Επανέναρξη της Stoiximan Super League μετά τη διακοπή για τις εθνικές, με το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής να ανοίγει με Λαμία-ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στο ΔΑΚ Λαμίας στις 20:30. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Έχοντας πετύχει τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα (1-0 τον Παναιτωλικό) πήγε στη διακοπή η Λαμία. Στην 7η θέση με 9 βαθμούς και τον Καρλίτος σε ρόλο απόλυτου πρωταγωνιστή (3 γκολ/2 ασίστ). Η ομάδα της Φθιώτιδας μετράει 2Ν-1Ι εντός. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
Σε δύσκολη θέση οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι προέρχονται από τρεις σερί ήττες (3-0 εντός από Ολυμπιακό η τελευταία), έχοντας μόλις μία νίκη, εκείνη της πρεμιέρας με την Κηφισιά. Στην 11 θέση με 5 βαθμούς το σύνολο του Θανάση Στάικου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:27
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων: Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ – Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ – Μαρτίνεθ, Νούνιες, Σαντάνα, Αμαράλ – Καρλίτος, Λόνγκο. ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Κλέιμαν – Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Τσαούσης – Καραχάλιος, Ριένστρα, Τζίνο – Παμλίδης, Κόντε, Τζίμας. Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Τζανδάρης, Τόσιτς, Τσιλούλης, Τζαγκόεφ, Ακούνια, Βασιλαντωνόπουλος, Σλίβκα. Στο πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αθανασίου, Γκάρο, Μπάλαν, Λιάσος, Ροσέρο, Μπακαδήμας, Κιάκος, Μπορταγκαράι, Λώλης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης Βοηθοί: Γεώργιος Στεφανής, Λυκούργος Τσολακίδης 4ος Διαιτητής: Μιχαήλ Ματσούκας VAR: Κωνσταντίνος Κατοίκος by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
Σε 6 συναντήσεις των δύο ομάδων με γηπεδούχο τη Λαμία: 2 νίκες Λαμία 3 ισοπαλίες 1 νίκη ΠΑΣ Γιάννινα ΓΚΟΛ: 6-4 by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. Αρκετός κόσμος στις εξέδρες του ΔΑΚ Λαμίας. Μάλιστα, οι φίλοι των γηπεδούχων έχουν δημιουργήσει πολύ ωραία ατμόσφαιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
Στην αποστολή της Λαμίας για πρώτη φορά ο Άλαν Τζαγκόεφ. Από την άλλη, εκτός έμειναν οι Νάγκι, Πάβλοβετς, Τσιλιανίδης, Στάνκο, Γιαννούτσος, Μούλα και Σαραμαντάς. Στον ΠΑΣ Γιάννινα, οι Σόρια και Ριένστρα άφησαν πίσω τα προβλήματα τραυματισμών και συμπεριλήφθηκαν στην αποστολή, ενώ εκτός για διάφορους λόγους έμειναν οι Πανάγου, Κύρκος, Μπιλμπάο, Εφορντ, Αλ. Λώλης, Λέο, Μπεγκάλα, Μίνα, Τσίρης, Ναούμης και Βρακάς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
2' Γέμισμα προς τον Τζίνο, βγαίνει και μπλοκάρει ο Κοσέλεφ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
Κυκλοφορούν την μπάλα στα πρώτα λεπτά οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
Χαμηλό το τέμπο στο ξεκίνημα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
8' ΓΚΟΛ για τη Λαμία! 1-0! Σκόρερ ο Μαρτίνεθ! Εκτέλεση κόρνερ του Καρλίτος από δεξιά, ασταθής απομάκρυνση από τον Εραμούσπε, με τον Ισπανό μεσοεπιθετικό να παίρνει το «ριμπάουντ» και να ανοίγει το σκορ με μονοκόμματο σκαστό σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής! Η μπάλα κατά το τελείωμα κόντραρε και στον Τζίμα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
Η ομάδα της Φθιώτιδας ανοίγει το σκορ, ουσιαστικά στην πρώτη φάση του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
12' Άστοχο μακρινό σουτ από τον Καρλίτος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
Υπενθυμίζεται ότι στο πλαίσιο της 8ης και της 9ης αγωνιστικής, ο ΠΣΑΠΠ θα προσφέρει 100 ευρώ για κάθε γκολ που σημειώνεται στην προσπάθεια στήριξης του μικρού Διονύση στη μεγάλη μάχη που δίνει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
15' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Γλυκιά εκτέλεση φάουλ από τον Τσαούση, βρίσκει τον Εραμούσπε μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής, που πιάνει την προβολή στέλνοντας όμως την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
17' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Γρήγορη μετάβαση για τους φιλοξενούμενους, εκτελεί εντός περιοχής ο Κόντε, με τον Κοσέλεφ να βάζει σπουδαίο «στοπ» διώχνοντας σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
18' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! 1-1! Σκόρερ ο Εραμούσπε! Πανομοιότυπη φάση με το 1-0 της Λαμίας. Εκτέλεση του κόρνερ του Σόρια από δεξιά, η μπάλα δεν απομακρύνεται καλά από τον Λόνγκο, με τον Εραμούσπε να στοπάρει και να εκτελεί με ψύχραιμο πλασέ μεταξύ πέναλτι και μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
Ο Εραμούσπε αφιέρωσε το γκολ στον Θανάση Στάικο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
Και εκεί που το ματς ξεκίνησε χωρίς πολύ ρυθμό, ξαφνικά έχουμε από ένα γκολ για κάθε ομάδα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
24' Φάση για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κόντε από απόσταση, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
21:04
31' Σύρραξη στον αγωνιστικό χώρο, μετά από δυναμικό μαρκάρισμα του Σόρια στον Αμαράλ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
37' ΓΚΟΛ η Λαμία! 2-1! Σκόρερ ο Λόνγκο! Γλυκιά σέντρα του Καρλίτος, κεφαλιά του Λόνγκο από το όριο της μικρής περιοχής και εκ νέου προβάδισμα για τους γηπεδούχους. Πρώτο γκολ του Λόνγκο με τη φανέλα της Λαμίας, έφτασε τις τρεις ασίστ (έχοντας και τρία γκολ) ο Καρλίτος! Από τα πόδια του τελευταίου, άλλωστε, ξεκίνησε και το 1-0. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
21:17
44' Πιέζει για την ισοφάριση ο ΠΑΣ Γιάννινα. Μακρινό σουτ του Σόρια, φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Τέλος στο πρώτο μέρος. Γεμάτο ημίχρονο, με τη Λαμία να προηγείται 2-1. Όχι πολλές φάσεις, αλλά όσες έγιναν ήταν πολύ σημαντικές. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 8' με τον Μαρτίνεθ, με τους φιλοξενούμενους να αυξάνουν κατακόρυφα την πίεσή τους και να ισοφαρίζουν στο 18' με τον Εραμούσπε. Μετά τη σύρραξη που έλαβε χώρα και μόλις αυτή τελείωσε, η ομάδα της Φθιώτιδας πήρε εκ νέου προβάδισμα, στο 37', με το παρθενικό τέρμα του Λόνγκο στο πρωτάθλημα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
21:37
21:39
49' Στιγμή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Σέντρα του Σόρια από δεξιά, δεν έπιασε γεμάτα το σουτ ο Κόντε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
51' Μονοκόμματο σουτ του Κόντε από το όριο της μεγάλης περιοχής, πολύ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
54' Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στο δεύτερο μέρος και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
55' Φάση για τον ΠΑΣ. Ο Ριένστρα πιάνει σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από τη ρίζα του δοκαριού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
55' Αλλαγές για τη Λαμία: Οι Ακούνια και Τόσιτς στις θέσεις των Λόνγκο και Αμαράλ, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
59' Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Ροσέρο στη θέση του Τζίμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
63' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Ακούνια από το όριο της μεγάλης περιοχής πιάνει σουτ που δεν βρίσκει στόχο. Εάν και είχε και σώματα μπροστά, ίσως και να καθυστέρησε να εκτελέσει. Φάση μετά από πολλή ώρα για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
66' Καίρια παρέμβαση του Σόρια, πριν εκτελέσει ο Καρλίτος από διαγώνια θέση εντός περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
67' Ο Γκάρο στη θέση του Ριένστρα για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
70' Σλίβκα αντί Καρλίτος για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
71' Τεράστια διπλή φάση της Λαμίας με τον Τόσιτς! Ο Σλίβκα επιχείρησε ωραία από αριστερά και πέρασε στην μπάλα στην περιοχή. Εκεί, ο Τόσιτς εκτέλεσε σε πρώτο χρόνο, με τον Κλέιμαν να αποκρούει, ενώ σε δεύτερο έφερε την μπάλα στο δεξί και πλάσαρε, βλέποντας όμως τον Καραχάλιο να διώχνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή. by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
75' Κίτρινη στον Εραμούσπε, που ανέκοψε αντικανονικά αντεπίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
76' Μπάλαν αντί Κόντε για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
78' Κι άλλη ευκαιρία για τη Λαμία! Σουτ του Σλίβκα από το όριο της μεγάλης περιοχής, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
79' Αλλαγές για τη Λαμία. Ο Τζαγκόεφ μπαίνει στη θέση του Μαρτίνεθ. Ντεμπούτο για το νέο μεταγραφικό απόκτημα των Φθιωτών. Επίσης, ο Τζανδάρης στη θέση του Νούνιες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
81' Σουτ του Σίντκλεϊ για τη Λαμία, πέφτει και μπλοκάρει ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
82' Κι άλλη ευκαιρία τώρα για τη Λαμία με τον Ακούνια. Οι γηπεδούχοι αξιοποιούν τους χώρους που δίνουν οι αντίπαλοί τους και βρίσκονται πιο κοντά στο γκολ εδώ και είκοσι λεπτά. Ουσιαστικά, μετά τις πρώτες αλλαγές είχαμε την αλλαγή σκηνικού. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
Στο 87' πλέον... by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
88' Φάση διαρκείας στα καρέ της Λαμίας, δεν κάνουν όμως σουτ οι του ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
90' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτέλεση φάουλ, δεν πιάνει καλά την κεφαλιά ο Γκάρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
Αγωνία στο ΔΑΚ Λαμίας... by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
Επικίνδυνη αντεπίθεση για τη Λαμία, κόβει η άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
Πάνω-κάτω η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
90'+2' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
Απομάκρυνε η άμυνα της Λαμίας το γέμισμα του Τσαούση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
90'+4' Αντεπίθεση για τη Λαμία, ο Κλέιμαν βάζει «στοπ» στο τετ-α-τετ με τον Ακούνια! by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
Κόρνερ για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
Τέλος στο ματς. Επιστροφή από εκεί που το... άφησε η Λαμία, η οποία νικά 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης