Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προκριματικά του Euro 2024!

21:17
Καλησπέρα σας από την OPAP Arena! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ελλάδα-Γιβραλτάρ, για τα προκριματικά του Euro 2024. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 21:45. Θα καλυφθεί τηλεοπτικά από Alpha και NovasportsPrime, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει ασφαλώς μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Σωτήρη Ταμπάκου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Πάμε αρχικά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr και του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Ελλάδα (Γκουστάβο Πογέτ): Βλαχοδήμος - Ρότα, Χατζηδιάκος, Μαυροπάνος, Γιαννούλης - Μπουχαλάκης, Πέλκας, Μπακασέτας - Μασούρας, Φούντας, Παυλίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Γιβραλτάρ (Χούλιος Ρίμπας): Κούλινγκ - Χάρτμαν, Μπρίτο, Ρ. Τσιπολίνα, Μουέλχι - Τζόλεϊ, Πόσο, Σέρτζεντ - Ρόναν, Γουόκερ, Ντε Μπαρ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
Στον πάγκο της γαλανόλευκης: Πασχαλάκης, Αθανασιάδης, Ρέτσος, Τζαβέλλας, Παπανικολάου, Ιωαννίδης, Χατζηγιοβάνης, Λημνιός, Γιακουμάκης, Αλεξανδρόπουλος, Κουλιεράκης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μπάντα, Λόπες, Τζ. Τσιπολίνα, Σάντος, Μπ. Λόπες, Κασιάρο, Μπαντρ, Στίτσε, Ολιβέρο, Ελ Χμίντι, Ερνάντες, Πίκοκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
Διαιτητής: Μανφρέντας Λουκγιάντσουκας (Λιθουανία) Βοηθοί: Μανγκρίντας Μιράουσκας (Λιθουανία), Βιτένις Καζλάουσκας (Λιθουανία), 4ος: Μιντάουγκας Γιάσκους (Λιθουανία) VAR: Μάρκο Ντι Μπέλο (Ιταλία), AVAR: Φάμπιο Μαρέσκα (Ιταλία) by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
Η Εθνική ψάχνει αντίδραση μετά την κακή εμφάνιση κόντρα στην Ολλανδία, η οποία συνδυάστηκε με ήττα με 3-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Παράλληλα, έπειτα από την ήττα με 3-0 έγινε ακόμη πιο δύσκολη η ούτως ή άλλως δύσκολη αποστολή που είχε για πρόκριση στα τελικά του Euro 2024. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
21:27
21:29
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων μόλις αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια για τις τελικές οδηγίες by Αποστόλης Λιβάνιος
21:31
Υπενθυμίζεται ότι ο Μαυροπάνος επιστρέφει μετά την τιμωρία του (είχε αποβληθεί με Γαλλία), ενώ συμπλήρωσαν κάρτες στο ματς με την Ολλανδία οι Τσιμίκας, Σιώπης, Κουρμπέλης και Μάνταλος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:33
Στο ματς του πρώτου γύρου η Εθνική είχε επικρατήσει 3-0 στον Φάρο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα από τον φονικό σεισμό στο Μαρόκο. Θα κρατηθεί σε όλα τα σημερινά ματς της προκριματικής φάσης. Παράλληλα, πενθεί και η Ελλάδα τα θύματα από την κακοκαιρία Daniel by Αποστόλης Λιβάνιος

21:49
Στο γήπεδο είναι και ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ ΑΕΚ, Δημήτρης Μελισσανίδης Εικόνα live 21976431/116085.jpg by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
Έξυπνη μπαλιά του Φούντα για τον Μασούρα, που έφευγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά λίγο πιο δυνατή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
Με τριάδα πίσω παίζει εν τέλει το Γιβραλτάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
7' Πρώτη καλή στιγμή για την Ελλάδα. Κόρνερ του Μπακασέτα, ωραίο άλμα του Μαυροπάνου που παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα βρήκε σε αντίπαλο και πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:53

9' ΓΚΟΛ η Ελλάδα, 1-0!

Μπαλιά ακριβείας του Μπουχαλάκη, ο Γιαννούλης έκανε το γύρισμα με τη μία, ο αντίπαλος γκολκίπερ έδιωξε προ του Παυλίδη και ο Πέλκας πήρε το... ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:56
Κόρνερ για την Εθνική by Αποστόλης Λιβάνιος
21:57
12' Ευκαιρία για την Εθνική! Σουτ στην κίνηση με το δεξί από τον Χατζηδιάκο (μετά από γέμισμα του Μασούρα), που βρέθηκε, μέσα στην περιοχή και αριστερά, η μπάλα πέρασε λίγο έξω από τον αριστερό δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:58
Γέμισμα του Μπακασέτα για τον Γιαννούλη που βγήκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αλλά έκανε φάουλ στον αντίπαλο τερματοφύλακα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:03
18' Ευκαιρία για την Εθνική! Ο Πέλκας πήρε την μπάλα, μετά το στρώσιμο του Παυλίδη, πάτησε περιοχή, ελίχθηκε, αλλά το σουτ του ήταν άστοχο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:04
Έχει κάποιες ενοχλήσεις ο Μπουχαλάκης. Πέρασε εκτός για τις πρώτες βοήθειες by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
22:05
Επέστρεψε ο Μπουχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
Πρόβλημα με τον Μπρίτο στο Γιβραλτάρ. Μικρή διακοπή στην αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:07
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:08
22:08

23' ΓΚΟΛ η Ελλάδα, 2-0!

Κόρνερ του Πέλκα και κεφαλιά του Μαυροπάνου, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. Κακή η έξοδος του αντίπαλου τερματοφύλακα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
25' Δυνατό σουτ του Μπακασέτα, διώχνει ο Κούλινγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
Πολύ μονότονο το παιχνίδι με την Ελλάδα θα πιέζει και το Γιβραλτάρ να είναι οχυρωμένο πίσω, δίχως καμία διάθεση να επιτεθεί. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:17
22:17
22:18
32' Απειλεί η Εθνική. Σέντρα του Μασούρα, κεφαλιά του Φούντα με την μπάλα να περνάει εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
33' Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική. Σουτ του Παυλίδη εκτός περιοχής, διώχνει ο Κούλινγκ, ο Πέλκας κάνει το τακουνάκι για τον Ρότα που δεν μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
Υπήρξε υπόδειξη για οφσάιντ στη συνέχεια, αλλά από το replay φάνηκε ότι δεν υπήρχε by Αποστόλης Λιβάνιος
22:22

37' ΓΚΟΛ η Ελλάδα, 3-0!

Ο Παυλίδης βρέθηκε σε θέση βολής μετά από τακουνάκι του Μασούρα, έσκαψε την μπάλα, αλλά δεν νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και ο Φούντας με γυριστό έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
Βρέθηκε στο έδαφος ο Φούντας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24

Δεν μετράει το γκολ, υπάρχει offside, παραμένει το 2-0!

22:24
Επιστρέφει ο Φούντας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:25
Υπάρχουν στιγμές που το Γιβραλτάρ έχει εννέα παίκτες μέσα στην περιοχής, συν τον τερματοφύλακα και μόνο τον Ντε Μπαρ εκτός αυτής by Αποστόλης Λιβάνιος
22:27
41' Μπαλιά του Μπακασέτα, ο Φούντας έκανε κίνηση στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και άστοχο σουτ, αλλά ήταν offside. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
22:30
45' Εκτέλεσε ο Πέλκας από τα αριστερά, άστοχη κεφαλιά του Χατζηδιάκου από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:33
45'+3' Σουτ του Φούντα έξω από την περιοχή, αλλά στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:33
45'+3' Απειλεί η Εθνική! Ο Μασούρας πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά βρέθηκε στο έδαφος και ο Πέλκας που είδε την μπάλα να του στρώνεται σε καλό σημείο, έκανε πολύ άστοχο σουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:34

Ημίχρονο στο ματς: Ελλάδα-Γιβραλτάρ 2-0!

Τα γκολ από Πέλκα (9') και Μαυροπάνο (23') έχουν κάνει τη γαλανόλευκη το απόλυτο αφεντικό και αν ήταν λίγο πιο προσεκτική στα τελειώματα θα είχε ακόμη πιο μεγάλο σκορ. by Αποστόλης Λιβάνιος

22:55
Ιωαννίδης, Χατζηγιοβάννης και Παπανικολάου έχουν ξεκινήσει προθέρμανση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:55
Κόρνερ για την Εθνική έπειτα από προσπάθεια του Μπακασέτα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:55
Εκτέλεσε ο Πέλκας, κέρδος ένα πλάγιο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:57
51' Δοκάρι για την Εθνική! Από το κόρνερ του Πέλκα η μπάλα πήγε στη συμβολή, ο Κόλινγκ δεν πρόλαβε να διώξει και στη συνέχεια ο Φούντας προσπάθησε να απειλήσει, αλλά απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:57
Μικρή διακοπή στο ματς, έχουν σκιστεί τα δίχτυα, καθώς τα τράβηξε ο αντίπαλος τερματοφύλακας στην προσπάθειά του να διώξει by Αποστόλης Λιβάνιος
22:58
Στο Ιρλανδία-Ολλανδία παραμένει το 1-1 στο 52' by Αποστόλης Λιβάνιος
22:59
Θα καθυστερήσει κάπως η διαδικασία, δεν έχει μπει κάποιος στον αγωνιστικό χώρο για να μπαλώσει το πρόβλημα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:59
Κάτι σαν cooling break, αλλά μεγάλης διάρκειας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:59
Τώρα μπαίνουν δύο υπάλληλοι του γηπέδου για να το επισκευάσουν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:00
Ειρωνικό χειροκρότημα από το κοινό by Αποστόλης Λιβάνιος
23:02
23:02
57' Κίτρινη στον Πόσο για σκληρό μαρκάρισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:03
58' Εκτέλεσε ο Μπακασέτας, μπλόκαρε ο Κούλινγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από την Εθνική και κέρδος ένα ακόμη κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
60' Εκτέλεσε ο Πέλκας από τα αριστερά, άστοχη κεφαλιά του Μαυροπάνου by Αποστόλης Λιβάνιος
23:13
68' Αλλαγές για την Εθνική: Γιακουμάκης, Ιωαννίδης και Παπανικολάου στο ματς, αντί Παυλίδη, Φούντα και Μπουχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
23:14

70' ΓΚΟΛ η Ελλάδα, 3-0!

Κακό γύρισμα από τους φιλοξενούμενους, ο Μασούρας μυρίστηκε τη φάση και χώθηκε ανάμεσα στα αντίπαλα στόπερ, βρέθηκε σε θέση βολής και εκτέλεσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:16
23:23
78' Χαμηλό σουτ του Μπακασέτα, μπλόκαρε ο Κούλινγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:24
80' Εκτέλεση φάουλ του Γουόκερ, έδιωξε με γροθιές ο Βλαχοδήμος by Αποστόλης Λιβάνιος
23:25
Μία από τις ελάχιστες επισκέψεις των φιλοξενούμενων στην περιοχή μας by Αποστόλης Λιβάνιος
23:26
Αλλεπάλληλα κόρνερ για την Εθνική by Αποστόλης Λιβάνιος
23:27

82' ΓΚΟΛ η Ελλάδα, 4-0!

Έπειτα από φάση διαρκείας, ο Μπακασέτας γέμισε από τα δεξιά, ο Μαυροπάνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2ο προσωπικό του τέρμα στο ματς και γενικά με τη γαλανόλευκη by Αποστόλης Λιβάνιος
23:29
84' Αλλαγές για την Εθνική: Αλεξανδρόπολος και Χατζηγιοβάννης εντός και Πέλκας με Ρότα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
23:30
Και Μπαντρ αντί Χάρτμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
23:33
Μικρή διακοπή στο ματς, λόγω προβλήματος με τον Μουέλχι. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:35
90' Αλλαγή για το Γιβραλτάρ: Σάντος και Κασιάρο αντί Μουέλχι και Πόσο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:35

90'+1' ΓΚΟΛ για την Ελλάδα, 5-0!