Ο Παναθηναϊκός φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ στην Λεωφόρο για την 7η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:00
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:00
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ, στο «Απόστολος Νικολαϊδης», για την 7η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
Και εδώ το βασικό σχήμα του ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:04
Δεν λείπουν τα «πηγαδάκια» πριν το ματς, όπως αυτό ανάμεσα στους Ισπανούς Μπράντον Τόμας και Ρούμπεν Πέρεθ... Εικόνα live 21976641/115432.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Αλλά και σε... εγχώριο επίπεδο, με τους Γιάννη Κωνσταντέλια και Φώτη Ιωαννίδη, γνώριμους από την Εθνική ομάδα! Εικόνα live 21976641/61684.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Σε επίπεδο απουσιών, τώρα, οι «πράσινοι» δεν υπολογίζουν στην βοήθεια των τραυματιών Σπόραρ, Πάλμερ-Μπράουν, Αϊτόρ και Μάγκνουσον όπως και στον ανέτοιμο Βαγιαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:06
Στην αντίπερα όχθη δεν είναι διαθέσιμοι για το «δικέφαλο του Βορρά»» οι τραυματίες Λύρατζης, Σάστρε, Νάσμπεργκ. Μάρκος Αντόνιο και Φιλίπε Σοάρες. by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
Να θυμήσουμε, επίσης, ότι, εδώ μπορείτε να διαβάσετε όσα δήλωσε ο Μπερνάρ Ντουάρτε στη συνέντευξη που φιλοξενείται στο match programme του σημερινού αγώνα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι Λοντίγκιν, Ρούμπεν, Ζέκα, Κλεϊνχέισλερ, Μαντσίνι, Μλαντένοβιτς, Βέρμπιτς, Γερεμέγεφ και Βιλένα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:09
«Πρώτη» σε αποστολή του «τριφυλλιού» σε επίπεδο Super League για τον Ζέκα... Εικόνα live 21976641/52021.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
Ενώ στον πάγκο του ΠΑΟΚ θα βρίσκονται οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Ρ. Σοάρες, Μιχαηλίδης, Οζντόεφ, Μεϊτέ, Ντεσπόντοφ, Μουργκ και Σαμάτα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
by Σπύρος Σιαμπλής
19:12
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Πορτογάλος Τιάγκο Μαρτίνς, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο συμπατριώτης του Αντρέ Ναρκίσο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
Σχεδόν... κατάμεστα τα δύο «πέταλα», αρκετόςο κόσμος και στις υπόλοιπες θύρες του «Απόστολος Νικολαΐδης»! by Σπύρος Σιαμπλής
19:13
Τώρα αποχωρούν για τα αποδυτήρια οι παίκτες του Παναθηναϊκού μέσα σε χειροκροτήματα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:14
Οι Πορτογάλοι διαιτητές «προθερμαίνονται» και αυτοί. Εικόνα live 21976641/112513.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:15
Στα αποδυτήρια και οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ, μέσα σε αποδοκιμασίες. by Σπύρος Σιαμπλής
19:18
Να πούμε επίσης ότι στο γήπεδο βρίσκεται και ο προπονητής της εθνικής Σερβίας, Ντράγκαν Στοϊκοβιτς, προκειμένου να δει από... κοντά τους Φίλιπ Τζούριτσιτς, Φίλιπ Μλαντένοβιτς και Αντρίγια Ζίβκοβιτς, με τον πρώτο και τον τρίτο να βρίσκονται στο αρχικό σχήμα των ομάδων τους! by Σπύρος Σιαμπλής
19:20
Ραζβάν Λουτσέσκου και Γιάννης Παπαδημητρίου έχουν συνεργαστεί επί σειρά ετών στην Ξάνθη και είχαν... πολλά να πουν! Εικόνα live 21976641/111864.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:23
Ανακοινώνονται οι δύο 11άδες, εν μέσω αποθέωσης από την κερκίδα σε αυτή των «πράσινων»! by Σπύρος Σιαμπλής
19:23
Παρατεταμένο το χειροκρότημα φυσικά και για τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς... by Σπύρος Σιαμπλής
19:25
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
Ενώ μπροστά από την θύρα των οργανωμένων υπάρχει ένα μεγάλο πανό που γράφει «Ό,τι έχουμε είμαστε εμείς», με ένα τριφύλλι από την μια και το 13 από την άλλη πλευρά του. by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές και ενώ ανάβουν κάποια πυροτεχνήματα, δημιουργώντας εντυπωσιακή ατμόσφαιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
Όρκος νίκης από τους παίκτες και των δύο ομάδων, στη σέντρα... by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
2' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς, για τον Παναθηναϊκό, με τον Τζούριτσιτς να κερδίζει την κόντρα με τον Εκόνγκ, να πατάει περιοχή από αριστερα και με σουτ σε δεύτερο χρόνο να στέλνει την μπάλα στη ρίζα του δεξιού δοκαριού του Κοτάρσκι! by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
3' Νέα καλή στιγμή με την παράλληλη πάσα του Τσέριν και την κατά μέτωπο επίθεση αυτή την φορά του Τζούριτσιτς, ο οποίος σουτάρει από το υψος της μεγάλης περιοχής, αλλά στέλνει την μπάλα λίγο άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
8' Κάθετη κίνηση του Μπερνάρ στην αντίπαλη περιοχή, ξαφνικό σουτ του Ιωαννίδη, πέφτει και μπλοκάρει ο Κοτάρσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
10' Αντεπίθεση από αριστερά και κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
10' Εκτέλεση του Μπερνάρ, περνάει ανεκμετάλλευτη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
11' Γέμισμα του Παλασιος από δεξιά, ο Ιωαννίδης βάζει την προβολή, αλλά από δύσκολη γωνία, χωρίς να βρει καλά την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
13' Νέο σουτ εκτός περιοχής, από τον Τσέριν, στην αγκαλιά του Κοτάρσκι η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
16' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, από τα δεξιά, μετά το διώξιμο του Αράο, περνάει δίχως αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:51
19' Γκολ! 1-0 ο ΠΑΟΚ, με τον Τόμας να σκοράρει με προβολή στο δεύτερο δοκάρι, υπό την πίεση του Κώτσιρα, αφού νωρίτερα ο Μπρινιόλι βρίσκει λίγο την μπάλα στο γύρισμα του Ζίβκοβιτς από δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
Εξετάζεται η φάση για ενδεχόμενο οφσάιντ στο ξεκίνημα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
Κανονικά μετράει το γκολ του Ισπανού φορ! by Σπύρος Σιαμπλής
19:55
23' Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, λίγο πιο δυνατή από ότι έπρεπε, με αποτέλεσμα ο Τσέριν να μην προλάβει να βάλει το κεφάλι του... by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
Συμπληρώθηκε το μισό του πρώτου ημιχρόνου και ο ΠΑΟΚ προηγείται κόντρα στην ροή του ματς, στην πρώτη του επίσκεψη στα καρέ του Μπρινιόλι, με τον Τόμας να σκοράρε ξανά απέναντι στον Παναθηναϊκό! Πολλά τα θέματα στην ανάπτυξη των φιλοξενούμενων, πάντως, με το «τριφύλλι» να μπαίνει δυνατά, αλλά να στέκεται άτυχο με το δοκάρι μόλις στο 2'. Σωστά «σημαδεύει» στα δεξιά του αντιπάλου ο Γιοβάνοβιτς, πρέπει να βρει γκολ ισοφάρισης όμως πριν την ανάπαυλα... by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
28' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ισοφαρίσει μετά από ωραία κυκλοφορία της μπάλας έξω από την περιοχή και το σουτ του Κώτσιρα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
29' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπερνάρ, στο πρώτο δοκάρι, απομακρύνει ο Μπάμπα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
32' Γκολ! 1-1 ισοφαρίζει ο Παναθηναϊκός, με το σουτ του Παλάσιος από διαγώνια και δεξιά μέσα από την περιοχή, να βρίσκει πρώτα στο δεξί δοκάρι του Κοτάρσκι και στη συνέχεια να καταλήγει στο βάθος της εστίας του. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
Γίνεται VAR check τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:05
Κανονικό και το γκολ του Αργεντινού εξτρέμ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
Ήταν... δίκαιο και έγινε πράξη! Ο Παναθηναϊκός είναι αυτός που έχει τον απόλυτο έλεγχο έως τώρα, έχει «φάει» μόλις μια φάση και ο ΠΑΟΚ όχι μόνο δεν έχτισε πάνω στο προβάδισμά του, αλλά συνεχίζει να είναι παθητικός, παρότι πλέον ψάχνει -έστω- τις αντεπιθέσεις... Το 1-1 λοιπόν είναι το... λιγότερο, με την ομάδα του Γιοβάνοβιτς να μπορεί να κάνει και την ανατροπή από ημίχρονο, αν είναι προσεκτική! by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
37' Δυνατό σουτ του Παλάσιος, πέφτει και μπλοκάρει ο Κοτάρσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
39' Νέα προσπάθεια του Τζούριτσιτς, ξανά στην αγκαλιά του Κοτάρσκι η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
41' Ο Κωνσταντέλιας βγαίνει τετ α τετ με τον Μπρινιόλι που διώχνει σε κόρνερ, αλλά υπάρχει και -λανθασμένη- υπόδειξη για χέρι του παίκτη του ΠΑΟΚ. από κοντά by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
44' Κίτρινη κάρτα στον Μπάμπα, για φάουλ στον Παλασιος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
45' Αδράνεια του Εκόνγκ, η μπάλα κοντράρει πάνω στον Τσέριν, που είναι εντός περιοχήςε, αλλά περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
45'+2' Μεγάλη στιγμή για τον Παναθηναϊκό και το 2-1, αλλά το σουτ του Μπερνάρ από θέση μέσα αριστερά, μετά από φάση διαρκείας, περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Τάισον, για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
45'+4' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι με 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής
20:23
Σπουδαία κίνηση από τους παίκτες του Παναθηναϊκού! by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
Πολύ ωραίο παιχνίδι έως τώρα, με δύο γκολ, ένα δοκάρι και αρκετές καλές στιγμές! Ο Παναθηναϊκός είναι ανώτερος, έχοντας τον έλεγχο του ρυθμού, την κατοχή της μπάλας αλλά και... χαρακτήρα, ισοφαρίζοντας ένα ματς που δεν άξιζε να είναι πίσω στο σκορ. Ο ΠΑΟΚ από την άλλη, είναι σαφές ότι αν βγει στην κόντρα μπορείνα γίνει -πολύ- επικίνδυνος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
46' Πρώτο κόρνερ στο δεύτερο μέρος, για τον Παναθηναϊκό, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
48' Κίτρινη κάρτα στον Τζούριτσιτς, για φάουλ στον Τάισον. by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να σκοράρει, με το γύρισμα του Κεντζιόρα από δεξιά και τον Τόμας να μην μπορεί να κάνει την προβολή στην κενή εστία! by Σπύρος Σιαμπλής
20:44
50' Νέα φάση για τους «ασπρόμαυρους». Φάουλ του Τάισον από αριστερά, ο Κεντζιόρα βρίσκει την μπάλα από κοντά, αλλά αυτή περνάει δίπλα από το δοκάρι του Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
54' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ, για μαρκάρισμα στον Τζούριτσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
55' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους «πράσινους», με τον Παλάσιος να σουτάρει αμαρκάριστος λίγο έξω από την μικρή περιοχή, αλλά να στέλνει τη μπάλα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
57' Σπουδαία φάση του ΠΑΟΚ με τον Τόμας να κάνει ένα δυνατό σουτ λίγο μέσα από την περιοχή και δεξιά και την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Μπρινιόλι πριν περάσει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:50
58' Γκολ! 2-1 ο ΠΑΟΚ παίρνει ξανά το προβάδισμα, χάρη σε άψογο πλασέ του Ζίβκοβιτς, που στέλνει την μπάλα στο παράθυρο της εστίας του Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
Λογικό το 1-2 από την στιγμή που ο ΠΑΟΚ έχει φτιάξει ήδη περισσότερες ευκαιρίες από όσες είχε σε όλο το πρώτο ημίχρονο! Ανέβασε την απόδοσή του, εκμεταλλλεύθηκε και τα κενά που παρουσιάστηκαν ανάμεσα στον άξονα και στα στόπερ του Παναθηναϊκού και πήρε το προβάδισμα. Τα τελειώματα Παλάσιος στο 1-1 ακόμα και Ζίβκοβιτς στη φάση του γκολ, «λένε πολλά»... by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
61' Οζντόεφ αντί Σβαμπ και Ντεσπόντοφ αντί Κωνσταντέλια για τους φιλοξενούμενους. by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
67' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
68' Μακρινό σουτ του Μπερνάρ, πέφτει και μπλοκάρει ο Κοτάρσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
70' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, Βέρμπιτς και Μαντσίνι αντί των Τζούριτσιτς και Παλάσιος αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
71' Μεϊτέ αντί Σβαμπ και Σαμάτα αντί Τόμας για τον ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
75' Φάουλ σε καλή θέση για τους γηπεδούχους, το εκτελεί ο Μπερνάρ, διώχνει η άμυνα τυου ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
76' Τσέριν έξω, Βιλένα μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
77' Κίτρινη κάρτα στον Κοτάρσκι, για καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
78' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, μετά την προσπαθεια του Μαντσίνι μέσα από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
79' Kόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά . by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
Απομάκρυνε η άμυνα του Παναθηναϊκού και η μπάλα από το Κοτάρσκι ξανά στους γηπεδούχους. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
80' Σέντρα του Χουάνκαρ από τα αριστερά με στόχο τον Ιωαννίδη, έδιωξε ο Κουλιεράκης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
81' Απειλεί με τον Βιλένα ο Παναθηναϊκός. Μετά από ενέργεια του Μπερνάρ και στρώσιμο του Ιωαννίδη, η μπάλα έφτασε έξω από την περιοχή στον Ολλανδό, αυτός σούταρε και ο Κοτάρσκι μπλόκαρε. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
82' Δυο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Ο Μλαντένοβιτς και ο Γερεμέγεφ, αντί των Χουάνκαρ και Ιωαννίδη αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
83' Ξανά ο Βιλένα σουτάρει εκτός περιοχής. Πάνω από τα δοκάρια η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
84' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ τώρα. Ο Τάισον δίνει τη θέση του στον Μουργκ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
Ο Παναθηναϊκός αναζητά μανιωδώς το γκολ της ισοφάρισης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
85' Ξανά στην περιοχή του ΠΑΟΚ οι «πράσινοι». Ο Μλαντένοβιτς γύρισε την μπάλα παράλληλα στην περιοχή, εκεί που ο Βέρμπιτς με... στραβοκλωτσιά την έστειλε αουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται μονίμως στην επίθεση, προσπαθώντας να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα του ΠΑΟΚ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
87' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
88' Απίθανη επέμβαση του Κοτάρσκι! Από το κόρνερ που εκτελέστηκε ο Γεντβάι έπιασε την κεφαλιά και ο Κροάτης την έστειλε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
89' Σουτ του Κώτσιρα από τον άξονα εκτός περιοχής. Πάνω από τα δοκάρια η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
Οι τελικές αυτή την στιγμή είναι στο 22-6 υπέρ του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
Μπαίνουμε τώρα στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
Κυρίως από τα αριστερά επιτίθεται η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, «επενδύοντας» στις καλές σέντρες του Μλαντένοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
Πέντε θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
90'+1' Κεφαλιά του Γερεμέγιεφ από την σέντρα του Μλαντένοβιτς, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
90'+5' Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ που σταμάτησε την αντεπίθεση του ΠΑΟΚ by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
Έχουν μείνει δυο λεπτά στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:26
90'+3' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαμάτα έφυγε στην πλάτη της άμυνας και σούταρε από την γωνία της περιοχής με την μπάλα να περνά λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
90'+5' Ακόμη μια τελική για τον Παναθηναϊκό. Η μπάλα έφτασε στην περιοχή με τον Μαντσίνι να γεμίζει τον Γεντβάι να παίρνει την κεφαλιά και τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
21:27
90+5' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός με τον Γερεμέγιεφ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:28
Ο Σουηδός επιθετικός ισοφαρίζει στην τελευταία φάση του αγώνα. Τρομερή σέντρα από τα αριστερά από τον Μλαντένοβιτς στην καρδια της περιοχής του ΠΑΟΚ και ο Γερεμέγιεφ με άψογη κεφαλιά, αφήνει άγαλμα τον Κοτάρσκι για το 2-2! by Σπύρος Σιαμπλής
21:29
Τέλος το ματς! Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 2-2 στη Λεωφόρο για την 7η αγωνιστική by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
Οι «πράσινοι» φλέρταραν με τη δεύτερη διαδοχική εντός εδρας ήττα τους αλλά ο Γερεμέγιεφ στο επίσημο ντεμπούτο του τους λυτρώνει. by Σπύρος Σιαμπλής