Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση Κηφισιά-Λαμία για την έκτη αγωνιστική της Stoiximan Super League

17:47
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:48
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την ενδιαφέρουσα αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, ανάμεσα στην Κηφισιά και τη Λαμία. Το ματς θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2, ενώ θα υπάρχει και ραδιοφωνική ενημέρωση μέσω του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Γιάννη Πολιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:50
Θυμίζουμε ότι αυτή τη στιγμή διεξάγεται και η αναμέτρηση του Παναιτωλικού με τον ΟΦΗ στο Αγρίνιο με το σκορ να είναι στο 1-1. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:52
Αλλά πάμε στο δικό μας ματς. Κηφισιά-Λαμία λοιπόν. Μια αναμέτρηση που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και ως «ιστορική» καθώς είναι η πρώτη ανάμεσα στις δυο ομάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:55
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων ξεκινώντας από αυτή της Κηφισιάς. Αρκετές οι εκπλήξεις από τον Γιάννη Αναστασίου, που αφήνει στον πάγκο τον Κρίστινσον, τον Τετέι, τον Παρρά και τον Αντούνες. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:55
Kηφισιά (Γιάννης Αναστασίου): Αναγνωστόπουλος-Μασούρας, Λούμορ, Τσάπαν, Βαφέας- Παπασάββας, Ιπαλίμπο, Ίλιεφ- Μπιφουμά, Μπαρμπόσα, Οζέγκοβιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:56
Στον πάγκο: Κρίστινσον, Αντερέγκεν, Αντούνες, Γκόμπελιτς, Σπίνος, Τεττέι, Κωνσταντακόπουός, Παρράς, Σμπώκος. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:57
Από την άλλη η Λαμία θα έχει και αυτή εκπλήξεις στην ενδεκάδα της, καθώς ο Λεωνίδας Βόκολος, δίνει το δικαίωμα στον Σίντκλεϊ να κάνει το ντεμπούτο του. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:57
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Koσέλεφ - Σιμόν, Τζανετόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ- Σαντάνα, Νούνιες, Σλίβκα. Τόσιτς, Καρλίτος, Λόνγκο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:57
Στον πάγκο: Nάγκι, Πάβλοβετς, Στάνκο, Τσιλιανίδης, Τσιλούλης, Μούλα, Ακούνια, Βασιλαντονώπουλος, Γιαννούτσος. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:58
Τώρα οι δυο ομάδες έχουν κάνει την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:59
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:00
1' Σέντρα στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:01
Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τη Λαμία! Επίθεση κατά μέτωπο με την μπάλα να φτάνει στον Τόσιτς, που σούταρε στην περιοχή αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Αναγνωστόπουλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:02
Θυμίζουμε και την διαιτητική ομάδα: Διαιτητής: Κατσικογιάννης Βοηθοί: Πετρόπουλος, Νίκζας 4ος: Βάτσιος VAR: Διαμαντόπουλος AVAR: Τζιουβάρας by Γιώργος Ζαχαρίου
18:02
H Κηφισιά τώρα στο προσκήνιο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:03
Αναγνωριστικές πάσες τώρα στον χώρο του κέντρου από τους παίκτες της Κηφισιάς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:08
8' Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, εκτελέστηκε γρήγορα με πάσα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:08
9' Κίτρινη κάρτα στον Κυριάκο Παπαδόπουλο που έκανε φράγμα στον Μπιφουμά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:10
Στο έδαφος και εκνευρισμένος μετά από μαρκάρισμα του Παπασάββα ο Καρλίτος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:13
Πτώση του Σίντκλεϊ στην περιοχή. Ζητούν πέναλτι οι παίκτες της Λαμίας. Τσεκαρίστηκε η φάση και το ματς συνεχίζεται. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:15
16' Νέο κόρνερ για τη Λαμία. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:16
Φάουλ σε πάρα πολύ καλό σημείο για τη Λαμία, που κέρδισε ο Τόσιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:16
Ο ίδιος θα εκτελέσει. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
18' Δοκάρι για τη Λαμία! Ο Τόσιτς εκτέλεσε αριστοτεχνικά το φάουλ, η μπάλα τράνταξε τη συμβολή των δοκών ενώ στη συνέχεια ο Σιμόν σούταρε πάνω από τα δοκάρια του Αναγνωστόπουλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:19
Έχει ανεβάσει η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου στροφές. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:20
20' Nέο κόρνερ για τη Λαμία. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:21
Τώρα παίρνει λίγα μέτρα στο γήπεδο η Κηφισιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:22
22' Σουτ εκτός περιοχής από τον Ίλιεφ πολύ κακό. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:24
23' Φάουλ για τη Λαμία. Ο Καρλίτος εκτέλεσε, ο Κυριάκος Παπαδόπουλος έκανε επιθετικό φάουλ στην προσπάθεια του για κεφαλιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:25
24' Απειλεί η Κηφισιά! Όμορφη κάθετη στον Μπιφουμά που πάτησε περιοχή και σούταρε πάνω στον Κοσέλεφ στην εξέλιξη της φάσης κερδίζουν κόρνερ οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:27
28' Κόρνερ για τη Λαμία. Το τέταρτο στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:30
Συμπληρώθηκε το ημίωρο στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:31
Κακό το ματς ως τώρα στην Καισαριανή. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:33
33' Πολύ καλή στιγμή για την Κηφισιά! Ο Ίλιεφ κουβάλησε την μπάλα, σούταρε έξω από την περιοχή με το αριστερό και την έστειλε λίγο άουτ από την εστία του Κοσέλεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:34
34' Κόρνερ ξανά η Λαμία τώρα. Από τα δεξιά πάει ο Τόσιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:34
Με το ένα χέρι βγήκε μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:38
38' Αγγίζει το γκολ η Λαμία. Τρομερή έμπνευση του Καρλίτος που βρίσκει κάθετα τον Σλίβκα, αυτός από τα δεξιά της περιοχής γύρισε παράλληλα στον Λόνγκο, αλλά αυτός δεν πρόλαβε να κάνει την κεφαλιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:41
Το δοκάρι του Τόσιτς: by Γιώργος Ζαχαρίου
18:43
43' Kόρνερ για την Κηφισιά τώρα που κερδίζει ο Σάντος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:44
Κακές οι επαφές του Σίντκλεϊ στον ντεμπούτο του με τη Λαμία. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
Ένα λεπτό θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:46
45'+1' Kίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
Φάουλ σε καλό σημείο για την Κηφισιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
Πολύ καλή στιγμή. Εκτέλεση με φάλτσο του Μπιφουμά, η μπαλα πέρασε το τείχος, ο Οζέγκοβιτς κινήθηκε στη φάση αλλά μπλόκαρε ο Κοσέλεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:48
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:02
Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:02
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Ζαχαρίου
19:04
48' Κόρνερ για την Κηφισιά που μπήκε δυναμικά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:06
49' Επικίνδυνο γύρισμα του Βαφέα στην περιοχή της Λαμιας, ο Οζέγκοβιτς δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:10
Τώρα η Λαμία παίρνει μέτρα στο γήπεδο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:11
54' Απίθανη ευκαιρία για την Λαμία με τον Λόνγκο να αστοχεί από πλάγια θέση! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:12
55' Ο Σίντκλεϊ έκανε το σουτ με το δεξί. Απευθείας άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:13
56' Δοκάρι για την Κηφισιά! Η μπάλα έφτασε έξω δεξιά στον Μασούρα ο οποίος δοκίμασε ένα δεξί.... βολέ το οποίο τράνταξε το οριζόντιο του Κοσέλεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:15
58' Aπειλεί με τον Καρλίτος η Λαμία. Η μπάλα από τον Τόσιτς βρέθηκε στην καρδιά της άμυνας της Κηφισιάς, αλλά ο Ισπανός φορ έκανε αδύναμη κεφαλιά και την έστειλε στην αγκαλιά του Αναγνωστόπουλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:18
61' O Kαρλίτος μετά από εξαιρετική αντεπίθεση της Λαμίας χάνει απίθανη ευκαιρία όμως στην αρχή της φάσης ο Λόνγκο είναι οφσάιντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:18
62' Απίθανο τάκλιν του Παπαδόπουλου σε σουτ του Οζέγκοβιτς. Κόρνερ για την Κηφισιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
Στο έδαφος ο Βαφέας μετά από χτύπημα που δεχθηκε από την μπάλα σε γύρισμα του Καρλίτος. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
65' Aλλαγή για την Κηφισιά. Έξω ο Ίλιεφ μέσα ο Τετέι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:23
Να σημειωθεί ότι η Λαμία, ολοκληρώνει μια σπουδαία μεταγραφή κάνοντας δικό της τον Άλαν Τζαγκόεφ. Διαβάστε λεπτομέρειες εδώ by Γιώργος Ζαχαρίου
19:24
67' Απειλεί με το που μπήκε στο ματς ο Τετέι. Η μπάλα έφτασε από την κάθετη του Οζέγκοβιτς στον νεαρό φορ ο οποίος αστόχησε στο σουτ του. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:26
69' Απίθανη χαμένη ευκαιρία ξανά για τον Τετέι. Ο Μπιφουμά έκανε το παράλληλο συρτό γύρισμα αλλά ο ταλαντούχος επιθετικός της Κηφισιάς δεν κατάφερε να νικήσει τον Κοσέλεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:26
70' Τρεις αλλαγές για τη Λαμία. Λόνγκο, Καρλίτος και Σαντάνα εκτός. Μέσα, Τσιλούλης, Λόνγκο και Στάνκο στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:29
72' Κόρνερ για την Κηφισιά by Γιώργος Ζαχαρίου
19:32
75' Παραλίγο αυτογκόλ από τον Τσάπαν. Σέντρα του Μούλα και ο στόπερ της Κηφισιάς έστειλε την μπάλα κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:32
76' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Πάβλοβετς αντί του Κυριάκου Παπαδόπουλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:34
77' Ευκαιρία για την Κηφισιά. Ατομική ενέργεια του Οζέγκοβιτς που την έφερε στο δεξί και σουταρε. Απέκρουσε ενστικτωδώς ο Κοσέλεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:35
78' Αλλαγή για την Κηφισιά. Ο Μπιφουμά δίνει τη θέση του στον Αντερέγκεν. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:37
Μπήκαμε στο 80ο λεπτό. Παραμένει το 0-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:38
82' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ακούνια θα περάσει στη θέση του Νούνιες. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:41
85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Ο Ακούνια γίνεται χρυσή αλλαγή! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:42
Σέντρα από τα αριστερά του Τσιλούλη, κεφαλιά του Λόνγκο και ο Ακούνια πετάγεται και με... ξερό σουτ νικά τον Αναγνωστόπουλο για το 0-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:43
Τρομερό γκολ από τον Ακούνια που δικαιώνει τον Λεωνίδα Βόκολο! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:45
88' Αλλαγή για την Κηφισιά. Ο Παπασάββας περνά εκτός και δίνει τη θέση του στον Κωνσταντακόπουλο.. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:46
89' Κόρνερ για τη Λαμία. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:47
Έξι θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:51
90'+5' Κίτρινη κάρτα στον Ακούνια. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:51
90'+5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:52
Απίθανο γκολ του Λούμορ με το αριστερό εκτός περιοχής! Βολίδα του Νιγηριανού η μπάλα στο δοκάρι και μέσα! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:55
Τέλος στο ματς! Λαμία και Κηφισιά φύλαξαν το καλύτερο για το τέλος και έμειναν στο 1-1 στην Καισαριανή! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:58
1-1 λοιπόν με την Κηφισιά να γλιτώνει ξανά στο τέλος με την γκολάρα του Λούμορ! by Γιώργος Ζαχαρίου