Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρεμιέρα της Stoiximan Super League.

20:35
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Βόλο και τη Λαμία, στην πρεμιέρα της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
20:36
Η αυλαία της φετινής σεζόν στο ελληνικό πρωτάθλημα ανοίγει στο Πανθεσσαλικό Στάδιο με ένα εξαιρετικά αμφίρροπο ματς! by Λουκάς Χατζής
20:37
Η σέντρα της αναμέτρησης είναι προγραμματισμένη για τις 21:00, ενώ, ο αγώνας θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sports 1. by Λουκάς Χατζής
20:38
Να θυμίσουμε πως οι αγώνες της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού με Παναιτωλικό και Ατρόμητο αντίστοιχα, αναβλήθηκαν λόγω των υποχρεώσεων τους στις προκριματικές φάσεις του Champions League, επομένως η 1η αγωνιστική θα έχει 5 αγώνες. by Λουκάς Χατζής
20:40
Στα αγωνιστικά, η Λαμία ταξίδεψε στον Βόλο με μοναδικό απόντα τον Κυριάκο Παπαδόπουλο. by Λουκάς Χατζής
20:41
Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες... by Λουκάς Χατζής
20:41
Bόλος (Κώστας Μπράτσος): Σιαμπάνης, Άλχο, Σιέλης, Κρούζλιακ, Λούνα, Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς, Τρουιγιέ, Κόμπα, Ντέλετιτς,, Μραζ. by Λουκάς Χατζής
20:42
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Νάγκι, Σιμόν, Σαραμαντάς, Τζανετόπουλος, Παούλαβετς, Στάνκο, Νούνιες, Σλίβκα, Μαρτίνεθ, Καρλίτος, Τσιλούλης. by Λουκάς Χατζής
20:43
Διαιτητές: Πέτρος Τσαγκαράκης, Μιχαήλ Παπαδάκης, Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου. 4ος Διαιτητής: Χρήστος Βεργέτης. by Λουκάς Χατζής
20:44
20:44
20:45
Το μεγάλο φετινό μεταγραφικό απόκτημα της Λαμίας είναι αναμφίβολα ο Καρλίτος. Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού ξεκινά στο βασικό σχήμα της ομάδας του απόψε! by Λουκάς Χατζής
20:45
Σε ένα τέταρτο θα έχουμε την πρώτη σέντρα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
20:49
Στον πάγκο του Βόλου: Παπαδόπουλος, Ασλανίδης, Καραγιάννης, Μεταξάς, Κίτσος, Τσελεπάκης,Μπαριέντος, Ταχάτος, Μωραΐτης. Στον πάγκο της Λαμίας: Κοσέλεφ, Γιαννούτσος, Τόσιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Τζανδάρης, Ακούνια, Λάκε, Λόνγκο, Μάλτσι. by Λουκάς Χατζής
20:51
20:55
Έξι φορές έχουν τεθεί αντιμέτωπες οι δύο ομάδες με τον Βόλο να μετρά τρεις νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. by Λουκάς Χατζής
20:58
Αυτή την ώρα οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
21:02
Ξεκίνησε το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
21:03
2' Ο Νάγκι βγήκε και μπλόκαρε προ του Γκλάβτσιτς. by Λουκάς Χατζής
21:06
4' Πρώτη στιγμή στο ματς, με τον Μαρτίνεθ να πιάνει το μακρινό σουτ και την μπάλα να καταλήγει δίπλα από την εστία του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
21:09
7' Σέντρα του Τσιλούλη από τα αριστερά, δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας ο Καρλίτος που είχε κλειστεί από δύο αμυντικούς. by Λουκάς Χατζής
21:11
10' Κακή επιλογή του Μαρτίνεθ από τα δεξιά, χάθηκε μια στιγμή εδώ για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
21:12
11' Κλέβει ο Σλίβκα και βγαίνει στον αιφνιδιασμό για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
21:13
Μεγάλη στιγμή για τη Λαμία, καθώς μετά από φάση διαρεκείας, ο Σαραμαντάς έβγαλε τη σέντρα, με τον Μαρτίνεθ να πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, την οποία και έδιωξε εντυπωσιακά ο Σιαμπάνης! by Λουκάς Χατζής
21:13
Οι φιλοξενούμενοι έχουν μπει πιο δυνατά στο ματς. by Λουκάς Χατζής
21:14
13' Τώρα ο Βόλος προσπαθεί να πιέσει ψηλά και να δημιουργήσει προβλήματα στη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
21:15
14' Σέντρα του Ντέλετιτς από τα δεξιά, κόβει η άμυνα της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
21:16
Έχει ρυθμό το ματς σε αυτό το πρώτο τέταρτο του αγώνα. Αμφότερες προσπαθούν να παίξουν γρήγορο ποδόσφαιρο, βγάζοντας διάθεση και ενέργεια στον αγωνιστικό χώρο του Πανθεσσαλικού.. by Λουκάς Χατζής
21:19
17' Δυνατό σουτ για τη Λαμία, η μπάλα μπλοκάρει σε σώματα αμυντικών. by Λουκάς Χατζής
21:20
19' Νέα σέντρα του Άλχο από τα δεξιά, απομακρύνει εκ νέου η άμυνα της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
21:23
21' Η Λαμία ανακτά με σχετική άνεση την μπάλα όταν τη χάνει, κοιτώντας μάλιστα αρκετά γρήγορα να βγει στην επίθεση. by Λουκάς Χατζής
21:23
22' Φάουλ τώρα για τη Λαμία, αρκετός κόσμος στην περιοχή του Σιαμπάνη. by Λουκάς Χατζής
21:23
Ο Τζανετόπουλος δεν μπόρεσε να φτάσει στην μπάλα, ελεύθερο για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
21:24
Μικρή διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. by Λουκάς Χατζής
21:24
Η μεγάλη στιγμή του ματς στο 11ο λεπτό με τον Μαρτίνεθ: by Λουκάς Χατζής
21:26
24' Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
21:26
24' Ο Σιαμπάνης πέφτει και προλαβαίνει να διώξει την μπάλα προ του Καρλίτος! Ο Ισπανός φόρ «τσίμπησε» την μπάλα αλλά ο Έλληνας κίπερ «καθάρισε» τη φάση. by Λουκάς Χατζής
21:28
26' Κόρνερ για τον Βόλο, στην πρώτη ουσιαστικά καλή φάση των γηπεδούχων με τη σέντρα του Άλχο από τα δεξιά. by Λουκάς Χατζής
21:28
27' Πολύ αδύναμη κεφαλιά του Τσοκάνη στο δεύτερο δοκάρι, μπλόκαρε εύκολα ψηλά ο Νάγκι. by Λουκάς Χατζής
21:32
30' Στημένο από αρκετά μακριά για τον Βόλο. Παρ' όλα αυτά, ανέβηκαν στην αντίπαλη περιοχή οι παίκτες των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
21:32
Δεν βγήκε κάτι για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
21:34
32' Φάουλ του Λούνα πάνω στον Μαρτίνεθ, φωνές των φιλοξενούμενων για το γεγονός πως ο διαιτητής δεν έδωσε κίτρινη κάρτα. by Λουκάς Χατζής
21:35
33' Αψιμαχίες ανάμεσα σε Ντέλετιτς και Τσιλούλη. by Λουκάς Χατζής
21:35
34' Κίτρινη στους Ντέλετιτς και Τσιλούλη για την προηγούμενή τους «κοκορομαχία». by Λουκάς Χατζής
21:36
35' Πάτησε περιοχή ο Ντέλετιτς κάνοντας το γύρισμα από τα δεξιά. Ωστόσο, η φάση δεν μετρά καθώς υπήρξε οφσάιντ. by Λουκάς Χατζής
21:38
36' Κόρνερ για τον Βόλο, με τον Παούλαβετς να το παραχωρεί, σταματώντας την επικίνδυνη σέντρα του Ντέλειτιτς από τα δεξιά. by Λουκάς Χατζής
21:39
Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, με την μπάλα να μένει «ζωντανή» στην περιοχή της Λαμίας και τον Κόμπα να πιάνει το σουτ το οποίο κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
21:40
Πέρασε από όλους το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
21:40
Ό,τι καλό έχει κάνει έως τώρα στο ματς ο Βόλος είναι από τη δεξιά πλευρά και με τους Ντέλετιτς και Άλχο. by Λουκάς Χατζής
21:41
39' Κίτρινη κάρτα στον Στάνκο, ο οποίος και σταμάτησε με φάουλ τον Κόμπα και τον αιφνιδιασμό του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
21:41
Ευκαιρία για μια σέντρα στην αντίπαλη περιοχή για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
21:42
40' Δυνατό γέμισμα του Λούνα, βγαίνει και μπλοκάρει σταθερά ο Νάγκι. by Λουκάς Χατζής
21:43
41' Μία ακόμα σέντρα από τα δεξιά για τον Βόλο, απομάκρυνε η άμυνα της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
21:45
43' Ο Κόμπα ήρθε με σωτήρια επέμβαση να πάρει την «μπουκιά» μέσα από το στόμα του Καρλίτος, ο οποίος και είχε «οπλίσει» για το σουτ μετά το μαγικό τακουνάκι του Τσιλούλη. by Λουκάς Χατζής
21:47
45' Κόρνερ για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
21:47
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:47
Δεν βγήκε κάτι για τον Βόλο στο κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
21:48
45+1' Δοκάρι για τη Λαμία! Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν ταχύτατα στον αιφνιδιασμό, ο Καρλίτος «έσπασε» εξαιρετικά στον Τσιλούλη, ο οποίος από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Σιαμπάνη! by Λουκάς Χατζής
21:50
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. by Λουκάς Χατζής
22:11
49' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τη Λαμία! Μετά από φάση διαρκείας, ο Νούνιες τροφοδοτεί τον Καρλίτος, εκείνος κάνει το σουτ από τα αριστερά με τον Σιαμπάνη να βγάζει δύσκολα. Η μπάλα έμεινε «ζωντανή» στην περιοχή του Βόλου, με τον Ισπανό φορ της Λαμίας να γίνεται ξανά κάτοχος της μπάλας, να πλασάρει, όμως ο Τζανετόπουλος έβγαλε πάνω στην γραμμή! by Λουκάς Χατζής
22:13
51' Καλό συρτό σουτ του Ντέλετιτς, δίπλα από την εστία του Νάγκι. by Λουκάς Χατζής
22:14
51' Αλλαγές για τον Βόλο. Κίτσος και Ταχάτος εντός, Λούνα και Τρουιγέτ εκτός. by Λουκάς Χατζής
22:14
52' Πέναλτι για τη Λαμία! Ο Τσιλούλης πάτησε περιοχή από τα αριστερά, σέντραρε στην «καρδιά» της περιοχής, με τον Κρούζλιακ να φαίνεται να τον πατάει στην προσπάθειά του παίκτη της Λαμίας να γυρίσει την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
22:15
Η φάση εξετάζεται από το VAR. by Λουκάς Χατζής
22:16
Καταλογίζεται το πέναλτι, μένει η απόφαση του διαιτητή. by Λουκάς Χατζής
22:16
55' ΓΚΟΛ για τη Λαμία με πέναλτι του Καρλίτος! Ο Ισπανός φορ έστειλε την μπάλα στη δεξιά πλευρά της εστίας, με τον Σιαμπάνη να πέφτει στην απέναντι πλευρά. by Λουκάς Χατζής
22:18
Η αλήθεια είναι πως με βάση την εικόνα του ματς, η Λαμία άξιζε ένα γκολ. Πλέον, περιμένουμε την αντίδραση του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
22:18
56' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Βόλο, μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Ντέλετιτς. by Λουκάς Χατζής
22:20
58' Η εκτέλεση του Γκλάβτσιτς κοντράρει σε σώματα και καταλήγει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
22:20
58' ΓΚΟΛ για τον Βόλο που κάνει το 1-1! Ο Κύπριος στόπερ του Βόλου, Χρήστος Σιέλης, ήρθε με φόρα από πίσω και με καρφωτή κεφαλιά από την «καρδιά» της περιοχής έφερε το ματς στα ίσα! by Λουκάς Χατζής
22:22
Άμεση ήταν τελικά η «απάντηση» των γηπεδούχων στο προβάδισμα της Λαμίας! by Λουκάς Χατζής
22:22
60' ΓΚΟΟΟΛ για τη Λαμία για το νέο προβάδισμα με 2-1! Απίστευτα πράγματα στο Πανθεσσαλικό! Οι φιλοξενούμενοι παίρνουν εκ νέου κεφάλι στο σκορ, με τον Καρλίτος να βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά και τον Σλίβκα να πετάγεται ολομόναχος στην μικρή περιοχή για το 2-1. Μεγάλο λάθος από την άμυνα των γηπεδούχων που έχασε τα μαρκαρίσματα. by Λουκάς Χατζής
22:24
62' Εκτός ο Τσοκάνης, μέσα ο Μπαριέντος. by Λουκάς Χατζής
22:25
22:28
66' Εκτός ο Μαρτίνεθ, μέσα ο Τόσιο για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
22:30
68' Κόβει ο Σιέλης προ του Τσιλούλη. by Λουκάς Χατζής
22:30
68' Αδύναμο πλασέ από τον Κόμπα. by Λουκάς Χατζής
22:31
Μικρή διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
22:31
22:34
Συνεχίζεται το ματς. by Λουκάς Χατζής
22:34
71' Έχει πέσει λίγο ο ξέφρενος ρυθμός του δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
22:35
72' Κίτρινη κάρτα στον Κρούζλιακ ο οποίος χτύπησε στο πρόσωπο τον Καρλίτος στην διεκδίκηση κεφαλιάς. by Λουκάς Χατζής
22:35
Στο έδαφος ο Ισπανός που δείχνει να πονάει αρκετά. by Λουκάς Χατζής
22:36
73' Αλλαγή για Βόλο. Μωραΐτης εντός, στη θέση του Γκλάβτσιτς. by Λουκάς Χατζής
22:36
74' Δοκάρι για τη Λαμία, με τον Τσιλούλη να στέλνει την μπάλα στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού από εξαιρετικά πλάγια γωνία. by Λουκάς Χατζής
22:37
75' Εκτός ο Καρλίτος, μέσα ο Ακούνια. by Λουκάς Χατζής
22:39
77' Κόρνερ για τον Βόλο, περνά ανεκμετάλλευτο. by Λουκάς Χατζής
22:42
80' Ο Σιαμπάνης έκοψε με τρομερό τρόπο τον «κεραυνό» του Λέικ από το σημείο του πέναλτι! by Λουκάς Χατζής
22:44
82' Νέο καλό σουτ από τον Λέικ, μπλοκάρει ο κίπερ του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
22:46
84' Εκτός ο Νούνιες, μέσα ο Τζανδάρης για τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
22:47
22:50
87' Κίτρινη στον Καρλίτος που βρίσκεται στον πάγκο. by Λουκάς Χατζής
22:52
90' ΓΚΟΟΟΛ για τον Βόλο και 2-2! ΜΑΓΙΚΟ σουτ του Άλχο από μακριά, με την μπάλα να παίρνει «τρελά» φάλτσα στον αέρα και να καταλήγει στην κάτω δεξιά γωνία του Νάγκι! by Λουκάς Χατζής
22:54
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
22:55
90+2' Επιμένει ο Βόλος! by Λουκάς Χατζής
22:55
90+3' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
22:57
90+5' Μπλοκάρει ο Νάγκι το σουτ του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
22:58
Τέλος αγώνα. by Λουκάς Χατζής
22:58
Απίθανο ματς, με τον Βόλο και τη Λαμία να μένουν στο χορταστικό 2-2 στην πρεμιέρα της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής