Άρης-Ντιναμό Κιέβου

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προκριματικά του Europa Conference League.

20:45
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και την Ντιναμό Κιέβου στο «Κλ. Βικελίδης», στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τον γ' προκριματικό γύρο του Conference League by Λουκάς Χατζής
20:46
Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 21:15 με τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports Prime και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 και σε περιγραφή του Αλέξη Σαββόπουλου. by Λουκάς Χατζής
20:49
Οι Θεσσαλονικείς πήραν το εισιτήριο για τον 3ο προκριματικό γύρο του θεσμού μετά και την πρόκρισή τους επί της Αραράτ. Στο πρώτο παιχνίδι στην Αρμενία έμειναν στο 1-1, ενώ στον επαναληπτικό επικράτησαν 1-0 με γκολ του Φαμπιάνο. by Λουκάς Χατζής
20:52
Από την άλλη, η Ντιναμό Κιέβου ρίχνεται απόψε για πρώτη φορά στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις για φέτος. Ωστόσο, οι Ουκρανοί έχουν αγωνιστικό ρυθμό, αφού έχουν δώσει δύο παιχνίδια για το πρωτάθλημα της χώρας τους. Και στα δύο αυτά ματς έδειξαν εξαιρετικό πρόσωπο, ρίχνοντας από τέσσερα γκολ σε Μινάι (4-1) και Όμπολον (2-4). by Λουκάς Χατζής
20:53
Στα αγωνιστικά τώρα, ο Απόστολος Τερζής δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Κίκε Σαβέριο, ο οποίος υπέστη διάστρεμμα στην ποδοκνημική και τέθηκε εκτός για τα δύο παιχνίδια με τους Ουκρανούς, ενώ και τον Γιάκουμπ Μπράμπετς, που δεν έχει ξεπεράσει τον τραυματισμό του. by Λουκάς Χατζής
20:54
Τις θέσεις τους στην αποστολή του Άρη Αλβάρο Σαμόρα και Μοντόγια, με τον δεύτερο μάλιστα να παίρνει θέση στη βασική ενδεκάδα! by Λουκάς Χατζής
20:57
20:57
20:57
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο αγώνων... by Λουκάς Χατζής
20:58
Άρης (Απόστολος Τερζής, 4-3-3): Κουέστα, Μοντόγια, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζο, Φεράρι, Τζούρασεκ, Νταρίντα, Ζουλς, Κάρλσον, Μορόν, Λουίς Πάλμα. by Λουκάς Χατζής
21:00
Ντιναμό Κιέβου (Μιρτσέα Λουτσέσκου, 4-4-1-1): Μπούστσαν, Τίμτσιουκ, Ποπόφ, Σιρότα, Ντούμπιντσακ, Σίντορτσουκ, Σαπαρένκο, Γιαρμολένκο, Μπουγιάλσκι, Καμπάιεφ, Μπενίτο. by Λουκάς Χατζής
21:01
Σε ένα τέταρτο θα έχουμε την πρώτη σέντρα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:06
Περίπου 150 φίλοι της Ντιναμό Κιέβου βρίσκονται στο «Κλ. Βικελίδης». by Λουκάς Χατζής
21:10
Να θυμίσουμε πως όποια ομάδα προκριθεί θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Νέφτσι Μπακού-Μπεσίκτας. by Λουκάς Χατζής
21:19
2' Ο Άρης πιέζει ψηλά ώστε να δημιουργήσει προβλήματα στην κυκλοφορία των Ουκρανών. by Λουκάς Χατζής
21:20
3' Κίτρινη κάρτα στον Τίμτσιουκ για φάουλ πάνω στον Φεράρι. by Λουκάς Χατζής
21:21
4' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Άρη! Ο Τζούρασεκλ έκανε γύρισμα από τα αριστερά με την μπάλα να περνάει από όλους, τον Μοντόγια όμως στη συνέχεια να κλέβει την μπάλα έξω από την περιοχή και να δοκιμάζει το πόδι του, όμως το σουτ πέρασε λίγο δίπλα από την εστία της Ντιναμό. by Λουκάς Χατζής
21:23
6' Νέο κλέψιμο του Άρη στον χώρο της μεσαίας γραμμής, απόρροια της υψηλής πίεσης! by Λουκάς Χατζής
21:23
7' Σέντρα-σουτ του Πάλμα από τα αριστερά, κανένας κίνδυνος για την Ντιναμό. by Λουκάς Χατζής
21:25
9' Μακρινό σουτ του Γιαρμολένκο, καμία ανησυχία για τον Κουέστα που μπλοκάρει εύκολα. by Λουκάς Χατζής
21:26
10' Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, με τον Άρη να έχει μπει δυναμικά στο παιχνίδι, πιέζοντας με ψηλά και με ένταση την Ντιναμό. by Λουκάς Χατζής
21:29
12' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Άρη! Αρχικά ο Φεράρι δοκίμασε το πόδι του από τα αριστερά με τον Μπούστσαν να διώχνει με γροθιές, και τον Ζουλς στη συνέχεια να πιάνει το μακρινό σουτ, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Λουκάς Χατζής
21:29
Τέσσερις ευκαιρίες στα πρώτα 12 λεπτά για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
21:32
15' Διαδοχικές σέντρες προς την αντίπαλη περιοχή τώρα από τον Άρη, απομακρύνει η άμυνα της Ντιναμό. by Λουκάς Χατζής
21:33
16' Δεύτερη κίτρινη για την Ντιναμό απόψε. Μετά τον Τίμτσιουκ στα πρώτα λεπτά, τιμωρήθηκε και ο Σαπαρένκο. by Λουκάς Χατζής
21:35
18' Επικίνδυνη σέντρα από τα αριστερά για την Ντιναμό, έδιωξε η άμυνα του Άρη. by Λουκάς Χατζής
21:35
19' Καλή επιστροφή τώρα από τον Πάλμα, που παραχωρεί το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
21:35
Απομάκρυνε η άμυνα του Άρη. by Λουκάς Χατζής
21:36
19' Αδύναμο συρτό σουτ του Μπενίτο, καμία ανησυχία για τον Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
21:37
20' Φάση διαρκείας στα καρέ της Ντιναμό τώρα, διώχνει ο Μπούστσαν προ του Μορόν. by Λουκάς Χατζής
21:38
21' Παρατηρήσεις τώρα στον Γιαρμολένκο για σκληρό μαρκάρισμα στον Οντουμπάτζο. by Λουκάς Χατζής
21:40
24' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! Μετά από «τσαφ» του Σιρότα, η μπάλα στρώθηκε στον Κάρλσον, ο οποίος έκανε το δυνατό σουτ από καλή θέση με την μπάλα να κοντράρει στον Ντούμπιντσακ και να καταλήγει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
21:42
21:45
28' Στα τελευταία λεπτά η Ντιναμό κρατά πιο εύκολα την μπάλα, αφού η πίεση του Άρη έχει μειωθεί λιγάκι. by Λουκάς Χατζής
21:46
29' Φάουλ για την Ντιναμό σε πολύ καλό σημείο για μια σέντρα στην περιοχή του Άρη. by Λουκάς Χατζής
21:47
30' Απομάκρυνε με το κεφάλι ο Νταρίντα και εν συνεχεία ο Φεράρι κέρδισε το φάουλ. by Λουκάς Χατζής
21:49
21:51
34' Λίγο έλειψε να γίνει η ζημιά στην άμυνα του Άρη, όμως, η καλή αντίδραση των Φεράρι και Φαμπιάνο, ανάγκασαν τους φιλοξενούμενους να βγουν από την περιοχή και τελικώς να μην εκδηλώσουν επίθεση. by Λουκάς Χατζής
21:53
36' Μικρή διακοπή στο μαστς καθώς ο Ποπόφ είναι στο έδαφος μετά από σύγκρουση με παίκτη του Άρη. by Λουκάς Χατζής
21:55
37' Κάθετη στον Μπουγιάλσκι μέσα στην περιοχή, ο Ζουλς τον βγάζει εκτός φάσης με το σώμα του χωρίς παράβαση. by Λουκάς Χατζής
21:55
Ο Ζουλς όμως τιμωρήθηκε με κίτρινη, αφού μετά τη μονομαχία με τον αντίπαλό του πήγε και τα... είπε σε έντονο ύφος με τον Μπουγιάλσκι. by Λουκάς Χατζής
21:58
42' Πιέζει τώρα η Ντιναμό. by Λουκάς Χατζής
22:01
44' Μεγάλη επέμβαση του Κουέστα προ του Μπενίτο, ο οποίος προσπάθησε να μπει στη φάση μετά το σουτ του Γιαρμολένκο που κόντραρε στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
22:02
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
22:02
22:04
45+2' Επικίνδυνο γέμισμα του Νταρίντα από τα αριστερά, έδιωξε με γροθιές ο κίπερ των Ουκρανών. by Λουκάς Χατζής
22:04
45+3' Επιθετικό φάουλ του Μορόν στην προσπάθειά του να πάρει την κεφαλιά στη βαθιά μπαλιά του Φαμπιάνο. by Λουκάς Χατζής
22:06
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Παρ' όλα αυτά, ο Άρης είναι καλύτερος, βγάζει ενέργεια, έχοντας καλές στιγμές για να ανοίξει το σκορ. by Λουκάς Χατζής
22:06
22:20
Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
22:22
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
22:23
Στα πρώτα 20 δευτερόλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου ο Άρης απειλεί με μακρινό σουτ του Μορόν! Πολύ καλή προσπάθεια από τον Ισπανό φορ, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των Ουκρανών. by Λουκάς Χατζής
22:24
Νωρίτερα, η Μπεσίκτας έφυγε με το διπλό (1-3) από την έδρα της Νέφτσι Μπακού, παίρνοντας σαφές προβάδισμα πρόκρισης. Να θυμίσουμε πως ο νικητής του Άρης-Ντιναμό Κιέβου θα αντιμετωπίσει τον νικητή εκείνου του ζευγαριού. by Λουκάς Χατζής
22:26
48' Σκληρό φάουλ του Καμπάγιεφ στον Ζουλς. Μόνο παρατηρήσεις από τον διαιτητή. by Λουκάς Χατζής
22:26
Πολύ καλό παιχνίδι έως τώρα από τον Ζουλς. by Λουκάς Χατζής
22:28
51' Κίτρινη κάρτα στον Μοντόγια τώρα. by Λουκάς Χατζής
22:29
53' Κόρνερ για την Ντιναμό Κιέβου. by Λουκάς Χατζής
22:30
22:31
54' Κίτρινη κάρτα στον Φαμπιάνο, ο οποίος «αναγκάστηκε» να κάνει φάουλ για να σταματήσει την αντεπίθεση των Ουκρανών, μετά από φθηνό λάθος του Άρη στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by Λουκάς Χατζής
22:33
56' Σέντρα του Φεράρι, έδιωξε ο τερματοφύλακας της Ντιναμό. by Λουκάς Χατζής
22:33
56' Σε θέση οφσάιντ καταλογίζεται τώρα ο Μορόν. by Λουκάς Χατζής
22:35
58' Κίτρινη κάρτα στον Απόστολο Τερζή για διαμαρτυρίες. by Λουκάς Χατζής
22:36
58' Αλλαγές για τον Άρη. Εκτός οι Τζούρασεκ και Κάρλσον, μέσα οι Ρουπ και Μενέντες. by Λουκάς Χατζής
22:36
59' Άσχημη σέντρα του Φεράρι, η μπάλα περνάει απευθείας άουτ. by Λουκάς Χατζής
22:37
60' Φάουλ τώρα που κάνει ο Ζουλς σε καλό σημείο για την Ντιναμό. by Λουκάς Χατζής
22:37
Αρκετός κόσμος στην περιοχή του Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
22:38
Απομακρύνεται με δυσκολία η μπάλα. by Λουκάς Χατζής
22:39
62' Προϋποθέσεις αντεπίθεσης για τον Άρη, κοντράρεται η μπαλιά του Μενέντες. by Λουκάς Χατζής
22:41
64' Κίτρινη στον Μενέντες που έκανε το φάουλ στον Καμπάγιεφ για να σταματήσει την αντεπίθεση των Ουκρανών. by Λουκάς Χατζής
22:42
65' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για τον Άρη! Σε κατάσταση αντεπίθεσης, ο Μορόν ανοίχτηκε αριστερά, βρήκε τον Νταρίντα στην περιοχή, την κεφαλιά του οποίου έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ ο Μπούστσαν. by Λουκάς Χατζής
22:44
67' Νέο κόρνερ για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
22:44
68' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη! by Λουκάς Χατζής
22:45
Ο Φαμπιάνο πήγε πρώτος στην μπάλα, έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, με την μπάλα να σταματά στο χέρι του Σιρότα. by Λουκάς Χατζής
22:46
Ο Λουίς Πάλμα πάνω στην μπάλα. by Λουκάς Χατζής
22:47
69' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη! Ο Μπούστσαν έπεσε στη σωστή γωνία, ακούμπησε την μπάλα, όμως δεν μπόρεσε να της αλλάξει πορεία, κάνοντας το 1-0 για τους Θεσσαλονικείς! by Λουκάς Χατζής
22:47
Ο Λουίς Πάλμα και οι παίκτες του Άρη σηκώνουν φανέλα της ομάδας με το όνομα του αδικοχαμένου φίλου της ΑΕΚ και τον αριθμό «29». by Λουκάς Χατζής
22:48
71' Μακρινό σουτ του Καμπάγιεφ, μπλοκάρει ο Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
22:51
74' Διαμαρτυρίες για χέρι Ουκρανού σε προσπάθεια αντεπίθεσης του Άρη. by Λουκάς Χατζής
22:52
75' Μεγάλη στιγμή για την Ντιναμό, με τους Ουκρανούς να κυκλοφορούν πολύ ωραία την μπάλα, τον Μπενίτο με πλάτη «πατάει» Σαμπαρένκο, το σουτ του οποίου πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
22:52
22:54
77' Εκτός ο Πάλμα, στη θέση του ο Ματαρίτα. Φαίνεται πως έχει κάποιο πρόβλημα ο μεσοεπιθετικός από την Ονδούρα. by Λουκάς Χατζής
22:56
Φάουλ για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
22:56
79' Αδύναμη προβολή του Φαμπιάνο που δεν έπιασε καλά την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
22:57
80' Κόρνερ για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
22:58
Απομάκρυνε η Ντιναμό. by Λουκάς Χατζής
22:59
81' Αλλαγές για την Ντιναμό. Σαπαρένκο, Καμπάγιεφ και Σίντορσουκ εκτός, μπαίνουν οι Σέμπελεφ, Κολόσιφ και Μπράζκο. by Λουκάς Χατζής
23:00
82' Μέσα ο Πάβισιτς στη θέση του Νταρίντα. by Λουκάς Χατζής
23:01
23:03
84' Πιέζει ασφυκτικά η Ντιναμό. by Λουκάς Χατζής
23:03
Δεν βγαίνει κάτι όμως από την «πολιορκία» των φιλοξενούμενων. by Λουκάς Χατζής
23:06
89' Ο Κουέστα βγάζει το σουτ του Γιαρμολένκο από πλεονεκτική θέση! by Λουκάς Χατζής
23:07
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
23:09
90+2' Κόρνερ για την Ντιναμό, φωνές για πέναλτι από τους Ουκρανούς. by Λουκάς Χατζής
23:09
Διώχνει εύκολα ο Ζουλς. by Λουκάς Χατζής
23:10
90+3' Κάκιστη σέντρα της Ντιναμό, ο Άρης κερδίζει χρόνο με το ελεύθερο του Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
23:12
90+5' Τεράστια ευκαιρία με Μορόν και Μενέντες για τον Άρη, έβγαλε ενστικτωδώς ο κίπερ της Ντιναμό. by Λουκάς Χατζής
23:12
Τέλος του αγώνα! by Λουκάς Χατζής
23:14
Ο Άρης παίρνει μια πανάξια νίκη με 1-0 και κάνει το πρώτο και καθοριστικό βήμα για την πρόκριση στα playoffs του Conference League! by Λουκάς Χατζής