Παρέα θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την αναμέτρηση του Ατρομήτου με τον Παναιτωλικό για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Δημήτρης Κάππας
Ο νέος τεχνικός της ομάδας του Περιστερίου, Σάσα Ίλιτς παρατάσσει την ομάδα του με 4-2-3-1, ενώ από την άλλη, ο Γιάννης Πετράκης επέλεξε το 3-5-2. by Δημήτρης Κάππας
Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας - Κεσχρίντρα, Ασεβέδο, Ιμερέκοφ, Ντε Μποκ - Έντερ, Κούντε - Γιουμπιτάνα, Καμαρά, Ρομπάιγ - Αντζιέλσκι. by Δημήτρης Κάππας
19:48
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Καπίνο - Μαλής, Μπ. Ντουάρτε, Μλάντεν - Λιάβας, Πέρες, Χατζηθεοδωρίδης, Χουάνπι, Τορεχόν, Φρ. Ντουάρτε, Πέδρο. by Δημήτρης Κάππας
19:49
Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος Βοηθοί: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης, Νικόλαος Τοροσιάδης 4ος: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης VAR: Πέτρος Τσαγκαράκης, Μιχαήλ Παπαδάκης by Δημήτρης Κάππας
19:51
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται σε μια αρκετά δύσκολη κατάσταση, αφού είναι στην προτελευταία θέση με τρεις βαθμούς, ενώ μέχρι στιγμής δεν έχουν γευτεί τη χαρά της νίκης. Έτσι, μετά την απομάκρυνση του Κρις Κόλμαν ο Ατρόμητος επέλεξε τον Σάσα Ίλιτς για τη θέση του προπονητή, με την πρόσληψή του να επισημοποιείται στα μέσα της εβδομάδας (24/10). Η ομάδα του Περιστερίου μετράει πέντε ήττες και τρεις ισοπαλίες, ενώ την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε στην Τούμπα με 2-0 από τον ΠΑΟΚ, σε ένα ματς που στην άκρη του πάγκου κάθισε ο Γιώργος Κορακάκης. by Δημήτρης Κάππας
19:52
Στα αγωνιστικά δεδομένα ο Σέρβος τεχνικός άφησε εκτός αποστολής τον Τουρ Ντιρκς, καθώς σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου, το τεχνικό επιτελείο προτίμησε να του δώσει περισσότερο χρόνο ώστε να δουλέψει πάνω σε τομείς φυσικής κατάστασης. Επιπλέον, εκτός έμειναν οι Τζοβάρας (τραυματίας), Πομόνης, Αμπαρτζίδης, Καραμάνης και Τριμμάτης. by Δημήτρης Κάππας
19:53
Από την άλλη, ο Παναιτωλικός, πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα την προηγούμενη αγωνιστική, καθώς επικράτησε με 2-0 του Βόλου και βρίσκεται στην 11η θέση με έξι βαθμούς. Η ομάδα του Αγρινίου παρουσίασε πολύ καλή αγωνιστική εικόνα, ενώ για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν βρήκε δίχτυα δυο φορές. Ο Γιάννης Πετράκης φαίνεται πως έχει περάσει κάποια από τα στοιχεία που θέλει να βλέπει από τους παίκτες του και δεδομένα το ματς του Περιστερίου είναι από αυτά που έχει στοχεύσει για βαθμό ή βαθμούς. by Δημήτρης Κάππας
19:53
Στην αποστολή δεν βρίσκονται οι Μπακάκης, Καρέλης, αλλά ούτε και ο Μπουζούκης που είναι ανέτοιμος. Εκτός έμεινε και ο Λεβάν Σενγκέλια, ο οποίος ταλαιπωρείται από τράβηγμα στον οπίσθιο μηριαίο, με την κατάστασή του να μην δείχνει σοβαρή. Από την άλλη, επιστρέφουν οι Σέρχιο Ντίας και Γκρατερόλ, ο πρώτος μετά τον τραυματισμό του και ο δεύτερος έπειτα από υποχρεώσεις με την εθνική ομάδα της Βενεζουέλας. by Δημήτρης Κάππας
19:55
Το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 20:00, θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Μανώλη Μουσουράκη. by Δημήτρης Κάππας
19:57
Αυτή τη στιγμή, οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Κάππας
20:00
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Δημήτρης Κάππας
20:01
Ξεκίνησε το παιχνίδι, στη σέντρα ο Ατρόμητος! by Δημήτρης Κάππας
20:02
1' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Πέδρο βρήκε τον Φρ. Ντουάρτε, εκείνος μπήκε στην περιοχή, πέρασε τον Τσιντώτα και πλάσαρε, αλλά ο Ασεβέδο απομάκρυνε πάνω στη γραμμή. by Δημήτρης Κάππας
20:05
4' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Αγκιμπού να μπαίνει στην περιοχή και να κάνει το σουτ, αλλά την μπάλα να καταλήγει λίγο πιο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Καπίνο. by Δημήτρης Κάππας
20:08
Καλός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να έχουν από μία καλή στιγμή. by Δημήτρης Κάππας
20:11
10 λεπτά στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν χώρους για να γίνουν απειλητικές. by Δημήτρης Κάππας
20:14
13' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό! Φοβερή κάθετη πάσα του Χουάνπι για τον Φρεντ Ντουάρτε, με τον Πορτογάλο να μην σουτάρει όπως θα ήθελε από τα όρια της περιοχής και να στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Κάππας
20:15
14' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Κάππας
20:16
Κακή η εκτέλεση του Γιουμπιτάνα, έδιωξε ο Ντουάρτε που ήταν στο τείχος. by Δημήτρης Κάππας
20:17
16' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Δημήτρης Κάππας
20:17
Απομάκρυναν εύκολα οι παίκτες των γηπεδούχων. by Δημήτρης Κάππας
20:19
Παραμένει καλός ο ρυθμός στο παιχνίδι, με τον Παναιτωλικό να έχει τα ηνία στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Κάππας
20:22
21' Γκοοολ για Παναιτωλικό! Ο Ντουάρτε σκοράρει από κοντά μετά από ωραία ενέργεια του Τορεχόν από αριστερά, αλλά ο Παπαδόπουλος ακυρώνει το γκολ για χέρι του Ντουάρτε. by Δημήτρης Κάππας
20:23
Ελέγχεται από τον VAR η φάση. by Δημήτρης Κάππας
20:24
Η φάση τσεκάρεται αρχικά για οφσάιντ και στη συνέχεια για χέρι. by Δημήτρης Κάππας
20:25
24' Μετρά το γκολ μετά από εξέταση του VAR, 0-1 ο Παναιτωλικός με τον Φρ. Ντουάρτε! by Δημήτρης Κάππας
20:26
Ο Παναιτωλικός είχε δύο πολύ καλές στιγμές με τον Φρεντ Ντουάρτε και εντέλει δικαιώνεται, με τον Πορτογάλο να σκοράρει στην τρίτη του προσπάθεια στο ματς. by Δημήτρης Κάππας
20:28
27' Σέντρα σουτ του Φρ. Ντουάρτε από δεξιά, η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Κάππας
20:30
Συνεχίζει να έχει την κατοχή μετά το γκολ που πέτυχε ο Παναιτωλικός, δεν δείχνει να έχει συνέλθει ακόμη από το γκολ του Φρ. Ντουάρτε ο Ατρόμητος. by Δημήτρης Κάππας
20:32
31' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Κάππας
20:33
32' Πολύ καλή η εκτέλεση του Έντερ, αλλά η μπάλα περνά λίγο δίπλα από το δοκάρι του Καπίνο. by Δημήτρης Κάππας
20:35
20:38
Έχει πέσει λίγο ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, λόγω και των αρκετών διακοπών. by Δημήτρης Κάππας
20:40
39' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Παναιτωλικό. by Δημήτρης Κάππας
20:40
Απομάκρυναν οι αμυντικοί των γηπεδούχων. by Δημήτρης Κάππας
20:41
40' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Μποκ για φάουλ σε καλό σημείο στον Τορεχόν. by Δημήτρης Κάππας
20:42
Διώχνουν σε δύο χρόνους οι γηπεδούχοι και στη συνέχεια κερδίζουν και το φάουλ. by Δημήτρης Κάππας
20:44
43' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Αγκιμπού βρήκε με εξαιρετική κάθετη πάσα τον Γιουμπιτάνα, ο οποίος έφυγε απέναντι από τον Καπίνο, αλλά έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι του Έλληνα γκολκίπερ. by Δημήτρης Κάππας
20:45
20:46
45' Φοβερό κόψιμο του Τορεχόν στον Κεσχρίντα πριν γίνει επικίνδυνος ο μπακ του Ατρόμητου. by Δημήτρης Κάππας
20:46
45' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Δημήτρης Κάππας
20:47
45'+1' Μπλοκάρει εύκολα την κεφαλιά του Ασεβέδο ο Καπίνο. by Δημήτρης Κάππας
20:47
Τρία είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Κάππας
20:48
45'+3' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Δημήτρης Κάππας
20:49
Πέρασε ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση. by Δημήτρης Κάππας
20:49
Τέλος στο πρώτο μέρος, Ατρόμητος-Παναιτωλικός 0-1! by Δημήτρης Κάππας
20:51
Ο Παναιτωλικός μπήκε καλύτερα στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί στο 21' με το γκολ του Φρεντ Ντουάρτε. Στη συνέχεια, ο Ατρόμητος είχε δύο καλές στιγμές με φάουλ του Έντερ και τετ-α-τετ του Γιουμπιτάνα, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με τους Αγρινιώτες να είναι μπροστά στο σκορ. by Δημήτρης Κάππας
21:04
Οι παίκτες των δύο ομάδων βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Δημήτρης Κάππας
21:05
45' Ο Βαλένσια περνά στη θέση του Γιουμπιτάνα. by Δημήτρης Κάππας
21:05
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, στη σέντρα ο Παναιτωλικός. by Δημήτρης Κάππας
21:07
47' Μακρινό σουτ του Πέρες, μπλοκάρει ο Τσιντώτας. by Δημήτρης Κάππας
21:08
49' Γκοοολ για τον Ατρόμητο! Ο Ρομπάιγ έκλεψε την μπάλα και ένα πανέμορφο σουτ εκτός περιοχής, νίκησε τον Καπίνο για το 1-1! by Δημήτρης Κάππας
21:10
Φέρνει το ματς στα ίσα με την αρχή του δευτέρου μέρους ο Ατρόμητος. by Δημήτρης Κάππας
21:11
Έχει ανοίξει το παιχνίδι μετά την ισοφάριση του Ατρομήτου. by Δημήτρης Κάππας
21:13
53' Επικίνδυνη σέντρα του Λιάβα, έδιωξαν οι αμυντικοί των γηπεδούχων. by Δημήτρης Κάππας
21:17
58' Έχει αναλάβει τα ηνία ο Ατρόμητος και προσπαθεί να δημιουργήσει. by Δημήτρης Κάππας
21:19
58' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Ντε Μποκ έκανε ωραία ενέργεια και σέντρα από αριστερά, με τον Κούντε να κάνει το σουτ, αλλά να στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Δημήτρης Κάππας
21:21
Συνεχίζει να έχει την κατοχή στα τελευταία λεπτά ο Ατρόμητος. by Δημήτρης Κάππας
21:22
62' Βέργος και Έρλινγκμαρκ αντί των Αντζιέλσκι και Κούντε. by Δημήτρης Κάππας
21:24
64' Κίτρινη κάρτα στον Πέρες για τράβηγμα στον Αγκιμπού. by Δημήτρης Κάππας
21:25
65' Στο έδαφος Ζοάο Πέδρο και Ντε Μποκ μετά από μεταξύ τους σύγκρουση. by Δημήτρης Κάππας
21:25
Δεν δείχνουν να έχουν κάτι σοβαρό, σηκώνονται οι δύο παίκτες. by Δημήτρης Κάππας
21:26
66' Στη θέση του Φρεντ Ντουάρτε, περνά ο Βοΐλης. by Δημήτρης Κάππας
21:28
10 λεπτά χωρίς φάση στο παιχνίδι, 7-5 οι τελικές. by Δημήτρης Κάππας
21:30
21:32
72' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Φοβερή σέντρα του Ντε Μποκ από αριστερά, ο Ρομπάιγ πήρε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Καπίνο. by Δημήτρης Κάππας
21:33
73' Γκοοολ για τον Ατρόμητο! Ο Βέργος μπήκε στην περιοχή, γύρισε για τον Ρομπάιγ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε μεγάλο λάθος του Μπ. Ντουάρτε και με κοντινή προβολή, έκανε το 2-1! by Δημήτρης Κάππας
21:35
74' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Ρομπάιγ μπήκε ωραία ενέργεια στην περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά νικήθηκε σε τετ-α-τετ με τον Καπίνο. by Δημήτρης Κάππας
21:37
77' Στο έδαφος ο Ντουάρτε που δείχνει να πονά. by Δημήτρης Κάππας
21:42
82' Γκοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Βοΐλης βρήκε τον Λιάβα, εκείνος έφερε πανέμορφα μπροστά την μπάλα στην περιοχή και με ένα ωραίο διαγώνιο σουτ, νίκησε τον Τσιντώτα για το 2-2! by Δημήτρης Κάππας
21:44
83' Ο Ντίας στη θέση του Χατζηθεωορίδη. by Δημήτρης Κάππας
21:44
83' Ο Φριντζόνσον παίρνει τη θέση του Ρομπάιγ. by Δημήτρης Κάππας
21:44
Ακόμη έξι λεπτά για τα 90'. by Δημήτρης Κάππας
21:48
88' Ο Ξενιτίδης παίρνει τη θέση του Χουάνπι. by Δημήτρης Κάππας
21:49
89' Προσπάθησε να βγει με καλές προϋποθέσεις ο Παναιτωλικός, καθυστέρησε ο Ξενιτίδης. by Δημήτρης Κάππας
21:51
90' Ο Ντίας μπήκε στην περιοχή, έκανε ωραία προσποίηση και έπεσε ζητώντας πέναλτι, με τον Παπαδόπουλο να έχει διαφορετική άποψη. by Δημήτρης Κάππας
21:51
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Κάππας
21:52
90'+1' Σκοράρει ο Βέργος από κοντά, αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ. by Δημήτρης Κάππας
21:54
Υπάρχει έλεγχος από το VAR εδώ και αρκετή ώρα. by Δημήτρης Κάππας
21:54
Αναμένουμε για την απόφαση. by Δημήτρης Κάππας
21:55
Έχουν συμπληρωθεί τρία λεπτά από το γκολ, που θα παιχθούν όπως έδειξε χαρακτηριστικά ο Παπαδόπουλος. by Δημήτρης Κάππας
21:56
«Περιμένουμε» ανέφερε ο Παπαδόπουλος. by Δημήτρης Κάππας
21:57
Έχουν συμπληρωθεί 5 λεπτά μετά την επίτευξη του γκολ, δεν υπάρχει ακόμη απόφαση. by Δημήτρης Κάππας
21:58
6 λεπτά από το γκολ, ακόμη δεν υπάρχει απόφαση... by Δημήτρης Κάππας
21:58
«Όταν ξεκινήσει το ματς, θα παιχθούν δύο λεπτά» είπε ο Παπαδόπουλος. by Δημήτρης Κάππας
22:00
90'+9' Μετρά το γκολ του Βέργου έπειτα από επτά λεπτά εξέτασης στο VAR! by Δημήτρης Κάππας
22:01
90'+11' Κόκκινη κάρτα στον Πέρες για διαμαρτυρία! by Δημήτρης Κάππας
22:02
90+12' O Τσακμάκης περνά στη θέση του Έντερ. by Δημήτρης Κάππας
22:03
90'+13' Κίτρινη στον Κεσχρίντα για χέρι. by Δημήτρης Κάππας