Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ, για την όγδοη αγωνιστική της Super League

15:23
Καλησπέρα σας! Στις 16:00 ο Αστέρας Τρίπολης θα υποδεχθεί την ΑΕΚ στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης, για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
15:26
Ο Αστέρας Τρίπολης την προηγούμενη αγωνιστική ήρθε ισόπαλος 0-0 με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και βρίσκεται στην 9η θέση με 8 βαθμούς. Εντός έδρας έχει να νικήσει από τη 2η αγωνιστική (σσ. 3-0 τον ΟΦΗ), ενώ μέχρι στιγμής οι Αρκάδες μετράνε 2 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες. Χρειάζονται αυτή τη νίκη, ώστε να σκαρφαλώσουν στη βαθμολογία και να πάρουν ψυχολογία για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:27
Από την άλλη, η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 του Παναιτωλικού σε εμβόλιμο παιχνίδι για την πρώτη αγωνιστική πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος, δείχνοντας πως έχει αφήσει γρήγορα πίσω της την ήττα από τον ΟΦΗ στην Κρήτη. Η Ένωση βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς, όσους έχει και ο ΠΑΟΚ. Μέχρι στιγμής μετράει 4 νίκες, 2 ισοπαλίες και μια ήττα. Θέλει προφανώς τη νίκη για να μειώσει και να πλησιάσει τις πρώτες θέσεις, εκμεταλλευόμενη το αποτέλεσμα του ντέρμπι των αιωνίων, ενώ δεδομένα έχει το μυαλό της και στη Μασσαλία όπου θα ταξιδέψει για το ματς της Πέμπτης με τη Μαρσέιγ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:29
Απόλυτη ισορροπία υπάρχει στις αναμετρήσεις του Αστέρα Τρίπολης με την ΑΕΚ στην Αρκαδία, με τις δύο ομάδες να έχουν από πέντε νίκες και τα άλλα πέντε παιχνίδια να έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλα. Τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια τους με γηπεδούχο τον Αστέρα έχουν τελειώσει ισόπαλα και η τελευταία φορά που υπήρξε νικητής ήταν στις 29 Νοεμβρίου 2020, όταν η ΑΕΚ επικράτησε με 2-1. Η τελευταία νίκη της ομάδας της Αρκαδίας είναι την 1η Οκτωβρίου 2017, όταν επικράτησε με 2-0 και από τότε υπάρχουν 13 αναμετρήσεις εντός και εκτός έδρας που δεν έχει καταφέρει να νικήσει την ΑΕΚ. Σε αυτό το διάστημα έχει 9 ήττες και τέσσερις ισοπαλίες. by Αναστασία Βοσνάκη
15:33
Μόλις δύο από τα 15 παιχνίδια τους τελείωσαν με λευκή ισοπαλία και δεν σημειώθηκε γκολ, ενώ οι τρεις από τις πέντε νίκες της ΑΕΚ στην Τρίπολη είναι χωρίς να δεχθεί γκολ. Έχουν σημειωθεί μόλις 35 τέρματα στις μεταξύ τους αναμετρήσεις στην Τρίπολη, κάτι παραπάνω από δύο γκολ ανά ματς, ενώ τα πιο παραγωγικά τους ματς είναι με σκορ 3-2, με μια νίκη για τον καθένα. Ο Πέκχαρτ είναι ο μοναδικός ποδοσφαιριστής που έχει βρει δίχτυα δύο φορές στο ίδιο ματς με γηπεδούχο τον Αστέρα Τρίπολης, ενώ οι Μπαράλες και Ανσαριφάρντ οι μόνοι που έχουν σκοράρει σε διαδοχικά παιχνίδια για την ομάδα τους. by Αναστασία Βοσνάκη
15:34
15 συναντήσεις 5 νίκες Αστέρα Τρίπολης 5 ισοπαλίες 5 νίκες ΑΕΚ Γκολ: 18-17 by Αναστασία Βοσνάκη
15:34
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
15:35
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ρασταβατς): Παπαδόπουλος - Γκαρθία, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Άλβαρες - Γκρόζντανιτς, Μουνάφο - Καλτσάς, Μπαρτόλο, Κρέσπι - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:35
Στον πάγκο οι Σγουρής, Χριστόπουλος, Καρμόνα, Χουχούμης, Βαλιέντε, Αλάγκμπε, Σουρλής, Ζουγλής, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:36
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς - Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Χατζισαφί - Ελίασον, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Τσούμπερ - Αραούχο, Μάνταλος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:36
Στον πάγκο οι Αθανασιάδης, Μοχαμάντι, Μήτογλου, Σιντιμπέ, Πινέδα, Γαλανόπουλος, Άμραμπατ, Φαν Βέερτ, Ζίνι. by Αναστασία Βοσνάκη
15:37
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Κωσταράς, Δημητριάδης, 4ος Τσέτσιλας, VAR: Ευαγγέλου, Νικολαΐδης) by Αναστασία Βοσνάκη
15:38
15:39
15:40
Ο καιρός στην Τρίπολη είναι καλός και μπορεί ο κόσμος που έχει πάει στο γήπεδο να απολαύσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
Οι δυο ομάδες κάνουν ζέσταμα και σε πολύ λίγο θα μπουν στα αποδυτήρια. by Αναστασία Βοσνάκη
15:45
Φυσικά υπάρχει και ραδιοφωνική κάλυψη του αγώνα μέσω του bwinΣΠΟΡ FM, σε μετάδοση του Γιώργου Μαραθιανού. by Αναστασία Βοσνάκη
15:49
Πάνω από 4 χιλιάδες κόσμο έχει αυτή τη στιγμή στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:56
Όλα είναι έτοιμα, οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:00
Πριν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκε από τους ανθρώπους του Αστέρα Τρίπολης ο Ντάνιελ Τσέζαρεκ, ο οποίος έχει γράψει τη δική του ιστορία με την κιτρινομπλέ φανέλα. Εικόνα live 21976989/73112.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
16:03
3' Γύρισμα του Ελίασον, πρόλαβε ο Παπαδόπουλος πριν εκτελέσει ο Αραούχο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:04
4' Ωραία ανάπτυξη από τους Αρκάδες και γύρισμα του Καλτσά, κάνει το τσαφ ο Κάλενς αλλά δεν μπορεί κανείς να το εκμεταλλευτεί. by Αναστασία Βοσνάκη
16:04
Στο καπάκι σουτ του Καλτσά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:06
6' Κίτρινη δέχθηκε ο Μιριτέλο για διαμαρτυρίες. Ο Αργεντινός ζήτησε κάρτα του Κάλενς, ο οποίος ανέτρεψε τον Μπαρτόλο που ήθελε να φύγει στην αντεπίθεση by Αναστασία Βοσνάκη
16:07
7' Σουτ έξω από την περιοχή ο Τσούμπερ, έπεσε σωστά και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:07
8' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα του Καλτσά, ο Μιριτέλο πάει να κάνει την κεφαλιά αλλά δεν βρήκε την μπάλα! by Αναστασία Βοσνάκη
16:08
Ο Βίντα βρίσκεται στο έδαφος με πρόβλημα, έχει μπει και το ιατρικό επιτελείο της ΑΕΚ στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:09
Όλα καλά με τον παίκτη της ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:10
11' Κίτρινη ο Γκρόζντανιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:12
12' Γύρισμα του Ελίασον, ο Μάνταλος πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:12
13' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:13
Πήρε την κεφαλιά ο Τζουκάνοβιτς, αλλά ήταν κακή και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:15
Καλός ο ρυθμός στο πρώτο τέταρτο του αγώνα, με τις δύο ομάδες να δείχνουν διάθεση να παίξουν ανοιχτά και με κάτω την μπάλα. Λίγο υπερβολικός ο Σιδηρόπουλος με τις δύο κάρτες στο 10λεπτο γιατί αν συνεχίσει έτσι, θα… κιτρινίσει πάνω από τους μισούς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:16
16' Και άλλη κίτρινη κάρτα, αυτή τη φορά στον Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:18
Κάρτα στον Μίλαν Ράσταβατς για διαμαρτυρία τώρα από τον Σιδηρόπουλο. Μάλιστα, ο ρέφερι ανέφερε στον πάγκο του Αστέρα πως όποιος διαμαρτυρηθεί ξανά τότε θα αποβληθεί. by Αναστασία Βοσνάκη
16:21
21' Εξαιρετικό ένα-δύο του Άλβαρες με τον Μπαρτόλο, ο πρώτος κάνει τις προσποιήσεις και το γύρισμα αλλά δεν επωφελείται κανείς! by Αναστασία Βοσνάκη
16:21
22' Παραλίγο μεγάλο λάθος του Παπαδόπουλου, η μπάλα άουτ μετά την κόντρα στον Αραούχο by Αναστασία Βοσνάκη
16:22
22' Σουτ του Μάνταλου, η μπάλα σταμάτησε πάνω στον Τζουκάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:22
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Τεράστιο λάθος του Χατζισαφί, ο Μιριτέλο τσιμπάει για τον Καλτσά, ο οποίος πιάνει απίθανο ξερό σουτ το οποίο σταματά στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Στάνκοβιτς! by Αναστασία Βοσνάκη
16:24
25' Ακόμη μια ευκαιρία για τον Αστέρα! Νέο τραγικό λάθος του Χατζισαφί, ο Καλτσάς μπαίνει στην περιοχή από τα πλάγια αλλά το διαγώνιο τελείωμα που επιχείρησε δεν βρήκε στόχο! by Αναστασία Βοσνάκη
16:26
Ο Βίντα φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει, κάνει ζέσταμα ο Μήτογλου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
Για να δούμε, τώρα ξαναμπήκε στο ματς ο Κροάτης... Αναμένουμε. by Αναστασία Βοσνάκη
16:28
29' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:29
29' Απομακρύνει η άμυνα του Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:29
Μικρή διακοπή, είναι στο έδαφος ο Γκρόζντανιτς και πιάνει το κεφάλι του. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
31' Τεράστια φάση για τον Αστέρα! Νέο λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Κρέσπι βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ και κάνει το πλασέ, αλλά ο Στάνκοβιτς κάνει μεγάλη επέμβαση με το πόδι! by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
Σπαταλάει τη μία φάση μετά την άλλη ο Αστέρας, 5-3 οι τελικές στο ματς υπέρ των Αρκάδων! by Αναστασία Βοσνάκη
16:32
Το 0-0 παραμένει ανάμεσα σε Αστέρα και ΑΕΚ. Τρεις κλασικές ευκαιρίες για τον Αστέρα, με τον Καλτσά με την πρώτη εξ αυτών να σταματά στο αριστερό δοκάρι της εστίας αλλά και ένα τετ-α-τετ με τον Κρέσπι. Η Ένωση είναι φλύαρη προσωρινά και δεν μπορεί να φτάσει εύκολα σε καλές τελικές προσπάθειες! by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
16:35
16:36
36' Στο έδαφος ο Καλτσάς, τον βρήκε με τον αγκώνα στο πρόσωπο ο Τσούμπερ. Συνεχίστηκε το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
37' Δυνατό σουτ ο Τσούμπερ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
16:40
41' Φάουλ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:40
Βγήκε ο Παπαδόπουλος και μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
42' Ο Σιμάνσκι προσγειώθηκε άσχημα στον αγωνιστικό χώρο. Ευτυχώς είναι καλά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
45' Κίτρινη σε Καστάνιο και Μάνταλο γιατί υπήρχε ένταση μεταξύ τους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
45+1' Κίτρινη ο Ρότα για τράβηγμα στον Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
45+2' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
Πήγε να πάρει την κεφαλιά ο Μιριτέλο, δεν πρόλαβε και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
45+4' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ κάνει εξαιρετική σέντρα στην καρδιά της περιοχής του Αστέρα, με τον Ελίασον να τρυπώνει και με πλασέ στην κίνηση να εκτελεί τον Παπαδόπουλο. Πρώτη φάση της ΑΕΚ και γκολ στο ματς στο τέλος του ημιχρόνου! by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Η ΑΕΚ από το… πουθενά προηγείται με 1-0 του Αστέρα στη Τρίπολη, χάρη στο γκολ του Ελίασον στο 45’+4’. Καλύτεροι οι Αρκάδες σε όλο το πρώτο μέρος, άξιζαν να προηγηθούν αλλά σπατάλησαν τις τελικές τους και οι «κιτρινόμαυροι» στη μοναδική ευκαιρία τους βρήκαν εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:00
Οι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων για το προβάδισμα στην Τρίπολη... Εικόνα live 21976989/72571.jpg Εικόνα live 21976989/79336.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
Επιστρέφουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
O Σιδηρόπουλος δεν ξεκινά ακόμα το ημίχρονο. Υπήρξε ρίψη δακρυγόνων από τις αστυνομικές δυνάμεις εκεί που βρίσκεται ο κύριος όγκος των οπαδών της ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Έχουν καλύψει τα πρόσωπά τους οπαδοί της ΑΕΚ, όπως φάνηκε τώρα από τους τηλεοπτικούς δέκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Η ατμόσφαιρα μοιάζει αποπνικτική, θα περιμένει ο Σιδηρόπουλος προφανώς να ηρεμήσει η κατάσταση και να καθαρίσει η ατμόσφαιρα για να διεξαχθεί το δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Αναμονή, λοιπόν, για να δούμε τι θα συμβεί στο «Θ. Κολοκοτρώνης». by Αναστασία Βοσνάκη
17:08
Επιστρέφουν οι παίκτες σιγά-σιγά στον αγωνιστικό χώρο και φαίνεται πως σε λίγο θα ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο... by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
Πλάνα με παιδιά αλλά και μεγάλους ανθρώπους να καλύπτουν τα πρόσωπά τους. Τραγικές εικόνες... by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
46' Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Αλάγκμπε αντί Γκρόζντανιτς για τον Αστέρα, ο Πινέδα στη θέση του Αραούχο για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
Δακρυγόνα από την αστυνομία και καθυστέρηση στο δεύτερο ημίχρονο του Αστέρας-ΑΕΚ! Δείτε εδώ... by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
46' Λάθος του Αλάγκμπε, ο Γιόνσον κάνει τη σέντρα αλλά ο Γκαρθία απομακρύνει με το κεφάλι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
48' Φάνηκε σαν να κάνει νόημα στον πάγκο για αλλαγή ο Τσούμπερ. Να δούμε αν έχει κάτι, ενώ και ο Αραούχο βγήκε στο ημίχρονο και έχει πάγο δεμένο στον αριστερό του τετρακέφαλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
48' Κίτρινη ο Κάλενς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
49' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
Καλή εκτέλεση ο Μπαρτόλο, έδιωξε τελευταία στιγμή η άμυνα της ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
52' Αποβολή για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Σιδηρόπουλος δείχνει δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Καστάνιο για φάουλ στον Τσούμπερ και οι γηπεδούχοι μένουν με δέκα παίκτες! by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Ο Ισπανός κεντρικός αμυντικός είχε δεχτεί την πρώτη κάρτα για κοκορομαχία με τον Μάνταλο! by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Αποβλήθηκε και συνεργάτης του Ράσταβατς από τον πάγκο! by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Ενοχλήσεις έχει και ο Χατζισαφί, πιθανότατα θα αποχωρήσει και αυτός! by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
«Ό,τι έχει γίνει στο ημιχρονο, οφείλεται στην επιθετική στάση της αστυνομίας, Χτυπούσαν αδιακρίτως ακόμη και γυναίκες», αναφέρουν στην ΑΕΚ μεταξύ άλλων για τα όσα συνέβησαν στην ανάπαυλα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
55' Γρήγορα στην αντεπίθεση ο Αστέρας, καθυστερεί ο Κρέσπι να γεμίσει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
55' Χριστόπουλος αντί Καλτσά για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:24
59' Λάθος του Γιόνσον, έκλεψε ο Μπαρτόλο, ωστόσο άργησε πολύ και δεν εκτέλεσε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
60' Κόρνερ η ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
Φοβερό πλάνο της συνδρομητικής που έδειξε τον Καστάνιο να κάθεται στην είσοδο της φυσούνας και να παρακολουθεί κλαμένος το παιχνίδι μετά την αποβολή του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
Ο Αστέρας δεν φοβάται το ματς, παρότι παίζει με παίκτη λιγότερο. Ασφαλώς, πλέον η ΑΕΚ έχει το πάνω χέρι για τη νίκη, αφού έχει αριθμητικό πλεονέκτημα αλλά και το προβάδισμα στο σκορ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
64' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ζίνι και Γαλανόπουλος μέσα, έξω οι Μάνταλος, Σιμάνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
66' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Δυνατό σουτ του Γιόνσον, η μπάλα πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
67' Κίτρινη ο Γιόνσον για μαρκάρισμα στον Μπαρτόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
68' Εκτέλεσε το φάουλ ο Κρέσπι, βγήκε και μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
70' Σουτ ο Τσούμπερ, έδιωξε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
Έχει την κατοχή και τον έλεγχο πλέον η ΑΕΚ, ψάχνοντας και δεύτερο γκολ. Οι παίκτες του Αστέρα δείχνουν να έχουν κουραστεί από τη μεγάλη προσπάθεια, περιμένοντας να κλέψουν μπάλες για να φύγουν στην κόντρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
41%-59% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
72' Μοχαμάντι αντί Χατζισαφί και Φαν Βέερτ αντί Γιόνσον. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
73' Μουνάφο και Μπαρτόλο βγαίνουν, Σουρλής και Ζουγλής μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
74' Γύρισμα του Σουρλή, κόντραρε στον Βίντα, με την μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Στάνκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
Τελευταίο τέταρτο στο ματς, το 1-0 υπέρ της ΑΕΚ στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα παραμένει. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
76' Ωραία ντρίμπλα του Ζίνι που μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει, αλλά ο Τζουκάνοβιτς διώχνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
77' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Ελίασον, ο Μοχαμάντι βρέθηκε αμαρκάριστος στην αντίπαλη περιοχή και με κεφαλιά νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
Καθαρίζει το ματς όπως φαίνεται πλέον η ΑΕΚ, με τον Ιρανό να έχει μπει πέντε λεπτά νωρίτερα στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
79' Γυρίζει και σουτάρει ο Φαν Βέερτ, άουτ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
80' Κάρτα στον Αλάγκμπε για φάουλ στον Πινέδα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
Πρώτο γκολ του Μοχαμάντι με τη φανέλα της ΑΕΚ, καθοριστικό για να καθαρίσει το ματς η ομάδα του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
82' Μάντζης αντί Μιριτέλο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
Διαδικαστικά φαίνονται τα τελευταία λεπτά του αγώνα. Στο 85ο λεπτό μπαίνουμε πλέον... by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
86' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ βρήκε τον χώρο και έκανε το πλασέ, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία του Παπαδόπουλου για το 3-0. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
Τσούμπερ και Ελίασον οι κορυφαίοι για τους κιτρινόμαυρους, καθαρίζουν οι δυο τους το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
90' Κάρτα στον Ελίασον για φάουλ στον Μάντζη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η ΑΕΚ επικράτησε 3-0 του Αστέρα στην Τρίπολη και στρέφεται πλέον στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Μαρσέιγ για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
Σκόρερ για τους νικητές οι Ελίασον, Μοχαμάντι και Τσούμπερ, με τον Αστέρα να παίζει από το 52' με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
Τρεις κλασικές φάσεις στο πρώτο μέρος για τους γηπεδούχους, αλλά δεν τις έκαναν γκολ και το πλήρωσαν. by Αναστασία Βοσνάκη