Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 1η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:00
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της εξ αναβολής αναμέτρηση, ΑΕΚ-Παναιτωλικός, στην OPAP Arena για την πρεμιέρα της Stoiximan Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport2, ενώ φυσικά θα υπάρξει μετάδοση ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Γιώργου Μαραθιανού. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
Το ματς είχε προγραμματιστεί αρχικά να γίνει στις 19/8, αλλά αναβλήθηκε επειδή είχε μεταφερθεί για τη συγκεκριμένη ημερομηνία η ρεβάνς των «κιτρινόμαυρων» με την Ντινάμο Ζάγκρεμπ για τα προκριματικά του Champions League, λόγω των όσων τραγικών προηγήθηκαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
Πάμε αρχικά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς - Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Χατζισαφί - Γιόνσον, Ελίασον, Πισάρο, Πινέδα - Μάνταλος, Αραούχο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο - Μαλής, Μλάντεν, Ντουάρτε, Τορεχόν - Ξενιτίδης, Πέρες, Μπουζούκης - Σενγκέλια, Χατζηθεοδωρίδης, Ζοάο Πέδρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
Στον πάγκο της Ένωσης: Αθανασιάδης, Μουκουντί, Μήτογλου, Σιντιμπέ, Γκατσίνοβιτς, Αμραμπατ, Φαν Βέερτ, Πόνσε, Ζίνι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Γκρατερόλ, Λιάβας, Χουάνπι, Φεντερίκο Ντουάρτε, Μπελεβώνης, Μπαλντασάρα, Βοΐλης, Στάγιτς, Νικολάου. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:06
Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας Βοηθοί: Ανδρέας Μεϊντάνας, Κωνσταντίνος Στάικος 4ος Διαιτητής: Παναγιώτης-Ραφαήλ Τσιάρας VAR: Θανάσης Τζήλος, AVAR: Δημήτρης Σαμοΐλης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Η ιστορία: 9 νίκες ΑΕΚ 1 ισοπαλία 1 νίκη Παναιτωλικός 26-4 τα γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
Από τη μία η ΑΕΚ θέλει τη νίκη για να βρεθεί στο -5 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, έχοντας πλέον τα ίδια ματς με τους Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Στην αντίπερα όχθη, οι φιλοξενούμενοι κάνουν restart με τον Γιάννη Πετράκη να ντεμπουτάρει στον πάγκο τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
Ο Ματίας Αλμέιδα δεν έχει στη διάθεσή του τους ανέτοιμους Τσούμπερ και Γαλανόπουλο, ενώ έμειναν εκτός Μοχαμάντι και Σιμάνσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:13
Από την άλλη, ο Γιάννης Πετράκης δεν έχει διαθέσιμους τους Καρέλη, Μπακάκη, Τσιγγάρα, Ντίας, Μαυρία και Οικονόμου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:15
Υπενθυμίζεται ότι στις 21:30 θα ξεκινήσει η εξ αναβολής αναμέτρησης Παναθηναϊκός-Ατρόμητος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Εδώ μπορείτε να ακούσετε το ρεπορτάζ που μετέδωσε νωρίτερα ο Κώστας Κετσετζόγλου στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Εδώ μπορείτε να ακούσετε το ρεπορτάζ που μετέδωσε νωρίτερα ο Γιώργος Τσακίρης στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
19:23
Ο προπονητής της Εθνικής Ελπίδων, Νίκος Παπαδόπουλος Εικόνα live 21976798/18045.jpg by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
19:29
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
Τα λένε αυτήν τη στιγμή σε καλό κλίμα Αλμέιδα κα Πετράκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
Αυτή τη στιγμή οι παίκτες του Παναιτωλικού αφήνουν ένα λουλούδι μπροστά στη θύρα των οργανωμένων στη μνήμη του Μιχάλη Κατσούρη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
Σχεδόν όλα έτοιμα για την έναρξη του ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33

Σέντρα στο ματς!

by Αποστόλης Λιβάνιος
19:39
Αναμενόμενη η εικόνα του ματς... Πιέζει η ΑΕΚ, την περιμένει ο Παναιτωλικός, ο οποίος είναι οχυρωμένος καλά πίσω by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
Κόρνερ για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
Με κομπίνα εκτελέστηκε, αλλά έπειτα από την πάσα του Ελίασον η μπάλα κατέληξε σε πλάγιο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
9' Τελική για την ΑΕΚ. Γέμισε ο Μάνταλος με λόμπα, αλλά αστόχησε ο Αραούχο, που δεν είχε καλή ισορροπία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
11' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά το διαγώνιο σουτ που έπιασε από τα δεξιά της περιοχής ήταν άστοχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Η ΑΕΚ έχει ένταση στο παιχνίδι της, έστω και αν δεν είναι στα επίπεδα που θέλει ο Αλμέιδα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
14' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Κεφαλιά του Μάνταλου από εξαιρετική θέση μετά τη σέντρα του Ελίασον από τα δεξιά, αλλά η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
19:49
15' Σέντρα-σουτ του Μάνταλου στο δεύτερο δοκάρι από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
18' Δυνατό σουτ του Αραούχο σχεδόν από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα στα σώματα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
19:54
21' Σουτ του Γιόνσον, πάνω από την εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
23' Πολύ άστοχο σουτ του Πισάρο, εκτός περιοχής, αλλά πρόκειται για ως μη γενόμενη φάση, αφού ήταν εκτεθειμένος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
19:58
Στην κόντρα ο Παναιτωλικός, αλλά είναι οφσάιντ ο Μπουζούκης που έφευγε κάθετα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
28' Επικίνδυνη κόντρα του Παναιτωλικού με τον Ζοάο Πέδρο να φεύγει κάθετα, αλλά καθυστέρησε στη συνέχεια ο Σενγκέλια που έγινε αποδέκτης της μπάλας από τα δεξιά, με την ΑΕΚ να αποφεύγει τα χειρότερα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
20:06
33' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Συνεργάστηκαν Ρότα, Ελίασον και Μάνταλος, με τον τελευταίο να κάνει το γύρισμα και τον Πισάρο να αφήνει έξυπνα για τον Αραούχο που εκτέλεσε από το πέναλτι πάνω στον Καπίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
20:07
34' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-0! Εκτέλεση κόρνερ του Ελίασον από τα δεξιά, κέρδισε στον αέρα τον Μπ. Ντουάρτε ο Βίντα, αλλά και με την κεφαλιά του τον Καπίνο που έμεινε άγαλμα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
Αποθέωση από το κοινό για τον Βίντα, που είχε σκοράρει και κόντρα στον Άγιαξ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
36' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 2-0! Ο Ελίασον πάτησε περιοχή από τα αριστερά έπειτα από ωραία συνεργασία που έβγαλε με τον Πισάρο, έκανε την παράλληλη μπαλιά και ο Ρότα σχεδόν μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
Γίνεται τσεκ για το ενδεχόμενο να υπάρχει offside by Αποστόλης Λιβάνιος
20:10
Μετράει κανονικά, 2-0 η ΑΕΚ! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
40' Άστοχο σουτ του Χατζισαφί, έφυγε ψηλά η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
41' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Χατζισαφί έχασε την ισορροπία του και την μπάλα λίγο έξω από την περιοχή, ο Σενγκέλια έγινε κάτοχός της, ελίχθηκε και έκανε το σουτ, το οποίο έβγαλε ο Στάνκοβιτς, με τον Ζοάο Πέδρο να παίρνει το ριμπάουντ και να κάνει κάκιστο σουτ από εξαιρετική θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Νέα επικίνδυνη κόντρα του Παναιτωλικού, κέρδος ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
43' Σουτ του Ζοάο Πέδρο με εντυπωσιακή κίνηση, αλλά πάνω στον Στάνκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
44' Απίθανη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Γύρισμα του Ελίασον από τα αριστερά, διώχνει ο Καπίνο και με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού, ο Αραούχο αστόχησε με δυνατό σουτ από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Φωνάζει ρυθμικά το όνομά του το κοινό της ΑΕΚ για να τον εμψυχώσει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
45'+1' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο έκλεψε από τα αριστερά, ελίχθηκε κάνοντας σλάλομ, αλλά το σουτ του ήταν λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Ημίχρονο στο ματς: ΑΕΚ-Παναιτωλικός 2-0! Τα γκολ από Βίντα (34') και Ρότα (36') χωρίζουν τις δύο ομάδες και έχουν βάλει το νερό στ' αυλάκι για την ομάδα του Ματίας Αλμέιδα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:21
Σε λίγο θα έχουμε διαθέσιμα και τα γκολ της ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
Τα σουτ 12(3)-3(2) στο πρώτο μέρος και η κατοχή 77%-23% υπέρ της ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος

20:41
49' Σουτ του Ρότα, μπλοκάρει εύκολα ο Καπίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:43
51' Σουτ του Αραούχο, μπλόκαρε ο Καπίνο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
53' Επικίνδυνη φάση από τον Παναιτωλικό. Ο Ξενιτίδης μοίρασε κάθετα για τον Χατζηθεοδωρίδη, αλλά ο Γιόνσον τον σταμάτησε με τάκλιν λίγο πριν μπει στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Στο έδαφος ο Ξενιτίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Νωρίτερα, ο Ελίασον μπήκε στην περιοχή μετά την κόντρα του Παναιτωλικού και υπήρξαν παράπονα από τους παίκτες της ΑΕΚ για αντικανονικό κόψιμο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:49
20:50
57' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Φρ. Ντουάρτε αντί Ξενιτίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
58' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Μουκουντί αντί Κάλενς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Εκτέλεση κόρνερ από τον Φρ. Ντουάρτε, πέρασε από όλους η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό λίγο έξω από την περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
65' Κίτρινη στον Πέρες για διαμαρτυρία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
66' Εκτέλεσε ο Χατζηθεοδωρίδης, μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
72' Άστοχο σουτ του Αραούχο με σουτ στην κίνηση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
73' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Στάγιτς Μπαλτασάρα αντί Μπ. Ντουάρτε και Χατζηθεοδωρίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
77' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Άμραμπατ αντί Ελίασον, Ζίνι αντί Πισάρο και Γκατσίνοβιτς αντί Χατζισαφί by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
Αριστερό μπακ ο Πινέδα συνεπώς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
80' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Δυνατό-μακρινό σουτ του Φρ. Ντουάρτε, με τον Στάνκοβιτς να διώχνει εντυπωσιακά. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
81' Βοΐλης αντί Σενγκέλια για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:14
Θα μπει ο Πόνσε σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
82' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Πόνσε αντί Αραούχο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
Το περιβραχιόνιο πάει στον Μάνταλο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Τρία λεπτά για τα 90 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
87' Ο Λιάβας κόβει την τελευταία στιγμή τον Πόνσε πριν μπει στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21
Ωραία προσπάθεια του Ζίνι από τα αριστερά, τον κόβει και παραχωρεί κόρνερ ο Μαλής by Αποστόλης Λιβάνιος
21:21

88' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 3-0!

Εκτέλεση κόρνερ του Άμραμπατ από τα αριστερά, κάτι σαν τακουνάκι από τον Μάνταλο και ο Μουκουντί από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
21:27
Δοκάρι για την ΑΕΚ στο 95', πήγε να σκοράρει ξανά με κεφαλιά ο Μουκουντί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Ο Μάνταλος σκοράρει από κοντά, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:29
Τέλος στο ματς, η ΑΕΚ κερδίζει με σκορ 3-0 τον Παναιτωλικό. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
Πρώτο ματς που κρατάει ανέπαφη την εστία της στη σεζόν η Ένωση, που δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα και ανέβηκε στους 14 βαθμούς, 5 πίσω από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος