Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

18:47
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:48
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την δεύτερη αναμέτρηση της Λαμίας με τον Άρη, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, στο «Αθανάσιος Διάκος». by Σπύρος Σιαμπλής
18:49
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ τις αρχικές 11άδες των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
Σε επίπεδο απουσιών, τώρα, η ομάδα της Φθιώτιδας δεν υπολογίζει μόνο στον ανέτοιμο Παπαδόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
Αντιθέτως, τα προβλήματα για τους «κίτρινους» είναι περισσότερα καθώς δεν είναι διαθέσιμοι ο Πάλμα ο οποίος αναμένεται να ολοκληρώσει την μεταγραφή του στη Σέλτικ, οι τραυματίες Ζουλ και Σαβέριο αλλά και ο τιμωρημένος Ματαρίτα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο της Λαμίας θα καθίσουν οι Νάγκι, Γιαννούτσος, Τόσιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Τζανδάρης, Ακούνια, Λόνγκο, Κορνέζος και Μούλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
Ενώ στον πάγκο του Αρη θα βρίσκονται οι Κουέστα, Οντουμπάτζο, Ντουκουρέ, Ζαμόρα, Πάβιτσιτς, Χριστοδουλόπουλος, Παναγίδης, Αϊδόνης και Φατόρε. by Σπύρος Σιαμπλής
18:55
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βεργέτης από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Ευαγγέλου του Συνδέσμου Αθηνών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
Να θυμίσουμε ότι αμφότερες οι ομάδες ψάχνουν για την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
Καθώς η μεν Λαμία προέρχεται από την ισοπαλία 2-2 με τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό, ενώ ο Άρης από την ήττα του από ΟΦΗ με 3-2 στο Ηράκλειο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:09
Αρκετός ο κόσμος αυτή την ώρα στο ΔΑΚ Λαμίας... by Σπύρος Σιαμπλής
19:12
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:16
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:17
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Άρη στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:21
4' Πρώτο σουτ στο παιχνίδι, από τον Μαρτίνεθ μέσα από την περιοχή, κοντράρει όμως και καταλήγει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:21
4' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Καρλίτος, επιθετικό φάουλ στη συνέχεια πάνω στον Χουτεσιώτη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:25
8' Σέντρα του Σιμόν από τα δεξιά, απευθείας άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
9' Γέμισμα του Μπράμπετς για τον Μορόν, βγαίνει πρώτος στη μπάλα ο Τζανετόπουλος και διώχνει. by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
11' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς, με την Λαμία να χάνει την ευκαιρία να προηγηθεί, αφού ο Χουτεσιώτης απέκρουσε εντυπωσιακά το δυνατό σουτ του Μαρτίνεθ, που έκλεψε νωρίτερα την μπάλα! by Σπύρος Σιαμπλής
19:32
14' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Άρη, στην αντεπίθεση, με τον Κάρλσον να αλλάζει πλευρά, τροφοδοτώντας τον Μενέντες, το πλασέ του οποίου από δύσκολη θέση καταλήγεισ την εξωτερική πλευρά των διχτυών! by Σπύρος Σιαμπλής
19:33
16' Πάσα του Μαρτίνεθ και σουτ του Τσιλούλη «με την μία», η μπάλα πενράει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
19:36
19:37
19:39
23' Cooling break στο παιχνίδι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
Συμπληρώσαμε τα μισά του παιχνιδιού, με τις δύο ομάδες να έχουν από μια φάση για γκολ. Η Λαμία πιέζει ψηλά και δυσκολεύει την δημιουργία του αντιπάλου της, την ώρα που ο Άρης ναι μεν έχει πάρει την κατοχή αλλά χωρίς να γίνεται επικίνδυνος στο τελευταίο κομμάτι του γηπέδου. Δίκαιο και... λογικό το 0-0 έως τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:42
25' Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες, για φάουλ στον Τζούρασεκ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
28' Πρώτο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
29' Εκτέλεση του Νταρίντα από αριστερά, στο πρώτο δοκάρι, διώχνει ο Σλίβκα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:47
30' Νέο κόρνερ, στην απέναντι πλευρα, αυτή την φορά για την ομάδα της Φθιώτιδας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
31' Απευθείας μάλλον η εκτέλεση του Καρλίτος, η μπάλα φεύγει άουτ λίγο πίσω από το δεύτερο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
32' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη, με την αλλαγή παιχνιδιού για τον Μενέντες που κάνει το γέμσμα δεξιά στον Κάρλσον, εκείνος σουτάρει μέσα από την περιοχή και πλάγια αλλά ο Σαραμαντάς διώχνει πάνω στην γραμμή. by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
36' Η Λαμία σκοράρει σε γρήγορα εκτελεσμένη αντεπίθεση, με τον Καρλίτος, αλλά ακυρώνεται το γκολ γιατί ο σκόρερ ήταν εμφανώς εκτεθειμένος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:55
38' Γκολ! 1-0, η Λαμία, με τον Καρλίτος να... εκτελεί τον Χουτεσιώτη με ωραίο πλασέ, μετά από συνεργασία του με τον Σλίβκα και να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
41' Κίτρινη κάρτα στον Βόκολο, για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
20:02
45' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
45'+2' Φάουλ σε μακρινό αλλά καλό σημείο για τους «κίτρινους», περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
45'+4' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, η Λαμία προηγείται του Άρη με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
Γεμάτο το πρώτο ημίχρονο στο «Αθανάσιος Διάκος», με τις δύο ομάδες να έχουν αμφότερες φάσεις για να σκοράρουν, αλλά την -αδιαμφισβήτητη, παρά τα χρόνια και τα... κιλάκια- ποιότητα του Καρλίτος να παίζει τελικά τον καθοριστικό ρόλο, για την έως τώρα διαμόρφωση του 1-0... by Σπύρος Σιαμπλής
20:21
Με μια αλλαγή ξεκινάει στην επανάληψη ο Άρης, καθώς ο Ντουκουρέ αντικαθιστά τον Τζούρασεκ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:21
Ίδια η 11άδα της Λαμίας, αντιθέτως. by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τη Λαμία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
20:30
51' Κίτρινη κάρτα στον Φεράρι, για φάουλ στον Μαρτίνεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:32
53' Αντεπίθεση του Άρη, από αριστερά, αλλά το γύρισμα του Κάρλσον για τον Νταρίντα περνάει ανεκμετάλλευτο, αφού ο δεύτερος δεν ακολουθεί την φάση. by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
57' Ως μη γενόμενη το σουτ του Κάλρσον που βγάζει ο Σιμόν πάνω στην γραμμή, αφού νωρίτερα υπάρχει επιθετικό φάουλ πάνω στον Τζανετόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
58' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Τσιλούλη να πατάει περιοχή από αριστερά, μετά από πάσα του Σλίβκα, να κάνει το σουτ αλλά την μπάλα να σταματάει στο δεξί δοκάρι του Χουτεσιώτη! by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
60' Σουτ του Σιμόν, από δύσκολη γωνία, με τον Χουτεσιώτη να διώχνει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
62' Ακούνια και Τόσιτς μπαίνουν αντί των Τσιλούλη και Μαρτίνεθ αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
65' Σέντρα του Σαραμαντά για τον Καρλίτος, βγήκε γρήγορα και μάζεψε τη μπάλα ο Χουτεσιώτης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
Ο Άρης θέλει αλλά... δεν μπόρεί να φτάσει στην ισοφάριση, με την Λαμία να τον «προειδοποιεί» στο 58' και το δοκάρι του Τσιλούλη, πως, όσο εκείνος ανολιγεται για το 1-1, τόσο αυτή θα γίνεται επικίνδυνη, ψάχνοντας το 2-0 σε κάποια κόντρα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
67' Νέα διακοπή για να δροσιστούν οι 22 παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
73' Κόρνερ για τον Άρη, από την αριστερή πλευρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
74' Κίτρινη κάρτα στον Μορόν, για επιθετικό φάουλ στον Σαραμαντά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
75' Ρουπ και Μοντόγια εκτός.Πάβιτσιτς και Οντουμπάτζο στις θέσεις τους by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
76' Τζανδάρης και Λόνγκο η νέα διπλή αλλαγή των γηπεδούχων αντί των Στάνκο και Καρλίτος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
82' Γέμισμα στην περιοχή για τον Ακούνια, υπάρχει επιθετικό φάουλ στον Οντουμπάτζο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
84' Αλλαγές για τον Άρη: Οι Χριστοδουλόπουλος και Ζαμόρα αντί των Μενέντες και Νταρίντα, αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
84' Κίτρινη στον Λόνγκο ύστερα από δυνατό μαρκάρισμα και εν συνεχεία διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
Στην επίθεση ο Άρης, προσπαθεί να δημιουργήσει κάποιον διάδρομο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
87' Κίτρινη και στον Κάρλσον που τραβάει από τη φανέλα τον Νούνιες σε προσπάθεια αντεπίθεσης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
87' Βασιλαντωνόπουλος αντί Νούνιες τώρα για τη Λαμία. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
89' Στιγμή για τη Λαμία. Επικίνδυνο γύρισμα του Βασιλαντωνόπουου από αριστερά, δεν περνάει όμως η μπαλιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
90' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Άρη. Περνά ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
90' Κίτρινη στον Σιμόν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
Η Λαμία «αγκαλιά» με μια σπουδαία νίκη. Στα... σχοινιά πολύ νωρίς ο Άρης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
90'+3' Κόκκινη για τη Λαμία! Αποβάλεται με δεύτερη κίτρινη σε λίγα λεπτά ο Σιμόν, ο οποίος πήγε με τις τάπες πάνω στον μηρό του Πάβισιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
90'+5' Φωνές από τον Άρη για πέναλτι, ύστερα από κεφαλιά του προωθημένου Φαμπιάνο. Δεν έχει δοθεί ριπλέι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
Τέλος. Η Λαμία παίρνει μεγάλη νίκη -την πρώτη της στο νέο πρωτάθλημα- επικρατώντας 1-0 του Άρη. «Χρυσός» σκόρερ ο Καρλίτος (38'), ο οποίος έχει αρχίσει... καυτός. Χωρίς βαθμό μετά από δύο αγωνιστικές οι Θεσσαλονικείς. by Σπύρος Σιαμπλής