Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

16:58
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και τον Παναιτωλικό στο «Κλ. Βικελίδης» για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
17:02
Στο δεύτερο παιχνίδι του Άκη Μάντζιου στο τιμόνι του Άρη, οι «κίτρινοι» έφυγαν όρθιοι από την Τούμπα την περασμένη αγωνιστική, μένοντας στη λευκή ισοπαλία με τον ΠΑΟΚ (0-0). Κάπως έτσι, ο Άρης βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 4 πόντους. by Λουκάς Χατζής
17:03
Από την άλλη, ο Παναιτωλικός βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας - με ματς λιγότερο - μετρώντας μόλις 2 βαθμούς μετά από τρία παιχνίδια. Την περασμένη αγωνιστική ηττήθηκε με το βαρύ 5-0 από τον Παναθηναϊκό στο Αγρίνιο. by Λουκάς Χατζής
17:07
Με σύμμαχο την παράδοση (6-4-1 στο «Βικελίδης»), ο Άρης θέλει απόψε να επιβεβαιώσει την ανοδική του πορεία από όταν και ανέλαβε ο Μάντζιος, επιστρέφοντας στις νίκες απέναντι στον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
17:07
Πάμε να δούμε τις δύο αρχικές ενδεκάδες: by Λουκάς Χατζής
17:08
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φεράρι, Βερστράτε, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Ζαμόρα, Μενέντες, Μορόν. by Λουκάς Χατζής
17:08
Παναιτωλικός (Γκάμπριελ Σούρερ): Καπίνο, Μαυρίας, Μπρούνο Ντουάρτε, Οικονόμου, Σίλβα, Μπαλντασάρα, Πέρες, Χουάνπι, Σενγκέλια, Ντουάρτε, Καρέλης. by Λουκάς Χατζής
17:09
Για πρώτη φορά o Σουλεϊμάνοφ παίρνει φανέλα βασικού. by Λουκάς Χατζής
17:12
Στον πάγκο για τον Άρη: Χουτεσιώτης, Χριστοδουλόπουλος, Ματαρίτα, Πάρδο, Κάρλσον, Ζουλς, Μοντόγια, Βέλεθ, Παναγίδης. Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Γκράτερολ, Μπελεβώνης, Μπουζούκης, Βοΐλης, Ντίαζ, Ξενιτίδης, Πέδρο, Μαλής, Λιάβας. Διαιτητής: Διαμαντόπουλος Αριστοτέλης Βοηθοί: Κόλλιας Αθανάσιος, Διαμάντης Λάμπρος 4ος: Πολυχρόνης Φώτιος VAR: Περράκης Κωνσταντίνος by Λουκάς Χατζής
17:12
Σε λιγότερο από 20 λεπτά θα έχουμε την πρώτη σέντρα στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
17:20
Να θυμίσουμε πως το παιχνίδι έχει τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports Prime και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Λουκάς Χατζής
17:21
Για την εποχή και τηρουμένων των αναλογιών, έχει αρκετή ζέστη στη Θεσσαλονίκη, με τη θερμοκρασία αυτή την ώρα να είναι στους 28 βαθμούς. by Λουκάς Χατζής
17:22
Δεν έχει πολύ κόσμο το «Κλ. Βικελίδης» πάντως. by Λουκάς Χατζής
17:28
Αυτή την ώρα οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
17:29
Παίκτες και διαιτητές στέλνουν το δικό τους μήνυμα, φορώντας μπλουζάκια με θέμα τη νοηματική γλώσσα! by Λουκάς Χατζής
17:30
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
17:31
Ξεκίνησε το ματς με τον Παναιτωλικό στη σέντρα. by Λουκάς Χατζής
17:34
3' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Παναιτωλικό. Ο Μαυρίας έβγαλε ωραία στην πλάτη της άμυνας του Άρη, ο Καρέλης προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Κουέστα, με τον Ισπανό κίπερ να βάζει το χέρι του και να αποσοβεί τον κίνδυνο. by Λουκάς Χατζής
17:35
4' Δεν πέρασε η κάθετη του Ζαμόρα για τον Μορόν. by Λουκάς Χατζής
17:36
5' Σέντρα του Φεράρι από τα αριστερά, ο Οικονόμου παραχωρεί το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
17:37
Πολύ άστοχο το μακρινό σουτ του Φεράρι. by Λουκάς Χατζής
17:39
7' Εξαιρετική ενέργεια από τον Σουλεϊμάνοφ, ο οποίος πέρασε 2-3 παίκτες του Παναιτωλικού, προτού κερδίσει το φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
17:40
9' Εκτελεί ο Σουλεϊμάνοφ, με την μπάλα να βρίσκει σε σώματα και εν συνεχεία τον Καπίνο να μπλοκάρει. by Λουκάς Χατζής
17:40
9' Ο Μπράμπετς σταματά τον Ντουάρτε εντός περιοχής του Άρη. by Λουκάς Χατζής
17:41
10' Άτσαλο μαρκάρισμα του Μαυρία στον Ζαμόρα. by Λουκάς Χατζής
17:42
11' Ο Φαμπιάνο σταματά την αντεπίθεση του Παναιτωλικού, ανακτώντας την μπάλα από τον Καρέλη. by Λουκάς Χατζής
17:43
12' Κεφαλιά του Μορόν στο πρώτο δοκάρι μετά από σέντρα του Οντουμπάτζο, με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Καπίνο. by Λουκάς Χατζής
17:44
13' Επιμένει ο Άρης. by Λουκάς Χατζής
17:45
14' Επιθετικό φάουλ του Ζαμόρα πάνω στον Μαυρία, «ανάσες» για την άμυνα του Παναιτωλικού, η οποία και πιέστηκε στο τελευταίο δίλεπτο. by Λουκάς Χατζής
17:46
15' Καλή στιγμή για τον Άρη. Μετά από ωραία ανάπτυξη στον ανοικτό χώρο, ο Φεράρι έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Σουλεϊμάνοφ δεν μπόρεσε να κάνει καλή επαφή με την μπάλα, με τον Μενέντες να σουτάρει, την μπάλα να κοντράρει στα σώματα και τον Καπίνο να μπλοκάρει σταθερά. by Λουκάς Χατζής
17:47
16' Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Ντουάρτε να είναι στο έδαφος μετά από μονομαχία με τον Βερστράτε. by Λουκάς Χατζής
17:48
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
17:48
17' Φάουλ σε καλό σημείο από τα δεξιά για τον Άρη τώρα. by Λουκάς Χατζής
17:49
Σέντρα από τον Βερστράτε, απομάκρυνε εύκολα η άμυνα του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
17:49
17:50
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ζαμόρα να σουτάρει με δύναμη μέσα από την περιοχή και τον Καπίνο να βγάζει δύσκολα! by Λουκάς Χατζής
17:51
20' Κόρνερ για τον Άρη, με τον Οικονόμου να ανακόπτει το σουτ Φεράρι. by Λουκάς Χατζής
17:51
Περνά ανεκμετάλλευτη αυτή η φάση για τους γηπεδούχους. by Λουκάς Χατζής
17:52
21' Μακρινό συρτό σουτ του Σουλεϊμάνοφ. Δεν ήταν κακό, με την μπάλα να περνάει δίπλα από την εστία του Καπίνο. by Λουκάς Χατζής
17:52
6(2) - 1 (1) οι τελικές 64%-36% η κατοχή by Λουκάς Χατζής
17:53
22' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη που κάνει το 1-0! Ο Άρης μετουσιώνει σε γκολ την υπεροχή του σε αυτό το διάστημα του αγώνα, με τον Μορόν να πιάνει ένα εξαιρετικό σουτ από μεγάλη απόσταση, στέλνοντας την μπάλα στην κάτω δεξιά γωνία του Καπίνο, αιφνιδιάζοντας τον κίπερ του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
17:55
23' Φωνές των γηπεδούχων για πέναλτι στον Ζαμόρα. by Λουκάς Χατζής
17:55
Δεν υπάρχει κάτι μετά από γρήγορο έλεγχο του VAR, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
17:56
17:56
25' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό τώρα, το πρώτο του στο ματς. by Λουκάς Χατζής
17:57
Δεν βγήκε κάτι για τους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
17:59
28' Μετά το γκολ ο Άρης έχει ρίξει στροφές, με τον Παναιτωλικό με τη σειρά του να έχει κερδίσει λίγα μέτρα στο γήπεδο. by Λουκάς Χατζής
18:02
31' Σέντρα του Χουάνπι, διώχνει ο Φαμπιάνο με κεφαλιά. by Λουκάς Χατζής
18:03
32' Σουλεϊμάνοφ και Ζαμόρα δεν έβγαλαν το 1-2 λίγο έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού. Πολύ καλό παιχνίδι μέχρι στιγμής από τον Ρώσο μεσοεπιθετικό. by Λουκάς Χατζής
18:06
35' Ο Καρέλης βρέθηκε με την μπάλα μέσα στην περιοχή, όμως κλείστηκε και την έχασε. by Λουκάς Χατζής
18:07
36' Στην εξέλιξη της φάσης, ο Νταρίντα εκτέλεσε από μακριά, με το σουτ να φεύγει αρκετά ψηλά. by Λουκάς Χατζής
18:07
18:08
37' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλό σημείο για απευθείας εκτέλεση. by Λουκάς Χατζής
18:09
Εκτέλεσε ο Χουάνπι, με την μπάλα να βρίσκει σε αμυντικό. by Λουκάς Χατζής
18:11
40' Κλέβει ο Χουάνπι και βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά με τον Φαμπιάνο να απομακρύνει τον κίνδυνο. by Λουκάς Χατζής
18:13
42' Πολύ καλό μακρινό σουτ του Φεράρι μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού, η μπάλα φεύγει ελάχιστα πάνω από το τέρμα του Καπίνο. by Λουκάς Χατζής
18:15
Μενέντεζ και Σουλεϊμάνοφ συχνά-πυκνά συγκλίνουν προς τον άξονα, με τους δύο μπακ, Φεράρι και Οντουμπάτζο να παίρνουν όλη την πλευρά, δημιουργώντας υπεραριθμία κοντά στην περιοχή. by Λουκάς Χατζής
18:16
45' Κόρνερ για τον Άρη που κέρδισε ο Οντουμπάτζο από το ανέβασμά του. by Λουκάς Χατζής
18:16
Μπλόκαρε εύκολα ψηλά ο Καπίνο. by Λουκάς Χατζής
18:16
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
18:18
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Άρη να πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-0 χάρη στο υπέροχο τέρμα του Μορόν στο 22ο λεπτό. by Λουκάς Χατζής
18:19
Καλή εικόνα από τους Θεσσαλονικείς, που με εξαίρεση την ευκαιρία του Καρέλη στο 3ο λεπτό, δεν έχουν απειληθεί ιδαίτερα από τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
18:38
49' Σέντρα Ζαμόρα από τα δεξιά, ο Μορόν έκανε επιθετικό φάουλ στην «καρδιά» της μεγάλης περιοχής του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
18:40
50' Δεύτερη τελική προς την εστία για τον Παναιτωλικό, με τους φιλοξενούμενους να κλέβουν την μπάλα, τον Καρέλη να φεύγει στο ανοικτό γήπεδο, όμως το πλασέ του δεν ήταν τόσο καλό με αποτέλεσμα ο Κουέστα να μπλοκάρει σταθερά. by Λουκάς Χατζής
18:41
51' Άουτ το πλασέ του Νταρίντα σε μια περίεργη φάση αφού ο βοηθός είχε σηκώσει το σημαιάκι, αλλά ο διαιτητής, Διαμαντόπουλος, άφησε τη φάση να εξελιχθεί αφού υπάρχει και το VAR. by Λουκάς Χατζής
18:42
53' Κίτρινη στον Πέρες για κράτημα στον Ζαμόρα. by Λουκάς Χατζής
18:43
Για την προηγούμενη φάση, ο Διαμαντόπουλος είπε πως δεν έχει επικοινωνία με τον βοηθό, αφού είχε πρόβλημα η ενδοεπικοινωνία του. by Λουκάς Χατζής
18:43
18:44
54' Απίθανη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μαυρίας έδιωξε πάνω στην γραμμή το πλασέ του Μορόν στο τετ-α-τετ με τον Καπίνο! by Λουκάς Χατζής
18:44
Για την ιστορία, έχει αποκατασταθεί η ενδοεπικοινωνία του ρέφερι. by Λουκάς Χατζής
18:45
55' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη και πάλι με τον Μορόν για το 2-0! Μενέντες «μπούκαρε» στην περιοχή από τα αριστερά, ο Μορόν κινήθηκε εξαιρετικά στο πρώτο δοκάρι και με μια σεντερφορίσια προβολή πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα απόψε! by Λουκάς Χατζής
18:46
57' Ακόμη μια μεγάλη στιγμή για τον Άρη, με τον Καπίνο να λέει «όχι» με εντυπωσιακό τρόπο στο μακρινό σουτ του Μενέντες! by Λουκάς Χατζής
18:47
Κόρνερ για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
18:47
Περνά ανεκμετάλλευτο. by Λουκάς Χατζής
18:47
18:48
59' Πολύ καλό και «γλυκό» πλασέ του Ντουάρτε, πέφτει και μπλοκάρει σταθερά ο Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
18:50
60' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Ντίαζ και Ξενιτίδης, έξω οι Σενγκέλια και Μπαλντασάρα. by Λουκάς Χατζής
18:51
62' Επικίνδυνο γέμισμα Οντουμπάτζο από τα δεξιά, απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
18:53
63' Αλλαγές και για τον Άρη. Εκτός ο Μορόν που αποθεώνεται από το κοινό του Άρη, στη θέση του ο Πάρδο. Μέσα και ο Κάρλσον, στη θέση του Σουλεϊμάνοφ. by Λουκάς Χατζής
18:54
64' Ωραία ενέργεια από Οντουμπάτζο, κέρδος ένα φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
18:55
Μετά από φάση διαρκείας, ο Άρης δεν μπόρεσε να κάνει κάτι. by Λουκάς Χατζής
18:56
66' Μεγάλη επέμβαση Κουέστα στο παράλληλο σουτ του Χουάνπι. by Λουκάς Χατζής
18:56
67' Νέα μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό με τον Οικονόμου να πιάνει την κεφαλιά από το κόρνερ, και τον Κουέστα να βγάζει ενστικτωδώς! by Λουκάς Χατζής
18:59
69' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
18:59
Ένα ακόμη για τους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
18:59
70' Στην κόντρα ο Άρης, με το γύρισμα του Μενέντες να μπλοκάρει ο Καπίνο. by Λουκάς Χατζής
19:00
19:03
74' Ο Καρέλης πήγε για το εναέριο γυριστό, όμως δεν έπιασε καλά την μπάλα, η οποία πέρασε άουτ. by Λουκάς Χατζής
19:05
75' Κόρνερ για τον Άρη μετά από σέντρα του Κάρλσον. by Λουκάς Χατζής
19:06
75' Μέσα οι Ζουλς και Χριστοδουλόπουλος, έξω οι Μενέντες και Βερστράτε. by Λουκάς Χατζής
19:06
77' Σουτ του Ζουλς, φωνές για χέρι από παίκτη του Παναιτωλικού μέσα στην περιοχή. by Λουκάς Χατζής
19:12
81' Πολλά λάθη εκατέρωθεν από τις δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
19:13
83' Μπουζούκης αντί Χουάνπι και Λιάβας αντί Ντουάρτε για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
19:13
84' Κόρνερ για τον Άρη, από το σουτ του Χριστοδουλόπουλου. by Λουκάς Χατζής
19:14
84' Πέδρο αντί Καρέλη για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
19:15
85' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη με τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο να κάνει το 3-0! Ο Φαμπιάνο πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να πηγαίνει στο δοκάρι, ο Λάζαρος πήρε το ριμπάουντ από κοντά και με δική του κεφαλιά έκανε το 3-0, με τον Καπίνο να διώχνει την μπάλα, ενώ εκείνη είχε περάσει την γραμμή. by Λουκάς Χατζής
19:22
90+3' Μακρινό και αδύναμο σουτ του Μπουζούκη, μάζεψε εύκολα ο Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
19:24
90+4' Άστοχο σουτ από τον Χριστοδουλόπουλο. by Λουκάς Χατζής
19:25
Τέλος αγώνα, με τον Άρη να παίρνει τη νίκη με εντυπωσιακό τρόπο, επικρατώντας 3-0 του Παναιτωλικού στο «Κλ. Βικελίδης». by Λουκάς Χατζής