Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την όγδοη αγωνιστική της Stoiximan Super League

19:30
Καλησπέρα σας! Ο Άρης υποδέχεται τον Πανσερραϊκό, για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
Παρότι η αναμέτρηση αρχικά ήταν προγραμματισμένη να λάβει χώρα στην έδρα του Πανσερραϊκού, το σοβαρό πρόβλημα που προέκυψε με την έδρα των Σερραίων οδήγησε στην απόφαση το παιχνίδι να γίνει στο γήπεδο του Άρη και εκείνο του β' γύρου στις Σέρρες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
Ο Άρης βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 8 βαθμούς (2-2-3) και προερχόμενος από δύο διαδοχικά παιχνίδια χωρίς νίκη. Αφού ηττήθηκε με το βαρύ 4-1 στην έδρα του Ολυμπιακού, πριν από δύο εβδομάδες έμεινε στο εντός έδρας ισόπαλο 1-1 με την Κηφισιά, και κάπως έτσι το αποψινό ματς έχει πάρει χαρακτήρα… must win για την ομάδα του Άκη Μάντζιου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
Από την άλλη, ο Πανσερραϊκός έως τώρα έχει μαζέψει έναν βαθμό περισσότερο από τον αποψινό του αντίπαλο, έχοντας δώσει μάλιστα και ένα παιχνίδι λιγότερο. Με μόλις μία ήττα έως τώρα, η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία αποτελεί μία από τις ευχάριστες εκπλήξεις της σεζόν, τρέχοντας αήττητο σερί έξι αγώνων, το οποίο ξεκίνησε από τις 26 Αυγούστου και εκείνο το 1-1 με την ΑΕΚ στην «OPAP Arena». by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
Ο Άρης με τον Πανσερραϊκό συναντήθηκαν για τελευταία φορά σε επίπεδο Super League στις 23 Μαρτίου 2011 στο Κλεάνθης Βικελίδης σε μια αναμέτρηση που οι κίτρινοι επικράτησαν με 3-1. Εκείνη ήταν η 24η αναμέτρηση της ιστορίας τους με γηπεδούχο τον Άρη, σε έναν κύκλο συναντήσεων που είχαν ξεκινήσει την σεζόν 1965-66 με την πρώτη παρουσία της ομάδας των Σερρών στην μεγάλη κατηγορία. Τότε είχαν αναδειχθεί και στα δύο παιχνίδια ισόπαλοι, αρχικά στην έδρα του Πανσερραϊκού με 2-2 και στον β’ Γύρο στη Θεσσαλονίκη 0-0. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
Το πιο συχνό σκορ για τις νίκες του Άρη είναι το 1-0 με πέντε παρουσίες, ενώ συνολικά είναι έξι, αφού έχει επικρατήσει μια φορά με αυτό το σκορ και ο Πανσερραϊκός. Ακολουθεί το 2-0 με τέσσερις εμφανίσεις, ενώ δύο ισοπαλίες είναι με 0-0. Ο Πανσερραϊκός δεν είχε σημειώσει νίκη στην έδρα του Άρη μέχρι τις 25 Νοεμβρίου 1990, όταν και επικράτησε με 1-0, ενώ κατάφερε να φύγει νικητής και στην ακριβώς επόμενη επίσκεψη του στη Θεσσαλονίκη με 2-0 στις 31 Μαΐου 1992. Συνολικά είχε τρία διαδοχικά θετικά αποτελέσματα, αφού πριν τις δύο νίκες του είχε αναδειχθεί ισόπαλος 1-1 στις 27 Μαΐου 1990. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
24 συναντήσεις, 19 νίκες Άρη, 3 ισοπαλίες, 2 νίκες Πανσερραϊκού, γκολ: 46-16. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Φεράρι, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Μοντόγια, Βερστράτε, Τζούρασεκ, Πάρντο, Μενέντες, Σουλεϊμάνοφ, Μορόν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν, Μπέργκστρομ, Αυλωνίτης, Πεταυράκης, Πηλέας, Δεληγιαννίδης, Χατζηστραβός, Μορέιρα, Στάικος, Μούργος, Άλεξιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Διαιτητής: Περράκης Βοηθοί: Σινιοράκης, Β. Μωυσιάδης 4ος: Τσιάρας VAR: Τζήλος AVAR: Παπαδάκης by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγαίνει στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
2' Φάουλ για τον Πανσερραϊκό σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, με τους φιλοξενούμενους μέχρι στιγμής να κρατάνε την μπάλα και να την κυκλοφορούν ωραία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
7' Σέντρα ο Φεράρι, διώχνει ο Χόβαν. Παίρνει μέτρα στο γήπεδο σιγά-σιγά ο Άρης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
10' Κίτρινη ο Πάρντο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
11' Κίτρινη δέχθηκε και ο Μορέιρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
20:14
20:14
12' Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μοντόγια έκανε το γύρισμα, αλλά ο Μορόν δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
16' Κίτρινη κάρτα ο Πεταυράκης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
Παρατηρήσεις στον Άκη Μάντζιο κάνει ο ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:22
Στο 19ο λεπτό οι φίλοι του Άρη φώναξαν το όνομα του αδικοχαμένου Άλκη Καμπανού. by Αναστασία Βοσνάκη
20:24
22' Καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό! Σουτ ο Χατζηστραβός, έδιωξε ο Κουέστα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
Και μερικοί φίλοι του Πανσερραϊκού στο γήπεδο. Εικόνα live 21976977/10289.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
29' Ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ ο Μενέντες, η μπάλα πάνω από την εστία του Χόβαν! by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
30' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
20:32
Έχουμε συμπληρώσει το μισάωρο στο παιχνίδι και το 0-0 παραμένει ανάμεσα στις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
33' Ωραίο σουτ ο Δεληγιαννίδης, η μπάλα παράλληλα από την εστία του Κουέστα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
35' Κίτρινη δέχθηκε ο Δεληγιαννίδης για φάουλ στον Μενέντες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
Παρατηρήσεις στον Πάμπλο Γκαρσία κάνει τώρα ο ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
37' Φάουλ για τους φιλοξενούμενους σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
Πέρασε ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Φοβερή ατομική ενέργεια του Σουλεϊμάνοφ, κάνει ένα δυνατό σουτ από θέση τετ-α-τετ, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
40' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
Εκτέλεσε ο Πάρντο, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
45' Κίτρινη ο Στάικος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
45+2' Ευκαιρία για τον Άρη! Ωραίο σουτ του Σουλεϊμάνοφ, η μπάλα πάνω από την εστία του Χόβαν! by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Ημίχρονο στο Κλεάνθης Βικελίδης! Άρης και Πανσερραϊκός πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι (0-0). Αρκετά ισορροπημένο το πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να έχουν τη μεγαλύτερη στιγμή με τον Σουλεϊμάνοφ στο 38ο λεπτό. Επιστρέφουμε σε λίγο… Και ο Θόδωρος Καρυπίδης στον αγωνιστικό χώρο, μπόλικη ένταση γενικότερα γύρω από το διαιτητικό τιμ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
21:10
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
46' Μασκανάκης μέσα, Πεταυράκης έξω για τον Πανσερραϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
47' Σέντρα ο Πηλέας, η μπάλα πάνω από την εστία του Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
50' Καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό! Πολύ ωραίο σουτ στην κίνηση του Άλεξιτς, η μπάλα περνάει άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
54' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
Κίτρινη ο Πάμπλο Γκαρσία. Και ο Άκης Μάντζιος δέχθηκε στο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
57' Κίτρινη ο Βερστράτε για φάουλ στον Δεληγιαννίδη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
59' Τριπλή αλλαγή για τον Άρη. Οντουμπάτζο αντί Μοντόγια, Νταρίντα αντί Τζούρασεκ και Παναγίδης αντί Μενέντες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
60' Κίτρινη και ο Μπέργκστρομ. Μοιράζει κάρτες ο ρέφερι σήμερα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
62' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
65' Χατζηστραβός έξω, Σοφιανός μέσα για τον Πανσερραϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
66' Αλλαγή και για τον Άρη. Ζαμόρα μέσα, Πάρντο έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
21:32
67' Σέντρα ο Οντουμπάτζο, βγήκε και μπλόκαρε ο Χόβαν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
70' Δυνατό σουτ ο Ζαμόρα, μπλοκάρει εύκολα ο Χόβαν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
75' Συγκρούστηκε ο Μορέιρα με τον Νταρίντα, με τον παίκτη του Πανσερραϊκού να είναι στο έδαφος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
Τώρα σηκώθηκε ο Μορέιρα, όλα καλά, συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
77' Ουεντραόγκο μέσα για τους φιλοξενούμενους, έξω ο Μούργος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
79' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό, με τον Μασκανάκη να κάνει ένα ωραίο γύρισμα, αλλά τελευταία στιγμή ο Κουέστα μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
80' Ευκαιρία για τον Άρη! Πολύ ωραίο δυνατό σουτ του Μορόν, διώχνει ο Χόβαν! by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
82' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Καρφωτή κεφαλιά ο Μορόν, ακόμα μια σημαντική επέμβαση του Χόβαν! by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
83' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη ξανά με τον Μορόν! Σέντρα ο Φεράρι, ο Ισπανός πιάνει την γυριστή κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
84' Νέα μεγάλη φάση για τον Άρη! Ο Μορόν φεύγει στον χώρο και κάνει εξαιρετικό γύρισμα, αλλά ο Ζαμόρα δεν μπορεί να βρει σωστά την μπάλα και να σκοράρει εξ επαφής! by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
86' Διπλή αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Γούλερι και Θυμιάνης μέσα, έξω οι Μορέιρα, Άλεξιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
88' Ωραίο σουτ του Παναγίδη, ο Χόβαν έκανε ακόμα μια μεγάλη επέμβαση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
90+1' Ευκαιρία για τον Άρη! Πλασέ στην κίνηση ο Μπράμπετς, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Χόβαν! by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
90+2' Κίτρινη ο Χόβαν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
90+3' Φάουλ για τον Άρη σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
Εκτέλεσε ο Ζαμόρα, η μπάλα πάνω από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:59
Κάρτα και ο Παναγίδης! by Αναστασία Βοσνάκη
21:59
9 συνολικά κάρτες! Χωρίς τις κάρτες που δέχθηκαν οι προπονητές... by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
90'+5' Πολύ μεγάλη φάση για τον Άρη! Σουτάρα του Σουλεϊμάνοφ, έδιωξε ΞΑΝΑ ο Χόβαν σε κόρνερ! Ανίκητος! by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
Τελευταία δευτερόλεπτα στο παιχνίδι... by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
90'+7' Σουτ του Μορόν, κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
Τελευταία φάση στο ματς.... by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
90'+7' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Μετά το κόρνερ του Σουλεϊμάνοφ, ο Φαμπιάνο πηδάει ψηλότερα απ' όλους και νικά τον Χόβαν για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
Απίστευτο φινάλε στο παιχνίδι, απίστευτο! by Αναστασία Βοσνάκη
22:04
Έκρηξη στο Βικελίδης... Ένα κουβάρι άπαντες για το γκολ που λυτρώνει τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Άρης με γκολ του Φαμπιάνο στην τελευταία φάση, καταφέρνει να λυγίσει τον Πανσερραϊκό και να πάρει τη νίκη με 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη