Πανσερραϊκός-Λαμία

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πέμπτη αγωνιστική της Super League

19:46
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Πανσερραϊκού με τη Λαμία για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 20:00, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Κώστα Δελή. by Γιάννης Πολιάς
19:48
Στην 11η θέση της βαθμολογίας με τρεις βαθμούς (0-3-1) οι γηπεδούχοι, στην 7η με πέντε (1-2-1) οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Στη φυσική του έδρα για πρώτη φορά φέτος ο Πανσερραϊκός! by Γιάννης Πολιάς
19:50
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Πανσερραϊκός (Π. Γκαρσία): Χόβαν, Δεληγιαννίδης, Αυλωνίτης, Μπέργκστρεμ, Πεταυράκης, Πηλέας, Ουεντραόγκο, Στάικος, Μούργος, Τομάς, Άλεξιτς Στον πάγκο: Κατσίκας, Σοφιανός, Χατζηστραβός, Θυμιάνης, Ντάνκερλουϊ, Μορέιρα, Γκοτζαμανίδης, Μασκανάκης, Μπαΐροβιτς Λαμία (Λ. Βόκολος): Κοσέλεφ, Βασιλαντωνόπουλος, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παούλαβετς, Στάνκο, Νούνιες, Σλίβκα, Μαρτίνεθ, Καρλίτος, Τσιλούλης Στον πάγκο: Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Σαντάνα, Τσιλιανίδης, Τόσιτς, Μούλα, Ακούνια, Λόνγκο, Γιαννούτσος by Γιάννης Πολιάς
19:50
Διαιτητής: Βάτσιος Βοηθοί: Απτόσογλου, Σπυρόπουλος 4ος: Πολυχρόνης VAR: Βεργέτης, Μωϋσιάδης by Γιάννης Πολιάς
19:52
Τιμωρημένος (μετά τη δεύτερη φετινή αποβολή του) ο Χάγεκ για τους γηπεδούχους, με Κολομπίνο και Γούλερι επίσης εκτός για τους Σερραίους. by Γιάννης Πολιάς
19:54
Εκτός οι Σαραμαντάς, Τζανδάρης, Νάγκι, Λέικ, Τσούκαλος και Κ. Παπαδόπουλος για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
19:58
Με 4-2-3-1 οι γηπεδούχοι, με 4-1-4-1 οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
19:59
Στον αγωνιστικό χώρο οι 22 ποδοσφαιριστές. by Γιάννης Πολιάς
20:00
Ψάχνουν την πρώτη τους νίκη οι γηπεδούχοι, που έχασαν το... τρίποντο στις καθυστερήσεις ενάντια σε Παναιτωλικό και Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
20:02
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
20:02
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
20:03
1' Παραλίγο να επωφεληθεί ο Άλεξιτς μετά από κακή συνεννόηση στην άμυνα της Λαμίας! by Γιάννης Πολιάς
20:04
2' Οφσάιντ στη φάση με τον Τομάς, που σούταρε κατευθείαν στην αγκαλιά του Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
20:07
4' Άστοχη η προβολή του Δεληγιαννίδη, καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:11
9' Παντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Τσιλούλη. by Γιάννης Πολιάς
20:17
15' Απευθείας άουτ η εκτέλεση φάουλ του Πηλέα, που επιχείρησε να βρει τον Τομάς. by Γιάννης Πολιάς
20:18
16' Μεγάλη στιγμή για τον Πανσερραϊκό! Ο Δεληγιαννίδης μπήκε από τα δεξιά και έκανε το συρτό σουτ, με τον Κοσέλεφ να αποκρούει. Κόρνερ στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
20:19
Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι, όμως ο Πανσερρακός συνεχίζει να πιέζει. by Γιάννης Πολιάς
20:24
22' Φάουλ αρκετά έξω από την περιοχή για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:24
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:26
24' Μακρινό σουτ από τον Στάικο, μπλόκαρε σταθερά ο Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
20:27
25' Τεράστια, διπλή ευκαιρία για τη Λαμία! Η μπάλα απομακρύνθηκε πάνω στη γραμμή μετά την προσπάθεια του Μαρτίνεθ, με τον Χόβαν στη συνέχεια να αποκρούει εντυπωσιακά το βολέ του Καρλίτος! by Γιάννης Πολιάς
20:29
27' Άστοχο το σουτ του Μούργου από το ημικύκλιο της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
20:31
29' Στο 60% η κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:34
31' Δεν πρόλαβε ο Πεταυράκης μετά την ωραία μπαλιά του Πηλέα! by Γιάννης Πολιάς
20:35
33' Μπλόκαρε το μακρινό σουτ του Τομάς ο Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
20:36
35' Φάουλ για τη Λαμία, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:37
35' Άστοχο το σουτ του Νούνιες. by Γιάννης Πολιάς
20:41
39' Μπλόκαρε ο Χόβαν μετά την μπαλιά του Μαρτίνεθ. by Γιάννης Πολιάς
20:46
43' Αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα ο Πεταυράκης. by Γιάννης Πολιάς
21:07
47' Κίτρινη κάρτα στον Στάνκο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
21:08
48' Τώρα στον Στάικο κάρτα. by Γιάννης Πολιάς
21:12
Υπενθυμίζεται πως νωρίτερα, ο Ατρόμητος πήρε το 1-1 από τον ΟΦΗ στην Κρήτη. by Γιάννης Πολιάς
21:12
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Καρφωτή κεφαλιά από τον Άλεξιτς, εντυπωσιακά απέκρουσε ο Κοσέλεφ! by Γιάννης Πολιάς
21:13
Η πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
21:18
59' Κατευθείαν στα χέρια του Κοσέλεφ η μπαλιά του Μούργου. by Γιάννης Πολιάς
21:20
61' Τραγικά άστοχο το σουτ του Άλεξιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:21
61' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. by Γιάννης Πολιάς
21:21
Εύκολα ο Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
21:21
21:22
63' Πολύ άστοχη η κεφαλιά του Σλίβκα. by Γιάννης Πολιάς
21:23
64' Σαντάνα αντί Στάνκο. by Γιάννης Πολιάς
21:24
Και Χατζηστραβός αντί Μούργου. by Γιάννης Πολιάς
21:25
Λόνγκο αντί Μαρτίνεθ για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
21:25
66' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΙΤΣ! Ο Σέρβος παίρνει το... ριμπάουντ μετά την επέμβαση του Κοσέλεφ στην κεφαλιά του Μπέργκστρεμ σε εκτέλεση φάουλ και ανοίγει το σκορ ! by Γιάννης Πολιάς
21:27
Αλλαγή δεδομένων στις Σέρρες! by Γιάννης Πολιάς
21:28
Δεύτερο γκολ του Σέρβου στο εφετινό πρωτάθλημα, καθώς είχε ανοίξει λογαριασμό στην OPAP Arena. by Γιάννης Πολιάς
21:30
70' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΜΕ ΤΡΟΜΕΡΗ ΣΟΥΤΑΡΑ ΣΤΑΪΚΟΥ! Απίθανο σουτ του Έλληνα χαφ από μακρινή απόσταση, η μπάλα καρφώνεται στα δίχτυα του Κοσέλεφ! by Γιάννης Πολιάς
21:31
Δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά για τους Σερραίους, που είναι πια κοντά στην πρώτη τους νίκη στη μεγάλη κατηγορία μετά το 2011. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Να δούμε αν μπορούν να βρουν αντίδραση οι Λαμιώτες, που προσπαθούν να ανεβάσουν τις γραμμές τους. by Γιάννης Πολιάς
21:38
78' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
21:38
Άστοχη η κεφαλιά του Μπέργκστρεμ. by Γιάννης Πολιάς
21:38
79' Τσιλιανίδης αντί Νούνιες. by Γιάννης Πολιάς
21:41
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τη Λαμία να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και τους γηπεδούχους να προσπαθούν αν χτυπήσουν στην κόντρα. by Γιάννης Πολιάς
21:43
84' Ακούνια αντί Καρλίτος. by Γιάννης Πολιάς
21:45
85' Φάουλ για τη Λαμία, αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:45
86' Ντάνκερλουϊ αντί Πηλέα. by Γιάννης Πολιάς
21:46
87' Φοβερή αντεπίθεση με Ντάνκερλουϊ, φωνές για μαρκάρισμα που έγινε στον Άλεξιτς από τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Συνεχίζεται κανονικά το ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:49
90' Κόρνερ για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:50
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:50
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Ακούνια. by Γιάννης Πολιάς
21:53
90+4' Μπαΐροβιτς αντί Άλεξιτς, που αποθεώνεται. by Γιάννης Πολιάς
21:54
Τελευταία δευτερόλεπτα στην αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Τέλος στο ματς, Πανσερραϊκός-Λαμία 2-0! by Γιάννης Πολιάς
21:56
Άλεξιτς και Στάικος χαρίζουν στους Σερραίους την πρώτη τους φετινή νίκη και πρώτη στα... σαλόνια μετά το 2011! by Γιάννης Πολιάς