Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:30
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι! Αστέρας και ΟΦΗ κοντράρονται στην Τρίπολη στις 20:00, για την 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
Ο Αστέρας Τρίπολης στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, ενώ από την άλλη, ο ΟΦΗ επικράτησε 3-2 του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
Υπόθεση γηπεδούχων είναι οι αναμετρήσεις ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΟΦΗ ανεξάρτητα έδρας. Μέχρι τώρα, σε 24 μεταξύ τους συναντήσεις υπάρχουν μόνο τρία διπλά και μόνο η ομάδα της Αρκαδίας έχει καταφέρει να φύγει με νίκη μακριά από το γήπεδό της. Αντίθετα, η κρητική ομάδα δεν έχει γευτεί το τρίποντο στην Τρίπολη, με τους Αρκάδες να μετρούν επτά νίκες και τέσσερις ισοπαλίες σε έντεκα αναμετρήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
Τα τρία πρώτα παιχνίδια στην ιστορία των δύο ομάδων με γηπεδούχο τον Αστέρα είχαν τελειώσει ισόπαλα, οπότε η ομάδα της Αρκαδίας μετρά επτά νίκες στα οκτώ τελευταία ματς με τον ΟΦΗ και οι έξι νίκες είναι διαδοχικές στα ισάριθμα τελευταία. Στα σκορ υπάρχει μεγάλη ποικιλία, με μόλις τρία από τα επτά συνολικά να έχουν επαναληφθεί δύο φορές. Υπάρχουν από δύο ισοπαλίες με 2-2 και 1-1, ενώ δύο είναι και οι νίκες με 2-1 και 1-0 για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
Στο θέμα των σκόρερ, ο Χερόνιμο Μπαράλες είχε χτίσει σημαντική παράδοση απέναντι στον ΟΦΗ, αφού είχε συνολικά επτά τέρματα με αντίπαλο την ομάδα του Ηρακλείου και έγινε ο μόνος που έχει σημειώσει χατ τρικ σε μεταξύ τους παιχνίδι, στις 22 Φεβρουαρίου 2015 στο 6-1 της ομάδας της Αρκαδίας. Από δύο γκολ έχουν σε αναμετρήσεις Αστέρα Τρίπολης - ΟΦΗ, ο Μπακασέτας και ο Τόνσο για τους Αρκάδες και ο Εντόι για τους Κρητικούς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
Αστέρας (Μίλαν Ράσταβατς / 4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Τζουκάνοβιτς, Καστάνιο, Άλβαρες - Αλάγκμπε, Μουνάφο - Σίτο, Κρέσπι, Μπαρτόλο - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Στον πάγκοι οι: Σγουρής, Γκαρθία, Μάντζης, Πίτσου, Καλτσάς, Σουρλής, Γκρόζντανιτς, Χριστόπουλος, Ζουγλής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας / 3-5-2): Μανδάς - Βούρος, Λαμπρόπουλος, Καρώ - Λάρσον, Μεγιάδο, Γκαγιέγος, Μπάκιτς, Θοράρινσον - Φελίπε, Ντίκο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Στον πάγκο οι: Χριστογεώργος, Γιαννούλης, Πασαλίδης, Αμπάντα, Μαρινάκης, Νέιρα, Ριέρα, Τοράλ, Μοσκέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Διαιτητής: Παπαπέτρου Αναστάσιος Βοηθοί: Κολλιάκος Αγγελος, Κωνσταντίνου Ηλίας Τέταρτος: Πουλικίδης Κωνσταντίνος VAR: Ζαμπαλάς Σπυρίδων by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Σε δέκα περίπου λεπτά θα ξεκινήσει το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
Όλα είναι έτοιμα, Αστέρας και ΟΦΗ, καθώς και η διαιτητική ομάδα βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά, ενώ πριν λίγη ώρα είχε βρέξει λίγο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
2' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μουνάφο βγήκε πρώτος στην μπάλα, έκλεψε και έκανε ωραία σέντρα, αλλά ο αμαρκάριστος Σίτο αστόχησε με κεφαλιά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
270 ματς στην Σούπερ Λίγκα συμπλήρωσε σήμερα ο αρχηγός του Αστέρα, Χουάν Μουνάφο και τα 215 από αυτά με την φανέλα των Αρκάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
7' Καλύτερος είναι ο Αστέρας μέχρι στιγμής, κυκλοφορεί την μπάλα ωραία και προσπαθεί να απειλήσει την αντίπαλη εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
11' Τακουνάκι ο Ντίκο, βγήκε και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
13' Μεγάλη ευκαιρία ξανά ο Αστέρας! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, σέντρα ο Μουνάφο, ο Μπαρτόλο με βολ πλανέ στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
Αν είχε σκοράρει ο Αργεντινός θα ήταν ένα πραγματικά πολύ όμορφο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
15' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ! Σέντρα ο Σίτο, κεφαλιά πάσα ο Μιριτέλο και ο Μπαρτόλο με πολύ ωραίο σουτ ανοίγει το σκορ για την ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς! 1-0 λοιπόν! by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
17' Σουτ ο Μπάκιτς, η μπάλα κόντραρε στον Καστάνιο και στην συνέχεια μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
19' Κίτρινη ο Θοράρινσον για μαρκάρισμα στον Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
21' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
21' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ! Ωραία εκτέλεση φάουλ του Κρέσπι, φοβερό πάτημα και καρφωτή κεφαλιά του Μιριτέλο, στέλνει την μπάλα πρώτα στο αριστερό δοκάρι και ύστερα στην εστία του Μανδά! Πρώτο γκολ για τον Αργεντινό! by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
Πολύ δυνατό ξεκίνημα για τους Αρκάδες! Ο ΟΦΗ παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
28' Κεφαλιά ο Μπάκιτς, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στο ματς, με τον Αστέρα Τρίπολης να προηγείται 2-0 του ΟΦΗ, χάρη στον Μπαρτόλο και τον Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
20:32
33' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Λάρσον να κάνει το σουτ, αλλά τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
35' Κίτρινη ο Βούρος για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπαρτόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
37' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
Εκτελέστηκε, ο Μιριτέλο πήρε την κεφαλιά, αλλά μπλόκαρε ο Μανδάς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
«Jesus te amo», έγραφε η μπλούζα του Μιριτέλο, την οποία έδειξε μόλις σκόραρε, αφιερώνοντας το τέρμα του στον Θεό. Κάτι που κάνει σχεδόν σε κάθε γκολ που σκοράρει σε όλη του την καριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
20:42
42' Σέντρα ο Άλβαρες, έδιωξε με τις γροθιές ο Μανδάς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
44' Σέντρα ο Θοράρινσον, ο Ντίκο πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
45+1' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Γυριστό σουτ ο Βούρος, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
Ημίχρονο στην Τρίπολη! Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Χουλιάν Μπαρτόλο, ενώ ο Χουάν Μιριτέλο στο 21' έγραψε το 2-0 για την ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς κόντρα στον ΟΦΗ. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Τρίπολη! by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
46' Τριπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μοσκέρα, Τοράλ, Ριέρα μέσα, έξω οι Ντίκο, Μπάκιτς, Λαμπρόπουλος. Αλλάζει και διάταξη ο Νταμπράουσκας, με τετράδα πλέον στην άμυνα. Αλλαγή για τον Αστέρα. Καλτσάς αντί Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
47' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
Κι άλλο κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
Μιριτέλο και Τοράλ είναι στο έδαφος. Ο Παπαπέτρου έχει δώσει επιθετικό φάουλ, πέναλτι ζητάει ο ΟΦΗ. Φαίνεται να έχει κάνει προβολή ο παίκτης των Κρητικών και να είναι σωστή η απόφαση του διαιτητή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
Ο Τοράλ σηκώθηκε, ο Μιριτέλο είναι ακόμα στο έδαφος να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Όλα καλά με τον Αργεντινό, θα συνεχίσει στο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
51' Κίτρινη κάρτα ο Μπαρτόλο για μαρκάρισμα στον Μεγιάδο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
Ο ΟΦΗ έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
21:15
57' Κίτρινη ο Μεγιάδο για μαρκάρισμα στον Μπαρτόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
58' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
Έδιωξε με τις γροθιές ο Μανδάς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
61' Σουτ ο Τοράλ, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
Ο Αστέρας προσπαθεί να κάνει διαχείριση του χρόνου, επιτρέποντας στον ΟΦΗ να απειλήσει με μακρινά σουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
63' Σέντρα σουτ ο Καρμόνα, μπλόκαρε ο Μανδάς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
65' Σέντρα ο Ριέρα, ο Μοσκέρα κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
69' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
70' Εκτέλεσε ο Θοράρινσον, ο Παπαδόπουλος έδιωξε με τις γροθιές! by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
72' Ζουγλής μέσα, Μπαρτόλο έξω για τον Αστέρα. Νέιρα αντί Μεγιάδο και Αμπάντα αντί Θοράρινσον για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
73' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
Κίτρινη ο Αλάγκμπε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:33
75' Εκτέλεσε ο Μοσκέρα, η μπάλα απευθείας άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
77' Σουρλής μέσα, που κάνει το ντεμπούτο του, έξω ο Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:42
21:42
83' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ωραία κατέβασμα και ντρίμπλα πάνω στον Τζουκάνοβιτς ο Ριέρα, αλλά το σουτ από τη μικρή περιοχή που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
86' Ευκαιρία ξανά για τον ΟΦΗ! Τακουνάκι ο Νέιρα, ο Τζουκάνοβιτς διώχνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή! by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
87' Ο Πίτσου περνάει στο ματς, στη θέση του Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
88' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
88' Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
90' Εκτέλεσε φάουλ ο Καλτσάς, κακό τελείωμα ο Πίτσου, ενώ από πίσω του ήταν έτοιμος να εκτελέσει ο Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
5 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
90+3' Φάουλ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
Εκτέλεσε ο Τοράλ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
90+4' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
90+6' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ! Ο Αλάγκμπε έκανε την σέντρα, με τον Καλτσά να φεύγει στην κόντρα και να γράφει το 3-0 για τους Αρκάδες! by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
Ο Αστέρας επικρατεί 3-0 του ΟΦΗ, για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος κάνοντας και σεφτέ στο πρωτάθλημα! Αυτά από εμάς, καλό σας βράδυ! by Αναστασία Βοσνάκη