Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της εκτός έδρας αναμέτρησης της ΑΕΚ με την Αντβέρπ για τα playoffs του Champions League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Κάππας
21:02
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την πρώτη μάχη της ΑΕΚ κόντρα στην Αντβέρπ στο Βέλγιο, για τα playoffs του Champions League. by Δημήτρης Κάππας
21:05
Τρεις μόνο μέρες μετά την επική πρόκριση επί της Ντινάμο Ζάγκρεμπ με δύο γκολ στις καθυστερήσεις, οι νταμπλούχοι Ελλάδος φιλοξενούνται από την Αντβέρπ, με στόχο να κάνουν το πρώτο βήμα για την πρόκριση στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. by Δημήτρης Κάππας
21:09
Φυσικά, στόχος της ΑΕΚ στην Αμβέρσα -όπου θα έχει και τον κόσμο της- είναι να βάλει τις βάσεις και να κάνει ακόμα ένα βήμα για τους «χρυσοφόρους» ομίλους της κορυφαίας ποδοσφαιρικής διασυλλογικής διοργάνωσης, έχοντας τη ρεβάνς στην OPAP Arena την επόμενη Τετάρτη (30/8, 22:00). Την ίδια στιγμή που έχει εξασφαλισμένη την παρουσία της στα γκρουπ του Europa League, αλλά και μεγάλα έσοδα. Εάν και άπαντες στις τάξεις της θέλουν το… μέγιστο δυνατό! by Δημήτρης Κάππας
21:10
Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα θα μπει στο ματς ουσιαστικά με μόλις μία προπόνηση, ύστερα από το παιχνίδι με τους Κροάτες στη Νέα Φιλαδέλφεια. Παράγοντας, στον οποίο αναφέρθηκε και ο Αργεντινός τεχνικός στη συνέντευξη Τύπου ενόψει του αγώνα. by Δημήτρης Κάππας
21:10
Παράλληλα, σχολίασε και την καλοκαιρινή ευρεία επικράτηση (3-0 σε φιλικό 120') του συνόλου του επί της Αντβέρπ, επισημαίνοντας πως το αποψινό ματς θα είναι διαφορετικό και πως η ΑΕΚ αφενός σέβεται την αντίπαλό της, αφετέρου θέλει να κάνει το δικό της παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
21:12
Στο ίδιο μήκος κύματος και ο τεχνικός των νταμπλούχων Βελγίου και άλλοτε σπουδαίος χαφ, Μαρκ φαν Μπόμελ, ο οποίος εξήρε την «Ένωση», χαρακτηρίζοντάς τη δύσκολη και έμπειρη ομάδα. by Δημήτρης Κάππας
21:13
Θυμηθείτε εδώ το προφίλ της Αντβέρπ, που δίνει το πρώτο της ματς στα φετινά προκριματικά και η οποία προέρχεται από το 1-1 στην έδρα της Λέουβεν. Συνολικά, στο νέο πρωτάθλημα μετρά δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα, ενώ στις 23 Ιουλίου κατέκτησε και το Σούπερ Καπ επικρατώντας της Μαλίν στα πέναλτι. by Δημήτρης Κάππας
21:15
Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι «κιτρινόμαυροι» δεν αντιμετωπίσαν κάποιο πρόβλημα, πλην φυσικά του Πάολο Φερνάντες, ο οποίος θα μείνει για καιρό στα «πιτς». Μάλιστα, στην αποστολή μπήκε και ο Εσεκιέλ Πόνσε, αντικαθιστώντας τον Τομ Φαν Βέερτ και είναι και αρκετά πιθανό να πάρει χρόνο συμμετοχής, πραγματοποιώντας το ντεμπούτο του στη δεύτερη θητεία του στην «Ένωση», ενώ εκτός έμεινε και ο Θεοδόσης Μαχαίρας που δόθηκε δανεικός στον Βόλο. by Δημήτρης Κάππας
21:17
Από την άλλη, οι Βέλγοι δεν υπολογίζουν στον βασικό τους αριστερό μπακ, Γκαστόν Άβιλα, ο οποίος θα συνεχίσει την καριέρα του στον Άγιαξ. by Δημήτρης Κάππας
21:18
Παράλληλα, εκτός θα είναι και ο Κρίστοφερ Σκοτ, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Αλχασάν Γιουσούφ. Αμφότεροι χαφ, με τον πρώτο να έχει δημιουργικές ικανότητες και αρμοδιότητες. by Δημήτρης Κάππας
21:19
Θυμηθείτε τα στιγμιότυπα από τη μεγάλη πρόκριση της ΑΕΚ κόντρα στην Ντινάμο Ζάγκρεμπ: by Δημήτρης Κάππας
21:21
Τα στιγμιότυπα από τη νίκη της «Ένωσης» επί των Βέλγων σε φιλική αναμέτρηση τον Ιούλιο: by Δημήτρης Κάππας
21:24
Ο κόσμος της «Ένωσης» βρίσκεται ήδη στο πέταλο του γηπέδου, έχοντας ξεκινήσει να τραγουδά. by Δημήτρης Κάππας
21:25
Πάμε και στις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Δημήτρης Κάππας
21:27
Μόνο επιφυλακτικά δεν προσεγγίζει το πρώτο ματς της ΑΕΚ με την Αντβέρπ ο Ματίας Αλμέιδα. Λόγω ενοχλήσεων που αντιμετώπισε ο Στάνκοβιτς μετά το παιχνίδι με τη Ντινάμο (οι οποίες παρέμειναν έντονες στη χθεσινή προπόνηση), ο Αργεντινός ξεκινάει τον Αθανασιάδη κάτω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Κάππας
21:28
Εκείνο που δείχνει ωστόσο τις διαθέσεις του σε τακτικό επίπεδο είναι το γεγονός ότι αφήνει στην άκρη το σχήμα με τα δυο εξάρια και επαναφέροντας τον Πινέδα στα χαφ, δίνει σύνθημα επίθεσης. by Δημήτρης Κάππας
21:29
Αναλυτικά η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ματίας Αλμέιδα: Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Πινέδα, Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς, Τσούμπερ, Γκαρσία. by Δημήτρης Κάππας
21:30
Αναλυτικά η εντεκάδα της Αντβέρπ (Μαρκ Φαν Μπόμελ): Μπουτέζ - Ντε Λάετ, Μπατάιγ, Αλντερβάιρελντ, Κουλιμπαλί - Εκέλενκαμπ, Κεϊτά, Βερμίρεν - Μπαλίκβισα, Οντρέικα, Γιάνσεν. by Δημήτρης Κάππας
21:32
Διαιτητής: Φρανσουά Λετεσιέ (Γαλλία) Α' Βοηθός: Σιρίλ Μουνιέ (Γαλλία) Β' Βοηθός: Αλεξίς Ογκέρ (Γαλλία) 4ος διαιτητής: Λούκας Φέντριχ (Σουηδία) VAR: Φενταγί Σαν (Ελβετία) by Δημήτρης Κάππας
21:34
Συνεχίζεται η προθέρμανση των δύο ομάδων, με κάτι λιγότερο από μισή ώρα να απομένει για την έναρξη της αναμέτρησης. by Δημήτρης Κάππας
21:37
Η εντυπωσιακή υποδοχή των οπαδών της ΑΕΚ μετά την είσοδο των παικτών στον αγωνιστικό χώρο: by Δημήτρης Κάππας
21:43
Το παιχνίδι αναμένεται να ξεκινήσει στις 22:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιώργου Τσακίρη. by Δημήτρης Κάππας
21:45
Πέραν αυτού, το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει ακόμη δύο παιχνίδια, αυτός της Ράκοβ κόντρα στην Κοπεγχάγη και εκείνος της Ρέιντζερς απέναντι στην Αϊντχόφεν, τα οποία θα ξεκινήσουν επίσης στις 22:00. by Δημήτρης Κάππας
21:46
Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση των δύο ομάδων, οι οποίες επέστρεψαν στα αποδυτήρια. by Δημήτρης Κάππας
21:50
Οι δηλώσεις των φαν Μπόμελ και Αλντερβάιλερντ για το παιχνίδι: by Δημήτρης Κάππας
21:55
Περίπου πέντε λεπτά απομένουν για το πρώτο σφύριγμα, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως θα ακουστεί κανονικά ο ύμνος της διοργάνωσης και θα κουνηθεί το καθιερωμένο σεντόνι. by Δημήτρης Κάππας
21:56
Από λεπτό σε λεπτό αναμένεται η είσοδος των παικτών στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Κάππας
21:59
Οι δύο ομάδες έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο, ενώ αυτή τη στιγμή ακούγεται ο ύμνος του Champions League. by Δημήτρης Κάππας
22:00
22:01
Όλα είναι σχεδόν έτοιμη για το πρώτο σφύριγμα. by Δημήτρης Κάππας
22:01
Ξεκίνησε το παιχνίδι, στη σέντρα η ΑΕΚ. by Δημήτρης Κάππας
22:04
2' Πρώτη στιγμή για την Αντβέρπ. Μετά από επέλαση και γύρισμα του Μπαλίκβισα από τα αριστερά, ο Εκέλενκαμπ έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Πινέδα έβαλε ωραία το πόδι και αλλοίωσε την πορεία της μπάλας, με τον Αθανασιάδη να μπλοκάρει. by Δημήτρης Κάππας
22:06
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, με τους γηπεδούχους να έχουν κάνει και μία τελική προσπάθεια. by Δημήτρης Κάππας
22:10
Η ΑΕΚ προσπαθεί να πάρει τα ηνία και την κατοχή της μπάλας, πιέζει πολύ καλά η Αντβέρπ. by Δημήτρης Κάππας
22:11
Έχει κερδίσει αρκετά μέτρα στο γήπεδο η ΑΕΚ, αλλά δεν έχει ακόμα κάποια τελική προσπάθεια. 10 λεπτά στο παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
22:12
by Δημήτρης Κάππας
22:12
11' Πρώτη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ έκανε εξαιρετική σέντρα και βρήκε ανενόχλητο τον Λιβάι, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα πάνω στον Μπουτέ. by Δημήτρης Κάππας
22:13
11' Κόρνερ για την Άντβερπ. by Δημήτρης Κάππας
22:14
Απομάκρυναν οι αμυντικοί της ΑΕΚ στο δεύτερο δοκάρι. by Δημήτρης Κάππας
22:17
16' Γκολ για την Αντβέρπ. Ο Κεϊτά κράτησε την μπάλα στον χώρο του κέντρου και την μοίρασε στον Βερμίρεν, ο οποίος την έσπασε στον Γιάνσεν, που με όμορφο πλασέ από την περιοχή (και εκμεταλλευόμενος την αδράνεια του Χατζισαφί), πλάσαρε όμορφα για το 1-0. by Δημήτρης Κάππας
22:20
Αυτό είναι το τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι που μένει πίσω στο σκορ η ΑΕΚ, μετά τα δύο ματς με την Ντινάμο Ζάγκρεμπ. by Δημήτρης Κάππας
22:22
Η ευκαιρία του Λιβάι: by Δημήτρης Κάππας
22:23
21' Στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Τσούμπερ μοίρασε στον Σιμάνσκι εκτός περιοχής, ο οποίος έκανε το μακρινό σουτ, το οποίο πέρασε πολύ δίπλα από την εστία. by Δημήτρης Κάππας
22:26
23' Ακόμη μια καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Μετά από ακόμη μία επέλαση και σέντρα του Άμραμπατ, ο Λιβάι έκανε ωραία κίνηση και δυνατή κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από το δοκάρι του Μπουτέ. by Δημήτρης Κάππας
22:27
25' Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι για μαρκάρισμα στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by Δημήτρης Κάππας
22:29
Παίρνει ξανά μέτρα στο γήπεδο η ΑΕΚ και προσπαθεί να βρει τα κενά ανάμεσα στις γραμμές των Βέλγων για να βρει χώρους και να απειλήσει. by Δημήτρης Κάππας
22:30
28' Ακόμη μία καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Σιμάνσκι έκανε ένα υπέροχο γέμισμα, ο Λιβάι έφερε την μπάλα μπροστά του και φτάνοντας στα όρια της περιοχής, αλλά ο Αλντερβάιλερντ έβαλε σωτήρια το πόδι του και έδιωξε σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
22:31
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
22:32
31' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Δημήτρης Κάππας
22:33
Απομακρύνουν, πριν γίνει επικίνδυνος ο Μουκουντί, οι αμυντικοί της Αντβέρπ. by Δημήτρης Κάππας
22:34
32' Ο Λιβάι πήρε καλή πάσα από τον Άμραμπατ και πλάσαρε από κοντά (και πλάγια θέση), με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. by Δημήτρης Κάππας
22:34
33' Στο έδαφος ο Λιβάι Γκαρσία, ο οποίος φαίνεται πως έχει πρόβλημα τραυματισμού ψηλά στον μηρό. by Δημήτρης Κάππας
22:35
Ετοιμάζεται ο Έκι Πόνσε, ο οποίος ακούει το όνομά του από τους οπαδούς της ΑΕΚ στην εξέδρα. by Δημήτρης Κάππας
22:36
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Λιβάι, θα μπει στο παιχνίδι ο Πόνσε σε πολύ λίγο. by Δημήτρης Κάππας
22:37
36' Φοβερά εκδηλωμένη αντεπίθεση της ΑΕΚ, αλλά ο Τσούμπερ δεν κατάφερε να περάσει την μπάλα για τον Άμραμπατ. by Δημήτρης Κάππας
22:38
36' Μπαίνει στο παιχνίδι αντί του Λιβάι ο Πόνσε, ο οποίος κάνει το ντεμπούτο του, στη δεύτερη θητεία του με την ΑΕΚ. by Δημήτρης Κάππας
22:40
Η ΑΕΚ παίζει πολύ καλύτερα, έχοντας την υπεροχή, με το μόνο που της λείπει να είναι το γκολ. by Δημήτρης Κάππας
22:42
40' Μακρινό σουτ του Ντε Λαέτ μετά από ενέργεια του Γιάνσεν, διώχνει με το κεφάλι ο Μουκουντί. by Δημήτρης Κάππας
22:43
Το γκολ της Αντβέρπ: by Δημήτρης Κάππας
22:43
Η άστοχη κεφαλιά του Λιβάι: by Δημήτρης Κάππας
22:45
Η ευκαιρία του Λιβάι και το σωτήριο τάκλιν του Αλντερβάιλερντ: by Δημήτρης Κάππας
22:45
44' Σπουδαία ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Τσούμπερ έκανε πανέμορφη κίνηση και πάσα από τα δεξιά, με την μπάλα να φτάνει στον Πινέδα, ο οποίος σούταρε με την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
22:51
Η ΑΕΚ δέχθηκε το γκολ μόλις στο 16', μετά από αδράνεια του Χατζισαφί. Στη συνέχεια ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και έχασε αρκετές καλές ευκαιρίες για να φέρει το ματς στα ίσα. Σε περίπτωση που έχει την ίδια εικόνα στο δεύτερο μέρος και ανάλογη σοβαρότητα στην άμυνα, μπορεί να επιστρέψει με ένα θετικό αποτέλεσμα στην Αθήνα. by Δημήτρης Κάππας
23:02
Ο τραυματισμός του Λιβάι και το ντεμπούτο του Πόνσε: by Δημήτρης Κάππας
23:03
Η ευκαιρία του Πινέδα: by Δημήτρης Κάππας
23:05
Οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την είσοδό τους για το δεύτερο μέρος. by Δημήτρης Κάππας
23:06
4-7 οι τελικές στο πρώτο μέρος, που αποτυπώνουν την υπεροχή της ΑΕΚ. by Δημήτρης Κάππας
23:06
45' Ο Γιόνσον θα περάσει στο παιχνίδι, παίρνοντας τη θέση του Σιμάνσκι, που έχει και κάρτα. by Δημήτρης Κάππας
23:07
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, στη σέντρα η Αντβέρπ. by Δημήτρης Κάππας
23:09
48' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ βρήκε τον Γκατσίνοβιτς, εκείνος μοίρασε στον Πινέδα, ο οποίος τροφοδότησε στην περιοχή τον Χατζισαφί, όπου με διαγώνιο σουτ δεν κατάφερε να νικήσει τον Μπουτέ που απομάκρυνε. by Δημήτρης Κάππας
23:11
50' Κόρνερ για την Αντβέρπ. by Δημήτρης Κάππας
23:12
Βγήκε και απομάκρυνε ο Αθανασιάδης. by Δημήτρης Κάππας
23:12
51' Κόκκινη κάρτα για την Αντβέρπ! Ο Γκατσίνοβιτς έγινε κάτοχος της μπάλας, με τον Μπατάιγ να τον πατά με τις τάπες στον αστράγαλο και τον διαιτητή να τον αποβάλει! by Δημήτρης Κάππας
23:14
Πολύ επικίνδυνο το μαρκάρισμα, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
23:14
52' Κίτρινη κάρτα στον Πινέδα για τράβηγμα. by Δημήτρης Κάππας
23:15
54' Σουτ του Γιάνσεν εκτός περιοχής, η μπάλα στην εξέδρα. by Δημήτρης Κάππας
23:17
55' Σέντρα του Χατζισαφί, ωραία κίνηση και κεφαλιά του Πόνσε, η μπάλα πάνω από το δοκάρια. by Δημήτρης Κάππας
23:18
56' Φαν Ντε Μπος και Βίνες αντί των Εκέλενκαμπ και Οντρέιγκα. by Δημήτρης Κάππας
23:19
Η ΑΕΚ κέρδισε ένα κόρνερ και έπαιξε γρήγορα, αλλά οι αμυντικοί της Αντβέρπ έδιωξαν ξανά σε κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Δημήτρης Κάππας
23:21
59' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Δημήτρης Κάππας
23:24
Η ΑΕΚ έχει την κατοχή και ψάχνει να βρει ρήγματα για να σκοράρει. by Δημήτρης Κάππας
23:25
64' Μπλοκάρει εύκολα του σουτ του Μπαλίκουσα ο Αθανασιάδης. by Δημήτρης Κάππας
23:28
65' Ο Ντε Λαέτ έκανε την κούρσα και απέφυγε τον Μουκουντί, και πάτησε περιοχή, όπου έκανε μια εντυπωσιακή πτώση, με τον διαιτητή να λέει «παίζεται». by Δημήτρης Κάππας
23:29
68' Μάνταλος, Αραούχο, Ελίασον στις θέσεις των Τσούμπερ, Σιντιμπέ και Γκατσίνοβιτς. by Δημήτρης Κάππας
23:30
Φρεσκάρει την ομάδα του για να βρει το γκολ ο Ματίας Άλμέιδα. by Δημήτρης Κάππας
23:30
69' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Δημήτρης Κάππας
23:31
70' Σουτ του Αραούχο από τα όρια της περιοχής χωρίς ισορροπία, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Κάππας
23:33
70' Ο Μούγια στη θέση του Γιάνσεν. by Δημήτρης Κάππας
23:34
73' Κίτρινη στον Ντε Λαέτ για θέατρο προηγούμενως. by Δημήτρης Κάππας
23:35
73' Σουτ του Γιόνσον από το ύψος του πέναλτι, κοντράρει στα σώματα και απομακρύνεται. by Δημήτρης Κάππας
23:36
75' Σουτ του Μούγια από πλάγια θέση, μπλοκάρει εύκολα ο Αθανασιάδης. by Δημήτρης Κάππας
23:37
76' Ακόμη ένα σουτ του Γιόνσον από την περιοχή, δύο παίκτες πέφτουν πάνω του και αλλοιώνουν την πορεία της μπάλας. by Δημήτρης Κάππας
23:40
77' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος ελευθερώθηκε και σούταρε εκτός περιοχής, με τον Μπουτέ να διώχνει σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
23:40
78' Η ΑΕΚ κέρδισε και δεύτερο κόρνερ, με την κεφαλιά του Μουκουντί μετά την εκτέλεση να περνά άουτ. by Δημήτρης Κάππας
23:42
Το θέατρο του Ντε Λαέτ: by Δημήτρης Κάππας
23:42
23:44
Στο ίδιο μοτίβο το παιχνίδι, με την ΑΕΚ να έχει την κατοχή και να ψάχνει το γκολ. by Δημήτρης Κάππας
23:45
84' Μεγάλη ευκαιρία για την Άντβερπ. Ο Κέιτα πέταξε την μπάλα μπροστά, άμυνα και Αθανασιάδης αδράνησαν, με τον χαφ των γηπεδούχων να αστοχεί σε τετ-α-τετ. by Δημήτρης Κάππας
23:47
Η ευκαιρία του Μάνταλου: by Δημήτρης Κάππας
23:48
Οι παίκτες της ΑΕΚ δείχνουν πως δεν έχουν και το καθαρότερο μυαλό για να βρουν το γκολ. by Δημήτρης Κάππας
23:49
88' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Πολύ γλυκιά σέντρα του Άμραμπατ, ανάποδη κεφαλιά του Πόνσε, με τον Μπουτέ να διώχνει σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
23:50
Απομάκρυναν οι αμυντικοί της Αντβέρπ. by Δημήτρης Κάππας
23:52
90 λεπτά στο παιχνίδι, προστίθενται ακόμη 5. by Δημήτρης Κάππας
23:53
Κακές αποφάσεις από τους παίκτες της ΑΕΚ, που είναι πολύ κλεισμένοι, μιας και οι Βέλγοι παίζουν και με 3 στόπερ. by Δημήτρης Κάππας
23:55
Κυρίως με σέντρες απειλεί η ΑΕΚ, που δεν ταλαιπωρούν ιδιαίτερα την άμυνα των Βέλγων. Μένουν δύο λεπτά. by Δημήτρης Κάππας
23:55
90+4" Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Δημήτρης Κάππας
23:57
Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ίσως η τελευταία φάση του αγώνα. Ο Μουκουντί έκανε προβολή και έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ ερχόταν από πίσω ο Αραούχο, που φώναξε εκνευρισμένος που ο Γάλλος δεν τον άφησε να εκτελέσει. by Δημήτρης Κάππας
23:57
Tέλος αγώνα! by Δημήτρης Κάππας
23:58
Η Αντβέρπ παίρνει τη νίκη με σκορ 1-0, με την ΑΕΚ να σπαταλά πάντως πολύ μεγάλες ευκαιρίες κόντρα στους Βέλγους, και να δείχνει πως έχει τη δυνατότητα να τους αποκλείσει. by Δημήτρης Κάππας
23:58
Η ρεβάνς θα γίνει στις 30 Αυγούστου, στις 22:00 το βράδυ. by Δημήτρης Κάππας
23:59
Θυμίζουμε πως η Αντβέρπ έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 50', όμως κατόρθωσε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, έχοντας και τον Μπιτέ σε μεγάλη μέρα. by Δημήτρης Κάππας
00:00
Περιμένει, επίσης, τα νέα από τον Λιβάι Γκαρσία η ΑΕΚ, καθώς ο φορ της αποχώρησε τραυματίας στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Κάππας
00:02
Σκόρερ του γκολ το «κανόνι» της Αντβέρπ, ο Βίνσεντ Γιάνσεν. Μόνο μία ευκαιρία, πέρα από το γκολ, είχαν οι γηπεδούχοι, και αυτή από τραγικό λάθος της άμυνας. by Δημήτρης Κάππας