Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ενδιαφέρουσας αναμέτρησης του Παναιτωλικού με τον Παναθηναϊκό για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:03
Eίναι το δεύτερο ματς της αγωνιστικής, καθώς νωρίτερα στο «Αθανάσιος Διάκος» η Λαμία και ο ΟΦΗ έμειναν στο 2-2 έπειτα από ένα τρομερό σε διακύμανση παιχνίδι. Δείτε τις λεπτομέρειες του αγώνα εδώ by Γιώργος Ζαχαρίου
20:03
Αλλά ας πάμε στα του ματς του Αγρινίου by Γιώργος Ζαχαρίου
20:05
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός λοιπόν με τις δυο ομάδες να έχουν από δύο παιχνίδια ως τώρα καθώς η τυπική πρεμιέρα τους για την 1η αγωνιστική έχει αναβληθεί. Η ομάδα του Αγρινίου «χρωστάει» την αναμέτρηση με την ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια, ενώ από την άλλη οι «πράσινοι» αυτή με τον Ατρόμητο στη Λεωφόρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:06
Στην 11η θέση ο Παναιτωλικός έχοντας τις δυο ισοπαλίες με τον ΠΑΣ Γιάννινα (0-0) στο Αγρίνιο και με τον Πανσερραϊκό στην Τούμπα (1-1). by Γιώργος Ζαχαρίου
20:07
Από την άλλη πλευρά ο Παναθηναϊκός ταξίδεψε στην Αιτωλοακαρνανία έχοντας δύο νίκες σε ισάριθμα ματς. 3-0 με τον Βόλο στη Λεωφόρο και 1-0 στα Γιάννενα επί του ΠΑΣ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:09
Πρόκειται για ένα αρκετά ισορροπημένο ζευγάρι καθώς σε 13 ματς στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός μετρά τέσσερις νίκες, ο Παναθηναϊκός πέντε ενώ ισάριθμα ματς έχουν ολοκληρωθεί χωρίς νικητή. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:10
Την περασμένη σεζόν η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς είχε φύγει δύσκολα με το «διπλό» από το Αγρίνιο χάρη σε γκολ του Φώτη Ιωαννίδη στο 78' για την 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:12
Πάμε στο αγωνιστικό κομμάτι λοιπόν. Για τον Παναιτωλικό ο Γκάμπριελ Σούρερ θα έχει στη διάθεσή του τον Μάριο Οικονόμου, ο οποίος είχε μείνει εκτός από τα δύο πρώτα παιχνίδια της σεζόν και μάλιστα είναι και στην αρχική ενδεκάδα. Αντίθετα εκτός έμεινε ο νεοαποκτηθείς, Χάρης Μαυρίας καθώς και ο Γκρατερόλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:13
Πάμε να δούμε και τους 11 που επέλεξε ο Αργεντινός τεχνικός. Παναιτωλικός (Γκάμπριελ Σούρερ 3-5-2): Καπίνο - Λιάβας, Μαλής, Οικονόμου, Μπ. Ντουάρτε, Τορεχόν - Τσιγγάρας, Πέρες, Μπαλντασάρα - Ντίας, Καρέλης. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:14
Στον πάγκο έμειναν οι: Στεργιάκης, Χατζηθεοδωρίδης, Ξενιτίδης, Φεντερίκο Ντουάρτε, Μπουζούκης, Βοϊλης, Χουάνπι, Σενγκέλια και Ζοάο Πέδρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:16
Από την άλλη πλευρά ο Παναθηναϊκός ταξίδεψε στο Αγρίνιο χωρίς τον Γεντβάι ο οποίος προπονήθηκε κανονικά την Παρασκευή και τον Βαγιαννίδη που είχε τραυματιστεί στα Γιάννενα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:18
Να δούμε και τις επιλογές του Ιβάν Γιοβάνοβιτς. Παναθηναϊκός (Iβάν Γιοβάνοβιτς 4-3-3): Μπρινιόλι - Κώτσιρας, Μάγκνουσον, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ-Πέρεθ, Βιλένα, Μπερνάρ- Παλάσιος, Μαντσίνι, Ιωαννίδης by Γιώργος Ζαχαρίου
20:19
Στον πάγκο του «τριφυλλιού» έμειναν οι: Λοντίγκιν, Τσέριν, Πάλμερ-Μπράουν, Σπόραρ, Αϊτόρ, Μλαντένοβιτς και Βέρμπιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:20
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων). Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Σινιοράκης (Χανίων). 4ος διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης). VAR: Μανούχος (Αργολίδας). AVAR: Νικολαΐδης (Μακεδονίας). by Γιώργος Ζαχαρίου
20:21
Θυμίζουμε ότι η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 20:30 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1, ενώ θα υπάρχει και ραδιοφωνική περιγραφή μέσω του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Διονύση Δεσύλλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:22
Όλα έτοιμα στο γήπεδο του Αγρινίου. Αναμένουμε την είσοδο των παικτών των δύο ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:23
Θυμίζουμε ότι στις κερκίδες δεν υπάρχουν οπαδοί του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:26
Καλησπέρα και από εμένα. Μάλλον θα πρέπει να συνηθίσουμε, τελικά, τη νέα συνθήκη αναφορικά με την 11άδα του Παναθηναϊκού, τουλάχιστον σε αυτά τα πρώτα παιχνίδια του στο ελληνικό πρωτάθλημα. Τρίτο ματς, ξανά πάρα πολλές αλλαγές σε πρόσωπα, επτά τον αριθμό σε σχέση με τον αγώνα με τον ΠΑΣ! Με τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς να έχει βέβαια και τη δυνατότητα να προβεί σε ροτέισον, μετά την αναβάθμιση του ροστερ του «τριφυλλιού». Ενώ μην ξεχνάμε ότι ακολουθεί και η αναμέτρηση με την Βιγιαρεάλ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
Οι δυο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:27
Με τις κίτρινες εμφανίσεις ο Παναιτωλικός με τις μαύρες ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:29
Ο Παναιτωλικός θα έχει τη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:30
1' Έναρξη στο ματς στο Αγρίνιο! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:31
Πρώτες αναγνωριστικές πάσες από τους φιλοξενούμενους που έχουν σκοπό να κάνουν το παιχνίδι τους. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:32
3' Κόρνερ από τα αριστερά για τον Παναιτωλικό με τον Ντίας. Απομάκρυνε η άμυνα του Παναθηναϊκού και μετά από δεύτερο γέμισμα ο Μπρινιόλι καθάρισε τη φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:34
4' Προσπάθεια για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά με τον Μπερνάρ να υποδέχεται τη βαθιά μπαλιά του Κώτσιρα, όμως το γύρισμα του Βραζιλιάνου κόπηκε από τον Λιάβα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:34
5' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά με τον Μπερνάρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:36
6' Από το κόρνερ πήγε να φύγει στην κόντρα με τον Καρέλη ο Παναιτωλικός, όμως ο Μπρινιόλι βγήκε ως το... κέντρο και απομάκρυνε την μπάλα και τον κίνδυνο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:36
Προσπαθεί να κυκλοφορήσει ο Παναιτωλικός την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:39
9' Πιέζουν οι γηπεδούχοι. Σέντρα του Λιάβα από τα δεξιά απομάκρυνε ο Μάγκνουσον η μπάλα κόντραρε και πήγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:39
Επιχειρεί να χτυπήσει στο transition ο Παναιτωλικός. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:42
12' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Παναθηναϊκό. Όμορφη κάθετη του Ιωαννίδη στον Παλάσιος, ο Αργεντίνός γύρισε παράλληλα εκεί που ο Μαλής έκοψε και ο Βιλένα δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα στην επαναφορά. Μπλόκαρε ο Καπίνο! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:43
13' Γκολ ο Παναθηναϊκός! Πολύ όμορφη κάθετη του Μαντσίνι στον Χουάνκαρ, ο Ισπανός παράλληλα στον Μπερνάρ και αυτός από το ύψος του πέναλτι, πλάσαρε άψογα για το 0-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:45
Συνεχίζει να έχει την κατοχή ο Παναθηναϊκός και να ζητά το δεύτερο γκολ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:47
18' Φιλόδοξη προσπάθεια του Πέρες να νικήσει από μακριά τον Μπρινιόλι.. Μπλόκαρε ο Ιταλός. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:48
19' Φάουλ για τον Παναιτωλικό μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:49
Γκολ... Παναθηναϊκού του Γιοβάνοβιτς αυτό που έφερε το 0-1, με την κάθετη πάσα του Μαντσίνι να είναι όλα τα λεφτά και τον Χουάνκαρ να «σερβίρει» για τέταρτη φορά φέτος γκολ σε συμπαίκτη του. Σίγουρα, το τέρμα του Μπερνάρ θα συμβάλει πολύ στην διαχείριση της αναμέτρησης από εδώ και πέρα, επηρρεάζοντας αμφότερες τις ομάδες στο «σκεπτικό» τους. by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
20' Έξυπνη μπαλιά του Οικονόμου στην πλάτη της άμυνας, με τον Τορεχόν να κατεβάζει αλλά η σέντρα του πέρασε εκτός. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:51
Το πολύ όμορφο, σε δημιουργία και εκτέλεση γκολ, του Παναθηναϊκού: by Γιώργος Ζαχαρίου
20:53
23' Πολύ μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Πέρες βρήκε χώρο, έπαιξε το ένα-δυο με τον Καρέλη, πήρε την μπάλα και σούταρε με τον Μάγκνουσον να βάζει τελευταία στιγμή την κόντρα βοηθώντας τον Μπρινιόλι να μπλοκάρει. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:55
Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά στο Αγρίνιο με τον Παναθηναϊκό να είναι μπροστά στο σκορ επί του Παναιτωλικού χάρη στο γκολ του Μπερνάρ στο 13'. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:58
20:59
29' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Μπερνάρ να σουτάρει και την μπάλα να κοντράρει. Στην επαναφορά της φάσης, ο Παλάσιος επιχείρησε να νικήσει με σέντρα-σουτ τον Καπίνο στέλνοντας την μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:02
32' Τρομερή ατομική προσπάθεια του Ιωαννίδη ο οποίος απέφυγε τρεις αντιπάλους σούταρε με τον Ντουάρτε τελευταία στιγμή να βάζει την κόντρα. Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:03
33' Διαδοχικές ευκαιρίες για τον Παναθηναϊκό! Αρχικά από το κόρνερ του Μπερνάρ ο Σένκεφελντ έκανε την κεφαλιά με τον Καπίνο να διώχνει ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Παλάσιος με διαγώνιο συρτό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:05
35' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά με τον Βιλένα. Πέρασε χωρίς κίνδυνο για την εστία του Καπίνο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:07
Η... ατολμία του Παναιτωλικού και η εμφανής αδυναμία του να απειλήσει με οργανωμένο ποδόσφαιρο σε συνδυασμό με την διάθεσή του να περιμένει πίσω από την μπάλα, επιτρέπουν ήδη στον Παναθηναϊκό να «καθαρίσει» μέσα από ένα δεύτερο τέρμα. Έχει φτιάξει άλλες δύο φάσεις για το 0-2, αξιοποιώντας αρκετά τα άκρα του, πιθανότατα θα βρει κι άλλες μέχρι την ανάπαυλα... Περίεργη η απόφαση Τσαγκαράκη και VAR να μην εξεταστεί η φάση του Σένκεφελντ με τον Μαλή, ενώ υπάρχει ξεκάθαρη αφορμή για πέναλτι! by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
Συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:10
Ο Παναθηναϊκός με tweet διαμαρτύρεται για τον μη καταλογισμό πέναλτι στην ευκαιρία του Σένκεφελντ. «Από κόρνερ του Μπερνάρ ο Σένκεφελντ αγκαλιάζεται από τον Μαλή. Διαιτητής και VAR δεν καταλογίζουν την ξεκάθαρη παράβαση! Στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Παλάσιος από δεξιά καταλήγει άουτ» αναφέρεται στο live του Παναθηναϊκού στο Twitter. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:11
42' Kόρνερ που κέρδιζε για τον Παναθηναϊκό με... οξυδέρκεια ο Χουάνκαρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:13
43' Απειλεί ξανά ο Παναθηναϊκός. Με τον Παλάσιος να κάνει σέντρα από τα δεξιά, τον Ιωαννίδη να μην καταφέρνει να πιάσει την κεφαλιά και στη συνέχεια της φάσης το σουτ του Μαντσίνι, πέρασε εκτός. Η μπάλα έχει βρει σε πόδι αμυντικού, ωστόσο καταλογίστηκε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:15
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος για το πρώτο ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:16
45+1' Γκολ για τον Παναθηναϊκό και πάλι με τον Μπερνάρ! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:17
Ο Ιωαννίδης πέρασε κάθετα στον Παλάσιος αυτός γύρισε την μπάλα, με τον Ιωαννίδη να επωφελείται και να στρώνει στον Βραζιλιάνο ο οποίος σούταρε στα δίχτυα. Η μπάλα άλλαξε πορεία και ξεγέλασε τον Καπίνο για το 0-2! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:17
Τέλος πρώτου ημιχρόνου by Γιώργος Ζαχαρίου
21:27
Το είπαμε και στο προηγούμενο σχόλιο: ο Παναθηναϊκός θα βρει φάσεις για να βάλει ένα δεύτερο τέρμα και... βρήκε! Ηταν εμφανές πως, με την διαφορά ποιότητας που υπαρχει, την αποφυγή και των λίγων λαθών στον άξονα, αλλά και τον τρόπο παιχνιδιού του Παναιτωλικού, δεν θα μπορούσε να συμβεί διαφορετικά.Τώρα, λογικά, ο Γιοβάνοβιτς θα μπορέσει να «δουλέψει» και για το ματς με τη Βιγιαρεάλ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
Το γκολ του Μπερνάρ για το 0-2 του Παναθηναϊκού by Γιώργος Ζαχαρίου
21:32
Οι ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:33
Με αλλαγή ξεκινά ο Παναιτωλικος στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Τσιγγάρας πέρασε εκτός, δίνοντας τη θέση του στον Χουάνπι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:34
46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:36
Μπήκε ξανά δυνατά ο Παναθηναϊκός με σκοπό να πατήσει γρήγορα περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:37
48' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά με τον Μπερνάρ ξανά. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:38
Έδιωξαν οι παίκτες του Παναιτωλικού. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:39
Η φάση για την οποία ο Παναθηναϊκός διαμαρτύρεται για πέναλτι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:40
51' Μεγάλη ευκαιρία με τον Μάγκνουσον για τον Παναθηναϊκό. Εκτέλεση φάουλ του Μπερνάρ η μπάλα αναπήδησε, ο Ισλανδός έκανε την κεφαλιά και ο Καπίνο απεκρουσε σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:42
52' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά με τον Τορεχόν να κάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι στέλνοντας την μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:44
54' Φάουλ κερδίζει ο Παναιτωλικός σε καλό σημείο. Περίπου 7-8 μέτρα από την μεγάλη περιοχή. Ο Χουάνπι και ο Πέρες πάνω από την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:45
55' Πολύ καλή εκτέλεση από τον Χουάνπι με το αριστερό με την μπάλα να περνά λίγο άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:45
56' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Λιάβας, δίνει τη θέση του στον Φρεντερίκο Ντουάρτε. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:49
Ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο είναι πιο χαμηλός. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:50
60' Υπερπροσπάθεια του Παλάσιος να προλάβει μια χαμένη μπαλιά αλλά τελικά είναι άουτ. Μάλιστα ο Αργεντινός με τη φόρα που ερχόταν βρέθηκε πίσω από τις διαφημιστικές πινακίδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
63' Σλάλομ του Ιωαννίδη και φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
Κίτρινη κάρτα στον Μαλή. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
Ο Παναιτωλικός δείχνει ένα κλικ πιο... δραστήριος, με τον Παναθηναϊκό βέβαια να έχει και πάλι τον έλεγχο, ενώ είναι δεδομένο ότι ο ρυθμός θα πέσει κι άλλο στη συνέχεια, λόγω συνθηκών, σκορ, αλλαγών αλλά και... Βιγιαρεάλ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Αράο αντί του Πέρεθ και ο Αϊτόρ αντί του Μαντσίνι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:54
65' Γκολ ο Μπερνάρ! Χατ τρικ ο Βραζιλιάνος με φανταστική εκτέλεση φάουλ! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:55
Υπέροχο χτύπημα του Βραζιλιάνου που στέλνει την μπάλα χαμηλά αιφνιδιάζοντας τον Καπίνο. Είναι το δεύτερο χατ τρικ της καριέρας του. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:59
70' Προσπάθεια του Χουάνκαρ να βρει στο δεύτερο δοκάρι τον Ιωαννίδη αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:00
71' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό με τον Σενγκέλια να υποδέχεται την μπάλα και να σουτάρει με το αριστερό. Έπεσε και μπλόκαρε ο Μπρινιόλι. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:04
74' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Σέντρα του Σενγκέλια από τα δεξιά με στόχο τον Καρέλη, που με μια εντυπωσιακή προβολή έστειλα άουτ την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:05
75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Ιωαννίδης μέσα ο Σπόραρ. Έξω και ο MVP Μπερνάρ που δίνει τη θέση του στον Τσέριν. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:07
To υπέροχο φάουλ του Μπερνάρ για το 0-3! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:09
80' Πολύ ωραία συνεργασία Σενγκέλια και Χουάνπι με το σουτ του Ισπανού να φεύγει πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:10
81' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Παλάσιος, δίνει τη θέση του στον Μπένιαμιν Βέρμπιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:13
82' Τσεκάρεται μια φάση για πτώση του Σπόραρ στην περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:14
Πάει στο VAR ο Τσαγκαράκης να το δει. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:15
Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό και κίτρινη κάρτα στον Σενγκέλια. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:15
Ο Αϊτόρ πηγαίνει στην εκτέλεση. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:16
86' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Αϊτόρ επιστρέφει μετά από 11 μήνες στα γκολ και κάνει το 4-0 για τον Παναθηναϊκό στο Αγρίνιο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:16
Έπεσε καλά στη δεξιά του γωνία ο Καπίνο αλλά δεν κατάφερε να αποσοβήσει το γκολ για την ομάδα του. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:17
88' Kόρνερ για τον Παναιτωλικό απομάκρυναν οι παίκτες του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:20
90' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Πολύ όμορφος συνδυασμός με τον Σπόραρ να βγάζει με τακουνάκι μόνο τον Βιλένα αλλά ο Ολλανδός την έστειλε στο δοκάρι του Καπίνο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:20
90+1' Στην εξέλιξη της φάσης ο Αϊτόρ έκανε το σλάλομ πλάσαρε με τον Καπίνο να αποκρούει, ενώ στην επαναφορά το πλασέ του Βέρμπιτς κατέληξε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:21
90+2' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:22
90+3' Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ο Μάγκνουσον με κεφαλιά εξ επαφής κάνει το 5-0 για την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:23
Τέλος στο ματς! Ο Παναθηναϊκός φεύγει με επιβλητική νίκη 5-0 από το Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό και κάνει το «3 στα 3». by Γιώργος Ζαχαρίου
22:25
Αποδοκιμασίες στο τέλος του ματς από τους οπαδούς του Παναιτωλικού για τη βαριά ήττα και το κάκιστο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:26
Πλέον οι «πράσινοι» κοιτούν το επερχόμενο ματς με τη Βιγιαρεάλ για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Europa League! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:27
Τα συνδύασε όλα σήμερα ο Παναθηναϊκός! Επιβλητική εμφάνιση, ευρύτατη νίκη, αλλαγές προσώπων, συνολικά καλή αντίδραση μετά από την διακοπή του πρωταθλήματος, απέναντι σε μια απογοητευτική ομάδα, με βάση την εικόνα που έδιεξε σήμερα ο Παναιτωλικός... Πλέον, η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς πηγαίνει ανεβασμένη σε όλα τα επίπεδα για την πρεμιέρα της στην φάση των ομίλων στην Ευρώπη. by Σπύρος Σιαμπλής