ΟΦΗ-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πέμπτη αγωνιστική της Super League

17:02
Καλησπέρα σας! Ο ΟΦΗ θα υποδεχθεί στις 17:30 τον Ατρόμητο, στο Γεντί Κουλέ, για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
Οι Κρητικοί ψάχνουν την επιστροφή στις νίκες, μετά το ισόπαλο 2-2 στη Λαμία την περασμένη αγωνιστική και το 3ο διαδοχικό «τρίποντο» στο σπίτι τους, ενώ οι φιλοξενούμενοι αναζητούν το πρώτο μεγάλο αποτέλεσμα σε μία σεζόν στην οποία δεν έχουν ξεκινήσει καλά. Η ομάδα του Κρις Κόλμαν δεν έχει νικήσει ακόμη, έχοντας από δύο ήττες και ισοπαλίες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Ο Ατρόμητος κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την περσινή αναμέτρηση των δύο ομάδων στην Κρήτη και εκείνη ήταν μόλις η δεύτερη της ιστορίας του στις εκτός έδρας αναμετρήσεις του με τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
Τόσο η περσινή νίκη του Ατρομήτου στην Κρήτη, όσο και αυτή στις 24 Φεβρουαρίου 2008 ήταν με 0-1. Μοιρασμένες είναι οι μεταξύ τους αναμετρήσεις που έχουν γκολ και οι δύο ομάδες με εκείνες που σκοράρει μόνο η μία. Στα οκτώ από τα 15 παιχνίδια έχουν βρει δίχτυα και οι δύο, στις έξι σκόραρε μόνο ο ένας και υπάρχει και μια λευκή ισοπαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
15 συναντήσεις 7 νίκες ΟΦΗ 6 ισοπαλίες 2 νίκες Ατρομήτου Γκολ: 23-12 by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας / 3-5-2): Σωτηρίου - Βούρος, Καρώ, Πασαλίδης - Λάρσον, Μεγιάδο, Γκαγέγος, Μπάκιτς, Αμπάντα - Τοράλ, Λουίς Φελίπε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Στον πάγκο για τους Κρητικούς οι Μπάουμαν, Γιαννούλης, Λαμπρόπουλος, Θοράρινσον, Μαρινάκης, Νέιρα, Αποστολάκης, Μοσκέρα, Γκλάζερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν / 4-2-3-1): Τσιντώτας - Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ - Έντερ, Φριτζόνσον - Βαλένσια, Καμαρά, Ρομπάιγ - Αντζιέλσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
Στον πάγκο για τους Περιστεριώτες οι Μαρκετζάνι, Βέργος, Ιμερέκοφ, Τσακμάκης, Αθανασίου, Έρλινγκμαρκ, Κούντε, Κούεν, Γιουμπιτάνα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης Βοηθοί: Γιώργος Χριστάκογλου, Γιώργος Στεφανής 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Ανδριανός VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος, AVAR: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
Σε 10 λεπτά περίπου θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Καλός ο καιρός και αρκετός κόσμος στο γήπεδο! by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
4' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, πρώτο στο ματς. Ο Αντζιέλσκι βρήκε τον χώρο και έπιασε δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, κόντραρε και πέρασε κόρνερ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
5' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Εξαιρετική σέντρα του Ρομπάιγ στο δεύτερο δοκάρι, δεν μπορεί κανείς να μπει στην πορεία της μπάλας και να την σπρώξει στα δίχτυα εξ επαφής. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
9' Καλύτερα έχουν μπει οι φιλοξενούμενοι στο ματς, με τους γηπεδούχους να παίζουν κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
10' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
Περνάει ανεκμετάλλευτο και έκλεψαν οι παίκτες του ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
12' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Πρώτα ο Λουίς Φελίπε έκανε το σουτ από κοντά, η μπάλα κόντραρε, στην συνέχεια πήρε το ριμπάουντ Μπάκιτς, έκανε νέο σουτ, αλλά μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Πολύ καλός ο ρυθμός στο παιχνίδι μέχρι στιγμής, ωστόσο το 0-0 παραμένει ανάμεσα στις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
18' Κάρτα στον Μεγιάδο που ανέτρεψε τον Αγκιμπού, ο οποίος τσίμπησε την μπάλα και έφευγε στην κόντρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
20' Κακό σουτ του Κεσχρίντα, άουτ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
Καλύτερος ο Ατρόμητος στο πρώτο 20λεπτο, πιο επιθετικός και έχει τις τελικές του. Ο ΟΦΗ από τη μεριά του δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα ως τώρα... by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
21' Κοντινό σουτ ο Τοράλ, μπλοκάρει ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
Μικρό break για να δροσιστούν οι παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
26' Σουτ ο Μπάκιτς, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
28' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Το σουτ του Μπάκιτς από τα όρια της περιοχής κόντραρε και βγήκε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
29' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Εξαιρετική αντεπίθεση, ο Καμαρά σπάει στον Ρομπάιγ, αυτός στον Κεσχρίντα που είχε περάσει στην πλάτη του, κάνει το γύρισμα ο Τυνήσιος που διώχνει αρχικά ο Πασαλίδης. Ο Ρομπάιγ παίρνει το ριμπάουντ και σουτάρει, ο Πασαλίδης διώχνει σχεδόν πάνω στη γραμμή για να κρατήσει το 0-0. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
31' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
Ανεκμετάλλευτη πέρασε αυτή η στημένη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
31' Απείλησε ξανά ο Μπάκιτς, έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
33' Γρήγορη κόντρα του Ατρόμητου, ο Αντζιέλσκι φαίνεται να ανατρέπεται λίγο έξω από την περιοχή από τον Πασαλίδη. Παίζετε του διαιτητή, έντονες φωνές! by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
33' ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ! Ο Αμπάντα έκανε την σέντρα, με τον Λουίς Φελίπε να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
Γίνεται έλεγχος για οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:07
Μετράει κανονικά το γκολ και 1-0 λοιπόν ο ΟΦΗ κόντρα στον Ατρόμητο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
Ένταση ανάμεσα στις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
Όλα καλά, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
18:13
43' Ωραία προσποίηση του Ρομπάιγ, δοκιμάζει το σουτ, αλλά η μπάλα περνάει ξυστά από την εστία του Σωτηρίου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
44' Σέντρα του Γκαγέγος, ο Τοράλ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
18:15
18:16
6 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
18:19
45+4' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
45+5' Κι άλλο κόρνερ για τους Κρητικούς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:21
Ο Τοράλ έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
Ημίχρονο στην Κρήτη! ΟΦΗ-Ατρόμητος 1-0. Οι Κρητικοί προηγούνται χάρη στον Φελίπε από το 33ο λεπτό της αναμέτρησης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:23
18:38
46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Κούντε, έξω ο Φριτζόνσον. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
18:41
47' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Βαλένσια έκανε το σουτ στην κίνηση, με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Σωτηρίου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
49' Κίτρινη στον Βούρο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
Μικρή ένταση ξανά ανάμεσα στους παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
18:49
55' Δυνατό σουτ του Κούντε, μπλοκάρει ο Σωτηρίου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
57΄Ευκαιρία ο ΟΦΗ! Ωραία συνεργασία Βούρου-Τοράλ, ο τελευταίος κάνει ένα δυνατό σουτ, αλλά έδιωξε ο Τσιντώτας! by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
58' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
18:54
60' Φάουλ στον Κούντε από τον Πασαλίδη. Κίτρινη κάρτα στον Έλληνα κεντρικό αμυντικό του ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
63' Απειλεί ο Ατρόμητος. Όμορφη ενέργεια του Κεσχρίντα από τα δεξιά και σέντρα, έδιωξε η άμυνα του ΟΦΗ, με τον Κούντε να σουτάρει πάνω από τα δοκάρια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
64' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αγκιμπού Καμαρά περνά εκτός με τον Γιουμπιτάνα στη θέση του. by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
64' Και από τον ΟΦΗ αλλαγή. Ο Γκλάζερ αντικαθιστά τον Μιγκέλ Μεγιάδο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
66' Στο έδαφος ο Λουίς Φελίπε μετά από διεκδίκηση της μπάλας με τον Γιουμπιτάνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Σιγά-σιγά φτάνουμε στο 70', με το 1-0 υπέρ του ΟΦΗ να παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
Ο Λουίς Φελίπε εν τω μεταξύ συνεχίζει κανονικά στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
71' Γλυκιά σέντρα του Λάρσον, η μπάλα περνά απ' όλους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
72' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Φελίπε, μέσα ο Μοσκέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
73' Κίτρινη ο Ασεβέδο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
76' Κίτρινη και ο Γιουμπιτάνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:11
77' Δοκάρι για τον ΟΦΗ! Πολύ ωραίο σουτ του Μοσκέρα, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Τσιντώτα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
79' Κίτρινη ο Κεσχρίντα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
19:14
79' Νέιρα αντί Τοράλ, Θοράρινσον αντί Γκαγέγος για τον ΟΦΗ. Κούεν αντί Βαλένσια για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
86' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Σκάψιμο του Έντερ στον Γιουμπιτάνα, ο οποίος με εκπληκτικό τελείωμα με το εξωτερικό νικά τον αντίπαλο κίπερ για να ισοφαρίσει σε 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
88' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Σέντρα του Μοσκέρα, ο Καρώ δεν μπόρεσε από θέση τετ-α-τετ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:24
90' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη