Ίντερ-Μίλαν

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική της Serie A’.

18:26
Καλησπέρα σας! Το πρώτο Derby della Madonnina έφτασε! Ίντερ και Μίλαν θα κοντραριστούν στις 19:00 στο μεγάλο ντέρμπι της Ιταλίας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
Πέρυσι για το πρωτάθλημα: Μίλαν - Ίντερ 3-2 και Ίντερ - Μίλαν 1-0 Για το Super Cup: Μίλαν - Ίντερ 0-3 Για τα ημιτελικά του Champions League: Μίλαν - Ίντερ 0-2 και Ίντερ - Μίλαν 1-0 by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
5-1-1 στα επτά τελευταία ματς ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης και 12-6-3 στα 21 τελευταία παιχνίδια τους. 10-3-3 με τυπικά γηπεδούχο την Ίντερ τα τελευταία δέκα χρόνια. 7-3-2 στα 12 τελευταία Ίντερ - Μίλαν για το πρωτάθλημα με τυπικά γηπεδούχους τους «νερατζούρι». by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Ίντερ (Σιμόνε Ιντζάγκι): Ζόμερ - Νταρμιάν, Ατσέρμπι, Μπαστόνι - Ντάμφρις, Μκιταριάν, Τσαλχάνογλου, Μπαρέλα, Ντιμάρκο - Λαουτάρο Μαρτίνες, Τιράμ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
18:40
Μίλαν (Στέφανο Πιόλι): Μενιάν - Καλάμπρια, Κγιάερ, Τιό, Ερναντέζ - Λόφτους-Τσικ, Κρούνιτς, Ράιντερς - Πούλισικ, Ζιρού, Λεάο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
Φυσικά η ατμόσφαιρα σε ένα τέτοιο ματς είναι άκρως εντυπωσιακή! Από τη μια μεριά πανό για την Ίντερ και από την άλλη για τη Μίλαν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
19:01
19:03
4' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά του ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
5' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Η ΙΝΤΕΡ! Μετά από φάση διαρκείας, ο Ντιμάρκο έκανε το σουτ και από κοντά ο Μκιταριάν σκόραρε για το 1-0. Θα τσεκαριστεί για φάουλ του Ντάμφρις στον Ερναντέζ η φάση… by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Μέτρησε κανονικά και 1-0 για τους νερατζούρι λοιπόν! Δυνατό ξεκίνημα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
9' Κόρνερ για την Ίντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
Και άλλο κόρνερ για την Ίντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
11' Ευκαιρία για την Ίντερ! Ο Μκιταριάν απείλησε με κοντινή κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
19:14
Προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο τώρα η Μίλαν, αλλά δεν τα καταφέρνει και τόσο καλά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
17' Κόρνερ για την Ίντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
Έχει κλειστεί αρκετά καλά η Ίντερ και δεν μπορεί να βρει εύκολα χώρους η Μίλαν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
24' Απείλησε από κοντά ο Λεάο, αλλά πρόλαβε και μάζεψε ο Ζόμερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
24' Κίτρινη ο Τιό για μαρκάρισμα στον Τιράμ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
by Αναστασία Βοσνάκη
19:28
29' Φάουλ για τη Μίλαν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
Πολύ ωραία κομπίνα της Μίλαν, με τον Ερναντέζ να βρίσκει τον Λεάο και εκείνος να πλασάρει, αλλά ο Ζόμερ πρόλαβε και μάζεψε. Ως μη γενόμενη η φάση, ήταν οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
Συμπληρώσαμε το μισάωρο στο παιχνίδι και η Ίντερ προηγείται από το 5ο λεπτό χάρη στο γκολ του Μκιταριάν! Η Μίλαν δεν έχει φανεί ιδιαίτερα μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
31' ΜΕΓΑΛΗ ευκαιρία για τη Μίλαν! Ο Τεό Ερναντέζ πέρασε και τον Μπαστόνι και πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
39' Έχει ανέβει η Μίλαν στα τελευταία λεπτά και προσπαθεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
38' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ Η ΙΝΤΕΡ! ΤΙ ΓΚΟΛΑΡΑ ΕΒΑΛΕ Ο ΤΙΡΑΜ! Απίθανο γκολ, πραγματικά πανέμορφο! Αδιανόητο διαγώνιο σουτ του Τιράμ, στέλνει την μπάλα στις... αράχνες για το 2-0. Ο Μενιάν έπεσε, αλλά δεν έβγαινε ούτε με αίτηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
45+1' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Μίλαν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Εκτέλεσε ο Ζιρού, η μπάλα πάνω από την εστία του Ζόμερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
19:47
ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Η Ίντερ πηγαίνει στα αποδυτήρια με σημαντικό προβάδισμα, χάρη στα γκολ του Μκιταριάν στο 5' και του Τιράμ στο 38'. Να δούμε αν θα αντιδράσει η Μίλαν στο δεύτερο μέρος. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
20:01
Επιστρέψαμε! by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
50' Πιο καλά έχει μπει η Μίλαν στο δεύτερο μέρος του ματς, κυκλοφορεί την μπάλα και προσπαθεί να βρει χώρους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
56' Τσουκουέζε μέσα, Πούλισικ έξω για τη Μίλαν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
Βρέχει κιόλας εδώ και λίγα λεπτά... by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
59' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Η ΜΙΛΑΝ! Ο Λεάο έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση, βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ και νίκησε τον Ζόμερ για το 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Η ορατότητα δεν είναι και τόσο καλή λόγω της βροχής που ολοένα και δυναμώνει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
61' Κίτρινη δέχεται ο Ερναντέζ για φάουλ στον Μκιταριάν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
64' Φρατέζι, Αρναούτοβιτς, Αουγκούστο μέσα, έξω οι Μπαρέλα, Τιράμ, Ντιμάρκο για την Ίντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
66' Ευκαιρία για την Ίντερ! Ωραίο δυνατό σουτ του Αουγκούστο, έδιωξε ο Μενιάν! by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
69' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Η ΙΝΤΕΡ! Ο Λαουτάρο βρήκε τον Μκιταριάν, η μπάλα κόντραρε λίγο στον Τιό και πήγε στα δίχτυα για το 3-1! by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
74' Μπαστόνι έξω για την Ίντερ, μέσα ο Ντε Φράι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
20:35
77' Φλορέντσι, Γιόβιτς, Όκαφορ μέσα για τη Μίλαν, έξω Ζιρού, Ράιντερς και Καλάμπρια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
78' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ! Ανατροπή του Λαουτάρο από τον Τεό Ερναντέζ, την άσπρη βούλα δείχνει ο διαιτητής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
79' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΙΝΤΕΡ! Ο Χακάν Τσαλχάνογλου εκτελεί εύστοχα και κάνει το 4-1! by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
80' Έξω ο Τσαλχάνογλου, μέσα ο Ασλάνι για την Ίντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
20:42
84' Κόρνερ για την Ίντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
86' Μούσα μέσα για τη Μίλαν, έξω ο Λόφτους-Τσικ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, να δούμε και τις καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
90+3' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Η ΙΝΤΕΡ! Ο Μκιταριάν έσπασε πανέμορφα στον Φρατέζι και εκείνος από κοντά έγραψε το 5-1! by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ! Η Ίντερ επικρατεί με το εμφατικό 5-1 της Μίλαν στο Derby della Madonnina! by Αναστασία Βοσνάκη