Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρεμιέρα της Stoiximan Super League.

19:01
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την δεύτερη αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Άρη, στην πρεμιέρα των δύο ομάδων για τη φετινή Stoiximan Super League, στο «Γεντί Κουλέ». by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ τις αρχικές 11άδες των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο του ΟΦΗ θα καθίσουν οι Χριστογεώργος, Πασαλίδης, Μπιφουμά, Νέιρα, Γιαννούλης, Ριέρα, Φελίπε, Μοσκέρα και Αμπάντα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
Ενώ στον πάγκο του Αρη θα βρίσκονται οι Κουέστα, Ντουκουρέ, Χριστοδουλόπουλος, Σαμόρα, Τζούρασεκ, Πάβιτσιτς, Μενέντες, Μπράμπετς και Παναγίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Μανούχος από τον Σύνδεσμο Αργολίδας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Διαμαντόπουλος του Συνδέσμου Αρκαδίας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
Αρκετός κόσμος αυτή την ώρα στο γήπεδο και ενώ απομένουν περίπου 20 λπτά για τη σέντρα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Oι δύο ομάδες αποσύρονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:18
Να πούμε, επίσης, οτι, στο άλλο ματς που είναι σε εξέλιξη, ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται με 2-0 της Κηφισιάς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:23
Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου, λίγα λεπτα πριν ξεκινήσει η αναμέτρηση... by Σπύρος Σιαμπλής
19:25
Να θυμίσουμε επίσης ότι το αντίστοιχο ματς πέρυσι είχε λήξει με το εμφατικό 0-3, χάρη στα τέρματα των Ρουπ (10'), Νταρίντα (30') και Ιτούρμπε (90'. by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
19:28
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Άρη στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
1' Δυνατό φάουλ του Βούρου στον Μορόν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
4' Πρώτη ευκαιρία στο ματς, με τον Ντίκο να μπαίνει στην φάση προσπαθώντας για την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Τοράλ, αλλά τον Φαμπιάνο να προλαβαίνει, διώχνοντας σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
5' Εκτέλεση του Θοράρινσον από αριστερα, κεφαλιά του Καρώ στο δεύτερο δοκάρι, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
19:40
19:42
10' Αντεπίθεση του Άρη, η μπάλα φτάνει στα δεξιά εντός περιοχής, με το σουτ του Κάρλσον να παίρνει ύψος και να καταλήγει στην αγκαλιά του Μανδά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:42
11' Γύρισμα του Μοντόγια από τα δεξιά, ο Λαμπρόπουλος διώχνει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
13' Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά από τον Κάρλσον, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Λάρσον. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
Έχει χαθεί το σήμα σε κάμερες που αφορούν στο VAR, αλλά το ζήτημα λύθηκε άμεσα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
16' Η καλύτερη έως τώρα φάση στο ματς, με τους «κίτρινους» να βγαίνουν ταχύτατα στην κόντρα, τον Μορόν να προσπαθεί να πασάρει στον Κάρλσον, να ξαναγίνεται κάτοχος της μπάλας αλλά να σουτάρει πάνω στον Μανδά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
17' Γκολ! 1-0 ο ΟΦΗ, με τον Μανδά να τροφοδοτεί τον Ντίκο, εκείνον να νικάει αρχικά τον Οντουμπάτζο που ζητάει φάουλ, στη συνέχεια να παταέι περιοχή, να «αδειαζει» τους Φαμπιάνο και Χουτεσιώτη και τελικά να ανοιγει το σκορ με δυνατο σουτ στην κλειστή γωνία by Σπύρος Σιαμπλής
19:51
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη να ισοφαρίσει, με τον Πάλμα να κάνει την κεφαλιά αλλά τον Μανδά να απομακρύνει με την βοήθεια και του δεξιου δοκαριού του πριν η μπάλα περάσει την γραμμή! by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τους Κρητικούς να προηγούνται χάρη σε γκολ από ασίστ του... τερματοφύλακά τους, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι έχουν φτιάξει μια δύο φάσεις για να σκοράρουν κι αυτοί, είναι όμως άτυχοι, έχοντας ένα δοκάρι. Καλός ο ρυθμός, πολλά όμως και τα φάουλ.. by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
26' Μακρινό σουτ του Μπάκιτς, με δύναμη, η μπάλα κοντράρει πάνω στον Οντουμπάτζο και απομακρύνεται. by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
28' Ο Μπάκιτς διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι, από σέντρα του Ντίκο, δεν φάνηκε να υπάρχει παράβαση και το ματς συνεχίστηκε κανονικά, ορθώς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
31' Κίτρινη κάρτα στον Καρώ, για φάουλ πάνω στον Μοντόγια. by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
33' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, από την δεξιά πλευρά, περνάει ανεκμετάλλευτο κι ενώ ο Μπάκιτς πέφτει στο έδαφος όντας τραυματίας στο κεφάλι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
20:08
37' Κίτρινη κάρτα στον Φεράρι για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Λάρσον. by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
38' Γκολ! 2-0 ο ΟΦΗ, με τον Τοράλ να πατάει την μπάλα για τον επερχόμενο Θοράρινσον, ο οποίος κάνει ωραία ενέργεια αδειάζοντας τον Μοντόγια και σουτάρει στο ύψος της περιχοής, με τη μπάλα να βρίσκει και στον Φαμπιάνο καταληγοντας,.. βασανιστικά στο βάθος της εστίας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
40' Μια ακόμα πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, τώρα για να μειώσει, με τον Λαμπρόπουλο να βάζει σωτήρια την κόντρα στο σουτ του Μορόν μέσα από την περιοχή, απομακρύνοντας την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
40' Γκολ! 2-1 μειώνει ο Άρης, με την πολύ ωραία κίνηση του Μοντόγια από δεξιά και τη σέντρα για τον Μορόν, που ρίχνει τον Μανδά στο έδαφος με προσποίηση και με πλασέ στη συνέχεια ξαναβάζει την ομάδα του στο παιχνίδι... by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
44' Πολύ ωραία πάσα του Τοράλ στον Λάρσον, εκείνος κάνει με την μία ένα μονοκόμματο σουτ από τα δεξιά, αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
45' Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
45'+3' Επικίδυνο γέμισμα του Πάλμα, ο Μανδάς ωστόσο βγαίνει και μπλοκάρει by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
45'+6' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους στην αντεπίθεση, με την φοβερή πάσα του Πάλμα για τον Κάρλσον, που πατάει περιοχή, αλλά καθυστερεί, με τον Λαμπρόπουλο να αποκρούει με τάκλιν το σουτ του! by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
45'+7' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΟΦΗ να προηγείται 2-1 του Άρη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
Χορταστικό το πρώτο ημίχρονο στο Ηράκλειο, σε ένα ματς οπου ειχε τρία τέρματα και πολύ καλό ρυθμό στη μεγαλύτερη διάρκειά του. Οι Κρητικοί έχουν βρει γκολ από τον Ντίκο στο 17' και τον Θοράρινσον στο 38', την ώρα που ο Μορόν μείωσε άμεσα για τους «κίτρινους» στο 40ο λεπτό. Ενδεχομένως η ισοπαλία να ήταν πιο δίκαιο αποτέλεσμα, αλλά η αποτελεσματικότητα είναιαυτή που μετράει... by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
Χωρίς αλλαγές ξεκινάει στην επανάληψη ο ΟΦΗ, Ντουκουρέ αντι Ζουλ για τον Άρη η πρώτη «διορθωτική» κίνηση. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
20:40
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον ΟΦΗ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
20:41
20:43
48' Κίτρινη κάρτα στον Γκαγέγκος για φαουλ στον Νταρίντα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
50' Σουτ του Ντίκο, από δύσκολη γωνία, η μπάλα καταλήγει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
50' Απαντάει ο Άρης με την προσπάθεια και το διαγώνιο σουτ του Μοντόγια από θέση μέσα δεξιά, που περνάει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μανδά! by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
55' Ωραία κάθετη του Φεράι για τον Πάλμα, που γεμίζει στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Θοράρινσον διώχνει σε κόρνερ προ του επερχόμενου Μοντόγια. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
55' Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ γα τον Άρη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
56' Νέο κόρνερ, για τον ΟΦΗ τώρα, από δεξιά, διώχνει με κεφαλιά ο Μορόν. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
59′ Φάουλ του Τοράλ στον Πάλμα, σε καλό σημείο για τον Άρη... by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
59' Απευθείας εκτέλεση του Πάλμα, πέφτει εντυπωσιακά στην αριστερή του γωνία ο Μανδάς και αποκρούει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
60' Κίτρινη κάρτα στον Φαμπιάνο, για φάουλ στον Καρώ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
61' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ: έξω ο Τοράλ, μέσα ο Μοσκέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
64' Ο Άρης σκοράρει με τον Φαμπιάνο, μετά την εκτέλεση φάουλ του Πάλμα, αλλά το γκολ δεν μετράει για οφσάιντ, σε μια πολύ οριακή φάση πάντως! by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
68' Έχουμε το 2-2 καθώς γίνεται εξέταση της φάσης μέσω του VAR και το γκολ μετράει κανονικά! by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
69' Κίτρινη κάρτα στον Ρουπ για φάουλ στον Μεγιάδο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
70' Κόρνερ για τον Άρη, με τον Λαμπρόπουλο να προλαβαίνει το γύρισμα του Μορόν για τον επερχόμενο Πάλμα, διώχνοντας την μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
Με τα 2/3 του ματς να έχουν συμπληρωθεί, η ισορρόπια στο σκορ κρίνεται δίκαιη. Η είσοδος του Ντουκουρέ έφερε το επιθυμητό αποτέλεσμα για τον Άρη, που πέτυχε και το 2-2 με τον Φαμπιάνο, αφού ο ΟΦΗ δείχνει σημάδια πνευματικής αλλά και σωματικής κούρασης εδώ και αρκετή ώρα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
73' Εκτέλεση του κόρνερ, χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
73' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, πρώτη στην επανάληψη, με το μακρινό σουτ του Μπάκιτς να περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χουτεσιώτη! by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
76' Πασαλίδης αντί Καρώ και Φελίπε αντί Ντίκο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
79' Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον, για αγκωνιά στον Πάλμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
80' Τζούρασεκ και Σαμόρα στις θέσεις των Κάρλσον και Ρουπ αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
84' Θοράρινσον-Αμπαντά και Μπάκιτς-Νέιρα οι νέες αλλαγές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
85' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
86' Φοβερή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πάλμα, με τον Μανδά εξουδετερωμένο, η μπάλα σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του ΟΦΗ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
90' Οκτώ λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
90'+1' Γκολ! 3-2 ο ΟΦΗ με τον Νέιρα να έρχεται από τον πάγκο και να λυτρώνει την ομάδα του, μετά τη συνεργασία του με τους Μοσκέρα και Αμπαντά και την ασίστ του τελευταίου... by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
Μένουν 4 λεπτά, με τον Άρη πλέον να ψάχνει και πάλι γκολ ισοφάρισης... by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
90+5" Απίστευτη φάση, ο Λούις Φελίπε είχε την ευκαιρία να σκοράρει με τον Χουτεσιώτη εξουδετερωμένο, όμως ο Οντουμπάτζο έδιωξε πάνω στη γραμμή και αποσόβησε τον κίνδυνο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
90+6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, ο Μορόν στα όρια της περιοχής εκτέλεσε με καλές προϋποθέσεις, όμως η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
90+8' Ο Λούιζ Φελίπε έφυγε στην κόντρα, όμως έστειλε την μπάλα άουτ από πλάγια θέση. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
Τέλος αγώνα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
Ο ΟΦΗ ξεκινά τη Stoiximan Super League με σπουδαία νίκη, αφού κατόρθωσε να επικρατήσει με 3-2 του Άρη, σε ένα καταπληκτικό ματς στο κατάμεστο «Γεντί Κουλέ». by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 χάρη σε Ντίκο και Θοράρινσον, ισοφαρίστηκαν σε 2-2 από τα γκολ Μορόν και Φαμπιάνο, όμως τελικά πήραν το σπουδαίο αποτέλεσμα χάρη σε γκολ του Χουάν Νέιρα στις καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
Πολύ καλή εμφάνιση από αμφότερους τους αντιπάλους, που συνετέλεσαν σε ένα θεαματικό ματς με 5 γκολ και πολλές φάσεις. by Σπύρος Σιαμπλής