Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρεμιέρα των ομίλων του Europa League

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την πρεμιέρα της ΑΕΚ στον 2ο όμιλο του Europa League, στο «Amex» κόντρα στην Μπράιτον! by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
Σέντρα στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 6 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιώργου Μαραθιανού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
Πολύ δύσκολη η αποστολή για τους νταμπλούχους Ελλάδος. Αφενός επειδή αυτή τη στιγμή οι «γλάροι» συνιστούν μία εκ των πλέον φορμαρισμένων ομάδων στην Ευρώπη, αφετέρου διότι η «Ένωση» παρατάσσεται με σημαντικότατα προβλήματα στο κέντρο της άμυνας. Μάλιστα, οι γηπεδούχοι απόψε έχουν και υψηλό κίνητρο, καθώς δίνουν το πρώτο ευρωπαϊκό ματς της ιστορίας τους! Παρόλα αυτά, το σύνολο του Ματίας Αλμέιδα έχει αποδείξει ότι δεν ψάχνει δικαιολογίες και πως ξεπερνά αγωνιστικές δυσκολίες, εξού και θα αναζητήσει ό, τι καλύτερο μπορεί από το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
Ας δούμε αρχικά τις συνθέσεις για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς – Σιντιμπέ, Μήτογλου, Σιμάνσκι, Χατζισαφί – Άμραμπατ, Γιόνσον, Πινέδα, Γκατσίνοβιτς – Γκαρσία, Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
Στον πάγκο για τους «κιτρινόμαυρους»: Αθανασιάδης, Θεοχάρης, Μοχαμάντι, Ρότα, Μάνταλος, Γαλανόπουλος, Τσούμπερ, Πόνσε, Ελίασον, Πισάρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Τελικά, ο Ματίας Αλμέιδα «απάντησε» στην έλλειψη του βασικού του κεντρικού του διδύμου στα στόπερ (Βίντα, Μουκουντί), διατηρώντας την τετράδα στην άμυνα και βάζοντας στο κέντρο αυτής και στο πλάι του Μήτογλου τον Σιμάνσκι. Αρχίζουν βασικοί οι Γκαρσία και Γκατσίνοβιτς που επέστρεψαν από τους τραυματισμούς τους. Θα μπορούσε να πει κανείς ότι ο Αργεντινός τεχνικός παρατάσσει (και απόψε) επιθετική ενδεκάδα, δεδομένης και της παρουσίας του Πινέδα στον άξονα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Μπράιτον (Ρομπέρτο Ντε Τζέρμπι): Στιλ – Μίλνερ, Φαν Χεκ, Ίγκορ, Εστουπινιάν – Μαρτς, Γκίλμουρ, Μιτόμα – Γκρος, Φάτι – Ζοάο Πέδρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Φερμπρούχεν, ΜακΓκίλ, Λάμπτεϊ, Νταχούντ, Λαλάνα, Γουέλμπεκ, Μπαλεμπά, Αντινγκρά, Φέλτμαν, Μπουονανότε, Χίνσελγουντ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Η ΑΕΚ προέρχεται από την ισοπαλία (1-1) στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στην OPAP Arena, έχουσα στο πρωτάθλημα δύο εντός έδρας «Χ» (το 1-1 στον Πανσερραϊκό το άλλο) και μία νίκη (2-3) επί του Βόλου στην ομώνυμη πόλη. Στα προκριματικά του Champions League πήρε δραματική πρόκριση επί της Ντιναμό Ζάγκρεμπ στον γ' προκριματικό γύρο, για να αποκλειστεί εν συνεχεία από την Αντβέρπ στα Playoffs. Σε αγωνιστικό επίπεδο, υπενθυμίζεται ότι ο Ματίας Αλμέιδα δεν υπολογίζει στο βασικό κεντρικό του δίδυμο, Βίντα και Μουκουντί. Σημαντικές οι επιστροφές των Λιβάι, Γκατσίνοβιτς και Πισάρο, όπως και του Μάνταλου που ήταν τιμωρημένος με τον Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Από την άλλη, η Μπράιτον την περασμένη σεζόν τερμάτισε στην 6η θέση της Premier League, εξασφαλίζοντας για πρώτη φορά στην ιστορία της την ευρωπαϊκή έξοδο, με τον αγώνα κόντρα στην ΑΕΚ να έχει λάβει τον χαρακτήρα γιορτής. Στο φετινό πρωτάθλημα έχει ξεκινήσει ακόμα πιο εντυπωσιακά, με τέσσερις -ευρείες- επικρατήσεις σε πέντε ματς. Τελευταία το σπουδαίο «διπλό» (1-3) στο «Όλντ Τράφορντ» επί της Μάντσετσερ Γιουνάιτεντ. Το σύνολο του Ρομπέρτο Ντε Τσέρμπι -το οποίο έχει αποσπάσει τα εύσημα πολλών προσωπικοτήτων για το ποδόσφαιρο που παίζει (από τον Γκάραχερ μέχρι τον Γκουαρδιόλα)- έχει την καλύτερη επίθεση στην Premier League (15 γκολ). Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής για τον Ιταλό τεχνικό με τον αρχηγό Λιούις Ντανκ να μένει εκτός λόγω τραυματισμού, όπως και ο φορ Φέργκιουσον που είχε ενοχλήσεις. Γνωστά τα προβλήματα του δεύτερου επιθετικού, Χούλιο Ενσίσο και του κεντρικού χαφ, Γιάκουμπ Μοντέρ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Φυσικά, η ΑΕΚ έχει για ακόμα ένα παιχνίδι τον κόσμο της στο πλευρό της, αφού οι φίλοι της εξάντλησαν τα 1.529 εισιτήρια που έλαβαν οι «κιτρινόμαυροι». Συνολικά, υπάρχει sold out στο ματς, με το «Amex» να χώρα κάτι λιγότερο από 32.000 κόσμου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
21:45
21:45
Διαιτητής: Κρίστο Τόβερ (Εσθονία) Α' Βοηθός: Σίλβερ Κόιβ (Εσθονία) Β' Βοηθός: Στεν Κλάασεν (Εσθονία) 4ος διαιτητής: Γιόνας Γιαάνοβιτς (Εσθονία) VAR: Χουάν Μαρτίνεθ Μουνουέρα (Ισπανία) by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
«Γνωρίζουμε ποια ομάδα θα αντιμετωπίσουμε. Μια ομάδα καλά δουλεμένη, με έναν μεγάλο προπονητή που όπου και να βρέθηκε έχει δείξει τον τρόπο που παίζει ποδόσφαιρο. Σήμερα αυτή τη στιγμή η ομάδα παίζει το ομορφότερο ποδόσφαιρο στον κόσμο. Θα παίξουμε έντεκα εναντίον έντεκα, γνωρίζοντας ότι είναι ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε το παιχνίδι μας, όπως συνήθως κάνουμε, αλλά έχοντας πάντα υπόψιν ότι αντιμετωπίζουμε μια ομάδα που παίζει το πιο όμορφο ποδόσφαιρο στον κόσμο. Αν δείτε την ομάδα που θα παίξουμε, δεν έχει τεράστια ονόματα σε σχέση με άλλες ομάδες, αλλά έχει μια λειτουργία που λίγες ομάδες έχουν και αυτό κάνει την ομάδα ακόμα καλύτερη γιατί παίζει ως ομάδα με ένα συγκεκριμένο στιλ. Ο στόχος είναι να περάσουμε στην επόμενη φάση. Εμείς σεβόμαστε όλους τους αντιπάλους και θέλουμε να κάνουμε να μας σέβονται μέσω του παιχνιδιού μας. Όταν παίζουν έντεκα εναντίον έντεκα μπορεί να συμβεί το οτιδήποτε. Νιώθω πως υπάρχει κάποιο δεδομένο αποτέλεσμα ως προς τον αγώνα. Εμείς ήρθαμε να κυνηγήσουμε αυτό που κυνηγάμε πάντα. Και μακάρι να τα καταφέρουμε», υπογράμμισε ο Ματίας Αλμέιδα στη χθεσινή συνέντευξη Τύπου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
«Έχουμε μελετήσει πολύ την ΑΕΚ, είναι καλή ομάδα και πολύ επιθετική με και χωρίς μπάλα. Έχουν καλό προπονητή, τον ξέρω από την Ιταλία. Ο όμιλός μας είναι ένας από τους πιο δυνατούς της διοργάνωσης, αλλά αν θέλουμε να προχωρήσουμε, πρέπει να νικήσουμε τις καλύτερες ομάδες», τόνισε από την πλευρά του ο Ρομπέρτο Ντε Τσέρμπι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
Στο άλλο ματς του ομίλου, την ίδια ώρα οι Άγιαξ και Μαρσέιγ θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους στην Ολλανδία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
«Λες και το κουρεύουν με ψαλιδάκι νυχιών»: Σε τρομερή κατάσταση το χορτάρι του γηπέδου της Μπράιτον! Δείτε εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Εδώ δείτε τον... ωραίο πανικό που δημιούργησαν οι φίλοι της ΑΕΚ στους δρόμους του Μπράιτον! by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Η Ακρόπολη και ο δικέφαλος αετός που επιτίθεται: Το όμορφο match programme της Μπράιτον! by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
21:51
21:52
21:53
Έχει αρχίσει και πάλι η βροχή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο! by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Υπέροχη η ατμόσφαιρα! Πολλή φωνή από τους φίλους της ΑΕΚ, πολλές... φλόγες από το αγγλικό κλαμπ που γιορτάζει το πρώτο του ματς στην Ευρώπη! by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Η ευρωπαϊκή βραδιά έχει αρχίσει υπέροχα για την Ελλάδα, μετά τις νίκες των Παναθηναϊκού (2-0) και ΠΑΟΚ κόντρα σε Βιγιαρεάλ και Ελσίνκι (2-3) αντίστοιχα. Αυτήν την ώρα και το Ολυμπιακός-Φράιμπουργκ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο «Amex». by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα από τον σεισμό στο Μαρόκο αλλά και για τις πλημμύρες στην Ελλάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
1' Μπροστινή μπαλιά του Σιμάσνκι για τον Λιβάι, βγαίνει και διώχνει ο Στιλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
Πιέζει ψηλά η Μπράιτον. Κλασικό γνώρισμα του παιχνιδιού της. by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
3' Στιγμή για την ΑΕΚ! Σέντρα του Άμραμπατ από δεξιά, βρίσκει τον Πινέδα, που κατεβάζει αλλά δεν προλαβαίνει να εκτελέσει! by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
5' Πολύ ωραία κάλυψη του Χατζισαφί σε προσπάθεια του Μαρτς να πατήσει περιοχή από δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
6' Στιγμή για την Μπράιτον. Ωραίο πέρασμα προς τον Μαρτς, ο οποίος γυρίζει από διαγώνια θέση εντός περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει στον Μήτογλου και τον Στάνκοβιτς να την μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
Ωραίος ρυθμός στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
7' Ωραίο διάβασμα από τον Σιμάνσκι, καλύπτει ύστερα από κακό υπολογισμό του Σιντιμπέ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
8' Ωραίο «στοπ» του Σιντιμπέ στον Μιτόμα εδώ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
Η φωνή των φίλων της ΑΕΚ κυριαρχεί στο «Amex»! by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
11' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 0-1! Σκόρερ ο Σιντιμπέ! Εκτέλεση κόρνερ του Χατζισαφί από αριστερά, κεφαλιά... σουτ του Σιντιμπέ μεταξύ μεγάλης περιοχής και πέναλτι και η μπάλα καρφώνεται στα δίχτυα! «Κιτρινόμαυρο» ντελίριο σε πάγκο και εξέδρα! Η ΑΕΚ κέρδισε το κόρνερ ύστερα από κλέψιμο του Αραούχο χαμηλά, αντεπίθεση και ωραία «μπούκα» του Γκατσίνοβιτς, by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
13' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Τρομερή κάθετη του Αραούχο, βγάζει σε θέση τετ-α-τετ τον Λιβάι, ο οποίος σουτάρει από δύσκολη γωνία, με τον Στιλ να αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
16' Τελική για την ΑΕΚ. Σουτ εκτός περιοχής από τον Πινέδα, κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Στιλ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
17' Σέντρα του Μαρτς από δεξιά, κόβει καίρια σε κόρνερ και πανηγυρίζει ο Σιμάνσκι! by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
Συμπληρώνουμε 20' ξεκίνημα στο «Amex». Επικό ξεκίνημα από την ΑΕΚ! Οι επιθετικές προθέσεις της «Ένωσης» (βάσει της ενδεκάδας που παρέταξε) αντακατοπτρίζονται και στον αγωνιστικό χώρο με το γκολ και τις ευκαιρίες του «δικεφάλου». Όλα ξεκινούν από την εξαιρετική οργάνωση του συνόλου του Αλμέιδα, που είναι θωρακισμένο μεσοαμυντικά, με τον Σιμάνσκι (μεταξύ των άλλων διακριθέντων μέχρι στιγμής) να δείχνει σαν... στόπερ από πάντα! Την ίδια ώρα, η ΑΕΚ πιέζει στους χώρους και ξεδιπλώνεται γρήγορα στον χώρο, με τρόπο εξάλλου που κέρδισε και το κόρνερ που έφερε το 1-0. Ένα γκολ που ήρθε με στατική φάση, οι οποίες δουλεύονται στο έπακρο από τον Ματίας Αλμέιδα και το επιτελείο του! by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
22:23
22' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Πάλι από κάθετη του Αραούχο, ο Λιβάι βγήκε στον χώρο αλλά δεν εκτέλεσε καλά τον Στιλ, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
24' Στιγμή για την Μπράιτον. Διαγώνιο σουτ του Φάτι, διώχνει σε κόρνερ ο Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
24' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπράιτον. Σέντρα από αριστερά, ο Ίγκορ παίρνει σχεδόν ολομόναχος την κεφαλιά από την «καρδιά» της περιοχής, με την μπάλα να περνά έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
Την ίδια στιγμή, στο άλλο ματς του ομίλου, ο Άγιαξ νικά 2-1 τη Μαρσέιγ στο Άμστερνταμ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
22:28
27' Κίτρινη στον Ζοάο Πέδρο για θέατρο. Ο Βραζιλιάνος φορ ζήτησε πέναλτι μετά μαρκάρισμα του Χατζισαφί. by Μανώλης Μουσουράκης
22:29
Ο Κρίστο Τόβερ θα πάει να δει τη φάση στο VAR! by Μανώλης Μουσουράκης
22:29
Πέναλτι για την Μπράιτον! Υπάρχει επαφή κάτω χαμηλά από τον Χατζισαφί. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
Θα πάρει πίσω και την κίτρινη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
Πάνω από την μπάλα ο Ζοάο Πέδρο που κέρδισε και το πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
30' ΓΚΟΛ η Μπράιτον. 1-1. Σκόρερ ο Ζοάο Πέδρο με εκτέλεση πέναλτι. Από τη μία ο Στάνκοβιτς, από την άλλη η μπάλα. Το πρώτο γκολ στην ευρωπαϊκή ιστορία των «γλάρων». by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
32' Φάουλ σε καλό σημείο για την Μπράιτον. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
32' Ακόμα ένα τώρα, πιο πλάγια. Ευκαιρία για ένα γέμισμα για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
34' Απομακρύνει ο Μήτογλου σέντρα προς την περιοχή της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
22:36
22:38
37' Πρόβλημα με τον Χατζισαφί, ο οποίος βγαίνει κουτσαίνοντας εκτός αγωνιστικού χώρου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:38
Επέστρεψε ο Χατζισαφί, όλα καλά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
38' Πτώση του Σιντιμπέ στην περιοχή της Μπράιτον. «Παίζετε» από τον ρέφερι. Δεν έχουμε δει κάποιο ριπλέι της φάσης, πάντως ο Γάλλος μπακ δεν διαμαρτυρήθηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
22:40
40' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 1-2! Σκόρερ ο Γκατσίνοβιτς! Εκτέλεση φάουλ από τον Χατζισαφί, βρίσκει στην «καρδιά» της περιοχής τον Γκατσίνοβιτς που σκοράρει με προβολή από το σημείο του πέναλτι! by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
Και το δεύτερο γκολ της ΑΕΚ από στατική φάση, πάλι με εκτελεστή τον Χατζισαφί! by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
Η ΑΕΚ των... τεράστιων ψυχικών αποθεμάτων, δείχνει αντίδραση μετά την ισοφάριση της Μπράιτον. Όπως και με τον Ολυμπιακό, έτσι και απόψε, προηγήθηκε πρώτη (αφήνοντας πίσω το σχετικό αρνητικό σερί που έχτιζε στο ξεκίνημα της σεζόν). Τώρα, βρίσκει και δεύτερο γκολ στο πρώτο μέρος, πάλι από στατική φάση. Απολύτως δίκαιο προβάδισμα για την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα που κάνει το παιχνίδι της στο «Amex» by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
45' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Διαγώνιο τελείωμα από τον Πινέδα εντός περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Φαν Χεκ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
1-1 το Ολυμπιακός-Φράιμπουργκ, 2-2 το Άγιαξ-Μαρσέιγ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο εξ αυτών. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
45'+1' Προσποιήσεις του Μιτόμα, κάνει και το γύρισμα εντός περιοχής, με τον Στάνκνοβιτς να μπλοκάρει σταθερά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:48
Οι φίλοι της ΑΕΚ δίνουν... ρεσιτάλ στις εξέδρες του «Amex»! by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
22:49
22:49
22:51
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η ΑΕΚ θα παέι στα αποδυτήρια με το υπέρ της 2-1 χάρη στα τέρματα των Σιντιμπέ (11') και Γκατσίνοβιτς (40'), με την Μπράιτον να ισοφαρίζει προσωρινά στο 30' με την εκτέλεση πέναλτι του Ζοάο Πέδρο. Επική εμφάνιση από τους «κιτρινόμαυρους», δίκαιο το προβάδισμά τους! by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
23:04
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
Χωρίς αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:07
47' Κίτρινη στον Ίγκορ, ο οποίος γκρέμισε τον Λιβάι που έτρεψε πολύ επικίνδυνη αντεπίθεση για την ΑΕΚ. Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον «δικεφαλο». by Μανώλης Μουσουράκης
23:08
Περνά ανεκμετάλλευτο το φάουλ για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
51' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Μπράιτον, λίγο έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
Εκτελέστηκε πλασαριστά το φάουλ. Ο Μαρτς καθυστέρησε, κλείστηκε και καλά, περιορίζοντας το κέρδος του σε ένα κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:13
Στο έδαφος οι Χατζσαφί και Μίλνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
Αναγκαστικές αλλαγές και για τους δύο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
55' Λάμπτεϊ αντί Μίλνερ αρχικά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:16
Ο Χατζισαφί παραμένει καθηλωμένος στο χορτάρι εδώ και αρκετά λεπτά και θα αποχωρήσει με φορείο! by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
Φαίνεται να είναι σοβαρός ο τραυματισμός του! by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
Τώρα θα τοποθετηθεί στο φορείο ο Χατζισαφί. Τόση ώρα η κάμερα δεν εστιάζει στον Ιρανό μπακ. Υπάρχει ανησυχία στις τάξεις των ανθρώπων της ΑΕΚ. Του τοποθετήθηκε κολάρο. Ευτυχώς έχει τις αισθήσεις του, κουνώντας τα χέρια του. by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
62' Τώρα ο Μοχαμάντι θα περάσει στη θέση του. by Μανώλης Μουσουράκης
23:21
Περίπου 8' η διακοπή. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
64' Καλή ιδέα από τον Λιβάι, προσπάθησε να πλασάρει από μακρινή απόσταση. Μπλόκαρε ο Στιλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
64' Φωνάζουν για πέναλτι οι της Μπράιτον, «παίζετε» από τον Τόβερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
Πάλι ο Ζοάο Πέδρο πρωταγωνιστής. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
Θα πάει να δει τη φάση στο VAR ο Τόβερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
66' Πέναλτι για την Μπράιτον. Ο Σιμάνσκι στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα, προέταξε άτσαλα το πόδι του βρίσκοντας στο καλάμι τον Ζοάο Πέδρο, ο οποίος κέρδισε και το δεύτερο πέναλτι για την ομάδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
67' ΓΚΟΛ για την Μπράιτον. 2-2 με εκτέλεση πέναλτι. Πάλι ο Ζοάο Πέδρο στέλνει από τη μία την μπάλα και από την άλλη τον Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
Κρίμα για την ΑΕΚ. Και οι δυο παραβάσεις έγιναν από άτσαλα μαρκαρίσματα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:28
68' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Οι Πόνσε και Τσούμπερ αντί των Γκαρσία και Αραούχο, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:30
Ο Σιμάνσκι δέχθηκε κίτρινη για την παράβαση, ενώ οι Μήτογλου και Εστουπινιάν για... μανούρα μετά την απόφαση για πέναλτι. Θέλει προσοχή για την ΑΕΚ, αφού πλέον θα παίζουν κιτρινισμένα και τα δύο της στόπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:30
71' Κίτρινη και στον Ντε Τσέρμπι για διαμαρτυρίες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:30
23:31
23:31
23:31
72' Κίτρινη και στον Γκατσίνοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
73' Στιγμή για την Μπράιτον. Σουτ εντός περιοχής από τον Μιτόμα, κοντράρει η μπάλα στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:34
Η Μπράιτον έχει ανεβάσει την πίεσή της. by Μανώλης Μουσουράκης
23:35
76' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ και κάρτα στον Χεκ για μαρκάρισμα από πίσω στον Πόνσε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
Πάνω από την μπάλα ο Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
Καλή η απευθείας εκτέλεση από τον Ελβετό άσο, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι, με τον Στιλ όμως να ελέγχει. by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
78' Τεράστια επέμβαση του Στάνκοβιτς σε τετ-α-τετ με τον Ζοάο Πέδρο. Ο Βραζιλιάνος δέχτηκε τη βαθιά μεταβίβαση και εκτέλεσε από διαγώνια θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
79' Κι άλλη διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Μάνταλος και Ελίασον αντί των Πινέδα και Γκατσίνοβιτς, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
Ο Ελίασον πάει στα αριστερά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
Την ίδια ώρα 2-2 το Ολυμπιακός-Φράιμπουργκ, 3-3 το Άγιαξ-Μαρσέιγ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:40
23:41
82' Ο Γουέλμπεκ αντί του Ζοάο Πέδρο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:42
82' Ευκαιρία για την Μπράιτον. Ο Στάνκοβιτς έδιωξε με γροθιές απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκρος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:43
84' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 2-3! Σκόρερ ο Πόνσε! ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΑΕΚ! Ύστέρα από ανάκτηση που έκανε ο Γιόνσον στον χώρο του κέντρου και μεγάλη βαθιά μπαλιά του Άμραμπατ, ο Πόνσε έσπασε με το κεφάλι προς τα αριστερά στον Ελίασον, εκείνος του ξαναγύρισε στο σημείο του πέναλτι, με τον ολομόναχο Αργεντινό φορ να εκτελεί ψύχραιμα με το αριστερό, την μπάλα να κοντράρει και στο σώμα του μετά από παρέμβαση του Στιλ και να καταλήγει στα δίχτυα! by Μανώλης Μουσουράκης
23:45
Τρίτη φορά που παίρνει προβάδισμα η «Ένωση»! by Μανώλης Μουσουράκης
23:45
Μυθική εμφάνιση από το σύνολο του Αλμέιδα! by Μανώλης Μουσουράκης
23:46
86' Μπουονανότε και Αντιγκρά αντί των Μιτόμα και Γκίλμουρ για την Μπράιτον. by Μανώλης Μουσουράκης
23:46
Ο Πόνσε μπήκε στο 68' και στο 84' σκοράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
23:48
Η κάμερα έδειξε τον Χατζισαφί, ο οποίος παρακολουθεί χαμογελαστός την εμφάνιση της ομάδας του! Όλα καλά με τον Ιρανό! Υπενθυμίζεται ότι έχει τις ασίστ στα δύο πρώτα γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:49
Στο 89' πλέον, θα έχουμε αρκετά λεπτά καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
23:49
13' λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
Θυμίζουμε η διακοπή για τον τραυματισμό του Χατζισαφί κράτησε περίπου 8'. by Μανώλης Μουσουράκης
23:52
90'+2' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ απόκρουση του Στάνκοβιτς, ο οποίος οριζοντιώθηκε και έδιωξε με δυσκολία τη σουτάρα του Αντινγκράν! by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
Ο Στάνκοβιτς δεν έχει καταφέρει να αποκρούσει κάποιο εκ των δύο πέναλτι, αλλά έχει πραγματοποιήσει σπουδαίες επεμβάσεις! by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
90'+4' Καίριο κόψιμο από τον... αμυντικό Μάνταλο! by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
Οι φωνές των φίλων της ΑΕΚ φτάνουν μέχρι την... Ελλάδα! by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
23:55
90'+5' Κι άλλη απόκρουση του Στάνκοβιτς! by Μανώλης Μουσουράκης
23:56
00:00
Ακόμα τρία λεπτά! by Μανώλης Μουσουράκης
00:01
Η ΑΕΚ αγκαλιά με μία επική νίκη που θα γραφτεί με χρυσά γράμματα στην ιστορία της! Μυθική εμφάνιση ανεξαρτήτως αποτελέσματος! by Μανώλης Μουσουράκης
00:02
13' Κόρνερ για την Μπράιτον, έδιωξε ο Μοχαμάντι! by Μανώλης Μουσουράκης
00:03
ΤΕΛΟΣ! ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΙΠΛΟ (2-3) για την ΑΕΚ, ξεκινά με νίκη επί της Μπράιτον στους ομίλους! by Μανώλης Μουσουράκης