Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Stoiximan Super League.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Κηφισιά-Ατρόμητος, η οποία ανοίγει την αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
Το παιχνίδι διεξάγεται στο ΔΑΚ Λαμίας, καθώς οι νεοφώτιστοι δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν ακόμη την έδρα τους by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
Το ματς θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
Από τη μία, η Κηφισιά έχει αρχίσει με δύο εκτός έδρας ήττες, από ΠΑΣ Γιάννινα (3-0) και ΠΑΟΚ (2-1). Από την άλλη, οι Περιστεριώτες -που έχουν έναν αγώνα λιγότερο (λόγω αναβολής της πρεμιέρας με τον Παναθηναϊκό)- την προηγούμενη αγωνιστική έχασαν 4-0 από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης». by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Ας δούμε τις αρχικές επιλογές των δύο προπονητών. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Κηφισιά (Γιάννης Αναστασίου): Κρίστινσον – Μασούρας, Βαφέας, Τσάπαν, Λούμορ – Παπασάββας, Πέιος – Μπιφουμά, Ίλιεφ, Κρισιούμα – Οζέγκοβιτς. Στον πάγκο: Αναγνώστου, Νίνης, Αντούνες, Ιπαλίμπο, Αντερέγκεν, Σάκιτς, Κωνσταντακόπουλος, Τετέι, Μποτία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Μαρκετζάνι – Φριντζόνσον, Ασεβέδο, Τσακμάκης, Ντε Μποκ – Έρλινγκμαρκ, Έντερ – Γιουμπιτάνα, Καμαρά, Ντιρκς – Αντζιέλσκι. Στον πάγκο: Δήμος, Ρομπάιγ, Βέργος, Ιμερέκοφ, Κεσχρίντα, Αθανασίου, Αμπαρτζίδης, Καραμάνης, Τριμμάτης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
Ντεμπούτο για τον νεαποκτηθέντα Μπιφουμά για την Κηφισιά, στης οποίας την αποστολή επέστρεψε ο Κρισιούμα. Εκτός βρίσκονται οι τραυματίες Πρίτσας και Μπαρμπόσα. Σε ό, τι αφορά τους φιλοξενούμενους -που θα έχουν κόσμο στο πλευρό τους- ο Κρις Κόλμαν δεν υπολογίζει στον Τσιντώτα, που αποβλήθηκε στο ματς με τον Ολυμπιακό, στον τραυματία Κούεν, καθώς και στους μακροχρόνια απόντες, Τζοβάρα και Τζαβίδα. Αντίθετα, επιστρέφει ο Καμαρά που δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής με τους Πειραιώτες λόγω του δανεισμού του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
Διαιτητής: Φώτιος Πολυχρόνης Α' Βοηθός: Θεόφιλος Μωυσιάδης Β' Bοηθός: Aντώνιος Σινιοράκης 4ος διαιτητής: Μιχαήλ Ματσούκας VAR: Πέτρος Τσαγκαράκης by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Πρώτη συνάντηση στην ιστορία των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Συνολικά με νεοφώτιστες ομάδες ο Ατρόμητος έχει 14 αγώνες και κυρίαρχο αποτέλεσμα είναι η ισοπαλία, που έχει σημειωθεί επτά φορές, ενώ έχει ακόμη τέσσερις νίκες και τρεις ήττες. Η τελευταία νεοφώτιστη που αντιμετώπισε ήταν ο Βόλος, επί του οποίου επικράτησε στο πρώτο τους ματς στη Μαγνησία με 3-2 στις 6 Οκτωβρίου 2019, ενώ στο Περιστέρι έμειναν στη λευκή ισοπαλία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
Χαμηλός ρυθμός στο ξεκίνημα, με τον Ατρόμητο να έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
5' Φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα για την Κηφισιά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
Περνά ανεκμετάλλευτο, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μαρκετζάνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
Προσπαθεί να κυκλοφορήσει και η Κηφισιά τώρα. Χώρις φάση το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
9' Ατομική ενέργεια του Γιουμπιτάνα από δεξιά, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να μπει στην περιοχή της Κηφισιάς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
Οι παίκτες του Ατρομήτου ψάχνουν τον Έντερ για να οργανώσει το παιχνίδι από τον χώρο του κέντρου. Λίγο πιο πάνω από τη σέντρα το πρέσινγκ των νεοφώτιστων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
Οδηγίες από τον πάγκο του Ατρομήτου προς τον Αγκιμπού να μπει περισσότερο στο παιχνίδι της ομάδας του. Η αλήθεια είναι ότι στα πρώτα λεπτά τον έχουν κλείσει καλά οι νεοφώτιστοι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
13' Ο Μπιφουμά πάτησε περιοχή για την Κηφισιά, έκανε ωραίες προσποιήσεις, δίχως αποτέλεσμα όμως. Μια προσπάθεια σε φάση αντεπίθεσης, με τις οποίες επιχειρεί να απειλήσει η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
15' Στον Ατρόμητο διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ στον Αντζιέλσκι ελάχιστα έξω από την περιοχή της Κηφισιάς. Δέχθηκε σπρώξιμο ο επιθετικός των «κυανόλευκων». by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
Σε φάση άμυνας και κάτω από τη σέντρα όλη η Κηφισιά. Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου έχει κοντά τις γραμμές της και ψάχνει να απειλήσει στην κόντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
18' Σέντρα του Μασούρα από δεξιά, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Μαρκετζάνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Να σημειωθεί ότι περίπου 50 φίλοι του Ατρομήτου -όπως αναμενόταν- βρίσκονται στο ΔΑΚ Λαμίας. Μάλιστα, μπήκαν στο 10ο λεπτό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Στο 72% υπέρ του Ατρομήτου το ποσοστό κατοχής της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
22' Στιγμή για τον Ατρόμητο. Παράλληλο γύρισμα του Φριντζόνσον από δεξιά, δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή στο ύψος της μικρής περιοχής ο Αντζιέλσκι, με τον Μασούρα να διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Αρχίζει και μπαίνει στο παιχνίδι του Ατρομήτου ο Αγκιμπού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
25' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Ντιρκς έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Αντζιέλσκι πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να κοντράρει στον Τσάπα και να περνά κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
27' Ευκαιρία για την Κηφισιά. Οι νεοφώτιστοι έτρεξαν γρήγορη αντεπίθεση, ο Μπιφουμά -που έχει πάρει αρκετές πρωτοβουλίες- πάτησε περιοχή, αλλά δέχθηκε την καταλυτική παρέμβαση του Ασεβέδο με τάκλιν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
Σαν... να αρχίζει να ανοίγει λίγο το παιχνίδι. Έχει ανέβει μέτρα και η Κηφισιά, η οποία στο πρώτο μισό του ημιχρόνου έπαιζε πίσω με κοντά τις γραμμές της ψάχνοντας να απειλήσει στην κόντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
32' Φάση για τον Ατρόμητο. Διαγώνιο σουτ από τον Ντιρκς, διώχνει σε κόρνερ ο Κρίστινσον. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
33' Δοκάρι για την Κηφισιά! Ακόμα μία αντεπίθεση για τους τυπικά γηπεδούχους, με τον Ίλιεφ να περνά κάθετα στον Οζέγκοβιτς, ο οποίος πλάσαρε... πέφτοντας και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Υπάρχουν διαμαρτυρίες για πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
Θα πάει να δει τη φάση ο Πολυχρόνης! by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Ο Ντε Μποκ έχει βρει με τάκλιν τον Οζέγκοβιτς, αλλά πριν εκείνος πατήσει περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
37' Κόκκινη στον Ντε Μποκ και φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Κηφισιά! Για κόκκινη κάλεσε τον Πολυχρόνη ο Τσαγκαράκης. Σωστή απόφαση. Η παράβαση έγινε εκτός περιοχής, με τον Οζέγκοβιτς να είναι ο τελευταίος παίκτης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
38' ΓΚΟΛ η Κηφισιά! 1-0! Σκόρερ ο Οζέγκοβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ! Πολύ δυνατή εκτέλεση από τον φορ της Κηφισιάς, με την μπάλα να περνά το τείχος και να καρφώνεται στην αριστερή γωνία της εστίας του Μαρκετζάνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
40' Κίτρινη στον Καμαρά, για μαρκάρισμα στον Κρισιούμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
41' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αθανασίου στη θέση του Γιουμπιτάνα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
21:46
44' Στιγμή για την Κηφισιά. Ο Κρισιούμα ελίχθηκε, έπιασε σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει στον Τσακμάκη και να περνά κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
3(1)-4(2) οι τελικές (στον στόχο) για Κηφισιά και Ατρόμητο, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
45'+1' Κίτρινη στον Μπιφουμά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
45'+2' Φάση για τον Ατρόμητο. Έγινε η σέντρα από δεξιά, ο Έρλινγκμαρκ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασεε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
45'+4' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σε πρώτο χρόνο ο Κρίστινσον νίκησε τον Αντζιέλσκι από κοντινή απόσταση, ενώ σε δεύτερο ο Καμαρά έπιασε σουτ στην κίνηση, το οποίο όμως ήταν απελπιστικά άστοχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η Κηφισιά θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 χάρη στην απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Οζέγκοβιτς στο 38'. Χωρίς πολύ ρυθμό το πρώτο κομμάτι του αγώνα, με τον Ατρόμητο να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και τους νεοφώτιστους να ψάχνουν τις ευκαιρίες τους στην κόντρα. Από το 25' και μετά, η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου κέρδισε μέτρα, βρίσκοντας τη φάση του 33', όπου ο Ντε Μποκ πήρε κόκκινη μετά από εξέταση στο VAR, με τον Οζέγκοβιτς (που κέρδισε και το φάουλ) να εκτελεί απευθείας για το 1-0. Έκτοτε, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να χτίσουν πάνω στο μομέντουμ τους. Οι Περιστεριώτες -οι οποίοι η αλήθεια είναι ότι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες στο φινάλε του ημιχρόνου- καλούνται να επιστρέψουν παίζοντας με δέκα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
Χωρίς κάποια νέα αλλαγή οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
22:11
Με 4-4-1 ο Ατρόμητος, με τον Αντζιέλσκι στην κορυφή, τον Αγκιμπού αριστερά στη μεσαία γραμμή και τον Ντιρκς δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
Ο Ατρόμητος αναλαμβάνει εκ νέου την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
54' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο, το κέρδισε ο Αντζιέλσκι. Στο όριο του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
55' Απευθείας εκτέλεση από τον Έντερ, με την μπάλα να κατευθύνεται πάνω στον Κρίστινσον που μπλόκαρε. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
55' Ευκαρία για την Κηφισιά. Ακόμα μία αντεπίθεση για τους νεοφώτιστους, ο Ίλιεφ κουβαλά την μπάλα, πιάνει και το σουτ από το όριο της περιοχής, με τον Μαρκετζάνι να μπλοκάρει σε δύο χρόνους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
Ο Οζέγκοβιτς δεν πατούσε καλά. Βγήκε για λίγο έξω, αλλά επέστρεψε. by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
60' Στιγμή για τον Ατρόμητο. Εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, ο Κρίστινσον πραγματοποιεί άστοχη έξοδο, αλλά ο Αντζιέλσκι δεν μπορεί να πιάσει καλά την κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
63' Πτώση του Οζέγκοβιτς στην περιοχή του Ατρομήτου και διαμαρτυρίες για πέναλτι. Κλείστηκε καλά ο φορ της Κηφισιάς, δεν φαίνετα να υπάρχει παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
66' Αλλαγές για τον Ατρόμητο: Οι Κεσχρίντα και Ρομπάιγ στις θέσεις των Έρλινγκμαρκ και Ντιρκς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:29
66' Αλλαγές και για την Κηφισιά: Μποτία και Αντούνες αντί των Τσάπαν και Πέιου. Ντεμπούτο για τον πρώτο με τη φανέλα των νεοφώτιστων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
70' ΓΚΟΛ η Κηφισιά! 2-0! Σκόρερ ο Παπασάββας! Γκολάρα! Η μπάλα στρώθηκε στον χαφ των νεοφώτιστων λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ατρομήτου και εκείνος με πλασεδάρα στην κίνηση την έστειλε στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Μαρκετζάνι. Άπιαστο! by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
72' Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Βέργος στη θέση του Αντζιέλσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
74' Αλλαγή για την Κηφισιά: Σάκιτς και Ιπαλίμπο αντί των Μπιφουμά και Κρισιούμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
Δεκαπέντε λεπτά συν τις όποιες καθυστερήσεις χωρίζουν την Κηφισιά από την πρώτη της νίκη στα μεγάλα σαλόνια! Δείχνουν να έχουν απογοητευτεί οι παίκτες του Ατρομήτου. Υπενθυμίζεται, εξάλλου, ότι οι Περιστεριώτες παίζουν από το 36' με δέκα ποδοσφαιριστές. by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
78' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Κεσχρίντα με το αριστερό από θέση μεταξύ πέναλτι και μεγάλης περιοχής, έπεσε και μπλόκαρε ο Κρίστινσον. by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
80' Φάση για την Κηφισιά. Δυνατό τελειώμα του Μασούρα από θέση μέσα δεξιά, έδιωξε σε κόρνερ ο Μαρκετζάνι. Εδώ οι νεοφώτιστοι εκμεταλλεύτηκαν τον παίκτη παραπάνω (και την κούραση των φιλοξενούμενων) βρίσκοντας ανοργάνωτη την αντίπαλη άμυνα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:43
22:47
Ανεβάζει κι άλλο τις γραμμές του ο Ατρόμητος μπας και καταφέρει κάτι στα τελευταία λεπτά. Κάτι που φυσικά θα δώσει την ευκαιρία στην -επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις- Κηφισιά να βρει κι άλλους χώρους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Ακόμα πέντε λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
22:48
Δύο γκολάρες σήμερα από τους νεοφώτιστους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:48
87' Κίτρινη στον Παπασάββα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
89' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο, στο ένα μέτρο από τη μεγάλη περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
90' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 2-1! Σκόρερ ο Ασεβέδο! Εκτέλεσε ο Αθανασίου, ο Κρίστινσον απέκρουσε ασταθώς, με τον Ασεβέδο να παίρνει το «ριμπάουντ» σκοράροντας από κοντά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:56
Στο 93' πλέον, αλλά δεν έχουν παικτεί καθόλου καθυστερήσεις. Ουσιαστικά, οι παίκτες του Ατρομήτου έχουν 7' για να φτάσουν στην ισοφάριση. Ακριβώς τόσα φυσικά και για την Κηφισιά για να υπερασπιστεί το προβάδισμά της και να φτάσει στην παρθενική της νίκη στην πρώτη κατηγορία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:58
90'+6' Πλάγιο για τον Ατρόμητο που φέρνει αρκετό κόσμο στα αντίπαλα καρέ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:58
Απομακρύνει η άμυνα της Κηφισιάς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:58
90'+7' Κεφαλιά από τον Βέργο, μπλοκάρει ο Κρίστινσον. by Μανώλης Μουσουράκης
22:59
90'+7' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Κηφισιά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:00
90'+7' Δοκάρι για την Κηφισιά! Απευθείας εκτέλεση από τον Νίνη, με την μπάλα να βρίσκει στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού. by Μανώλης Μουσουράκης
23:02
Στο 90'+11' πλέον. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
Τέλος στο ματς. Η Κηφισιά φτάνει στην πρώτη νίκη στην ιστορία της στη Stoiximan Super League, επικρατώντας 2-1 του Ατρομήτου. by Μανώλης Μουσουράκης