Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την έκτη αγωνιστική της Stoiximan Super League

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πανσερραϊκού με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Χρήστος Λόης
Σε περίπου δέκα λεπτά αναμένεται η σέντρα του ματς. by Χρήστος Λόης
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ευστάθιος Γκορτσίλας. by Χρήστος Λόης
17:24
Πάμε στις ενδεκάδες της αναμέτρησης! by Χρήστος Λόης
17:26
Ο Πάμπλο Γκαρσία κατέβασε τον Πανσερραϊκό με μια μόλις αλλαγή σε σχέση με το ματς κόντρα στη Λαμία, καθώς τη θέση του Τόμας στην επίθεση πήρε ο Χατζηστραβός, κάτι που δείχνει ότι ο Ουρουγουανός έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την εικόνα που έδειξαν οι παίκτες του. Συγκεκριμένα, ο Χοβάν ήταν κάτω από τα δοκάρια, η τετράδα με τους Δεληγιαννίδη, Αυλωνίτη, Μπέργκστρεμ, Πεταυράκη παρέμεινε η ίδια, στη μεσαία γραμμή θέση πήραν οι Στάικος, Ουεντραόγκο και Χατζηστραβός, ενώ στα «φτερά» ξεκίνησαν οι Πηλέας και Μούργος, με σέντερ φορ τον Άλεξιτς. by Χρήστος Λόης
17:27
Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν, Δεληγιαννίδης, Αυλωνίτης, Μπέργκστρεμ, Πεταυράκης, Πηλέας, Ουεντραόγκο, Στάικος, Μούργος, Χατζηστραβός, Άλεξιτς by Χρήστος Λόης
17:28
Από την άλλη πλευρά, ούτε ο Θανάσης Στάικος άλλαξε σημαντικά τα πρόσωπα της ενδεκάδας του ΠΑΣ Γιάννινα, σε σύγκριση με τον αγώνα κόντρα στον ΠΑΟΚ. Ο Κλέιμαν κάτω από τα γκολπόστ, ο Τσαούσης αντικατέστησε τον Κιάκο, με τους Σόρια, Εραμούσπε και Παντελάκη να παραμένουν στην αμυντική γραμμή. Στη μεσαία γραμμή θέση πήραν οι Καραχάλιος και Τζίνο, με τους Τζίμα, Παμλίδη στα άκρα και τον Γκάρο κοντά στον Κόντε που επέστρεψε στην κορυφή της επίθεσης των φιλοξενούμενων. by Χρήστος Λόης
17:29
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Κλέιμαν, Σόρια, Τσαουσής, Εραμούσπε, Παντελάκης, Καραχάλιος, Γκάρο, Τζίνο, Παμλίδης, Τζίμας, Κόντε. by Χρήστος Λόης
17:29
Διαιτητής: Γκορτσίλας Βοηθοί: Κολλιάκος, Νιδριώτης 4ος διαιτητής: Τσακαλίδης VAR: Περράκης, Φωτόπουλος by Χρήστος Λόης
17:31
Έχουμε την έναρξη του αγώνα! by Χρήστος Λόης
17:33
2' Πρώτη φάση για τον ΠΑΣ με τον Παμλίδη, αλλά δεν θα μετρήσει καθώς ήταν από θέση οφσάιντ. by Χρήστος Λόης
17:36
5' Δυνατές μονομαχίες στα πρώτα λεπτά, κυρίως στο κέντρο, με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να βρουν την καλή τους στιγμή στην αντίπαλη εστία. by Χρήστος Λόης
17:37
6' Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό! Στην αριστερή πλευρά ο Καραχάλιος ανέτρεψε τον Χατζηστραβό και ο διαιτητής έδειξε αμέσως την άσπρη βούλα. by Χρήστος Λόης
17:39
Ανέλαβε την εκτέλεση ο Πηλέας. by Χρήστος Λόης
17:39
9' ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό! Ο Πηλέας ανοίγει το σκορ με πολύ δυνατή εκτέλεση πέναλτι στην αριστερή γωνία του Κλέιμαν. by Χρήστος Λόης
17:41
Πρώτο γκολ στη φετινή σεζόν για τον παίκτη των γηπεδούχων. by Χρήστος Λόης
17:42
11' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, απαντάει άμεσα ο Παντελάκης! Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν μια εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, ο Τσαούσης έκανε εξαιρετική εκτέλεση και ο αμυντικός του ΠΑΣ πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Χοβάν. by Χρήστος Λόης
17:46
15' Σουτ από τον Δεληγιαννίδη, πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Κλέιμαν. by Χρήστος Λόης
17:46
Εξαιρετικός ο ρυθμός στα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης. by Χρήστος Λόης
17:47
Να σημειωθεί ότι ο Παντελάκης άνοιξε λογαριασμό στη φετινή σεζόν. by Χρήστος Λόης
17:48
17' Μεγάλη ευκαιρία για τα «λιοντάρια» με τον Χατζηστραβό! Ο Πανσερραϊκός άλλαξε άμεσα την μπάλα, τελικός αποδέκτης έγινε ο Έλληνας μεσοεπιθετικός που έκανε μια ωραία ντρίπλα, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε λίγο άουτ. by Χρήστος Λόης
17:51
21' Σέντρα του Τσαούση από τα αριστερά, ο Αυλωνίτης έδιωξε σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
17:52
Κακή η εκτέλεση, απομακρύνθηκε η μπάλα. by Χρήστος Λόης
17:55
24' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Το κόρνερ που εκτέλεσαν οι γηπεδούχοι ήταν καλό, ο Αυλωνίτης πήρε την κεφαλιά, ο Κλέιμαν απέκρουσε, με τον Άλεξιτς να στέλνει την μπάλα από το μισό μέτρο ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
18:00
29' Παραμένει σε υψηλά επίπεδα ο ρυθμός της αναμέτρησης. by Χρήστος Λόης
18:01
29' Κίτρινη κάρτα στον γενικό αρχηγό του ΠΑΣ. by Χρήστος Λόης
18:03
32' Απίστευτο λάθος του Κλέιμαν και ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό! Ο Στάικος έκανε ένα σουτ από μακριά, ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ έδειξε να ελέγχει, ωστόσο έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και τα «λιοντάρια» έκαναν το 2-1! by Χρήστος Λόης
18:06
35' Σουτ του Αλεξιτς μετά από εξαιρετική ανάπτυξη των γηπεδούχων, κόντραρε η μπάλα. by Χρήστος Λόης
18:08
37' Σουτ του Στάικου εκτός περιοχής, στην αγκαλιά του Κλέιμαν. by Χρήστος Λόης
18:13
42' Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους, παρακολουθούμε ένα εξαιρετικό παιχνίδι μέχρι στιγμής. by Χρήστος Λόης
18:16
43' Πεσμένος στο χορτάρι ο Γκάρο, δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες, αλλά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό. by Χρήστος Λόης
18:16
Σηκώθηκε ο παίκτης, η αναμέτρηση συνεχίζεται κανονικά. by Χρήστος Λόης
18:17
Δυο λεπτά καθυστερήσεων. by Χρήστος Λόης
18:18
Μαρκάρισμα του Παντελάκη στον Χατζηστραβό, βλέπει την κίτρινη κάρτα ο αμυντικός του ΠΑΣ. by Χρήστος Λόης
18:22
Τέλος στο πρώτο μέρος: Πανσερραϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1 Εξαιρετικό πρώτο μέρος, με τις δυο ομάδες να βρίσκουν δίχτυα στα πρώτα 11 λεπτά της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ο Πανσερραϊκός κυριάρχησε, είχε τις ευκαιρίες και την πρωτοβουλία των κινήσεων και πήρε, ξανά, το προβάδισμα με το απίθανο λάθος του Κλέιμαν στο σουτ του Στάικου. by Χρήστος Λόης
18:35
Έχουμε την έναρξη του δεύτερου μέρους. by Χρήστος Λόης
18:39
49' Κερδίζει ένα κόρνερ ο ΠΑΣ από τα δεξιά. by Χρήστος Λόης
18:40
Η μπάλα πέρασε εκτός από την εκτέλεση του Σόρια. by Χρήστος Λόης
18:43
52' Πεσμένος στο έδαφος ο Χατζηστραβός, λαμβάνει τις πρώτες βοήθειες. by Χρήστος Λόης
18:45
54' Κίτρινη κάρτα ο Μούργος by Χρήστος Λόης
18:46
Ο Χατζηστραβός δεν μπορεί να συνεχίσει και έδωσε τη θέση του στον Μαξιμιλιάνο Μορέιρα. by Χρήστος Λόης
18:47
Αλλαγή και για τον ΠΑΣ, ο Τζίμας βγήκε εκτός, με τον Ροσέρο να παίρνει τη θέση του. by Χρήστος Λόης
18:49
58' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ροσέρο από τα αριστερά έκανε το σουτ, το οποίο πήρε φάλτσα και ο Χόβαν χρειάστηκε να διώξει δύσκολα σε κόρνερ. by Χρήστος Λόης
18:50
59' Ακόμη μια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, ο Εραμούσπε πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
18:51
Ανεβασμένος ο «Άγιαξ της Ηπείρου» στο δεύτερο μέρος. by Χρήστος Λόης
18:52
62' Φέρνει το παιχνίδι σε ισορροπία ο ΠΑΣ, 2-2! Ο Ροσέρο έκανε το γέμισμα από τα αριστερά, ο Κόντε προσπάθησε το γυριστό, αλλά η μπάλα στρώθηκε στον Τσαούση που με σουτ στην αριστερή γωνία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Χρήστος Λόης
18:56
Γκολ και ασίστ για τον εξαιρετικό σήμερα Τσαούση! by Χρήστος Λόης
18:57
64' Εκτός ο Γκάρο, μέσα ο Λώλης by Χρήστος Λόης
18:57
67' Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό! Ο Μούργος έφτασε πρώτος στην μπάλα από τον Τζίνο, ο τελευταίος τον ανέτρεψε και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. by Χρήστος Λόης
18:59
Έχει αναλάβει ξανά την εκτέλεση ο Πηλέας. by Χρήστος Λόης
19:00
70' Το χάνει ο Πηλέας, πολύ κακή εκτέλεση! Ο Κύπριος προτίμησε δυνατή εκτέλεση, αλλά πέρασε αρκετά πιο πάνω από τα δοκάρια του Κλέιμαν. by Χρήστος Λόης
19:02
71' Διπλή αλλαγή για τα «λιοντάρια», μέσα οι Σοφιανός και Μασκανάκης, έξω οι Μούργος και Πηλέας. by Χρήστος Λόης
19:05
73' Κίτρινη κάρτα στον Ουεντραόγκο. by Χρήστος Λόης
19:07
76' Αποβολή σε άνθρωπο του ΠΑΣ στον πάγκο για διαμαρτυρίες. by Χρήστος Λόης
19:10
78' Κίτρινη κάρτα στον Λώλη για την αντίδραση που είχε μετά το φάουλ. by Χρήστος Λόης
19:11
80' Το παιχνίδι έχει πάει στη δύναμη, με τους γηπεδούχους να απειλούν -κατά κύριο λόγο- με στατικές φάσεις. by Χρήστος Λόης
19:13
82' Αναπτύχθηκε ωραία ο Πανσερραϊκός από τα αριστερά, έγινε η σέντρα, αλλά ο Άλεξιτς δεν έπιασε την μπάλα όπως θα ήθελε και κατέληξε άουτ. by Χρήστος Λόης
19:16
86' Πιέζει ο Πανσερραϊκός. by Χρήστος Λόης
19:18
87' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ! Ο Ροσέρο έκανε την κίνηση από τα αριστερά, αλλά η σέντρα-σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
19:19
89' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ: Οι Μπάλαν και Λιάσος περνούν στις θέσεις των Κόντε και Τζίνο, αντίστοιχα. Αλλαγές προσώπων. by Χρήστος Λόης
19:20
90' Ο Τζίνο θα δεχτεί κίτρινη για καθυστερήσεις. by Χρήστος Λόης
19:20
90' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός! 3-2! Σκόρερ ο Άλεξιτς! Πανέξυπνη εκτέλεση φάουλ από τον Πεταυράκη, ο οποίος με συρτή πάσα βρίσκει τον Άλεξιτς σε θέση μέσα αριστερά στην αντίπαλη περιοχή, με τον φορ των Σερραίων να εκτελεί με διαγώνιο σουτ. by Χρήστος Λόης
19:22
Τρομερές στιγμές στο γήπεδο, έξαλλοι πανηγυρισμοί! Ο Άλεξιτς δέχθηκε και την κίτρινη, καθώς έβγαλε τη φανέλα του κατά τον πανηγυρισμό. by Χρήστος Λόης
19:22
Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Χρήστος Λόης
19:23
90'+1' Φωνές των φιλοξενούμενων για πέναλτι ύστερα από διεκδίκηση του Παντελάκη με τον Μπέργκστρομ. Πιο πολύ για τζαρτζάρισμα φαίνεται. by Χρήστος Λόης
19:25
90'+4' Κίτρινη στον Μασκανάκη. by Χρήστος Λόης
19:25
90'+5' Κόκκινη στον Καραχάλιο. Ο Σοφιανός επιχειρεί να πατήσει περιοχή (όπου θα έβγαινε ολομόναχος σε θέση τετ-α-τετ), όμως ο αντίπαλος του τον τραβά από τη φανέλα και τον γκρεμίζει! Έτσι, ο χαφ του ΠΑΣ θα χάσει και το ερχόμενο παιχνίδι της ομάδας του με τον Ολυμπιακό. by Χρήστος Λόης
19:28
90'+7' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Ο Σοφιανός εκτέλεσε απευθείας το φάουλ που κέρδισε ο ίδιος, στέλνοντας την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Χρήστος Λόης
19:28
Έχουμε συμπληρώσει τα επτά λεπτά καθστερήσεων. by Χρήστος Λόης
19:30
Τέλος. Ύστερα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, ο Πανσερραϊκός θα επικρατήσει 3-2 του ΠΑΣ Γιάννινα, θα παραμείνει για πέντε σερί ματς αήττητος και θα ανέβει στην 4η θέση! by Χρήστος Λόης