Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Βόλος-ΑΕΚ για την 3η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στις 21:30. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή των Γιώργου Μαραθιανού και Ευθύμη Χούτα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
Οι νταμπλούχοι Ελλάδος ψάχνουν τον… σεφτέ στο πρωτάθλημα και γενικότερα την επιστροφή τους στις νίκες. Με την πρεμιέρα της κόντρα στον Παναιτωλικό να έχει αναβληθεί, η «Ένωση» άρχισε με το αριστερό τις υποχρεώσεις της στη Λίγκα «αρκούμενη» στην ισοπαλία (1-1) στο εντός έδρας ματς της με τον Πανσερραϊκό, σ' ένα ματς που δημιούργησε αμέτρητες ευκαιρίες. Ενδιάμεσα, δεν κατάφερε να κάνει back-to-back πρόκριση, ηττήθηκε 2-1 από την Αντβέρπ στην OPAP Arena και θα συνεχίσει στους (λαμπερούς επίσης) ομίλους του Europa League, εκεί που η κληρωτίδα τη φέρνει αντιμέτωπη με τον Άγιαξ, τη Μαρσέιγ και την Μπράιτον. Μέχρι τότε βέβαια -και ενόψει του δύσκολου προγράμματος που έχει μετά τη διακοπή για τις εθνικές- για το σύνολο του Ματίας Αλμέιδα υπάρχει μόνο το ματς με τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Από την άλλη, οι γηπεδούχοι μετά το χορταστικό 2-2 με τη Λαμία, ηττήθηκαν 3-0 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο. Δεδομένα δύσκολο το αποψινό τους έργο, ωστόσο έχουν αποδείξει ότι μόνο αμελητέος αντίπαλος δεν μπορεί να θεωρηθούν (παρά τις βαριές τους ήττες στα εντός με τους «μεγάλους»). by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς – Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί – Ελίασον, Γιόνσον, Γαλανόπουλος, Τσούμπερ – Πόνσε, Μάνταλος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αθανασιάδης, Μήτογλου, Σιντιμπέ, Σιμάνσκι, Πινέδα, Άμραμπατ, Φαν Βέερτ, Αραούχο, Ζίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Τέσσερις αλλαγές για τους «κιτρινόμαυρους» σε σχέση με τον μεσοβδόμαδο αγώνα με τους Βέλγους. Στον πάγκο έμειναν οι Σιμάνσκι, Πινέδα και Άμραμπατ, ενώ ο Γκατσίνοβιτς δεν βρίσκεται στην αποστολή λόγω μυϊκού προβλήματος στο δεξί του πλευρό. Εκτός και ο Πισάρο που έχει ενοχλήσεις στο αριστερό του πόδι, ενώ ο Λιβάι προφυλάσσεται για να είναι 100% έτοιμος (ύστερα από τον τραυματισμό του) μετά τη διακοπή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Σιαμπάνης – Άλχο, Σιέλης, Ασλανίδης, Κίτσος – Τσοκάνης, Τρουιγέ, Κορνετέ – Ντέλετιτς, Μωραΐτης, Κόμπα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Παπαδόπουλος, Κρούζλιακ, Καραγιάννης, Λούνα, Γκλάβτσιτς, Μεταξάς, Ενγκίν, Τάχατος, Μραζ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
Για την ομάδα της Μαγνησίας επιστρέφουν ο Τρουιγέ (δεν είχε δικαίωμα συμμετοχής με Παναθηναϊκό λόγω του δανεισμού του) και ο Ενγκίν. Τραυματίας ο Μύγας, δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο Μαχαίρας που είναι δανεικός από την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος A' Βοηθός: Κούλα Χασάν Β' Βοηθός: Δημήτριος Βεργέτης 4ος: Αριστείδης Βάτσιος VAR: Αθανάσιος Τζήλος by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Σε 5 συναντήσεις των δύο ομάδων με γηπεδούχο τον Βόλο: 1 νίκη Βόλος - ισοπαλίες 4 νίκες ΑΕΚ Γκολ: 3-11 by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Στο Πανθεσσαλικό Στάδιο και περίπου 3 με 3,5 χιλιάδες φίλοι της ΑΕΚ. Στο πέταλο κρεμασμένο και το πανό με τη φωτογραφία του Μιχάλη! by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Οι δύο ομάδες έχουν πραγματοποιήσει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
1' Φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα για τον Βόλο, περιμετρικά της περιοχής της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
2' Απευθείας εκτέλεση από τον Ντέλετιτς, βγαίνει και μπλοκάρει δίχως πρόβλημα ο Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
21:35
Πολύ ωραία ατμόσφαιρα από τους φίλους του «δικεφάλου»! by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
6' Ο Ρότα γεμίζει στην περιοχή προς τον Πόνσε, αλλά ο Ασλανίδης δεν του επιτρέπει να κατεβάσει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
7' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραίο πέρασμα του Ελίασον στον Ρότα, ο οποίος πιάνει δυνατό διαγώνιο σουτ από θέση μέσα δεξιά στην περιοχή, με τον Σιαμπάνη να απομακρύνει σε κόρνερ με εντυπωσιακή εκτίναξη. Περνά ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τους «κιτρινόμαυρους». by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
8' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 1-0! Σκόρερ ο Ντέλετιτς! Τραγικό λάθος από τον Μουκουντί, ο οποίος... σερβίρει χωρίς να βλέπει στον Ντέλετιτς. Μόνος εντός περιοχής ο Σέρβος άσος, περνά την μπάλα κάτω από τα πόδια του Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Όπως και στην περσινή συνάντηση των δύο ομάδων για τον πρώτο γύρο (στη Ριζούπολη με γηπεδούχο την ΑΕΚ), ο Ντέλετιτς κάνει το 1-0. Τότε ήταν και το τελικό σκορ, στη νίκη για την ομάδα της Μαγνησίας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Ακόμα ένα φετινό παιχνίδι για την ΑΕΚ που δέχεται πρώτη γκολ. Συγκεκριμένα, έχει συμβεί και στους έξι επίσημους αγώνες της. Πάνω που οι «κιτρινόμαυροι» είχαν αρχίσει να κυκλοφορούν την μπάλα, έχοντας και τη μεγάλη ευκαιρία με τον Ρότα. Από την άλλη, ο Βόλος προηγείται πρώτη φορά φέτος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
15' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ για ένα γέμισμα. Λίγα μέτρα από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, αριστερά όπως επιτίθεται. Πάνω από την μπάλα ο Μάνταλος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
17' Στιγμή για την ΑΕΚ. Ύστερα από την απομάκρυνση από την άμυνα του Βόλου σε πρώτο χρόνο, στην εξέλιξη της φάσης και μετά την επανάκτηση, ο προωθημένος Μουκουντί έπιασε σουτ εκτός περιοχής, με τον Σιαμπάνη να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
21:49
19' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος έκλεψε σε καίριο σημείο εκτός περιοχής, έσπασε εντός αυτής στον Τσούμπερ, ο οποίος όμως δεν μπόρεσε να κοντρολάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
22' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Τρομερές προσποιήσεις από τον Τσούμπερ, απελευθερώνεται και σπάει την μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής στον Ελίασον, το πλασέ του οποίου όμως κοντράρει. Ο Ρότα πήρε το «ριμπάουντ» εκτελώντας από κοντινή απόσταση, με τον Σιαμπάνη να διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
24' Κόκκινη κάρτα στον Μάνταλο! Ο Μάνταλος πήγε πολύ άσχημα πάνω στον Κόμπα, με τις τάπες πάνω στην κοιλιά του αντιπάλου του (προς τα πλάγια). Η φάση εξετάστηκε από το VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Τα πράγματα έχουν δυσκολέψει πολύ για τον «δικέφαλο»... by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
Δεν έχει αλλάξει κάτι ουσιαστικά προς το παρόν. Η ΑΕΚ συνεχίζει με 4-4-1 και τον Πόνσε στην κορυφή, αριστερά ο Τσούμπερ, δεξιά ο Ελίασον και Γαλανόπουλος-Γιόνσον στα χαφ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
29' Γλυκιά εκτέλεση φάουλ από τον Ελίασον, διώχνει η άμυνα του Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
32' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 1-1! Σκόρερ ο Γιόνσον! Γλυκιά εκτέλεση φάουλ -ακόμα μία- περιμετρικά της περιοχής από τον Ελίασον, βρίσκει τον Γιόνσον στο δεύτερο δοκάρι, με τον Δανό χαφ να σκοράρει με σκαστή κεφαλιά! Η ΑΕΚ αντιδρά με παίκτη λιγότερο μέσω στατικής φάσης, πρώτο γκολ για τον Γιόνσον με τη φανέλα των νταμπλούχων! by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
22:06
36' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την ΑΕΚ, λίγο έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Κίτρινη στον Ασλανίδη που ανέκοψε αντικανονικά τον Πόνσε πριν πατήσει περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
38' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 1-2! Σκόρερο ο Τσούμπερ με απίστευτη απευθείας εκτέλεση φάουλ! Τρομερή εκτέλεση πραγματικά, πήρε ύψος η μπάλα, προσγειώθηκε και αφού... έγλειψε τη μέσα πλευρά του οριζόντιου δοκαριού, καρφώθηκε προς τo δεξί «παραθυράκι» της εστίας του Σιαμπάνη! by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
Απίστευτη αντίδραση από την ΑΕΚ. Το γυρνά μέσα σε 6' με δέκα παίκτες, μέσω δύο στατικών φάσεων. Από τη μία, δείχνει τον χαρακτήρα νικητή των παικτών του Αλμέιδα (πρόσφατη εξάλλου η επική ανατροπή στις καθυστερήσεις με την Ντινάμο) και από την άλλη τη δουλειά που γίνεται από το τεχνικό τιμ (μεταξύ άλλων και στις στατικές φάσεις). by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
Φυσικά, οι φίλοι της ΑΕΚ στο Πανθεσσαλικό βρίσκονται σε... παροξυσμό! by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η ΑΕΚ θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 2-1. Τρομερή ανατροπή εντός 6' και με παίκτη λιγότερο για τους «κιτρινόμαυρους». Ο Ντέλετιτς άνοιξε το σκορ στο 8', ο Μάνταλος δέχθηκε κόκκινη στο 24', με τους Γιόνσον (32') και Τσούμπερ (37') να γυρνούν το σκορ μέσω στατικών φάσεων (τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον δεύτερο). by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
22:33
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
Χωρίς αλλαγές η ΑΕΚ που παίζει με δέκα. Δύο για τον Βόλο. Οι Λούνα και Κρούζλιακ αντί των Κίτσου και Ασλανίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
49' Στιγμή για τον Βόλο. Λάθος γύρισμα από τον Γιόνσον, έτρεξε επικίνδυνη αντεπίθεση ο Μωραΐτης, με τον Βίντα να κόβει καίρια σε κόρνερ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
Εξαιρετική επέμβαση του Στάνκοβιτς στο κόρνερ, αλλά ως μη γενόμενη η φάση για φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
55' Ευκαιρία για τον Βόλο. Σέντρα του Άλχο, κεφαλιά του αμαρκάριστου Κόμπα από την «καρδιά» της περιοχής, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
Προηγούμενως οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για μαρκάρισμα του Βίντα στον Μωραΐτη εντός της περιοχής της ΑΕΚ. Δεν υπάρχει κάποια παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
60' Φάση για την ΑΕΚ. Μονοκόμματο σουτ από τον Πόνσε από το όριο της περιοχής, η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
60' Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Ενγκίν στη θέση του Κορνετέ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:52
62' Στιγμή για την ΑΕΚ. Προσποιήσεις και σουτ του Ελίασον εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Σιαμπάνης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:56
67' Επιχειρεί ψαλιδάκι ο Μωραΐτης, δεν βρίσκει την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:57
67' Ώρα για τις πρώτες αλλαγές για την ΑΕΚ: Οι Αραούχο και Ζίνι αντί των Τσούμπερ και Πόνσε. by Μανώλης Μουσουράκης
22:57
Αποθεώνεται ο Τσούμπερ από τους φίλους του «δικεφάλου». by Μανώλης Μουσουράκης
22:58
Ο Ζίνι πάει στην κορυφή της επίθεσης και ο Αραούχο στην αριστερή πλευρά του 4-4-1. by Μανώλης Μουσουράκης
22:59
69' Εξαιρετικό πέρασμα του Αραούχο στον Ζίνι, ο οποίος πατά περιοχή αλλά κλείνεται. Κέρδος του το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:00
70' Φάση για την ΑΕΚ. Εκτέλεση κόρνερ από τον Ελίασον, ο Βίντα πηδά πιο ψηλά από όλους, με τον Σιαμπάνη να μπλοκάρει την κεφαλιά του. by Μανώλης Μουσουράκης
23:00
Απειλεί συνεχώς από στατικές φάσεις η ΑΕΚ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:01
72' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 2-2! Σκόρερ ο Ντέλετιτς! Γύρισμα του Ενγκίν από αριστερά, η άμυνα της ΑΕΚ δεν μπορεί να απομακρύνει την μπάλα, με τον Ντέλετιτς να πιάνει σουτ από την «καρδιά» της περιοχής και να σκοράρει για δεύτερη φορά απόψε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
73' Σιμάνσκι αντί Γαλανόπουλου για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
Εξετάζεται η φάση του γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
Μετράει κανονικά το γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
74' Ο Μραζ έχει περάσει στη θέση του Μωραΐτη για τον Βόλο και τώρα ο Γκλάβτσιτς στη θέση του Τρουιγέ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:06
Η φάση του 2-2 εξετάστηκε για πιθανό οφσάιντ κατά την πάσα στον Ενγκίν. Μπήκαν γραμμές και βγήκε η απόφαση. Ήταν οριακή η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:07
77' Οι Πινέδα και Άμραμπατ αντί των Χατζισαφί και Ελίασον για την ΑΕΚ. Σε ρόλο δεξιού μπακ ο Μεξικανός άσος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
78' Φωνές για πέναλτι στον Αραούχο από την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
Φαίνεται να πέφτει σχετικά εύκολα ο Αργεντινός. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
Παρά το ότι παίζει με δέκα από το 24', η ΑΕΚ έχει μεταφερθεί... όλη έξω από τα καρέ του Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
Εξάλλου πρέπει να ισοφαρίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
Πιέζει η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:13
Φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Άλχο, για τον Βόλο που έχει ολοκληρώσει τις αλλαγές του! by Μανώλης Μουσουράκης
23:13
Τώρα θα σηκωθεί. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
Έχει επιστρέψει ο Άλχο στον αγωνιστικό χώρο. Πάλι 11 vs 10. by Μανώλης Μουσουράκης
23:16
86' Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ, κάρτα ο Σιέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
23:16
Περνά η φάση. Δεν βγήκε κάτι για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
88' ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Τεράστια ευκαιρία για την «Ένωση». Ο Άμραμπατ έκανε μια «γλυκιά» σέντρα από δεξιά, με τον Αραούχο να κάνει εκπληκτική κίνηση και να παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα να καταλήγει στο αριστερό δοκάρι του Σιαμπάνη και να περνάει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:19
90' Κίτρινη κάρτα στον Γιόνσον για έντονη διαμαρτυρία μετά από φάουλ στον Κόμπα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά και προστίθενται άλλα επτά για το φινάλε! by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
Πιέζει για να βρει το γκολ της νίκης η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
90'+1' ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Μετά από ακόμη μία εξαιρετική σέντρα του Άμραμπατ από δεξιά, ο Μουκουντί έκανε τη κεφαλιά, με την μπάλα να βρίσκει στο χέρι του Κρούζλιακ και τον Μανούχο να δείχνει την άσπρη βούλα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:22
90'+3' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Άμπραμπατ ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε στην άλλη γωνία τον Σιαμπάνη και έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του για το 2-3, πανηγυρίζοντας έξαλλα! by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον Κόμπα για διαμαρτυρία. by Μανώλης Μουσουράκης
23:26
Ακόμη δύο λεπτά για το φινάλε, με την ΑΕΚ να δείχνει πως ελέγχει το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
90'+7' Καλή σέντρα του Ντέλετιτς από δεξιά, η μπάλα πέρασε απ' όλους, ενώ στη συνέχεια ο Βίντα απομάκρυνε αυτή του Ενγκίν από αριστερά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
Τέλος στο παιχνίδι! Βόλος-ΑΕΚ 2-3! by Μανώλης Μουσουράκης
23:29
Η ΑΕΚ έμεινε πίσω στο σκορ στο 8' αλλά και με δέκα παίκτες από το 24' λόγω της αποβολής του Μάνταλου, όμως γύρισε το παιχνίδι. Και μπορεί να δέχθηκε ακόμα ένα τέρμα από τον Ντέλετιτς, ωστόσο έδειξε αποφασισμένη να πάρει το ματς και τα κατάφερε, με την εκτέλεση πέναλτι του Άμραμπατ στις καθυστερήσεις! Τρία γκολ για τους «κιτρινόμαυρους» από στατικές φάσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
23:31
Καθοριστική η παρουσία του Μαροκινού μεσοεπιθετικού στο φινάλε, έχοντας περάσει αλλαγή στο 77'. Πέρα από το γκολ, είχε δύο εξαιρετικές σέντρες, με την πρώτη να είναι συστημένη για τον Αραούχο, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, ενώ στη δεύτερη η ομάδα του κέρδισε πέναλτι, απ' όπου και προήλθε το νικητήριο τέρμα της. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
Έτσι, η ΑΕΚ έκανε... σεφτέ στο φετινό πρωτάθλημα, μετά την ισοπαλία με τον Πανσερραϊκό στην πρεμιέρα της, δείχνοντας για ακόμα μία φορά χαρακτήρα και πείσμα παρά τις όποιες δυσκολίες τής προέκυψαν κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. by Μανώλης Μουσουράκης