κλείνει προς τα μέσα και να πλασάρει, αλλά ο Κουέστα μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
21:38
20' Έκλεισε προς τα μέσα και σούταρε ο Πάλμας, η μπάλα άουτ. Έψαξε το απέναντι "Γ" ο εξτρέμ από τις Ονδούρες. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
Ο κίπερ της Αραράτ παίζει με την... υπομονή του κόσμου, αφού καθυστερεί χαρακτηριστικά αρκετές φορές να εκτελέσει τα άουτ. Δεν πρέπει κόσμος και παίκτες του Άρη να τσιμπήσουν. by Γιώργος Τσανάκας
21:41
23' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη. Λίγο έξω και αριστερά από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
21:42
24' Πολύ καλή η εκτέλεση του Πάλμα, γλύφει το δεξί δοκάρι της εστίας! by Γιώργος Τσανάκας
21:43
21:45
Ο Άρης δεν έχει καταφέρει να φανεί ιδιαίτερα απειλητικός, παρότι έχει τον έλεγχο του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
Ο Άρης περιμένει πάρα πολλά από τον Λουίς Πάλμα σήμερα... Εικόνα live 21976001/71415.jpg by Γιώργος Τσανάκας
21:47
29' Κόρνερ για την Αραράτ, το πρώτο της στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
Ανεκμετάλλευτο πέρασε για τους Αρμένιους. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
29' Κάρτα στον Μουραντιάν. by Γιώργος Τσανάκας
21:50
21:51
33' Κίτρινη κάρτα στον Σέιντ. by Γιώργος Τσανάκας
21:54
Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος, το 0-0 παραμένει... by Γιώργος Τσανάκας
21:56
37' Μετά από κόρνερ του Πάλμα, ο Ρουπ βρίσκεται αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή αλλά δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
21:56
38' Άλλη μια στημένη μπάλα γύρω από την περιοχή της Αραράτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:57
Ούτε αυτή θα φέρει αποτέλεσμα για τους Θεσσαλονικείς. by Γιώργος Τσανάκας
21:59
Δυσκολεύεται πολύ να φτιάξει τελικές ο Άρης που επί της ουσίας δεν έχει απειλήσει την εστία της Αραράτ. Για να δούμε μήπως μπορεί να βρει κάτι στο τελευταίο πεντάλεπτο... by Γιώργος Τσανάκας
22:00
42' Ο Φαμπιάνο κεφαλιά-πάσα στον Μορόν που πάει να κάνει το σουτ που με τη μία, αλλά κοντράρει σε σώμα αμυνομένου. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
42' Κάρτα στον Οντουμπάτζο τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
22:02
22:03
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
22:05
Ο Μενέντεζ για δεύτερο σερί ματς δεν κάνει καλή εμφάνιση με τον Άρη. Δεν θα είναι περίεργο να αντικατασταθεί στο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
22:06
ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Άρης και Αραράτ πάνε στο ημίχρονο στα αποδυτήρια χωρίς τέρματα, με το 0-0 να παραμένει φυσιολογικά βάσει της εξέλιξης του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:07
Είχε την κατοχή αλλά ήταν φλύαρος ο Άρης, ενώ η Αραράτ σε δύο κόντρες απείλησε έχοντας μια τεράστια φάση στο 18'. by Γιώργος Τσανάκας
22:23
46' Σαβέριο στη θέση του Μενέντεζ για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
22:25
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Γιώργος Τσανάκας
22:26
46' Φάση για τον Άρη, η καλύτερή του στο ματς! Ωραία προσπάθεια του Σαβέριο, παίζει το ένα-δύο και κάνει το τελείωμα με το εξωτερικό από τα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:27
Να 'τος ο Σαβέριο με το που μπήκε. by Γιώργος Τσανάκας
22:28
48' Μεγάλη φάση για τον Άρη! Πάλι από τα πόδια του Σαβέριο αυτή η φάση, κάνει το γύρισμα με τον Μορόν να ρολάρει πάνω σε έναν αντίπαλο και να κάνει κακό τελείωμα εκτός ισορροπίας για να αστοχήσει! by Γιώργος Τσανάκας
22:30
Ο Σαβέριο έχει δώσει μεγάλη ώθηση στον Άρη, βγάζοντας στον αγωνιστικό χώρο κάτι το απρόβλεπτο... by Γιώργος Τσανάκας
22:31
51' Γεμάτο σουτ του Φαμπιάνο από απόσταση, έδιωξε ο Ερμάκοφ σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:31
Ανεκμετάλλευτη ακόμη μία στατική φάση για τους κίτρινους. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
52' Νέα φάση για τον Άρη! Σέντρα του Σαβέριο από τα δεξιά, τρομερή κίνηση του Μορόν που βγαίνει πρώτος πάνω στην μπάλα και πιάνει την γυριστή κεφαλιά που βγάζει ο Ερμάκοφ. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
Ο Σαβέριο είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ! by Γιώργος Τσανάκας
22:34
Προσπαθεί να παγώσει τον ρυθμό η Αραράτ μετά την εκρηκτική εκκίνηση του Άρη στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
22:38
Έπεσε ο ρυθμός τώρα, γρήγορα η Αραράτ κατάφερε να περιορίσει τους κίτρινους που θέλουν μεγαλύτερη διάρκεια. by Γιώργος Τσανάκας
22:39
59' Κόρνερ για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
22:40
60' Απευθείας πήγε ο Πάλμα, σε νέο κόρνερ ο Ερμάκοφ. by Γιώργος Τσανάκας
22:41
61' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Πάβιτσιτς και Ζουλ μέσα, έξω οι Τζούρασεκ και Ρουπ. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
64' Δύο αλλαγές για την Αραράτ. Σερομπιάν, Τέρα αντί Αβανεσιάν, Καστανιέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
66' Κάκιστο πλασέ του Πάλμα, πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:46
12-4 οι τελικές υπέρ του Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
22:50
70' Ευκαιρία για την Αραράτ. Σουτ του Γένε, η μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:53
73' Τερτεριάν αντί Γκριγκοριάν για την Αραράτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:55
75' Κάρτα στον βοηθό του Τερζή για διαμαρτυρία. by Γιώργος Τσανάκας
22:56
76' Γύρισμα του Εμπακατά, ο Πάβιτσιτς δεν τελειώνει σωστά τη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
23:00
80' Γκοοοολ για τον Άρη! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Πάλμα, ο Φαμπιάνο τρυπώνει στην αντίπαλη άμυνα και με ωραία κεφαλιά εκτελεί τον αντίπαλο κίπερ για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
23:01
Οι... παλιοί του Άρη βγαίνουν μπροστά: Πάλμα μοιράζει, Φαμπιάνο εκτελεί και η πρόκριση πλησιάζει! by Γιώργος Τσανάκας
23:04
Στο 84ο λεπτό βρισκόμαστε, ο Άρης πρέπει να κρατήσει το προβάδισμά του και να πάρει την πρόκριση. by Γιώργος Τσανάκας
23:07
86' Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος μπαίνει στο ματς και βγαίνει ο Μορόν. by Γιώργος Τσανάκας
23:09
89' Κίτρινη κάρτα ο Έζα. by Γιώργος Τσανάκας
23:09
89' Ο Πάλμα βγαίνει και μπαίνει ο Ματαρίτα. by Γιώργος Τσανάκας
23:10
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
23:14
Πιέζει η Αραράτ στα τελευταία λεπτά. by Γιώργος Τσανάκας
23:16
90+6' Κόρνερ για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
23:16
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! by Γιώργος Τσανάκας
23:18
Ο Άρης επικράτησε 1-0 της Αραράτ χάρη στο γκολ του Φαμπιάνο στο 80ο λεπτό και προκρίθηκε στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League. by Γιώργος Τσανάκας
23:18
Οι κίτρινοι δεν έπεισαν αλλά κατάφεραν να κάνουν τη δουλειά και πλέον στρέφονται στην επόμενη αντίπαλό τους, τη Ντινάμο Κιέβου. by Γιώργος Τσανάκας
23:19
Πρώτο ματς για την ομάδα του Τερζή με τους Ουκρανούς σε μια εβδομάδα στο "Κλεάνθης Βικελίδης", ενώ η ρεβάνς θα γίνει στο Βουκουρέστι. by Γιώργος Τσανάκας