Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:45
Καλησπέρα σας! Ο Βόλος υποδέχεται σε λίγη ώρα τον Αστέρα Τρίπολης, για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Ο Βόλος ακόμα δεν έχει νίκη στο πρωτάθλημα και μετράει δυο ήττες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, με την ομάδα του Κώστα Μπράτσου να είναι καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πάρει τη νίκη. Αρκετά ζητήματα στην άμυνα, ενώ βγάζει θέματα και στο σκοράρισμα, κάτι που καλείται να διορθώσει ο Έλληνας τεχνικός. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Ακολουθεί για τον Βόλο το δύσκολο εκτός έδρας ματς με τον ΠΑΟΚ, με το πρόγραμμα να «ισιώνει» στη συνέχεια αφού κοντράρεται με Πανσερραϊκό (εντός), Παναιτωλικό (εκτός), Κηφισιά (εντός) και ΠΑΣ (εκτός). by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Από την άλλη, ο Αστέρας ήρθε ισόπαλος 2-2 στην Τρίπολη με τον ΠΑΣ Γιάννινα, ένα ματς στο οποίο οι Αρκάδες ήταν ανώτεροι και είχαν πολλές ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη. Ο Αστέρας μετράει μέχρι στιγμής μια νίκη, δυο ήττες και μια ισοπαλία και βρίσκεται στην 10η θέση της βαθμολογίας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Οι μεταγραφές στην ομάδα έκλεισαν, με τον Σον Γκος να είναι και η τελευταία μεταγραφή στον άξονα. Το νέο μεταγραφικό απόκτημα, ο Γκος δεν είναι ακόμη έτοιμος και σε λίγο καιρό θα μπορέσει να βοηθήσει την ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Παπαδόπουλος - Άλχο, Σιέλης, Ασλανίδης, Λούνα - Τσοκάνης, Τρουϊγέ - Μπερτόγλιο, Ντέλετιτς Κουεντίν - Γκαρσία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Στον πάγκο οι Κόστιτς, Κίτσος, Γκλάβτσιτς, Μεταξάς, Τάχατος, Μαχαίρας, Κόμπα, Αχμέτ, Μωραΐτης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος - Καρμόνα, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες - Γκρόζντανιτς, Μουνάφο - Κρέσπι, Μπαρτόλο, Σίτο - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Στον πάγκο οι Σγουρής, Γκαρθία, Χριστόπουλος, Χουχούμης, Σουρλής, Ντιαρά, Ζουγλής, Καλτσάς, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος Βοηθοί: Κωνσταντίνος Στάικος, Αλέξανδρος Μπαλιάκας 4ος: Διαιτητής: Κωνσταντίνος Πουλικίδης VAR: Στέφανος Κουμπαράκης, AVAR: Βασίλης Νικολακάκης by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
3' Κυκλοφορεί ωραία την μπάλα ο Αστέρας και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
4' Κίτρινη ο Μπερτόγλιο για μαρκάρισμα στον Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
7' Έχει κλειστεί καλά ο Βόλος και δεν επιτρέπει στον αντίπαλο να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
7' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Ασλανίδης πήγε να απομακρύνει, με τον Μιριτέλο να πιάνει το σουτ και να στέλνει με δύναμη την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
10' Κόρνερ για τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
Εκτέλεσε ο Μπαρτόλο, ο Γκρόζντανιτς πήρε την κεφαλιά και άφησε στον Καστάνιο, ο οποίος έκανε το σουτ που πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
Είναι και κάποιοι φίλοι του Αστέρα στο γήπεδο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
16' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα ο Κρέσπι, ο Μπαρτόλο κάνει το βολ πλανέ αλλά η μπάλα περνάει ξυστά από την εστία. Θα ήταν πολύ όμορφο γκολ αν έμπαινε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
20' Σέντρα ο Κουεντίν, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
21' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
22' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Γκρόζντανιτς στην δεύτερη συμμετοχή του με την φανέλα των Αρκάδων, πηδάει ψηλότερα από όλους και με κεφαλιά κάνει το 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
28' Γύρισμα του Άλβαρες, η μπάλα περνάει από όλους και καταλήγει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
20:34
33' Δυνατό σουτ ο Κρέσπι, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
36' Κίτρινη ο Γκαρσία για φάουλ στον Μπαρτόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
37' Κίτρινη τώρα ο Τζουκάνοβιτς για μαρκάρισμα στον Γκαρσία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
38' Και φάουλ για τον Βόλο σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
Συστάσεις από τον Τζήλο στον Γκαρσία καθώς έσπρωξε τον Καρμόνα πριν εκτελεστεί το φάουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
40' Εκτέλεσε ο Λούνα, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος με τη δεύτερη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
41' Σέντρα ο Σίτο από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
20:48
Ημίχρονο! Ο Αστέρας είναι ανώτερος και κυκλοφορεί ωραία την μπάλα, σε αντίθεση με τον Βόλο που παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. Ο Μιριτέλο στο 7' άνοιξε το σκορ για τους Αρκάδες, με τον Γκρόζντανιτς στο 22' να κάνει δυο τα τέρματα για την ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς, η οποία πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα (0-2). by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
46' Κόμπα, Μαχαίρας, Γκλάβτσιτς μέσα για τον Βόλο, έξω Μπερτόγλιο, Ντέλετιτς, Ασλανίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
47' Σουτ ο Σίτο, διώχνει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
53' Ο Βόλος έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο και προσπαθεί να βρει χώρους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
53' Σουτ ο Τρουϊγέ, η μπάλα κόντραρε και βγήκε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
54' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! Ο Παπαδόπουλος στην προσπάθειά του να μπλοκάρει συγκρούεται με τον Σιέλη, με τον Τζήλο να δείχνει την άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
Γίνεται έλεγχος για το πέναλτι και το ιατρικό επιτελείο σπεύδει στον Σιέλη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
Ο Σιέλης θα βγει από το ματς γιατί δείχνει να πονάει στον ώμο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
57' Ο Τάχατος μπήκε στην θέση του. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
59' Πέναλτι λοιπόν για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
60' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Ο Τρουϊγέ εκτελεί, ο Παπαδόπουλος έπεσε σωστά, βρήκε την μπάλα, η οποία στην συνέχεια πήγε στα δίχτυα για το 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
Ο Βόλος μετά το γκολ φαίνεται ανεβασμένος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
64' Ευκαιρία για τον Βόλο! Σέντρα ο Άλχο, ο Γκαρσία πήρε την κεφαλιά, με τον Παπαδόπουλο να διώχνει εξ επαφής! by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
67' Καλτσάς και Μάντζης μέσα για τον Αστέρα, Σίτο και Μιριτέλο εκτός. by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
69' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μάντζης από θέση τετ-α-τετ δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αφού τον κόβει ο Τάχατος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
Εκτελέστηκε και το κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
73' Σουτ ο Μπαρτόλο, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
Ο Αστέρας είχε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και τώρα πλέον έχει ρίξει τον ρυθμό, κάτι το οποίο βλέπουμε από την αρχή της σεζόν και δεν βοηθάει ιδιαίτερα αυτό την ομάδα του Ράσταβατς. Αντίθετα, οι αλλαγές που έκανε ο Μπράτσος στο ημίχρονο ήταν στοχευμένες και φαίνεται να έχουν πιάσει μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
76' Αχμέτ μέσα, Κορνέτ έξω για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:36
78' Κίτρινη ο Κόμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
21:39
80' Ευκαιρία για τον Βόλο! Σέντρα του Μαχαίρα, ο Αχμέτ έκανε το πλασέ το οποίο δεν ήταν καλό και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
85' Γκρόζντανιτς, Μπαρτόλο εκτός για τον Αστέρα, Ζουγλής και Σουρλής μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
88' Ωραίο δυνατό σουτ του Καλτσά, μπλόκαρε ο Συμεών Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
90' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
Κίτρινη ο Τσοκάνης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
7 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
90+2' Σέντρα του Άλχο, ο Παπαδόπουλος δεν απομακρύνει καλά, με τον Καρμόνα παραλίγο στην συνέχεια να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, αλλά δόθηκε φάουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
90+4' Σουτ ο Μαχαίρας, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
90+5' Φάουλ για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
21:55
90+6' Ντιαρά αντί Μουνάφο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Αστέρας Τρίπολης επικρατεί με 2-1 του Βόλου, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος! by Αναστασία Βοσνάκη