Ατρόμητος-Βόλος

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:35
Καλησπέρα σας! Ο Ατρόμητος υποδέχεται στις 18:00 τον Βόλο στο Περιστέρι, για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
Αμφότερες οι ομάδες δεν έχουν μπει με τον καλύτερο τρόπο στη φετινή σεζόν, μην έχοντας καταφέρει ακόμα να πανηγυρίσουν την πρώτη τους νίκη στο νέο πρωτάθλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
Από τη μία ο γηπεδούχος Ατρόμητος, έχει δώσει μόνο δύο παιχνίδια, λόγω της αναβολής της πρεμιέρας του με τον Παναθηναϊκό. Αφού ηττήθηκε με το βαρύ 4-0 από τον Ολυμπιακό στο «Καραϊσκάκης», δεν κατάφερε να πάρει βαθμό ούτε κόντρα στην Κηφισιά, χάνοντας με 2-1 και πληρώνοντας ουσιαστικά το ότι αναγκάστηκε να παραταχθεί με παίκτη λιγότερο από το 36ο λεπτό της αναμέτρησης που διεξήχθη στο ουδέτερο γήπεδο της Λαμίας, λόγω της αποβολής του Ντε Μποκ με απευθείας κόκκινη κάρτα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
Από την άλλη ο Βόλος, έχει πάρει μόλις έναν βαθμό από τα τρία πρώτα του παιχνίδια στη σεζόν, ωστόσο προέρχεται από δύο δεδομένα δύσκολα ματς κόντρα σε Παναθηναϊκό και ΑΕΚ. Κόντρα στους «πράσινους» ηττήθηκε εύκολα με 3-0 απειλώντας ελάχιστα, ενώ απέναντι στην Ένωση παρουσιάστηκε βελτιωμένος, αλλά παρότι προηγήθηκε νωρίς (8’) και έπαιζε με παίκτη περισσότερο από το 24’, τελικά ηττήθηκε 3-2, δεχόμενος το τρίτο γκολ με πέναλτι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο μοναδικός του βαθμός ήρθε στην πρεμιέρα του κόντρα στη Λαμία, όταν βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ και ισοφάρισε για το τελικό 2-2 στο 90’. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
Ο Βόλος σημείωσε δυο νίκες την περσινή περίοδο απέναντι στον Ατρόμητο, αφού επικράτησε στην αναμέτρηση για τον πρώτο γύρο στο Περιστέρι με 2-0 και στο δεύτερο πήρε τη νίκη με 2-1 στη Μαγνησία. Εκείνο ήταν και το τρίτο διαδοχικό παιχνίδι που έμενε αήττητος κόντρα στην ομάδα του Περιστερίου, αφού οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες 1-1 στις 30 Απριλίου 2022 για τα playouts του πρωταθλήματος. Στα τέσσερα προηγούμενα χρονικά παιχνίδια, πάντως, υπήρξαν διαδοχικές νίκες των γηπεδούχων και αυτό ήταν το μοναδικό σερί επιβεβαίωσης της έδρας, αφού στις έξι πρώτες αναμετρήσεις της ιστορίας τους σε πρωτάθλημα και Κύπελλο Ελλάδος υπήρξαν πέντε νίκες φιλοξενούμενων και μια λευκή ισοπαλία για το πρωτάθλημα στο Περιστέρι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
5 συναντήσεις 2 νίκες Ατρόμητου 1 ισοπαλία 2 νίκες Βόλου Γκολ: 3-5 by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Τσιντώτας - Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Αθανασίου - Έντερ, Φριτζόνσον - Βαλένσια, Καμαρά, Ρομπάιγ - Αντζιέλσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Μαρκετζάνι, Τσακμάκης, Τριμμάτης, Έρλινγκμαρκ, Κούεν, Γιουμπιτάνα, Βέργος, Ιμερέκοφ, Κούντε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Σιαμπάνης - Άλχο, Σιέλης, Ασλανίδης, Κίτσος - Τσοκάνης, Τρουιγιέ - Κόμπα, Αχμέτ, Ντέλετιτς - Μωραΐτης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Παπαδόπουλος, Λούνα, Γκλάβτσιτς, Μεταξάς, Κορνέτε, Τάχατος, Μαχαίρας, Μπερτόγλιο, Γκαρσία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Ηλίας Κωνσταντίνου (Πρέβεζας/Λευκάδας), Θεόδωρος Τζιουβάρας (Κοζάνης) Τέταρτος: Παναγιώτης Ραφαήλ Τσιάρας (Καβάλας) VAR: Ευστάθιος Γκορτσίλας (Μακεδονίας) AVAR: Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας) by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
Σε 10 περίπου λεπτά θα ξεκινήσει το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
Ντεμπούτο για τον Γιώργο Τζαβέλλα με τη φανέλα του Ατρομήτου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
3' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά στο ματς, με τους γηπεδούχους να έχουν την κατοχή της μπάλας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
5' Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
Πέρασε ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
10' Ξανά φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
Εκτέλεσε ο Έντερ, έδιωξε σε κόρνερ ο Σιαμπάνης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
Κίτρινη στον πάγκο του Βόλου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
13' Κίτρινη ο Κεσχρίντα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
15' Έχει ανεβάσει ρυθμό στα τελευταία λεπτά ο Βόλος και προσπαθεί να βρει χώρους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
70%-30% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:23
21' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Βαλένσια προς τον Κεσχρίντα, εκείνος αστόχησε και η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
24' Κίτρινη ο Τσοκάνης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
26' Γύρισμα ο Αχμέτ, ο Τρουιγιέ έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Τσιντώτα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
18:32
18:34
33' Διαδοχικές σέντρες στην περιοχή του Βόλου, απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
18:35
35' Κόρνερ ο Βόλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
Ανεκμετάλλευτο πέρασε, ωστόσο αρχίζει και πιέζει ο Βόλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
36' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Εξαιρετική σέντρα του Ρομπάιγ, ο Αντζιέλσκι προλαβαίνει την έξοδο του Σιαμπάνη και σκοράρει με προβολή. Δόθηκε οφσάιντ, μάλλον εκ πρώτης όψεως δεν υπάρχει, αλλά περιμένουμε και τις γραμμές. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Ημίχρονο στο Περιστέρι! Ο Ατρόμητος πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα χάρη στο γκολ του Αντζιέλσκι στο 39ο λεπτό (στο 36 σκόραρε, αλλά μέτρησε τρία λεπτά αργότερα. Να δούμε πως θα αντιδράσει ο Βόλος στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
19:06
Τριπλή αλλαγή για τον Βόλο: Γκαρσία, Μαχαίρας, Λούνα μέσα, εκτός οι Κίτσος, Αχμέτ και Μωραΐτης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
46' ΓΚΟΛ ο Βόλος! Ο Ασεβέδο στην προσπάθεια να απομακρύνει, έκανε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
Κυκλοφορεί ωραία την μπάλα ο Βόλος και ψάχνει χώρους για να εισχωρήσει στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Γύρισμα του Λούνα, ο Τσοκάνης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με προβολή από το ένα μέτρο! by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
56' Σούτ ο Κόμπα, η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
57' Ντεμπούτο με την φανέλα του Βόλου ο Μπερτόγλιο, έξω ο Κόμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
59' Βέργος μέσα για τον Ατρόμητο, έξω ο Αντζιέλσκι. Και το ντεμπούτο του κάνει ο Κούντε, έξω ο Έντερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
19:27
66' Σέντρα ο Ρομπάιγ, ο Βαλένσια κάνει ένα δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
69' Φάουλ για τον Βόλο σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
Απομάκρυνε η άμυνα του Ατρομήτου, πήρε το ριμπάουντ ο Μπερτόγλιο, αλλά το σουτ που έκανε πέρασε ψηλά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
70' Δυνατό σουτ του Τρουϊγέ, έδιωξε ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
71' Γιουμπιτάνα αντί Ρομπάιγ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
75' Αναγκαστική αλλαγή για τον Βόλο, με τον Μεταξά να παίρνει τη θέση του Τρουϊγέ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
76' Έσπασε ωραία ο Γιουμπιτάνα στον Βέργο, ο οποίος δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
76' Έφυγε στην αντεπίθεση ο Βόλος, με τον Τσιντώτα να έχει βγει αρκετά, ο Ντέλετιτς πέρασε, σκόραρε, αλλά σηκώθηκε η σημαία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
Περιμένουμε ωστόσο να δούμε, γίνεται έλεγχος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
Δεν μετράει το γκολ! Παραμένει το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
81' Φάουλ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Μετά από φάση διαρκείας, ο Μεταξάς έκανε το σουτ, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
82' Γύρισμα ο Καμαρά, απομάκρυναν οι παίκτες του Βόλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
83' Κίτρινη ο Κούντε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
84' Κίτρινη δέχθηκε και ο Μεταξάς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
87' Σουτ ο Μεταξάς, η μπάλα ψηλά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
88' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Ο Τζαβέλλας πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ, μετά από κακή έξοδο του Σιαμπάνη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
5 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
90+2' Δυνατό σουτ του Μαχαίρα, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
90+4' Φάουλ για τον Βόλο σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
Επιθετικό φάουλ έδωσε ο ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ατρόμητος και Βόλος έμειναν στο 1-1, πρώτος βαθμός για τους γηπεδούχους, δεύτερος για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη