Παρακολουθήστε ζωντανά μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 6η αγωνιστική της La Liga.

21:45
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:47
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το σπουδαίο μαδριλένικο ντέρμπι για την 6η αγωνιστική της La Liga, ανάμεσα στην Ατλέτικο και τη Ρεάλ! Η σέντρα της αναμέτρησης θα γίνει στις 22:00 και η τηλεοπτική μετάδοση είναι στο Novasports 1. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:50
Στο «Wanda Metropolitano» λοιπόν στρέφεται το ενδιαφέρον για την 6η στροφή! Η Ατλέτικο του Σιμεόνε, προέρχεται από δύο... σοκ, καθώς έχει γνωρίσει την περασμένη εβδομάδα βαριά ήττα 3-0 από τη Βαλένθια στο «Μεστάγια» ενώ την περασμένη Τρίτη είδε τον Προβεντέλ να την ισοφαρίζει στο 90'+5' με κεφαλιά στερώντας της τη νίκη στην πρεμιέρα του Champions League. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
Από την άλλη πλευρά η Ρεάλ Μαδρίτης τη φετινή σεζόν δεν γνωρίζει τι σημαίνει η λέξη «ήττα». Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έχει ξεκινήσει με ένα «5 στα 5» στη La Liga, ενώ στην πρώτη αγωνιστική του Champions League έκαμψε δύσκολα την αντίσταση της Ουνιόν Βερολίνου, με σκόρερ τον εκπληκτικό Τζουντ Μπέλιγκχαμ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:54
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες ξεκινώντας από αυτή της Ατλέτικο με τον Σιμεόνε να ακολουθεί το 3-5-2. Οι έντεκα είναι οι εξής: Όμπλακ-Μολίνα, Σάβιτς, Χιμένες, Ερμόσο, Λίνο- Γιορέντε, Κόκε, Σαούλ- Γκριεζμάν, Μοράτα by Γιώργος Ζαχαρίου
21:56
Από την άλλη πλευρά ο Κάρλο Αντσελότι που δεν υπολογίζει στους Καρβαχάλ, Κουρτουά, Μιλιτάο, Βινίσιους παρατάσσει το 4-4-2 σε... ρόμβο. Συγκεκριμένα η ενδεκάδα της Ρεάλ Μαδρίτης, έχει ως εξής: Kέπα- Λ. Βάσκεθ, Ρίντιγκερ, Αλάμπα, Φ. Γκαρσία- Κρόος, Βαλβέρδε, Καμαβινγκά, Μόντριτς, Μπέλιγκχαμ- Ροντρίγκο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:58
Οι δυο ομάδες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:59
Από τον Μάη του 2022 έχει να κερδίσει τη Ρεάλ η Ατλέτικο. Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις οι «μερένχες» μετρούν δύο νίκες ενώ ένα ματς έχει λήξει ισόπαλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:00
Διαιτητής ο Χαβιέρ Αρμπερόλα Ρόχας. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:02
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του θρυλικού δημοσιογράφου της Ισπανίας, Πέπε Δομίνγκο Καστάνιο... by Γιώργος Ζαχαρίου
22:03
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στην οποία θα είναι ο Ροντρίγκο για τη Ρεάλ Μαδρίτης. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:03
1' Ξεκίνησε το ντέρμπι της Μαδρίτης! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:05
2' Κόρνερ για την Ατλέτικο απομάκρυνε η άμυνα της Ρεάλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:06
3' Προσπάθεια για αντεπίθεση της Ρεάλ, τελευταία στιγμή κόβουν οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:06
4' ΓΚΟΟΟΛ για την Ατλέτικο! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:07
Ο Άλβαρο Μοράτα σκοράρει κόντρα στην πρώην ομάδα του! Άψογη σέντρα από τον Λίνο με τον Ισπανό φορ να κάνει την κεφαλιά και να αφήνει άγαλμα τον Κέπα! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:08
Από νωρίς το ενδιαφέρον στο ντέρμπι. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:10
7' Έξυπνη κάθετη του Βαλβέρδε για τον Ροντρίγκο, αλλά πιο δυνατή... by Γιώργος Ζαχαρίου
22:11
8' Κυκλοφόρησε την μπάλα η Ρεάλ όμως η σέντρα του Γκαρθία από τα αριστερά έφυγε απευθείας άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:12
9' Κόρνερ για την Ατλέτικο απόρροια της πίεσης ψηλά. Ο Γκριεζμάν θα εκτελέσει από τα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:13
10' Κοντά στο 2-0 η Ατλέτικο! Η μπάλα έφτασε στον Κόκε έξω από την περιοχή, αυτός με το κεφάλι βρήκε τον Σάβιτς που με δευτερη κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:15
11' Σουτ του Κρόος από μακριά, η μπάλα κόντραρε στον Σαούλ και κατέληξε στην αγκαλιά του Όμπλακ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:18
15' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Ρεάλ με τον Αλάμπα πάνω από την μπάλα by Γιώργος Ζαχαρίου
22:18
Και ο Κρόος εκεί... by Γιώργος Ζαχαρίου
22:18
Στο τείχος και κόρνερ για τη Ρεάλ Μαδρίτης. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:20
17' Απίθανη κούρσα του Λίνο από τα αριστερά, ο οποίος πέρασε όποιον βρήκε αλλά το γύρισμα του δεν καρποφόρησε. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:20
Ασφυκτική η πίεση της Ατλέτικο στη Ρεάλ! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:21
18' ΓΚΟΟΟΟΛ η Ατλέτικο! Γκριεζμάν ξανά με κεφαλιά! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:22
2-0 η Ατλέτικο με το 9ο γκολ του Γάλλου απέναντι στη Ρεάλ! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:23
20' Ατομική ενέργεια του Ροντρίγκο, εναντίων όλων. Κάκιστο τελείωμα του Βραζιλιάνου που έχει παρασυρθεί από την πολύ κακή εμφάνιση της ομάδας του. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:23
Σε μεγάλο σοκ η ομάδα του Αντσελότι... by Γιώργος Ζαχαρίου
22:24
22' Kορνερ για τη Ρεάλ Μαδρίτης. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:25
22' Απειλεί η Ρεάλ! Ο Μόντριτς επωφελήθηκε από την απομάκρυνση του Χιμένες, σούταρε αλλά έστειλε άουτ την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:29
To 1-0 από τον Μοράτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:30
Kαι το 2-0 του Γκριεζμάν. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:32
29' Κόρνερ για την Ατλέτικο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:32
Απομάκρυνε ο Βάσκεθ την εκτέλεση του Γκριεζμάν. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:33
31' Αγγίζει το 2-1 η Ρεάλ. Ο Καμαβινγκά σούταρε η μπάλα βρήκε στον Κόκε, και για ελάχιστα εκατοστά πήγε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:34
32' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Κόρνερ του Αλάμπα, κεφαλιά του Βαλβέρδε, ο Όμπλακ μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:35
32' Απίθανη απόκρουση του Κέπα! Η Ατλέτικο Μαδρίτης έκανε την κούρσα από τα δεξιά με τον Γιορέντε να γυρίζει παράλληλα στον Σαούλ, αυτός σούταρε απευθείας, με τον τερματοφύλακα της Ρεάλ να σώζει εντυπωσιακά. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:36
33' Στο έδαφος ο Ροντρίγκο μετά από πτώση στην περιοχή. Τίποτα δεν υπάρχει. Σωστή η υπόδειξη. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:38
35' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:39
Ο Τόνι Κρόος σκοράρει με φανταστικό σουτ! Οβίδα του Γερμανού! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:39
Πρώτο γκολ του Κρόος μετά από 22 ματς και... παρθενικό κόντρα στη συμπολίτισσα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:41
Είναι απίθανη η κίνηση που κάνει ο Τόνι Κρόος. Η μπάλα του έρχεται στο αριστερό, προσποιείται στον Ναουέλ Μολίνα και εκτελεί εν ψυχρώ τον Όμπλακ. Απίθανο πραγματικά. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:43
40' Ξανά δυνατό σουτ του Κρόος! Αυτή τη φορά είχε απάντηση ο Όμπλακ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:43
Πολιορκία της Ρεάλ τώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:46
Το τρομερό γκολ του Κρόος για το 2-1 της Ρεάλ Μαδρίτης. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:46
44' Κόρνερ για τη Ρεάλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:48
45' Σκοράρει ο Καμαβινγκά για τη Ρέαλ! Ο Ρίντιγκερ στην αρχή της φάσης είναι οφσάιντ. Ο Καμαβινγκά την έστειλε στα δίχτυα. Ακυρώνεται το γκολ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:48
Κίτρινη κάρτα στον Μόντριτς για διαμαρτυρία. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:50
45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Χιμένες για... εγκληματικό μαρκάρισμα στον Ροντρίγκο. Στα όρια της κόκκινης κάρτας. Ο Βραζιλιάνος είναι στο έδαφος. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:51
Τέσσερα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων, τα δύο εχουν φύγει ήδη. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:53
Ημίχρονο στο ντέρμπι! Ατλέτικο Μαδρίτης - Ρεάλ Μαδρίτης 2-1. Ο Μοράτα στο 4' και ο Γκριεζμάν στο 18' τα γκολ των γηπεδούχων, ο Κρόος με υπέροχο γκολ μείωσε σε 2-1 για τους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:09
46' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Κόκε δίνει τη θέση του στον Βίτσελ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:11
Η άμυνα της Ρεάλ σε πλήρη αδράνεια όταν ο Σαούλ έχει κάνει από τα αριστερά τη σέντρα, με τον Ισπανό φορ, να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:12
Μόλις 33 δευτερόλεπτα χρειάστηκαν οι γηπεδούχοι για να σκοράρουν! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:13
49' Κόρνερ για τη Ρεάλ, by Γιώργος Ζαχαρίου
23:16
Η Ατλέτικο έχει την κατοχή της μπάλας. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:17
53' Κόρνερ για την Ατλέτικο. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:18
54' Δοκάρι! Εκτέλεση από τον Γκριεζμάν, ο Ερμόσο έκανε την κεφαλια, με την μπάλα να παίρνει καμπύλη και να βρίσκει στο οριζόντιο του Κέπα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:19
Ετοιμάζει τρεις αλλαγές ο Αντσελότι. Τσουαμενί, Νάτσο και Μεντί στην γραμμή περιμένουν. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:21
Έξω οι Καμαβινγκά, Γκαρθία και Λούκας Βάσκεθ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:25
Συμπληρώθηκε μια ώρα στο ντέρμπι. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:26
Στο 3-1 η Ατλέτικο με εκρηκτική εκκίνηση σε κάθε ένα ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:26
62' Ο Ροντρίγκο απειλεί με σουτ μέσα από την περιοχή, Κόρνερ από παρέμβαση του Σάβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:26
63' Και δεύτερο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:29
64' Aπειλεί κατά ριπάς η Ρεάλ! Γέμισμα στην περιοχή, ο Χοσέλου στρώνει στον Ροντρίγκο, το σουτ του οποίου κόντραρε στον Σάβιτς, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Τσουαμενί με μακρινό σουτ την στέλνει άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:29
65' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Μολίνα έδωσε τη θέση του στον Αθπιλικουέτα. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:30
67' Κίτρινη στον Μεντί για μαρκάρισμα στον Γιορέντε. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:31
68' Κόρνερ η Ατλέτικο. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:34
70' Πλησίασε ξανά στο 3-2 η Ρεάλ! Υπομονετικά κυκλοφόρησαν την μπάλα οι παίκτες του Αντσελότι. με τον Ρίντιγκερ να σουτάρει δυνατά και την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:34
71' Αλλαγή από τον Κάρλο Αντσελότι, που τα παίζει όλα για όλα. Έξω ο Κρόος μέσα ο Μπραχίμ Ντίαθ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:36
72' Σουτ του Βαλβέρδε, άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:37
Στο έδαφος ο Βίτσελ μετά από διεκδίκηση της μπάλας με τον Ροντρίγκο. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:39
76' Kόρνερ για την Ατλέτικο. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:42
78' Τεράστια ευκαιρία με τον Ντίαθ για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Ο Όμπλακ σταμάτησε τον Ισπανό! Κόρνερ για τη Ρεάλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:44
80' Ο Σαούλ κάνει φάουλ στον Μπραχίμ Ντίαθ και η Ρεάλ κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα by Γιώργος Ζαχαρίου
23:45
81' Κόρνερ τώρα οι φιλοξενούμενοι! by Γιώργος Ζαχαρίου
23:46
82' Αλλαγή για την Ατλέτικο. Ο Άλβαρο Μοράτα, καταχειροκροτείται και δίνει τη θέση του στον Ντεπάι. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:50
85' Ακόμη δυο αλλαγές για την Ατλέτικο. Ο Χιμένες δίνει τη θέση του στον Κορέα και ο Γκριεζμάν στον Γκαλάν. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:50
Όχι. Ο Λίνο φεύγει τελικά. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:52
Τελευταίες προσπάθειες της Ρεάλ να επιστρέψει στο ματς πέφτουν όλες σε τοίχο. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:56
Έξι λεπτά καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:57
90'+3' Τεράστια ευκαιρία για την Ατλέτικο. Ο Κορέα βρήκε με τρομερό τρόπο τον Ντεπάι, ο Ολλανδός κουβάλησε την μπάλα και σούταρε εκτός περιοχής με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:58
Τελευταία λεπτά στο ντέρμπι με την Ατλέτικο να κρατάει σφιχτά τη νίκη. by Γιώργος Ζαχαρίου
23:59
85' Κίτρινη στον Μπέλινγκχαμ που... κλάδεψε τον Κορέα! by Γιώργος Ζαχαρίου
00:01
Τέλος στο ματς! Η Ατλέτικο επικρατεί 3-1 της Ρεάλ και της σπάει το αήττητο. by Γιώργος Ζαχαρίου