Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προκριματικά του Euro 2024.

20:33
Καλησπέρα σας από την OPAP Arena! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ολλανδία-Ελλάδα, για τον 2ο όμιλο της προκριματικής φάσης του Euro 2024. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 21:45 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από τον Alpha. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Ραδιοφωνικά θα υπάρξει ασφαλώς κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Σωτήρη Ταμπάκου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Μόλις έγινε γνωστή και η ενδεκάδα της Εθνικής by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Έχει κάνει έκπληξη ο Πογέτ με τις επιλογές του by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Ελλάδα (Γκας Πογέτ): Βλαχοδήμος - Ρότα, Μαυροπάνος, Ρέτσος, Κουλιεράκης, Τσιμίκας - Κουρμπέλης, Μάνταλος, Μπακασέτας - Μασούρας, Ιωαννίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
Έχει μπει στο αρχικό σχήμα ο Κουλιεράκης, αλλά και ο Ιωαννίδης αντί του Γιακουμάκη που έκανε εξαιρετικό παιχνίδι κόντρα στην Ιρλανδία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:36
Η UEFA δίνει σχήμα με τετράδα και τον Κουλιεράκη αριστερό μπακ, αλλά δύσκολα θα ισχύσει κάτι τέτοιο και πρόκειται σύστημα με τριάδα πίσω, ώστε να κερδίσει και σε ύψος η Εθνική. Αφού στον πρώτο γύρο μάς χτύπησε στις στατικές φάσεις η Ολλανδία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
Πρόκειται για ένα από τα σημαντικότερα παιχνίδια των τελευταίων ετών για τη γαλανόλευκη. Αφού με νίκη θα βρεθεί κοντά στην έκπληξη. Δηλαδή την εξασφάλιση ενός εισιτηρίου για τα τελικά του Euro 2024, με απευθείας πρόκριση από όμιλο με Γαλλία και Ολλανδία. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
20:44
Τα κριτήρια σε περίπτωση ισοβαθμίας 1) Μεταξύ τους αγώνες 2) Διαφορά τερμάτων 3) Καλύτερη επίθεση 4) Καλύτερη εκτός έδρας επίθεση 5) Περισσότερες νίκες 6) Περισσότερες εκτός έδρας νίκες 7) Fair Play 8) Κατάταξη στο Nations League by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
Ολλανδία (Ρόναλντ Κούμαν): Φερμπρούχεν - Χεερτρούιντα, Φαν Ντάικ, Άκε - Ντάμφρις, Ράιντερς, Βίφερ, Χάρτμαν - Σίμονς, Βέγκχορστ, Μπεργκβάιν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Χρειάζεται προσοχή στην αριστερή πλευρά μας, καθώς από τα δεξιά παίζουν Ντάμφρις και Σίμονς. Τα λόγια είναι περιττά για τις ικανότητές τους. Μας είχαν δημιουργήσει πολλά προβλήματα και στο πρώτο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
Η κερκίδα των Ολλανδών στην OPAP Arena. Κάθονται στη Θύρα 24 Εικόνα live 21976900/113525.jpg by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
20:53
20:54
Πηγαδάκι Τσιμίκα με Φαν Ντάικ, που γνωρίζονται πολύ καλά από τη Λίβερπουλ Εικόνα live 21976900/79313.jpg by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
20:55
Και Νικολαΐδη με τους Φύσσα και Κωνσταντινίδη Εικόνα live 21976900/2560.jpg by Αποστόλης Λιβάνιος
20:58
Είσοδος τώρα των τερματοφυλάκων της Ελλάδας μέσα σε αποθέωση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
Δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα της τελευταίας στιγμής για την Εθνική. Εκτός είναι ο τραυματίας Χατζηδιάκος, αλλά και ο Μπάλντοκ, ο οποίος βρίσκεται στο στάδιο της επανένταξης. Βρίσκεται κανονικά στον πάγκο αυτήν τη φορά ο Κωνσταντέλιας. Εκτός είναι Τζαβέλλας, Γαλανόπουλος, Σάλιακας και Γούτας. Υπάρχει συνεπώς μόνο η επιλογή του Ρότα για δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
Ο Σωκράτης Διούδης συμπληρώνει την τριάδα των τερματοφυλάκων (μαζί με Οδυσσέα Βλαχοδήμο και Αλέξανδρο Πασχαλάκη) αντί του Γιώργου Αθανασιάδη. Κλήθηκε για πρώτη φορά ο Κώστας Γαλανόπουλος έπειτα από την εποχή Φαντ Σχιπ, ενώ επιστρέφει στις κλήσεις ο Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος (δεν ήταν στις αρχικές επιλογές την προηγούμενη φορά, αλλά είχε κληθεί για το ματς με το Γιβραλτάρ). Ξανά εκτός ο Δημήτρης Λημνιός, ενώ δεν κλήθηκε ούτε τώρα ο Τάσος Δουβίκας. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
Ο Κούμαν δεν έχει στην καλύτερη δυνατή κατάσταση τον Βέγκχορστ, αλλά τον ξεκινάει by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
Εκτός κλήσεων για διάφορους λόγους είναι Ντεπάι, Χάκπο, Ντε Γιονγκ, Ντε Λιχτ, Κουπμάινερς, Μπεργκχάους, Φλέκεν, Τίμπερ, Μπάιλοου και Χράφενμπεργχ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
Πάμε να θυμηθούμε πώς είχε κυλήσει το πρώτο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
Είσοδος της Εθνικής για προθέρμανση μέσα σε αποθέωση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
21:15
Στον πάγκο της Εθνικής: Πασχαλάκης, Διούδης, Μπουχαλάκης, Παυλίδης, Πέλκας, Φούντας, Χατζηγιοβάνης, Κωνσταντέλιας, Γούτας, Γιακουμάκης, Γιαννούλης, Σιώπης. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ολάι, Νόπερτ, Φαν ντε Φεν, Ντε Φράι, Στενγκς, Ντε Ροουν, Φέερμαν, Μπλιντ, Μάλεν, Μπρόμπεϊ, Μάατσεν, Φρίμπονγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
Διαιτητής: Αλεχάντρο Ερνάντεθ Βοηθοί: Χοσέ Ναράνιο και Ντιέγκο Σάντσες Ρόχο 4ος: Χοσέ Λουίς Μουνουέρα VAR: Χουάν Μαρτίνεθ Μουνουέρα, AVAR: Ρικάρντο ντε Μπούργκος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
25 λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
8-1-1 υπέρ της Ολλανδίας η παράδοση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Εδώ μπορείτε να θυμηθείτε τα ματς μέσω του match programme της ΕΠΟ Εικόνα live 21976900/17200.jpg by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
Σε λίγο αναμένεται η είσοδος των δύο ομάδων στο γήπεδο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
21:38
Άρχισε το τραγούδι στην εξέδρα των Ολλανδων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:40
Πρέπει να πούμε ότι η Θύρα 21 είναι για πρώτη φορά κενή, για λόγους ασφαλείας. Αφού οι φιλοξενούμενοι έχουν κάτσει για πρώτη φορά στη Θύρα 24 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
Η ανάκρουση των ύμνων των δύο Εθνών... by Αποστόλης Λιβάνιος
21:44
21:45
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
21:46
Πήγε με τη... σέντρα να επισκεφτεί την περιοχή της Ελλάδας η Ολλανδία, απομάκρυνε ο Ρέτσος. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
Αποδοκιμασίες στους Ολλανδούς όταν έχουν την κατοχή της μπάλας... by Γιώργος Τσανάκας
21:49
3' Παίρνει την κόντρα από τον Βέγκχορστ ο Ρέτσος και το άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:50
5' Πρώτη επίσκεψη στα αντίπαλα καρέ για την Ελλάδα, η σέντρα του Μπακασέτα πέρασε ανεκμετάλλευτη. by Γιώργος Τσανάκας
21:51
by Γιώργος Τσανάκας
21:51
21:52
Η Ελλάδα επιλέγει αρκετά τις εξαιρετικές διαγώνιες μπαλιές του Κουλιεράκη για να αλλάζει παιχνίδι και να αποφεύγει την πίεση των Ολλανδών. by Γιώργος Τσανάκας
21:54
Δεν υπάρχει κάποια τελική αυτή τη στιγμή στο παιχνίδι... by Γιώργος Τσανάκας
21:54
21:54
10' Σέντρα του Ιωαννίδη, η μπάλα περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:56
11' Σέντρα του Τσιμίκα προς τον Ιωαννίδη, βγήκε και μπλόκαρε ο Φερμπρούχεν. by Γιώργος Τσανάκας
21:58
13' Κάρτα στον Χεερτράουντα, του την πήρε ο Ιωαννίδης. by Γιώργος Τσανάκας
21:58
13' Κάρτα και στον Κουρμπέλη για διαμαρτυρία. by Γιώργος Τσανάκας
21:59
14' Αδύναμη κεφαλιά του προωθημένου Μαυροπάνου, στην αγκαλιά του αντίπαλου κίπερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
Ο Κουρμπέλης ήταν στο όριο των καρτών, χάνει το ματς της τελευταίας αγωνιστικής με τη Γαλλία. by Γιώργος Τσανάκας
22:01
22:03
18' Κόρνερ για την Ολλανδία, το παραχωρεί ο Μασούρας και οι φιλοξενούμενοι ζητάνε πέναλτι για χέρι. Ακούσιο είναι πάντως. by Γιώργος Τσανάκας
22:04
19' Φάση για την Ολλανδία. Δοκιμάζει τα πόδια του εκτός περιοχής ο Ράιντερς, η μπάλα δυο μέτρα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:05
Κακή συνεννόηση του Ρέτσου με τον Βλαχοδήμο, "δωρίζουμε" το κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:06
21' Νέα φάση για τους Ολλανδούς, πάλι με τον ίδιο τρόπο! Σουτ του Ράιντερς εκτός περιοχής, ο Βλαχοδήμος αυτή τη φορά διώχνει. by Γιώργος Τσανάκας
22:06
Και άλλο ένα κόρνερ για τους Ολλανδούς που πιέζουν. by Γιώργος Τσανάκας
22:06
22:07
Ανεκμετάλλευτο πέρασε το κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:08
Στα μισά του πρώτου μέρους, το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
22:09
Καταρχάς φαίνεται και στο χορτάρι ότι πρόκειται για ένα υβριδικό σύστημα. Αφού σε θέση άμυνας παίζουμε με τρεις στην άμυνα (Μαυροπάνος, Ρέτσος, Κουλιεράκης) και σε θέση επίθεσης ο Κουλιεράκης είναι αριστερά, με τον Τσιμίκα να παίζει πιο μπροστά. Το πήγαμε καλά στο ξεκίνημα του αγώνα, αλλά σταδιακά έχει ανεβάσει την κατοχή της η Ολλανδία και χρειάζεται προσοχή, να μην δίνουμε τόσο χώρο (δεν είναι εύκολο), όπως συνέβη πριν με τον Ράιντερς. Δεν πρέπει να δίνουμε τόσα κόρνερ στην Ολλανδία, διότι έχει πολλά ψηλά κορμιά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
24' Άλλο ένα κόρνερ των Ολλανδών, οι οποίοι με υπέροχο build-up απορρόφησαν την πίεση της Εθνικής και με ταχύτατο transition έφυγαν σε επικίνδυνη κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
22:10
25' Πέναλτι για την Ολλανδία! Ο Ερνάντεθ δείχνει την άσπρη βούλα για μαρκάρισμα του Κουλιεράκη στον Φαν Ντάικ. Τραβάει τη φανέλα του αντιπάλου του ο στόπερ του ΠΑΟΚ, να δούμε αν υπάρχει οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Γιώργος Τσανάκας
22:11
Πέναλτι, επιβεβαιώνεται και από το VAR! by Γιώργος Τσανάκας
22:12
Ο Βέγκχορστ στην μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
22:13
28' ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ! Πέφτει στην αριστερή του γωνία και μπλοκάρει το πέναλτι του... μπόμπο! Ο Βέγκχορστ δεν μπορεί να σκοράρει, έκρηξη στην κερκίδα μετά την σπουδαία επέμβαση του Οδυσσέα! by Γιώργος Τσανάκας
22:14
29' Κάρτα και στον Μάνταλο, χάνει και αυτός την Γαλλία! by Γιώργος Τσανάκας
22:15
Ημίωρο στο ματς, το 0-0 παραμένει ελέω Βλαχοδήμου! by Γιώργος Τσανάκας
22:17
Ο Ιωαννίδης δίνει αδιανόητες μάχες ανάμεσα σε τρία στόπερ των Ολλανδών! by Γιώργος Τσανάκας
22:17
32' Ο Ρότα φωνάζει για κόρνερ, άουτ λένε διαιτητής και βοηθός. by Γιώργος Τσανάκας
22:18
22:18
22:18
22:19
34' Σουτ του Σίμονς, κοντράρει και περνάει εκτός εστίας. Κόρνερ ήταν, άουτ έδωσε ο διαιτητής, δεν πειράζει πάμε παρακάτω... by Γιώργος Τσανάκας
22:21
Δέκα λεπτά ακόμη, συν τις καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
22:21
37' Νέο κόρνερ για τους Ολλανδούς, το πέμπτο στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
22:22
37' Το σουτ του Ράιντερς κόντραρε στα σώματα. by Γιώργος Τσανάκας
22:23
38' Τρομερή συνεργασία των Μπεργκβάιν-Βέγκχορστ, βάζει το ΣΤΟΠ ο Κουλιεράκης. Ως μη γενόμενη η φάση, υπάρχει οφσάιντ στον πρώτο. by Γιώργος Τσανάκας
22:26
40' Κόντρα της Εθνικής, αλλά δεν βγάζει αποτέλεσμα αφού έχουν προλάβει με γρήγορο transition να γυρίσουν οι Ολλανδοί. by Γιώργος Τσανάκας
22:28
42' Μυθική μπαλιά με το εξωτερικό του Μάνταλου που βγάζει τον Ρότα στην κόντρα, αλλά και πάλι οι φιλοξενούμενοι έχουν εξαιρετικές επιστροφές. by Γιώργος Τσανάκας
22:29
44' Μεγάλη φάση για την Ολλανδία! Μετά από βαθιά διαγώνια μπαλιά του Φαν Ντάικ, ο Ρότα έκανε τραγικό υπολογισμό και ο Μπεργκβάιν πιάνει το σκαστό σουτ στην κίνηση που βγάζει εντυπωσιακά ο Βλαχοδήμος! by Γιώργος Τσανάκας
22:30
Συμπληρώθηκαν τα 45', τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
22:31
Άλλα τρία έμειναν... by Γιώργος Τσανάκας
22:32
45'+2' Φάουλ για την Ελλάδα σε καλό σημείο για ένα γέμισμα. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
45'+3' Κεφαλιά του προωθημένου Κουλιεράκη, πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:34
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ελλάδα και Ολλανδία πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι, είχαν και κερδισμένο πέναλτι το οποίο όμως δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ ο Βέγκχορστ αφού νικήθηκε από τα 11 βήματα από τον τρομερό Βλαχοδήμο! by Γιώργος Τσανάκας
22:36
22:39
Σε γενικές γραμμές παίρνουμε αυτό που θέλουμε με το 0-0, βάσει της προσέγγισης που έχει γίνει από την πλευρά μας, λόγω της απόκρουσης πέναλτι από τον Βλαχοδήμο στο 28’. Φάνηκε, πάντως, να είναι υπερβολική η απόφαση του ρέφερι, αφού τραβάνε και οι δύο (Φαν Ντάικ-Κουλιεράκης). Κάνει παιχνίδι υπομονής η Εθνική, επιλέγοντας αυτό το υβριδικό σύστημα, το οποίο φέρνει πολλά πρόσωπα μέσα στην περιοχή, αλλά όταν κυκλοφορούν γρήγορα την μπάλα οι φιλοξενούμενοι, δημιουργούνται πολλά κενά στον άξονα, ενώ δεν μπορούμε να απειλήσουμε με τον Ιωαννίδη να είναι αποκομμένος από την υπόλοιπη ομάδα. Σε όλα αυτά συνυπολογίστε ότι παίζει πιο μαζεμένα ο Κουρμπέλης λόγω της κάρτας. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:50
22:50
46' Μάλεν αντί Χεερτρούιντα για την Ολλανδία. Γυρίζει σε τετράδα στην άμυνα ο Κούμαν. by Γιώργος Τσανάκας
22:51
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
22:52
47' Τεράστια φάση για την Ολλανδία! Τσαφ του Μαυροπάνου που βγάζει στην κόντρα τους φιλοξενούμενους με 3-2, ο Μπεργκβάιν δεν σπάει και σουτάρει, ο Βλαχοδήμος με υπερένταση διώχνει σε κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
22:53
48' Και άλλο ένα κόρνερ για τους Ολλανδούς. by Γιώργος Τσανάκας
22:55
Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Γιώργος Τσανάκας
22:55
50' ΜΕΓΑΛΗ φάση για την Ελλάδα! Απίθανη ατομική ενέργεια του Ιωαννίδη, ο Άκε δεν τον πιάνει ούτε με... λάσο και ο Έλληνας φορ επιχειρεί το τελείωμα με το εξωτερικό από δύσκολο σημείο, με την μπάλα να περνά λίγο άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
22:56
51' Κάρτα στον Σίμονς. by Γιώργος Τσανάκας
22:57
52' Τεράστια διπλή ευκαιρία για την Ολλανδία! Ο Ρότα δεν μπορεί να κόψει τον Ράιντερς που ρολάρει και κάνει το σουτ, ο Βλαχοδήμος διώχνει με τα πόδια και ο Σίμονς παίρνει το ριμπάουντ που καταλήγει λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:58
53' ΤΡΟΜΕΡΗ και καθοριστική προβολή του Μάνταλου, δεν αφήνει στους Ολλανδούς να βγουν φάτσα με τον Βλαχοδήμο! by Γιώργος Τσανάκας
23:00
23:00
23:05
Αποχωρεί ο Μπακασέτας με πρόβλημα, δεν μπορεί να συνεχίσει. by Γιώργος Τσανάκας
23:05
60'' Τριπλή αλλαγή για την Ελλάδα: Μπουχαλάκης, Σιώπης, Φούντας μέσα, έξω οι Κουρμπέλης, Μπακασέτας, Κουλιεράκης. by Γιώργος Τσανάκας
23:06
4-2-3-1 η Ελλάδα τώρα, όπως έκανε και η Ολλανδία νωρίτερα. by Γιώργος Τσανάκας
23:06
23:07
62' Διπλή αλλαγή για την Ολλανδία. Φίρμαν και Μπρόμπεϊ μέσα, έξω οι Βέγκχορστ και Σίμοντς. by Γιώργος Τσανάκας
23:08
63' Γρήγορα στην κόντρα ο Φούντας, αλλά... αργεί να την γυρίσει και κόβεται. Κέρδος ένα πλάγιο ψηλά στο γήπεδο για την Ελλάδα. by Γιώργος Τσανάκας
23:09
64' Πανέξυπνη σέντρα-σουτ του Μπουχαλάκη, θέλησε να αιφνιδιάσει τον αντίπαλο κίπερ αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. by Γιώργος Τσανάκας
23:13
Προσπαθεί να ελέγξει το ματς η Ελλάδα και να απειλήσει, ψάχνοντας το γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
23:14
69' Καλή σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, απομακρύνει ο Μαυροπάνος. by Γιώργος Τσανάκας
23:16
Τελευταίο εικοσάλεπτο στο παιχνίδι, το 0-0 παραμένει ανάμεσα σε Ελλάδα και Ολλανδία. by Γιώργος Τσανάκας
23:18
Προβλέπω θρίλερ με γκολ... αμυντικού μας στο φινάλε για το 1-0. Άντε να δούμε! by Γιώργος Τσανάκας
23:18
73' Κόρνερ για την Ελλάδα. by Γιώργος Τσανάκας
23:18
23:19
Κατάφεραν να απομακρύνουν οι Ολλανδοί... by Γιώργος Τσανάκας
23:19
74' Έξω ο Χάρτμαν, μέσα ο Φαν ντεν Βεν για την Ολλανδία. by Γιώργος Τσανάκας
23:20
Θέλει Παυλίδη ή Γιακουμάκη το ματς τώρα στο πλευρό του Φώτη να γεμίσουν αντίπαλη περιοχή για το γκολ της νίκης! by Γιώργος Τσανάκας
23:20
Έχει πάει καλύτερα το παιχνίδι για την Εθνική στο πρώτο μισό του β' μέρους, παρά τις καλές φάσεις της Ολλανδίας στο ξεκίνημα. Με τις τρεις αλλαγές έχουν έρθει πιο κοντά οι γραμμές μας, ενώ γέμισε και το κέντρο μας by Αποστόλης Λιβάνιος
23:21
Τελευταίο τέταρτο, άντε να δούμε. Έχουμε το μομέντουμ, μπορούμε! by Γιώργος Τσανάκας
23:21
76' Κάρτα στον Ρέτσο για πανέξυπνο φάουλ, κόβει την κόντρα των Ολλανδών. by Γιώργος Τσανάκας
23:22
77' Έξω ο Μασούρας, μέσα ο Γιακουμάκης. Με 4-4-2 η Ελλάδα, στα πλάγια Μάνταλος με Φούντα και κορυφή οι Γιακουμάκης, Ιωαννίδης! by Γιώργος Τσανάκας
23:25
79' Φάση για την Εθνική! Ακόμη μια τρομερή προσπάθεια του Ιωαννίδη, σπάει στον Μάνταλο που σουτάρει αλλά η μπάλα κοντράρει και ο Γιακουμάκης τελευταία στιγμή δεν μπορεί να κοντρολάρει και να εκτελέσει μέσα από το κουτί! by Γιώργος Τσανάκας
23:26
81' Μέσα και ο Παυλίδης, έξω ο Μάνταλος! ΜΕ ΤΡΙΑ ΦΟΡ Η ΕΛΛΑΔΑ, ΠΑΜΕ, ΠΑΜΕ, ΠΑΜΕ! by Γιώργος Τσανάκας
23:27
Τρελές οι αλλαγές του Γκουστάβο Πογέτ. Για να δούμε αν θα του βγει by Αποστόλης Λιβάνιος
23:28
Ο Ιωαννίδης κάνει Σ-Υ-Γ-Κ-Λ-Ο-Ν-Ι-Σ-Τ-Ι-Κ-Ο ματς! by Γιώργος Τσανάκας
23:29
83' Απειλεί η Ελλάδα! Ο Φούντας κάνει τη γλυκιά σέντρα, ο Ιωαννίδης πιάνει την κεφαλιά αλλά δεν βρίσκει εστία! by Γιώργος Τσανάκας
23:31
85' Ρολάρει ο Ιωαννίδης στην περιοχή, τελευταία στιγμή διώχνει ο Άκε! by Γιώργος Τσανάκας
23:31
86' Κάρτα στον Παυλίδη. by Γιώργος Τσανάκας
23:33
Τρία λεπτά ακόμα για τα 90'. by Γιώργος Τσανάκας
23:33
88' Πλασέ του Φούντα εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο κίπερ των Ολλανδών. by Γιώργος Τσανάκας
23:34
89' Πέναλτι για την Ολλανδία! Βγήκαν υποδειγματικά στην επίθεση οι οράνιε, ο Ντάμφρις μπαίνει στην περιοχή και ο Παυλίδης τον ανατρέπει. by Γιώργος Τσανάκας
23:38
90'+3' ΓΚΟΛ, 1-0 η Ολλανδία! Ο Φαν Ντάικ στο κέντρο, νικά τον Βλαχοδήμο! by Γιώργος Τσανάκας
23:39
Έπεσαν, χωρίς λόγο και ορισμένα μπουκάλια στον αγωνιστικό χώρο. Δεν χρειάζονται αυτά τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
23:40
90'+5' Κεφαλιά του Ιωαννίδη, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
23:41
90'+6' Κόρνερ για την Εθνική. by Γιώργος Τσανάκας
23:42
Ανεκμετάλλευτο πέρασε και αυτό. by Γιώργος Τσανάκας
23:43
Στην κόντρα η Ολλανδία, ο Μπρόμπεϊ πέφτει και ζητά τρίτο πέναλτι! by Γιώργος Τσανάκας